Nádejného politika Davida Norrisa (Matt Damon) stretneme v deň, ktorý mu môže zmeniť život. Kandidát do amerického Senátu sa už o chvíľu dozvie výsledky volieb. Prvé prognózy nie sú veľmi priaznivé, a tak si odchádza nachystať reč porazeného finalistu. Na pánskych záchodoch, kde by ženu čakal málokto, narazí na krásnu Elise (Emily Bluntová), dievča, s ktorou ho stretne príslovečná láska na prvý pohľad. Mohla by to byť náplasť na politický neúspech, lenže David niekde stratil jej telefónne číslo. Keď už sa vzdal nádeje, že by ju mohol ešte niekedy uvidieť, narazí na ňu náhodou v autobuse. Verí, že túto šancu už nepustí ani za nič, ale len dovtedy, kým nestretne Správcov osudu. Táto organizácia riadi život každého z nás a pre Davida naplánovala kariéru, ktorá sa skončí možno až v Oválnej pracovni Bieleho domu. Lenže to by musel nechať Elise na pokoji, čo sa Davidovi nechce. To však nie je otázka vôle. Správcovia osudu nalinkovali Davidovi život do poslednej bodky a každú, aj tú najmenšiu odchýlku, sú pripravení zlikvidovať v samom jej zárodku. Zamilovaný politik si ale nepripúšťa, že mu s Elisou ide o život a verí, že dokáže uniknúť vlastnému osudu aj jeho správcom. Aj keď je to teoreticky nemožné... (TV JOJ)

peto580

Milé prekvapenie tento film. Fakt zaujímavý, originálny, chytľavý a čo je hlavne zaujímavo podaný thriller bez veľkých logických klišé... Ozaj prekvapenie. ()

ADIO45

Samo herecké obsazení a autor předlohy dokazuje, že nepůjde jen tak o ledajaký spektákl. Snímek postráda akci v podobě přestřelek a podobně, avšak tu jde o rychlost, předvídavost a důmysl. Psychologické to začíná být, jakmile nastupuje Thompson, thrillerem už od začátku, a sci-fi, jakmile nastupuje ''resetovaní'' četa Správců. Čeká vás pěkně napínavá podívaná s úžasnou pointou nakonec. ()

aLPaC

Výborný a hlavně velmi originální snímek. A to se dnes už tolik nevidí (což není divu vzhledem k mnoha milionům natočených filmů). Damon a Emily (která je k sežrání) jsou opravdu parádní pár, skvěle se doplňují a chemie mezi nimi funguje na jedničku. Sice tak od půlky je jasné, jak to dopadne, to ale tentokrát náladu zkazit nemůže. Více takových. ()

Mikino00

Chatrný nevěrohodný romantický příběh zabalený do efektního světa vytvořeného Dickem, kde základní myšlenka skutečně nutí člověka k zamyšlení, problémem je její nataženost, docela bych se i vsadil, že předlohou bude jen kratší povídka. Nicméně film pěkně plyne a drží diváka ve zdravém napětí. Damon hraje svůj standart - jedna herecká poloha, naštěstí ovšem má po ruce nádhernou sympatickou Emily Blunt, která je ozdobou tohoto filmu. ()

Ollie235

Velice příjemný film s výborným námětem a roztomilou Emily Blunt. Do této jedné věty by se dalo shrnout vše podstatné, co mě na tomhle snímku zaujalo a bavilo. Naopak mě trochu zklamal Damon, který mi v této roli příliš neseděl. Navíc se nemůžu zbavit pocitu, že originalita námětu mohla být využita daleko lépe. Ale v zásadě spokojenost, takže za 4. ()

H4ku11

Inteligentná hra o možnosti voľby v našom živote a o tom ako treba bojovať za to, čo je to pravé pre nás. Matt, Emily aj elegantní správcovia super. ()

laepus

Skvěle strávený čas! Matt Damon je čím dál lepší, Terence Stamp si svou "záporáckou" práci také dobře odvede, Thomas Newman je nezaměnitelný svým decentním soundtrackem, scénář poměrně netypický a hodně svérázný - jakožto milovník Terryho Pratchetta a jeho auditorů reality jsem více než spokojen. Film se ani na chvíli netváří jako nějaké mega sci-fi, jen je to romantický příběh stříknutý thrillerem (druhá polovina je fakt napínavá) a trochou toho magična. Asi si budu muset ke svým dvěma kloboukům, co mi stejně moc nesedí, pořídit nějaký nový kousek a pak se nebát otevřít "své dveře" :) ()

kritiklon

Hmmm, musím si bohužel přiznat, že pro mě to začalo o něčem být až od půlky filmu kdy "Strážci osudu" pomalu ale jistě nabírali tempo a spád. Zápletka byla opodstatněna obstojně ale zas nějak přehnaně originální jí určitě neshledávám. Herci v čele s Damonem standardní a bez většího lesku. 3,5* za 75% je určitě odpovídajících ()

filipvrbik

na dotaz Elise jsem našel 800 000 odkazů - a ani jeden jsi nebyla ty! Phillip K.Dick napíše vždy něco geniálního a toto dostalo i geniální filmovou podobu : 100% ()

Yardie

Slabších 70%. Příjemně natočený se sympatickými herci a zajímavým nápadem. Ovšem zpracování mohlo být dle mého o dost lepší. Film rychle utíká, pěkně se na něj dívá a člověk se baví. Nicméně. nemohu se zbavit pocit, že jde o promarněný potenciál. Buď z toho měli udělat více romantický film a nebo více mysteriózní. Takhle je to něco na půl a nic jakoby dodělané pořádně. Dokážu si představit prostě více toho sci-fi či mysteriózna a méně té romantiky. A nebo naopak, ale na to bych asi nekoukal. :-) Každopádně námět jako takový je skvělý, ale chtělo to udělat jinak. Takže celkově prostě fajn film na jedno kouknutí, který nenadchne, ani neurazí. Je tam ovšem to velké "ALE"... a škoda. Howgh! ()

Klajnik odpad!

Úplně debilní koncept, na kterym vystavět příběh. Dva si milují jen proto, že v řadě předchozí božích plánech si byli souzeni a ač teď nejsou, stejně je to k sobě táhne. Namísto toho, aby sledoval nejaký vyvoj vztahu a mohl rozmýšlet nad tím, proč to páru funguje/nefunguje, tak jsem vláčen směšně vykonstruovanou sračkou, na jejíž hru přistoupí jednak bez kritickýho uvažování a nároku na vkus, jednak krávy věřící na lásku bez hranic. Mladý politik se tu teda 110 minut hrotí s Anděly v kloboucích, kteří ho přesvědčují, aby ji nechal být. Chvíli se jim to daří a chvíli ne. Nakonec to jistě skončí tím, že obětují svou zářnou budoucnost jen, aby mohli být spolu (hádám, ještě jsem to nedokoukal, ale vsadil bych na to svůj krk) Pravý opak toho, co jsem ocenil na La La Landu. Ve správcích osudu je to odůvodněné stylem, že když se ti dva dají dohromady, oba přestanou mít potřebu mířit tak vysoko, protože určitou prázdnotu zaplní láskou toho druhého. Bože, to zní tak uchcaně. Kdybych to neměl puštěné do pozadí, styděl bych se, že něčemu takovými věnuji svůj čas. ()

bratr.Milan

Romantický film s fantastickými prvky, plný klišé, ale výborně poskládaný a na konci to do sebe krásně zapadne. Pohrává si to s myšlenkami predestinace a svobodné vůle a není to tak hloupé, jak by se mohlo zpočátku zdát. Vedlo mě to opravdu k přemýšlení nad tím, jak je to u mě. Jsem dost zodpovědný a pravdivý, abych se řídil správně svobodnou vůlí, a nebyla to jen svévole, která mě i druhé nakonec přivede ke zkáze?! A toto nápaditě zpracované poselství, za mě pozvedá film z průměru. ()

ursinko

Prekvapilo!!!Trošku som mal pocit, že pozerám Matrix alebo Dark City. Originálna myšlienka, však ako od Philipa K. Dicka. Herecké obsadenie mi sedelo, škoda tej romantiky, ale mohlo to dopadnúť aj horšie. ()

Lachvos

Čekal jsem jen nějakou rychle se odvíjející jednoduchou akční pecku s pár prvky sci-fi ve formě osudu a podobných věcí, což zde také vše je, ale byl jsem mile překvapen charizmatem herců, vytříbeností a nejednoznačností postav, rozvinutějším příběhem a hlavně pár dialogy na téma "nutnosti svobodné volby". Philip K. Dick prostě umí psát a o to snadněji se to pak dá dobře natočit (Blade Runner, Totall Recall, Minority Report). Jinak ještě k hercům podotknu že zde si tvůrci velmi dobře vybrali, všechny výkony by se hromadně dali popsat jen superlativy, ale kdybych i přesto měl jeden vyzdvihnout, tak to překvapivě nebude hlavní role Matta Damona, který už tak patří do mé soukromé síně slávy, ani krásná a velmi nadaná Emily Blunt, ale John Slattery, který mě zde velmi zaujal. Abych to shrnul, tomuto snímku moje doporučení určitě patří právem ;) ()

LudeCZek

Zas taková pecka, jak se z komentářů zdá, to není. Určitě originální a koukatelné, ale nijak extra vybočující ze standardů. 3,5* s přemáháním ;-) ()

Furmi

Film ktorý sa snaží byť za každú cenu originálnou bombou ale v konečnom dôsledku víde ako každý iný klišovitý romanťák. Už od prvej minúty až po tú poslednú zabudá na napätie, atmosféru a proste všetky aspekty ktoré by diváka mali držať pri filme priklincovaného až do konca. Po závere som ostal chladný, nenaplnený ničím len strateným časom stráveným pri tomto čisto priemernom filme ktorý mohol vyzerať o poznanie inak. S takouto predlohou a dalo naložiť i krajšie. 64% ()

sedlo03

Nevím, jestli taková láska existuje, každopádně sympatický film, který křižuje žánry a vybírá si cestu průměrnosti. 65% ()

kujon

Za ten konec ubírám jednu hvězdičku. Pakliže by to skončilo jen mírně odlišně a ne tak "sladce", byla by to bomba. Takhle je to pouze nadprůměrná podívaná ;] ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky