FlashForward

• Česko FlashForward - Vzpomínka na budoucnost (viac)
Dráma / Sci-Fi / Mysteriózny / Thriller
USA, (2009–2010), 15 h 46 min (Minutáž: 41–44 min)

Predloha:

Robert J. Sawyer (kniha)

Courtney B. Vance, Joseph Fiennes, Jack Davenport, Zachary Knighton, Peyton List, Sonya Walger, Christine Woods, John Cho, Brían F. O'Byrne (viac)

Z ničeho nic se objeví tajemné světlo a téměř všichni lidé na světě padnou do bezvědomí. V tomto stavu před očima vidí vlastní život, jak bude vypadat za šest měsíců. Jednotka elitních agentů FBI se snaží záhadu vyšetřit a lidé si začnou uvědomovat, že budoucnost se vždycky může změnit. Najděte odpovědi a pronikněte ještě hlouběji do příběhu plného hádanek díky skvělému bonusovému materiálu. Uvidíte mimo jiné i celou sérii od pilotního dílu až po poslední epizodu. Uslyšíte, jak natáčení vnímali herci a štáb, a budete mít příležitost znovu prožít každý nečekaný dějový zvrat v celé sérii. (oficiálny text distribútora)

vmax

tak jsem prave dokoukal druhou epizodu a musim rict, ze uz se nemuzu dockat dalsi. pocity muzu srovnat s temi co jsem mel po shlednuti par dilu dollhouse. pokud tenhle serial bude pokracovat na stejne note, ma ve me dalsiho fanouska. zatim muzu jen doporucit ()

Daninja

Nyní po 19 dílech již můžu s klidem prohlásit, že FlashForward se pomalu ale jistě zařazuje mezi legendy drama seriálů jako byl například Prison Break. Děj je velmi dobře rozeběhnut, postavy již našly své místo v seriálu a pokud se povede ještě závěr, bude mít tato série svých pět hvězdiček skutečně zaslouženě. Uvidíme, s jakým nápadem pak přijdou herci na další sérii. UPDATE: Dokoukal jsem sérii, velmi pěkné zakončení a FlashForward definitivně potvrzuje, že si těch 5* opravdu zaslouží a výsledných 80% je opravdu realistických. Bohužel, ABC potvrdila, že druhá série NEBUDE, alespoň ne v jejich režii. Seriál však má veliký potenciál a první série končí velmi neuzavřeně a dává prostor pro případnou druhou sérii, doufejme, že se tohoto konceptu ujme jiná televize a podaří se jí tento skvělý seriál více prosadit. ()

dogzila

Skutočne vydarené prvé diely sa dostávajú do tieňov amerických kvázisrdcervúcih citových scén. Dúfam že tento výborne rozbehnutý seriál neskĺzne do priemeru. Seriálové hviezdy dodávajú dostatočný šmrnc a razancia zatiaľ drží dych s tajomnom. Myšlienka sama o sebe ponúka nekonečné možnosti a snáď ich autori aj naďalej využijú. Stav k 1/5 :) ()

kuře17

Sice jsem na seriál narazil náhodou, ale dostal mne. Po shlédnutí prvních 3 dílů se mi zdá být dost dobrým počinem, zatím mi připadle i lepší jak Ztraceni. Ale mám obavu jak chtějí autoři tenhle příběh dotáhnout do konce aniž by se zaplantali do šíleností jak ve Ztracených... ()

vafliik

Prvních pár dílů výborných, postupně ale začínají zabředávat do dějové vaty a rádoby šokujících zvratů, které mě ale nechávají docela klidným. Škoda. ()

dr.who

Na tento serial som narazil nahodou (dostal som sa k nemu na zaklade tvorby Roberta J. Sawyera, ktoreho rovnomenna kniha sluzi serialu ako predloha) a musim uprimne povedat, ze ma hned neoslovil. Bolo to sposobene zrejme tym, ze som od neho nic neocakaval a pouzil ho iba ako „doplnok k jedlu“. Neskor som sa k nemu vsak vratil a postupne si ma v svojej uvodnej casti ziskal natolko, ze som si za sebou dal 5 casti naraz. Na svoj rozpocet a herecke obsadenie, rovnako ako rezisersku taktovku je to celkom slusne dielko (aspon zatial) a lutujem iba dve veci: neuveritelne komercne bagrovanie v slubnej tematike a s tym spojene nehanebne pchanie nezmyselnosti do deja mimo linie. Sawyer to napisal dobre (ako skoro vsetko), no aby si serial udrzal kvalitu kniznej predlohy mal mat skor format miniserialu Lost Room, prilisne natahovanie nie je stastny pocin a moze byt jeho hrobarom. Hodnotenie 3/5 je kvoli tej vate... ()

NickSloterSG

Po shlédnutí dalších epizod musím říct, že to nemá žádnou chybu! Žádnou! Jediné co si můžu přát, aby to takhle dál pokračovalo. Snad se z toho nebudou snažit vytřískat co to jde a nebudou to zbytečně bez přemýšlení natahovat a dojedou to tak jak to mají v plánu (přesně naplánováno do poslednícho detailu - doufám). ()

Devon74

Hodnotím po 17-ti dílech. Pořád si říkam je to dobré je to výborné ale nemůžu se zbavit pocitu že s náma tvůrci ještě pěkně vy....bou. + Postava Simona hrána Dominicem Monaghanem je naprosto úžasná! ()

Fisik

Mne se to libilo ... urcite lepsi a ucelenejsi, nez Lost. Skoda, ze ABC neplanuje pokracovani, ptz tady by se dalo hodne vyradit :) ()

Arkwuill_S

6. října 2009 všichni lidé na celé planetě ze záhadného důvodu omdlí na 137 sekund... Vše se v tu chvíli zastaví, dojde k velkým škodám, k mnoha úmrtím, neboť lidi to postihne v letadlech, při řízení auta atd. Většina při svém výpadku měla vizi... vizi něčeho, co se ještě nestalo, vizi budoucnosti spojeného s jediným datem - 29. dubna 2010. Děj se točí okolo mladého detektiva FBI, který ve své vizi viděl, jak výpadek vyšetřuje a že to nebyl přírodní úkaz. Pomalu tak začíná rozplétat mozajku, jenž je tvořena velmi malými provázanými dílky. Postupně zjišťuje indicie, které ho vedou k dalším a dalším (jak už to u seriálů bývá), výpadek tototiž nemusí být jediný... Tenhle seriál mě hodně chytl, je to ten typ, který vás vtáhne do dějě a vysloveně musíte vidět, jak to bude pokračovat dál. Ani jeho tvůrci se však nevyhnuli klasickým až přeplácaným zápletkám, aby se děj nafoukl a bylo dále co točit, je to taková malá řetězová reakce, která může pokračovat donekonečna v podobě nově se objevujících postav a skutečností. Ale v celkovém kontextu na mě seriál zapůsobil. Už jen ta věčná filozofická myšlenka, zda-li chceme znát svoji budoucnost, abychom ji v případě mohli změnit... jenže už tohle je v naší cestě zakotveno a tak stejně to, co se má stát, nehledě na to, jak moc se tomu chceme vyhnout, se stejně nakonec stane. První série má 22 dílů... uzavřený konec samozřejmě nemá, dočetl jsem se, že další pokračování nebude, což je rozhodně škoda, protože chci vidět, jak to bude dál! ()

myst3ry

FlashForward - Vzpomínka na budoucnost mě prostě nedostal. Pilot vypadal velmi slibně a pointa mě navnadila na další díl. Jenže v dalším díle se v podstatě nic nestalo. Až na konci zas přišla dobrá pointa a já se opět těšil na pokračování. Třetí díl to samé - 43 minut o ničem, poslední minuta mě navnadila opět na další díl. Takhle se to opakovalo ještě třikrát a ja se na to autorům pak prostě vykašlal. Těšit se každý díl jen na pointu? To teda ne. S tím at jdou páni autoři laskavě někam. ()

AshMorgan

Ne, ne, prostě ne. Život není fér. Flashforward skončil a to byl pro mě rozhodně nejchytlavější zážitek co se týče seriálů, vzpomínám si na ten večer kdy jsem dostal DVD s tímhle úžasným seriálem. Po prvním díle mi bylo jasné, že ten pytlík chipsů stačit nebude a nejchytřejší co můžu udělat, je donést si velkou zásobu jídla a pití, než přehraju druhý. Zatáhl jsem závěsy, a prostě jsem se nemohl odtrhnout, po každém dílu mě hrozně zajímalo co bude dál, co se stane? A tak jsem koukal celou noc a ještě kus dalšího dne, odtrhnul jsem se jen na dvě krátké přestávky, i místo nedělního oběda jsem si radši zvedl telefon a zbytek zařídil pizzaboy s rychlou dodávkou až ke dveřím, na seriál mě to neuvěřitelně vtáhlo do děje. A to nejsem ani nějak zatvrzelý fanoušek sci-fi. Až po shlédnutí posledního dílu jsem mohl konečně odejít spát. Hned po probuzení jsem se logicky usadil k PC s cílem koupit DVD druhé série...a pak přišlo to největší zklamání. A i když má tento seriál mnoho fanoušků, kteří každý den posílají dopisy adresované do ABC Paulu Leeovi, už jsem nějak přestal věřit tomu, že by jsme se dočkali pokračování. Život není fér, se seriálem Walker Texas Ranger by se to nestalo, seriálový bůh si vzal asi na chvíli volno, nebo se jen držel hesla "všeho s mírou"...Bohužel. Každopádně, za těch cca. 16 hodin zážitku musím dávat *****. ()

ghostwo

Vždy, když si nějaký seriál oblíbím (což se nestává až tak často), tak se potom dočtu, že pro studio to bylo zklamání a že další série nebude, protože nejsou peníze. Nechápu. Podobně tomu bylo například u seriálu Jericho, i když tam druhou řadu nakonec natočili, i když pouze pár dílů. Jako příznivce "konspiračních teorií" bych ještě poznamenal, že jak v Jerichu, tak zde, si dovolili autoři vzít na paškál tzv.vojenské smluvní dodavatele a najednou nebyli peníze na druhou serii. Navíc se zde ten smluvní dodavatel jmenuje Jericho. JInak seriálu nemám celkem co vytknout. Líbilo se mi, že dávali docela pravidelně odpovědi (ne jako v Lost), hlavní hrdinové se chovají racionálně (neboli autoři nedělají z lidí blbce) a navíc jsem po dlouhé době pocítil touhu pracovat u FBI :-) ()

floppy4

Posledna cast bola na 120% ostatne serialovy priemer. Velka skoda ze to co museli tvorcovia dat do poslednej aby to nejak uhrali, nedali aj do ostatnych dielov a vacsina z nich bola len strasne zdlhava omacka kde chybali zvraty. Kazdopadne si ma serial ziskal a velka skoda ze nebude pokracovat, zamiloval som si viacero postav a mimo toho aj ich herecke vykony, ktore boli v niektorych scenach uzasne. Celkovo taky silnejsi priemer, davam 4 hviezdicky... ()

Dr.Mattes

V mojom rebríčku zrušených seriálov, ktoré mi najviac chýbajú má FlashForward prvé miesto. Samozrejme, že tam sú chyby, samozrejme že (ako tu píšete) je veľa vecí nereálnych ale to v každom jednom filme. Inak by to bola nuda. Postavy som si obľúbil už po 3-4 epizódach najmä John Cho je skvelý. Seriál mňa osobne dokázal priklincovať k stoličke svojím príbehom, svojími výpadkami, víziami, ktoré ľudia mali, ako sa jeden diel plnili druhý nie proste to všetko je dokonalé zohráte v cca 42 minútach v jednej časti. Jediná vec, ktorá mi po čase liezla na nervy bolo ako v každom diely miimálne 3 ľudia povedali "In my flashforward..." alebo "What did you see?" ... to by som vytkol. Inak odporúčam a jednoznačne sa nebojím dať 5* ()

Crtcus

Všeljaké pitomosti bych tomuhle seriálu ještě odpustil - nelogické části děje byly strženy strhujícím příběhem a pitomě se chovající postava byla v následující scéně zastíněna náhlým odhalením. Co odpustit nemůžu je epizoda 22. Po 21 5* epizodách přijde TOHLE. Další větu bych sem psát neměl, ale co: Ať jdou DOPRDELE s takovýma seriálama. Člověk s napětím očekává rozutzlení a co dostane? Přes hubu, nic, další problémy, nekonečný kolotoč který se naklonec propadne do..... Jak byste hodnotitli takový Shawshank, kdyby končil ve chvíli, kdy Freeman otevírá truhličku, co vyhrabal z pod černého kamene? Nebo Pána prstenů, kdyby končil druhým dílem? Za pět by to určitě neblo. ()

soulless

Seriál, který považuji snad za největší sklamání posledních let. Vynikající nápad spolu s vynikajícím pilotem dával tušit další seriálové bombě, která mohla zaplnit díru po zrovna končícím Lostu. Nicméně to, co scénáristě ze seriálem udělali je jednoduše tragédie. Pravděpodobně se zalekli původního tématu, nebo jim prostě došly nápady, to já nevím. Ve výsledky se nadějný seriál přetransformoval na zmetek, kde hrály jednotlivé nástroje páté přes deváté, bez jediného náznaku napětí, či zábavy. Hlavní děj šel do kytek a seriál s ním. A ani John Cho ho nezachránil. 5/10 pouze díky výbornému začátku, ke konci seriál rychle mířil ke kategorii odpad ... bohužel ()