Community

• Česko Zpátky do školy (viac)
USA, (2009–2015), 41 h 26 min (Minutáž: 22–29 min)

Tvorcovia:

Dan Harmon

Joel McHale, Gillian Jacobs, Danny Pudi, Donald Glover, Alison Brie, Yvette Nicole Brown, Chevy Chase, Ken Jeong, Jim Rash, Shelby Rabara, Twink Caplan (viac)

SewekiX

Unikátní seriálový zážitek. Žádný sitcom, ba ani mnoho dramatických seriálů se s Community nemůže měřit co se propracovanosti některých dílů týče. Tenhle seriál má sice asi 10 hlavních postav ale VŠECHNY vás budou bavit, jsou totiž výborně napsané a dokonale využité v různých komických situacích, situacích, které, by se ve skutečném životě nikdy nestaly, ale do světa Community tak krásně sedí. Ano po třetí sérii kvalita výrazně upadla, ale podle mě se hned od 5. vrací téměř na úroveň prvních sérii, bohužel, ale pak chybí pár původních postav (i když mě bavily i jejich "náhražky"). Úplně žasnu kolik věcí dokáží tvůrci zparodovat během jednoho dílu. Nejlepší postavy co se čistě zábavnosti týče jsou rozhodní Pierce a Señor Benjamin "Kevin" Franklin Chang. Nicméně vztah jak jsem už psal si v klidu vytvoříte ke všem :). No a mezi moje oblíbené díly bych zasadil třeba: "Modern Warfare", "Conspiracy Theories and Interior Design", "Paradigms of Human Memory", "Documentary Filmmaking: Redux", "Curriculum Unavailable", "Basic Intergluteal Numismatics", "Basic Email Security" 117/130 ()

MilkyJones69

Community jako seriál definitivně není pro každého. Obsahuje velkou dávku černého a nekorektního humoru, který třeba mě však pobavil. Všechny postavy se také během celého seriálu vyvíjí opravdu skvěle a můžu říct, že takhle skvělý vývoj postavy jsem v sitcomu ještě neviděl. Celá chemie mezi všemi postavami je skvělá a krásně spolu fungují. Jak jsem již říkal, Community není pro každého, ale já tomuto mistrovskému dílu nemám co vytknout. ()

mia.com

Prvni tri, mozna ctyri rady byly fakt super, az na odporneho Changa. Ale fakt me to bavilo a nasmala jsem se. Ale potom uz to zacalo padat hodne dolu a dily byly o nicem. Ani to uz nebylo vtipne. Takze celkove prumer. ()

Dusty56

Kvalitní sitcom, kterých až tolik není. Hlavně první tři série baví, pak přece jen kvalita opadne a změna obsazení později to ještě zhorší, speciálně když zmizí i jedna z nejlepších třech postav Pierce. Nezapomenutelný jsou hlavně paintballový epizody, taky bych chtěl chodit na takovou školu :). Obsazení je skvěle sladěné. Annie, Abed, Pierce mě baví asi nejvíc, ale do skupiny zapadá úplně každý, ať už Shirley, Troy jako parťák k Abedovi nebo Jeff, který to má všechno na povel a nejen s Annie má skvělou chemii. Možná jen bez Britty bych se občas obešel. S1: 85%, S2: 85%, S3: 80%, S4: 70%, S5: 70%, S6: 60%. Seriál: 75% ()

Daninja

"Hey Britta, whatcha gonna...knitta?!" Po 12,5 dílech dávám 4*, je to zábava, dokážu zhlédnout i více dílů najednou, ale zatím tomu něco chybí na plné hodnocení. Uvidíme až dokoukám první sérii :-) edit: Tak poslední díly 1. série mě nakonec přesvědčily, že si Community zaslouží plný počet hvězdiček. Ale ještě to není 100%, zatím pro mě tak 90%. ()

spaca8

Naprostá spokojenost. Přesně tohle čekám od seriálu tohoto typu. Spolu s Glee jedno z největších překvapení letošní seriálové sezóny. ()

JAzzeURo

Nic až tak originálního. Takových komediálních seriály založených na absurdnosti hlavních postav už tu bylo. Hlavní je, že se u toho člověk pobaví a to je to co se tu počítá. ()

MangaManga

Úžasné! Pokud zatneme zuby přes prvních pár dílů (které snad neodradí moc diváků), dočkáme se excelentní zábavy naservírované v 20minutách skvělého humoru. Od teď jsem skalní fanynkou Joela McHalea, stáhla jsem si jeho stand up výstupy a další díla a chci si ho vzít za muže! :) Hlavní protagonistka není ani sympatická, ani hezká, ani nemá příjemný hlas nebo zajímavý projev, ale dá se překousnout a nevadí. Mnohem lepší je "šprtka" brunetka anebo muslim-filmař-co vidí do budoucnosti :) ()

Zuzulin

Ještě si nechávám rezervu. Hodnotím po první sérii. Když jsem začla sledovat Community, myslela jsem si, že to bude průměrná blbost s hloupymi vtípky. Prvních pár dílu to tak i bylo. Jeff hajzlík, který vždycky i navzdory své sobeckosti všem pomůže a poradí a tak pořád dokola, navíc ti divní lidi...:D ale pak se to rozjelo...samozřejme, asi je nemožné abysme se sžili s každou postavou.... ale je to fajn. Jeffovi ty košile začly víc slušet a Abed je prostě skvělý. Zas jednou dobrý seriál :) ()

the_robbie

Hands down najlepšia dvadsaťminútovka, ktoré existuje. Možno budem zaujatý, ale Community je moja slabosť, na ktorú nedám dopustiť. Pritom to začalo vcelku nevinne ako decentná komédia z prostredia "looser" školy a jediným ťahákom - aspoň pre mňa - bol návrat Chevyho Chasea na obrazovku. Ale ohó, nemohol som sa viac mýliť - Dan Harmon svoj seriál naozaj miluje a stará sa oňho a je to vidieť. Smerovanie k absolútnemu vrcholu nastáva už v druhej polovici prvej série a diely ako Contemporary American Poultry, oba paintballové epizódy, Remedial Chaos Theory alebo Abed´s Uncontrollable Christmas patria k tomu najlepšiemu čo som na obrazovke videl. Seriál je neskutočne inteligentý, nebojí sa experimentovať, je PLNÝ inside joke-ov a easter eggov a z toho vychádza aj jeho najväčšia slabosť - královskou zábavou ocení predovšetkým "verných". Momentálne (po odvysielaní prvej polovice tretej sezóny) je seriál (kvôli ratingom) "násilne pauznutý" a jeho ďalší osud je po eventuálnom jarnom odvisielaní zostávajúcich častí ešte neistý (minimálne sa však ukázala sila internetovej komunity ohľadom tohto fenoménu). ()

Isfio

Celé je to také umelé, neprirodzené. Žiadna postava, okrem španielčinára, ma nezaujala, humor je nutený, vyumelkovaný, za každú cenu. Príliš tlačia na pílu, naozaj vtipnú scénu som nevidel ani po 5. časti. ()

graga

Jeden z nejlepších komedialních serialu. Po delší odmlce jsem se k němu vrátil a zase se usmívam nad mnoha skvělymi a vtipnými situacemi, které nám tenhle serial připravuje prakticky pořád. Pro mě 9/10 ()

Mikkk3

Po první sérii, kterou jsem zhltnul na jeden zátah, je to za plný počet. Postavy mi neskutečně sedli, Troy a Abed to u mě s přehledem vedou a na jejich rap jen tak nezapomenu, ale ostatní nezaostávají. Škoda jen že se o seriálu moc neví, protože kvalitu určitě má a já jen doufám že si ji udrží i v dalších sériích. ()

Lama.Tlama

první série byla fajn, od začátku druhé je to čím dál tím šílenější, neuvěřitelnější a trapnější. první sérii bych dala tak 3 hvězdy, druhé tak 1 ani ne. ()

vena199204

Community v mém okolí nikdo nezná. Opravdu vůbec nikdo. Je to škoda, protože některé díly se mi zdály skoro až revoluční. První dvě řady mě bavily královsky, v té druhé přišli autoři s nápadem parodovat jiné filmy/seriály(to mi přijde u počinu tohoto tipu nové, neokoukané). Bohužel třetí řada výrazně ztrácí dech. I přes to zatím nechávám 5 hvězd s nadějí, že se seriál z mizérie vyhrabe 4. řadou(jsem naivní, já vím). ()

LooLaa

7 hlavních hrdinu + senor Chang a děkan "dý". 7 různých charakterů + sebestředný pošuk a najivka. 9 odlišných lidí, bez kterých by tento seriál nemohl exiatovat. Inteligentní humor, nadhled, čisící pohoda, nadčasovost a další - nic tu nechybí! ()

Minoka

První série: První dva díly to vypadalo tak nejistě...nicméně, to, co se z toho vyklubalo po té, se mi velmi líbilo :-) Všichni členové této skupiny do sebe krásně zapadají a když se rozjedou, hezky si to šinou jako skvěle fungující mašina. Navazují jeden na sebe a každý jeden dílek by opravdu chyběl, kdyby tam nebyl. Jen jeden dílek by možná potřeboval doopravit - a to Britta. Ale třeba se ve dvojce víc rozjede. Mým oblíbencem je samozřejmě Abed a jeho schopnost zahrát cokoliv, tvářit se nesmírně zadumaně ...a jeho Batman byl dle mého názoru bezkonkurenční :-) mé oblíbené chvíle v první sérii: Halloween, Paintball, Kuřecí nedostatek v jídelně :-) 90 % Druhá série: Mnohem větší nevyváženost dílů - některé nudnější, některé o to víc lepší :-) každopádně stále velmi dobrá úroveň...i ta Britta se dle mého názoru zlepšila :-) Oblíbené momenty ve druhé sérii: Halloween 2, Paintball 2, Advanced Dungeons and Dragons..:-) 80% Třetí série...mno..tak tohle byla jízda!!! Aneb - očekávejte málo a dostanete mnoho :-) třetí série mi sedla asi nejvíc. Byly tam zápletky (i když míra ujetosti byla na maximu), byly tam vztahy (i Rosamunde Pilcher by zaplakala), bylo tam psycho (že i Hitchcock by nabíral inspiraci) a tak bych mohla dále pokračovat...:-) Samozřejmě, jako v každé sérii se objevila dílová odchylka, ale stále zanedbatelná ...za třetí řadu dávám 95 % ()

Lazy87

TAk tenhle seriál mě nechytl za koule od samého začátku, ale postupně, jak jsem poznával jednotlivé postavy. Se mi ani na to moc nechtělo dívat.Favorit je jednoznačně Abed. Tak aloha na další sérii. // 2. série: Stále si drží svoji laťku..// 3.řada: cool, cool cool cool. ()

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

07.05.2023

Stávka scenáristů je momentálně v plném proudu. O tom, proč a za jakých okolností vznikla, jsme vás informovali před pár dny, nyní už ale navíc známe i prvních několik obětí této nepříjemné situace.… (viac)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018

Bratři Anthony a Joe Russo se díky dvěma velebeným marvelovkám Captain America: Návrat prvního Avengera a Captain America: Občanská válka dostali rychle do povědomí většiny filmových diváků. Za… (viac)

Donald Glover si zahraje mladého Landa

Donald Glover si zahraje mladého Landa

22.10.2016

Letos v prosinci nás čeká Rogue One, první hraný spin-off Star Wars, a v květnu 2018 z hlavní ságy vybočíme znovu. Phil Lord a Chris Miller (21 Jump Street, Lego příběh) chystají sólový film s mladým… (viac)