Když se dva druháci, Bryce a Juli, potkali poprvé, Juli hned věděla, že je to láska. Bryce si tím nebyl vůbec jistý. Ve dnech a letech, které následovaly, dělal Bryce (Callan McAuliffe) co mohl, aby si svou "přítelkyni” udržel od těla – a chytrá, nezávislá Juli (Madeline Carroll) mu stále dávala výhodu pochybností. Tato něžná romantická komedie režiséra Roba Reinera o dospívání sleduje dvojici od základní školy po střední, během vítězství i katastrofy, rodinného dramatu i první lásky a nechává je objevovat kým vlastně jsou – a kým jsou jeden pro druhého. (oficiálny text distribútora)

Petulka88

Všude tady čtu, jak je to velice milý film. A já se do tohoto zástupu taky přidám, protože tohle je opravdu milý film, který zahřeje a dokáže spravit náladu. Kéž by takových filmů bylo víc... ()

markotter

Milý filmeček, který je tak triviální, jak bývá láska v tomhle věku. A kouzlo bylo v tom, že přesto že byl triviální, tak působil přirozeně a nepotřeboval žádné další pomůcky v podobě rádoby dramatických situací. Nejdramatičtější vlastně bylo pojídání zmrzliny v cukrárně...Líbilo se mi propojení vyprávění z obou stran, protože o tom vztah dvou lidí je - každý tu stejnou situaci vidí úplně jinak. ()

Honzeechec

Film víceméně jen potvrzuje starou pravdu, že ty nejlepší holky stejně skončej s těma nejhoršíma debilama. Sice vyhazuje darovaný domácí vajíčka do popelnice, nikdy jí s ničim nepomohl a chová se k ní jak k onuci, ale "když von má tak krásný oči". Jsem sám, komu ten happy end přišel spíš depresivní? Fakt jsem si myslel že ta holka má navíc... ()

Chip89

O tom, že láska kvete v každém věku. A nejkrásnější je ta nevinná a čistá. Dostala jsem se k tomuhle filmu úplně náhodou a nakonec jsem byla neuvěřitelně nadšená. Zkuste se na každou věc podívat pohledem toho druhého - pokaždé vyjde úplně jiný výsledek a vysvětlení. Opravdu moc pěkný film, nápad i kamera..... ()

DeeH

Perfektní a originální snímek o dětské lásce. Skvěle vystihuje život očima dospívajícího dítěte. Oceňuji zejména srovnávání dívčího a chlapeckého úhlu pohledu. Retro prostředí a doba, do jaké je film vsazený, jen dodává na dokonalosti. Snad jediné, co mi trošku scházelo na konci happyendu, byl nějaký záběr po 10 letech, jak to s onou dětskou láskou vlastně dopadlo. Možná je ale dobře, že si pokračování tohoto vztahu, může každý domyslet sám. ()

lakart

Už po druhé Reiner dokazuje, že práce s dětskými herci je jeho doménou. Neznám snad žádného režiséra, který by dokázal s dětí dostat tolik co on. Herci jsou prostě skvělý a uvěřitelní. Stačí jediný jejich pohled a všechno je vám hned jasné. Navíc celý příběh je velmi originálně a hlavně zábavně vyprávěn. Nemám tomu co vytknout, dokonce i délka je velmi příjemná a po shlédnutí se ve vás objeví pocit pohlazení, lásky a upřímnosti. 100% ()

ZnalecH

Nejdříve jsem si říkal - vypnu to. Ale asi po 15 či 20 minutách se to docela rozjelo a já jsem byl vtažen do složitých vztahů celého filmu. Velice se mi líbilo, že na věci byl náhled z obou stran. Tím to bylo velice zajímavé. A trošku mě mrzel konec, protože jsem měl pocit, že tam něco chybí. ()

RajAthen

Tenhle film ví co chce, ví, jak toho dosáhnout a celou dobu baví. A bez problémů by ho měli rozdýchat i pánové, co zrovna nejsou romantické slečinky, protože každý si na tom najde to své. Dávkování děje z perspektivy obou osudových aktérů je jednoduchý nápad (na kterém by mnozí ztroskotali), díky kterým si tenhle páreček prostě oblíbíte (mimochodem lze ocenit přirozené výkony obou náctiletých protagonistů). Snímek též nenásilnou formou podporuje tezi, že ženy dospívají zkrátka dříve... Zkrátka film, ke kterému se rádi po čase vrátíte. ()

neo93

Nádherný snímek, který vypráví o lásce, přátelství a rodině. Příběh o klukovi Bryceovi a stejně staré dívce Juli, kteří již od prvního brzkého setkání, se snaží nalézt k sobě cestu, jenž ale stále nepřichází. Výborný film, který sází na mladistvou dvojici a jednoduchý příběh. A světe div se, ono to parádně funguje. Nápad s dvojím vyprávěním z obou stran hlavních zamilovaných postav je výtečný, vždy tak máme možnost vidět, jak na danou situaci nahlíží různé pohlaví. Tento aspekt posouvá snímek ještě o něco výše, než je běžná romantická komedie. Flipped je milý, krásný film, z něhož musíte mít hned po zhlédnutí (i během sledování) dobrý pocit, který vám zůstane minimálně celý den. ()

balcazar

Toto bola totálna trefa do čierneho. Keď budú ostatné romantické komédie hľadať návod, ako sa to robí, nech sa zastavia tu. Nie preto, že by mali staviť na deti. Ale preto, aby si pozreli, ako sa takýto žáner robí s ľahkosťou, nevtieravo, vtipne a romanticky. Jackpot, páni. ()

Nocturno culto

Zajímavý a dobře zpracovaný film, metoda vyprávění je velmi dobrá..Má to několik vrstev, které se postupně odkrývají a dávají nahlédnout do charakterů účinkujících..Někteří v tomto úplně selžou a jiní se ukážou jako správní lidé..Místy dojemné, jindy vtipné a v celku příjemný film.. ()

haWranka

Úvodních cca 10 minut, kdy se vystřídají pohledy obou hlavních hrdinů na tu samou situaci, mě dostalo do kolen, od srdce jsem se zasmála. Ke konci sice film trochu ztrácí na dechu (nebo spíš už není tak originální), ale to nic nemění na tom, že jde o něco nadprůměrného a hlavně nesmírně milého. Jen jedna věc mi uniká - co ona na tom blbovi viděla?! A jo, ty jeho oči... :) ()

Zajija

Vkusný snímek vypovídající o lásce na první pohled, ale z prva jen z jedné strany. Zde je to ta dívčí. Juli dobývá srdce Bryce, ale ten dlouhou dobu její city neopětuje, až jednoho dne se do ní zamiluje on, ale to už si zase není svými city jistá Juli a list se obrátí. Pěkný příběh vyprávěný oběma stranami, když vám není jasné co se jak stalo ve výpovědi Juli, Bryce vám to hned osvětlí v té svojí a naopak. Jednoznačně příjemný film 80% ()

dydl1

Mám hrozně rád vyprávěné filmy.Moc hezká retro jednohubka.Obzvlášť mě nadchl ten rozdíl vyprávění z chlapského a dívčího pohledu.Stojí za shlédnutí,Jednoduché,ale hluboké. ()

web-dat

Očekávání bylo opravdu veliké, ale už dlouho se mi nestalo aby mě film uspával. 2x jsem usnul asi na 10 minut. Asi to budu pouštět dětem za trest, když nebudou chtít jít spát, ale čučet na filmy do noci ! ()

coinneach

Zajímavý námět, a tady výčet výrazných kladů u snímku s poetickým názvem Flipped (Okouzlená) končí. Bohužel. Střídavé pohledy na vývoj vzájemného vztahu mezi dívkou a chlapcem žijících v bezprostředním sousedství jsou skutečně zajímavé, postupem času ale ubíjejí absencí nápadu a opakováním stále téhož algoritmu, nejdřív vzpomíná na onu danou chvíli on a pak ona, přičemž pokaždé jsou středem pozornosti stejné události, jen úhel pohledu se mění. Zde jakoby scénarista a režisér v jedné osobě Rob Reiner naprosto rezignoval na snahu diváka zaujmout a pouze spoléhá na melancholickou notu, kterou se snaží diváka lapit do sítě snímku, jenž zabředl do bahna naivity, hloupých dialogů a neuvěřitelně nepřirozených vnitřních monologů dvou ústředních hrdinů. Bylo by ale nefér nad touto dětskou romantikou ohrnovat nos úplně, obsahuje i silné momenty, a při sympatickém závěru s krásně melancholickou hudbou se možná přistihnete, jak jste se nechali tvůrci lacině obelstít. Vícekrát si ale Flipped asi nepustíte. Jednoduše není proč. 60 % ()

Shredder

O ano je to presne ten film, ktory dokaze zahriat pri srdci ked to potrebujete. Nadherna retro atmosfera, ktora ide svojim kludnym neuponahlanym tempom, az na chvilu zabudnete, ze sa pozerate na film z tretieho milenia a nie na klasiku zo starych zlatych cias. Skvely rozpravacsky styl z pohladu oboch hlavnych hrdinov a neotrepane frazy. V dnesnej dobe tak trochu ruza medzi trnmi. Reiner dokazal jednoduchy dej spracovat do takej uprimnej a magickej vypovede, ze vas hned napadne - v jednoduchosti je krasa, aj ked laska nikdy nebola a nikdy nebude trivialna. Nepochybne vsak kazdeho kto si ju aspon raz vo svojom zivote zazil, Flipped pohladi na dusi, pretoze aj ked ma uz pan reziser svoj vek podarilo sa mu doverne zachytit tu prvu cistu detsku a navratit tak prijemne spomienky. ()