Community

• Česko Zpátky do školy (viac)
USA, (2009–2015), 41 h 26 min (Minutáž: 22–29 min)

Tvorcovia:

Dan Harmon

Joel McHale, Gillian Jacobs, Danny Pudi, Donald Glover, Alison Brie, Yvette Nicole Brown, Chevy Chase, Ken Jeong, Jim Rash, Shelby Rabara, Twink Caplan (viac)

DavidS.

Snad jediný sitcom současnosti, kde musíme být každou dvacetiminutovku absolutně soustředění, abyste pochytali všechny vtipy, odkazy, narážky a gagy...Slovní přestřelky tu mají nebývalou kadenci, spád a nadhled. Jsou sofistikované, nekorektní, originální a jednoduše brilantní...Ano, objeví se i nějaké to moralizování, ale vždy ho zrelativizuje nějaká další šílenost... Některé postavy už po pár dílech získávají punc kultovnosti..."I am a Spanish genius. In español my nickname is el tigre chino… my knowledge will bite her face off" :) Díly jako Modern Warfare, Basic Rocket Science nebo Epidemiology jsou doposud nevídaným komediálním eldorádem . ()

Pollock

Úrovně Big Bang Theory či How I met your mother to nedosahuje, i když složením hlavních postav se jakoby snaží přiblížit a napodobit. Hodně zajímavé je obsazení Chevyho Chase a naprosto ulítlej je učitel španělštiny. Neurazí, pobaví, na můj vkus oproti již zmíněné Big Bang Theory možná zbytečně moc přehláškováno, neboť ani výkladové titulky "seriál ze 70.let" apod. mi kolikrát nic neříkají. pozn. druhá série o poznání větší nášup, to už jsem se opravdu lámal :-) ()

Madluska

Tak dlouho jsem si lámala hlavu s tím, koho mi postava Jeffa (Joel McHale) připomíná, až jsem to nakonec rozklíčovala. Přece nezapomenutelného Hawkeyeho Pierce! :-) Jinak seriál se kupodivu snaží nesklouzávat k trapnosti a vždycky dovede něčím překvapit (třeba duetem Abeda a Troye :-)). EDIT: Od 12. dílu vím, že Hawkeyeho v Jeffovi nevidím jen já! P.S.: Pomalu si vytvářím závislost! ABBA v díle o zombies? Genialitka! ()

adam9

Nakonec jsem na radu kámoše dal a pustil si první epizodu. Musím říct, že nelituji ani trochu, ba naopak!!! Po dalších zhruba třech dílech mě tento seriál zcela pohltil a během jednoho týdne jsem ho sjel od začátku až do nynějška (3. série). Výsledek? Neskutečně jsem se bavil. Bylo zde opravdu krutě málo negativ. Nejlepší postava je určitě Pierce :D Neskutečný blázen, jen mě mrzí, jak ho ve 3. sérii trochu umírnili. Dále se mi pak hodně líbí Annie. Co líbí, miluji ji. Nejen že je kočka, ale taky přesně ten typ šprtky, který není otravný a svým cukrouškovým "oohhhh," když řekne někdo něco sladkého se nemůžu ubránit tomu, abych se neusmál :) Ale rozhodně všichni mají kvalitu, chemie mezi touto "studijní" skupinou je na vysoké úrovni, zkrátka jsem zvědavý na konec 3. série a doufám, že se ještě třeba dalších dvou dočkám :) A na závěr, ty epizody s paintballem, hallowenské a vánoční speciály, different timelines, či parodie na Zákon a pořádek - no prostě na tom si smlsne snad každý a já osobně je řadím nejen k nejlepším epizodám v seriálu, ale vůbec celkově v sitcomech :) NEJOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVY: Jeff, Annie, Pierce. PS: Ta úvodní znělka je boží! ()

Chegi

Jeden z nejzábavnějších seriálů, které jsem dosud viděl. Zparodováno bylo téměř cokoliv, co zparodovat jde. Ano je zde pár slabších dílů, ale který seriál je nemá. Takže za mě rovných ***** ()

Spike23

Byly časy, kdy jsem musel bez přestávky zhlédnout první sérii Prison Break a Lost a nechtěl jsem v žádném případě, aby to skončilo. Je to už pěkná řada let a během té doby se mi něco podobného stalo snad jen na začátku Breaking Bad a od poloviny Entourage. Community ale je to jediné, co mi tyto časy dokázalo připomenout jako žádný jiný seriál, který od té doby vycházel. Mohu naprosto bezpochyby říct, že se jedná o nejlepší komediální seriál a i přesto, jak moc mám rád TBBT, na Community se nehrabe ani po kotníky. Hned v prvním díle, a to se za tu dobu toho stihlo hodně změnit, jsem tušil, že to bude něco výjimečného a všechny postavy jsem si dokázal oblíbit hned na první pohled, což se mi ještě nikdy nestalo. Docela by mě zajímalo, jestli v žánru někdy něco dokáže Community překonat, mám ale pocit, že bych se toho ani nemusel dočkat. Naprosto bez konkurence. P.S.: 4. série je pro změnu to nejhorší, co se s Community mohlo stát, naprostá hrůza. ()

figgo jr.

Když už jsem si začal myslet, že všechny skvělý sitcomy byly natočeny a lepší už nevzniknou, přišlo Community a naprosto mi vyrazilo dech. TROY AND ABED IN THE MORNING :D ()

wooozie

Tak tahle partička z Greendale je jedna z nejsehranějších skupin, co kdy v sitcomech běžela. Na nějakých 35 dílů co jsem zatím viděl, bych se mohl podívat rovnou znova, protože naprosto u všech se směji jak u žádného jiného seriálu. Navíc těch vtípků a narážek, které mi nejspíše unikly jenom proto, že nejspíše nemám zase tolik nadíváno a hodně těch vtipů je pro Američany, takže mi to uniká a přesto se směji každý díl. Všechny postavy jsou vybrány naprosto skvěle, ale Troy a Abed jednoznačně vedou, přesto i ostatní postavy jsou skvělé. A moje oblíbené epizody? Modern Warfare - jednoznačný vrchol seriálu (Disco Stue neuveřitelně zabil) / Epidemiology - (Jeffe? stejně cool i jako zombie?). / Contemporary American Poultry / Conspiracy Theories and Interior Design / Remedial Chaos Theory / Pillows and Blankets / S01: 9/10. S02:9/10. S03: 9/10. S04: 9/10. S05: 7/10. ()

janisska

Svižné dialogy a nikdy neustávající parodie. Velmi pěkné překvapení.// Pozdější dodatek: od poloviny druhé série doporučuju nesledovat. Vyhnete se zklamání. ()

Hanys_

Už ani nevím, jak jsem se k tomuhle seriálu dostal, ale byla to ta nejlepší věc, která mě za poslední týden potkala. První série Community se sice rozjíždí pomaleji a i já jsem po cca 6 dílech přemýšlel, zda jim dát ještě šanci, ale pak se to všechno zlomilo v neskutečný nářez se spoustou ultimátních odkazů, při kterých asi cinefilové budou padat smíchy z křesel.. ()

cab

Netradicni smeska studentu vsech vekovych kategorii se stretava na pude druhorade skoly a musi se vyporadat nejenom s vypecenymi profesory, ale i s vlastnostmi jednotlivcu kterou skupinu spujuji, ale i rozdeluji. Opravdu dobry komedialni pocin s ostrejsim humorem a perfektne napsanymi postavami. At uz je to vudce a podfukar Jeff, spravna a dobrosrdecna ledova kralovna Britta, geek Abed, krestanska mamca Shirley, naivni Annie, trosku hloupejsi a kamaradsky sportak v kuzi cernocha Troy, nekorektni vtipkat a starsi chlap vedle ktereho nikdo nevi co zase provede nebo vypusti z ust Pierce a nejlepsi z profesoru Senor Chang. Prvni sezona: 80%, druha sezona: 70%, treti sezona: 60% ()

Rssa

Seriál, který se rozjíždí pekelně pomalu, ale potom kousne a nepustí. Naprosto geniální postavy, návrat Chevyho Chase, spousta normální i ujeté srandy, nekonečně mnoho odkazů. Zábava jak se patří. 90 % ()

KOCOUR-1

Po delším zvažování musím dát za některé tématické díly plný počet bodů. Tento seriál si rozhodně 5 hvězd zaslouží. Zpočátku to vypadalo, že je tam příliš mnoho podivných postav. Ale ono to vážně funguje. Nesnesitelný stařík Chevy, autistický muslim Abed, křesťanská matka Shirley a jiní. Bez uzardění 99%. ()

showxman

Totální nářez, ke kterému se všechny ostatní komediální záležitosti současnosti ani zdaleka nepřibližují a mohou pouze závidět! --- Po třech sezónách jasných 100 %. ()

legatio

Odkazy a narážky na různé filmy a filmová klišé jsou parádní, ale u mě vede pohrávání si s rasismem (Piercův větrný mlýn ve mně vyvolal záchvat smíchu). ()

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

Stranger Things, Bladea a další čekají odklady

07.05.2023

Stávka scenáristů je momentálně v plném proudu. O tom, proč a za jakých okolností vznikla, jsme vás informovali před pár dny, nyní už ale navíc známe i prvních několik obětí této nepříjemné situace.… (viac)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018

Bratři Anthony a Joe Russo se díky dvěma velebeným marvelovkám Captain America: Návrat prvního Avengera a Captain America: Občanská válka dostali rychle do povědomí většiny filmových diváků. Za… (viac)

Donald Glover si zahraje mladého Landa

Donald Glover si zahraje mladého Landa

22.10.2016

Letos v prosinci nás čeká Rogue One, první hraný spin-off Star Wars, a v květnu 2018 z hlavní ságy vybočíme znovu. Phil Lord a Chris Miller (21 Jump Street, Lego příběh) chystají sólový film s mladým… (viac)