Community

• Česko Zpátky do školy (viac)
USA, (2009–2015), 41 h 26 min (Minutáž: 22–29 min)

Tvorcovia:

Dan Harmon

Joel McHale, Gillian Jacobs, Danny Pudi, Donald Glover, Alison Brie, Yvette Nicole Brown, Chevy Chase, Ken Jeong, Jim Rash, Shelby Rabara, Twink Caplan (viac)

PogoJoe

1. série: 4* | 2. série: 5* | 3. série: 3.5* | 4. - 6. série: 3* - kvalita jde bohužel dolů, první 2 série byly nabušené skvělými díly a nápady, ve 4. sérii se mi líbily (trochu) už jen 2 díly, ostatní průměr či podprůměr, opakování stále stejných nápadů a postupů, které již napodesáté nejsou tak vtipné, jako na začátku, a dále "krvácení postav", jak to popsal Abed - neboli odchod některých hlavních postav a jejich náhrada jinými, rozhodně ke zlepšení kvailty seriálu nepřispěl. Přesto jsem se dodíval až do konce, ačkoliv některé epizody jsem vypnul v jejich průběhu, protože se na to nedalo dívat... ()

Toj

Zpočátku mě seriál vůbec nebavil, ale s přibývajícími díly jsem se do něj dostal, nebo se seriál našel... Když se konci první série objeví paintballovej díl, který je absolutně geniální parodií na akční filmy 90. a 80. let (po vzoru seriálu Spaced)... Úžasná atmosféra. A pak už nelze na další díly koukat stejně... Abeda, nebo třeba asijského španělštináře nelze nemilovat!! ()

Dexter1

Aj keď sa z úvodu nezdá,Community je dokonalý comedy seriál, plný inteligentného a geekovského humoru. Doteraz bol mojím vrcholom Big Banng Theory ale po tomto, kedy sa tématické časti, ako napr. zombie, western premiešavajú v dokonalom dejovom slede, kedy sa aj tá najzbytočnejšia dejová línia stane v budúcnosti doslova tou hlavnou. Naozaj bravúrna zábava, ktorá však nie je pre každého, ale každému doporučujem, aby to s ňou skúsil, lebo ak ocení snahu tvorcov a zistí čistotu a krásu tohoto humoru, bude stále v očarení. ()

Gereth

Zpočátku jsem si říkal, že průměrnej sitcom s průměrnými herci a hláškami na zabití dvacetiminutovky, ale se zvyšováním tendencí pustit po skončení jednoho dílu hned další se z toho stala lehká závislost. Čím víc toho máte nakoukáno, tím víc se budete bavit, protože tohle je pokladnice filmových a jiných popkulturních odkazů. Dvojka Abed a Troy je božská a jejich originální nápady povětšinou těsně před závěrečnými titulky mě posílaly do kolen. Pierce jako vrah všech konvencí a konverzačních tabu, Jeff s Brittou pro ironii a nějaké to zamilované jiskření a Annie tam je hádám proto, aby naše skupina měla vůbec nějaké to nevinné svědomí. Shirley mi přijde trošičku do počtu, ale naštěstí až na všudypřítomné "It's nice" nedostává moc prostoru. Myslím, že jsem našel další seriálovou stálici. // Nejoblíbenější postava: Abed // Nejoblibenější díl: Contemporary American Poultry (Mafiánský) // 1.serie: 85% // 2.serie: 75% // 3. serie: 80% // 4. serie: 75% // 5.serie: 70% // 6.serie: 75% ()

Petroff

Po S02E05 říkám, že jde o dokonalej sitcom a soukromě dodávám: "Amen, Abed!" Přidávám do svých TOP10!! "-Batman?" "-Yeah?" "-Are you staying for the party?" "-If I stay, there can be no party. I must be out there in the night, staying vigilant. Wherever a party needs to be saved, I'm there. Wherever there are masks, wherever there's tomfoolery and joy, I'm there. But sometimes I'm not, 'cause I'm out in the night, staying vigilant, watching, lurking, running, jumping, hurtling, sleeping... No, I can't sleep. You sleep. I'm awake. I don't sleep. I don't blink. Am I a bird? No. I'm a bat. I am Batman. Or am I? Yes, I am Batman!" Určitě není bez zajímavosti, že cca 1/6 hodnotících si seriál dala do své TOP10 (opr. 21.2.2011 - už cca 1/5, přesně 97/503) .-) Po S02E13 už směle prohlašuju, že Community se nebojí ničeho a bude parodovat nakonec snad i sama sebe .) "We want Drugs, we want Drugs!" Díl s kostkama (S03E04) je jeden z nejlepších sitcomů ever. (S03E19). ()

Huntelaar

U Community se musíte obrnit trpělivostí, protože já osobně jsem prvních 10 minut pilotního dílu sledoval v pauzach asi 3/4 roku, prototože to byla takovááá nuda. Nesympatičtí hrdinové, tragicky hraní (mám z dětstvi vybudovanou averzi vůči Chavy Chaseovi) bez špetky humoru, které jsem vzal na milost ve slabé chvilce nicnedělání podpořenou značnou dávkou zvědavosti. Tak jsem přežil úvodních pár dílů, s mirnými náznaky geniality, načež následovalo rozkrytí charakterů, zjištění, že ti herci ze tam hodí a občasného nálezu vtipu kamenného ne nepodobného vtipu zabiják. Od poloviny první série je to jedna velká bžunda. Plná palba 5/5. PS: Všude jinde nenáviděný Ken Jeong tady má charakter se jménem Seňor Chang, což je všeříkající. ()

Bonaparte.

První řada a člověk se rozkoukává, tak jako u každého seriálu. Objevuje postavy, objevuje jejich charakter a škatulkuje. Kdo projde tímto procesem od pilota zhruba do poloviny první série, má vyhráno... tedy alespoň částečně. S druhou sérií přichází něco, co tento seriál vyzdvihuje nad ostatními. Je zde výborná myšlenka, speciální epizody a divák je natěšen, co na něj vybafne s dalším dílem. Téměř v každém díle zažijete výbuch smíchu. Bohužel musím konstatovat, že veškerý potenciál byl s příchodem třetí série zahozen. Jednotlivé epizody jsou hnány až do extrému, ze standartních postav se stávají šílenci (Seňor Chang, no sakra řeknite mi, kdy jste ho měli raději. Jako ukřivděného arogantního učitele španělštiny nebo blázna bydlícího ve ventilaci?). Celý konec série se táhne v duchu únosu děkana atp. až je škoda mluvit. Ano epizody jsou parodiemi, alternativy jiných filmů... ale není to už trochu moc? Co přijde s 4. sérií? Přestěhuje se škola na Mars a Pierce bude pasák mimozemšťanek? ()

Scylla

První dvě, tři episody rozjezdové. Nenechte se odradit, Community není jen "celkem pohodový seriál", jak se může na první pohled zdát. Připravte se na vlnu hlášek, popkulturních odkazů a humoru, který se trefně naváží do nejrůznějších klišé a politických korektností. Společnost skvěle napsaných a zahraných postav berte jako bonus (+ závěrečné skeče jednotlivých dílů jsou jednoduše geniální) P.S. Opravdu bavit se budou hlavně "zkušení" filmový diváci... pokud patříte mezi ty, kdo si myslí, že Monty Python je ten zlý had z Harry Pottera, asi tenhle počin naplno neoceníte... :)) ()

Carlossss

Člověk by nevěřil, jak se může totální genialita tak rychle střídat s absolutní demencí v podobě rádobypoučnýho konce. Community trpí touhle neřestí moderních seriálů taky, ale celková kadence těch geniálních chvilek je daleko převyšuje, což je nepochybně skvělá věc. Rád bych vypíchl jednu nebo dvě postavy, které mi daly víc, než ty ostatní.. ale bohužel.. to nejde:) Každej z nich je (ne)originální postavička, bez který si příběh nejde moc představit. Ale jestli někdo doopravdy stojí za zmínku? Seňor Chang aka student Chang..:) Nebýt slabších pár dílů ve druhý řadě, neváhám s plným hodnocením:) ()

Cl3ricK

A vítězem o nejvíc přehypovaný seroš se stává..... COMMUNITY *THUMB DOWN*. Po 4 dílech končím, stále sem čekal na nějaký ten vtípek nebo něco, co by mě aspoň nutilo se dívát na další díl, ale ono nic. Debilní a nesympatické postavyjsou v komunitě na každém kroku. Ani k jedné jsem si nebyl schopen vytvořit nějaký vztah, což je u seriálu podstatné. Ďes běs. ()

Pirabin

Všichni kdo neviděli, chci vás varovat před děsivým dabingem TV Nova! Nekažte si život! Ach jo, už se to tady jmenuje Zpátky do školy. Ať už přijde ten Cthulhu, protože tohle už si volá o konec světa. ()

Chen

Trvalo mi pět nebo šest dílů, než mě seriál začal bavit. Obvykle mám jasno po dvou, maximálně třech epizodách a u Community jsem zvažoval, že už se ani do dalšího sledování nepustím, ale nakonec zvládnu klidně 8 dílů za den a klidně bych si dal víc, kdybych měl čas. Unikátní sitcom, který mě svým vtipem skoro sráží do kolen. Pět hvězdiček je zasloužených. ()

Jonash87

Seriál, který nesledujete kvůli příběhu (protože upřímně tam takřka žádný není), nýbrž kvůli skvěle napsaným charakterům a jejich působivého ztvárnění. Spousta humoru, ať už v podobě toho, co dotyční dělají, anebo říkají . Pop-kulturních odkazů je zde s postupem času čím dál tím více a vy budete mít chuť po skončení každého dílu si pustit hned ten následující. A mimochodem, paintballový díl s názvem Modern Warfare (S01E23) patří vůbec k tomu nejlepšímu, co jsem v komediálních filmech/seriálech měl zatím možnost vidět! ()

MartinNDL

Seriál zajímavý více než čímkoliv jiným nejpropastnějším rozdílem mezi skvělým originálním zněním a zmrzačeným dabingovým pseudoklonem. Nemám rád ty fráze, jak se někdo nedokáže koukat na film/seriál s dabingem a většina lidí chce jen valit machra, jací nejsou angličtináři, ale v tomto případě vztyčuji prostředníček naším zneuznaným hercům, kteří nejsou dost hezcí pro kamery, a tak po nocích svým hlasem ničí tento vynikající seriál. Blame on you. ()

Lischai

Kdysi jsem to zkusil, nesedl mi první díl a tak jsem to vypnul. Až o několik let poté se o tom doslechl koncil přátel a usnesl se, že jsem nepříčetný, protože tenhle seriál není možné nemilovat, a přiměl mě vidět prvních pět dílů, během kterých jsem pochopil svůj omyl. Chvíli se tenhle seriál sice hledá, ale od památné epizody, kdy ve školní kantýně vyraší kvůli kuřecím křídlu mafiánské podsvětí, frčí tenhle seroš na smršti popkulturních odkazů, wtf fórů a skvělé herecké chemie. ()

shyster

V době, kdy HIMYM je seriálovou žumpa a TBBT se tak nějak drží v nadprůměru, jsem Community přijal s otevřeným náručím. Musím uznat, že jsem se dost nasmál, ikdyž zdejší hodnocení neodpovídá kvalitě seriálu (představoval bych si to kolem 80%). A samozřejmě nemůžu nevzpomenout na první paintballovou střílečku. To bylo úchvatný. ()

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

07.05.2023

Stávka scenáristů je momentálně v plném proudu. O tom, proč a za jakých okolností vznikla, jsme vás informovali před pár dny, nyní už ale navíc známe i prvních několik obětí této nepříjemné situace.… (viac)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018

Bratři Anthony a Joe Russo se díky dvěma velebeným marvelovkám Captain America: Návrat prvního Avengera a Captain America: Občanská válka dostali rychle do povědomí většiny filmových diváků. Za… (viac)

Donald Glover si zahraje mladého Landa

Donald Glover si zahraje mladého Landa

22.10.2016

Letos v prosinci nás čeká Rogue One, první hraný spin-off Star Wars, a v květnu 2018 z hlavní ságy vybočíme znovu. Phil Lord a Chris Miller (21 Jump Street, Lego příběh) chystají sólový film s mladým… (viac)