Nádejného politika Davida Norrisa (Matt Damon) stretneme v deň, ktorý mu môže zmeniť život. Kandidát do amerického Senátu sa už o chvíľu dozvie výsledky volieb. Prvé prognózy nie sú veľmi priaznivé, a tak si odchádza nachystať reč porazeného finalistu. Na pánskych záchodoch, kde by ženu čakal málokto, narazí na krásnu Elise (Emily Bluntová), dievča, s ktorou ho stretne príslovečná láska na prvý pohľad. Mohla by to byť náplasť na politický neúspech, lenže David niekde stratil jej telefónne číslo. Keď už sa vzdal nádeje, že by ju mohol ešte niekedy uvidieť, narazí na ňu náhodou v autobuse. Verí, že túto šancu už nepustí ani za nič, ale len dovtedy, kým nestretne Správcov osudu. Táto organizácia riadi život každého z nás a pre Davida naplánovala kariéru, ktorá sa skončí možno až v Oválnej pracovni Bieleho domu. Lenže to by musel nechať Elise na pokoji, čo sa Davidovi nechce. To však nie je otázka vôle. Správcovia osudu nalinkovali Davidovi život do poslednej bodky a každú, aj tú najmenšiu odchýlku, sú pripravení zlikvidovať v samom jej zárodku. Zamilovaný politik si ale nepripúšťa, že mu s Elisou ide o život a verí, že dokáže uniknúť vlastnému osudu aj jeho správcom. Aj keď je to teoreticky nemožné... (TV JOJ)

HellFire

Správci osudu na papíře vypadají velmi lákavě, ale ve skutečnosti selhávají v tom jediném, na čem je film primárně vystavěn - ve vztahu Davida s Elise. ()

rikitiki

Kdyby tohle viděl Philip Dick, tak se zblázní ještě víc. Udělat z románu hysterického misogyna romantickou záležitost, to chtělo hodně přehlížení původní předlohy. Ale tak to u zfilmovaných Dickových románů bývá, většinou z nich nezůstane kámen na kameni. Takže tu máme průměrně mysteriózní snímek s romantickou zápletkou. ()

GigaPudding

Správci osudu začínají jako úplně normální film, ale vzhledem k tomu, že je to scifi a člověk si může přečíst obsah, tak se čeká hlavně na to, kdy "to" jako přijde :). Do té chvíle je tam Matt Damon jako ten nejmladší kandidát na senátora v New Yorku, co se shodou náhod dostane až k tomu setkání na záchodcích, kde si zrovna procvičuje svou závěrečnou volební řeč. Ono je to takhle celou dobu jako docela obyčejný romantický film, ale přitom ne takový ten tuctový, co tlačí na pilu jak to jen jde, takže výrazná změna přichází až s tím scifi prvkem, který je tu na začátku podaný dost hustě Dickovsky :), aby nakonec ale nefungoval jako nějaký katalyzátor hustého paranoidního thrilleru, ale spíš je tam jako ozvláštnění té hlavní romantické zápletky. Ta scifi část je do filmu zapojená lehce a s vkusným humorem, že z toho ve výsledku dělá velmi pohodový a příjemný romantický film s nápadem, který se nenese v duchu těch klasických romanťáků o tom kdo s kým chodí, ale přitom chce chodit s někým jiným a podobně. Není to žádná ždímačka a závěr taky tak úplně klasický není, ale je to vtipné, svižné a příjemně se na to kouká a taky je to zahrané velmi přirozeně. Matt Damon tu překvapivě není takovej Jarin jak ve skryté identitě a je dokonce i docela sympaťák a tahle postava i její repliky mu docela seděla. Emily Blunt se zase dostala od rozmazlené holky z filmu Moje léto lásky až k velmi okouzlující a sympatické dámě z tohoto filmu a její postava a herecký výkon je v tomhle filmu dost možná to hlavní proč stojí se na to kouknout. Ale jinak stojí se na to kouknout tak jako tak, protože je to až překvapivě pohodový a netradičně romantický film. :) ()

Ivoshek

Má to banální zápletku, podivně se chovající postavy (fakt jezdí kongresman a následně člen boardu obří investiční firmy do práce autobusem?), nelogickou konstrukci a ----POZOR, SPOILER----- pitomý holywůdský rádoby dojemný konec. ----KONEC SPOILERU ----- Tak proč jsem tomu teda dal celé dvě hvězdičky, možná teda spíš dvě a půl? Protože to je sympaticky zahrané a tak nějak se na to dobře kouká. A Matt Damon se podle všeho naučil hrát. ()

Kailo

Důmyslný snímek? Rozhodně! G. Nolfiho kontinuita a spojení romantické sci-fi s akčním Damonem je pastva jak pro oči, tak uši. Co tu rozhodně hraje do karet je, že ta naivní kýčovitá romantika má svůj "opodstatněný osudový moment" v pánovi, co si říká Předseda a (ne)paradoxně zde není ztotožňován, jako Bůh, Aláh,... ale každý si najde svojí verzi toho, kdo ten pán je nebo může být. 80% ()

Thomick

Příhodně odlehčená sci-fi, která sama sebe nebere tak uplně vážně a onu nadpřirozenou skořápku používá předevšim k udržování solidního tempa. Když už by totiž sama romantika ztrácela půdu pod nohama, přidá se další výmysl z dílny Adjustment Bureau a jede se zvesela dál. Právě proto jdu "jen" na 4*. Akorát pro tu zaláskovanou rovin(k)u, kde má scénář tendence brát to s kloboukem skrz modrý dveře a nechodit pěkně poctivě po schodech. Nicméně jinak ... vskutku velepříjemná oddychovka. Emily mi zase jednou prozářila obrazovku, jako to umí jen a pouze ona. --- "I hate downtown!" ()

claudel

Já jsem podle ukázek čekal úplně jiný film a vzešla z toho originální romantická sci-fi. Matt Damon a Emily Blunt snad ani zklamat nemohou. Pro mě jedno z nejpříjemnějších filmových překvapení. ()

ARI50

Skvělé scény jak někde vlezeš a si jinde já sem si tuhle akční napínavou jízdu s herci užil výborně zpracované téma. ()

Ištván87

Moc dobrý film, který NENÍ ani trochu (jen vzdáleně tématem) podobný trilogii o Jasonu Bourneovi... Romantické scífko se sympatickým ústředním duem a absencí nesympatických postav (záporáci se mi díky vynikajícím hereckým výkonům velice líbili), které není nijak zvlášť geniální, nicméně se nejedná ani o hloupý film a některé zvraty a vychytávky jsem nečekal... Co dodat, Phillip K. Dick se dočkal další kvalitní adaptace... 80% ()

Dharter

Jedná se po Hereafter o další zklamání. Matt Damon si to namířil, zdá se, do kanalizační sekce v Hollywoodu. Tenhle kvazi-sci-fiktivní pro-amerikanistický příběh je dobře odvedený, asi jako groundzero v New Yorku. Obojí lze snadno dekódovat (neudělali to muslimové, udělali to sionisté). Už několik dní říkám, aby si do toho obřího mrakodrapu v Izraeli, naletěli se stíhačkou (případně zakotvili vzducholoď), a nechali si tu budovu zřítit řízeně celou. Sionistický terorismus/džihád by zas nějakou dobu proKLAMoval lidem mozky... ❌ ()

JASON_X

Krista boha to je teda nápad - spářit ve filmu jednu z nekrásnějších žen ve vesmíru s jednou z nejnesympatičtějších držek v Hollywoodu. A navíc bytostně nesnáším ambiciózní politiky. A ze všech politiků nejvíc ty americké, s těmi jejich teatrálními proslovy a jednoduchými (=zjednodušenými) frázemi pro tupé pologramotné stádo... "Ladies and Gentlemen - we got him!" apod. No nic. Takže za Emily pět, za pana Držku v roli amerického politika odpad! To dělá dvě až tři. Dál: Emily hraje hnusnou flundru, která se už po pár větách cucá na pánským hajzlu s cizím chlápkem a ještě k tomu s panem Držkou. A žere mu jeho idiotský vtípky a nuceně a křečovitě se jim směje. Slabé dvě. A dál: Ve filmu hraje i spousta andělů 007 a všichni jsou hrozné svině, až na jednoho, který je hodný... a který je samozřejmě negr. Takže opět ukázkově dementní ukázka pozitivní diskriminace. A dál: The Adjustment Bureau je asi stejná sci-fi, jako je sci-fi třeba Groundhog Day - je to možná "fi", ale určitě ne "sci". A Groundhog Day je na rozdíl od téhle senilně růžovobrýlové pitominy aspoň vtipný. Jo a pardon, to nejdůležitější jsem ještě nenapsal - je to stručně a výstižně řečeno pseudoromantická harlekýnkovská rosamundí sračka. Celý filmový štáb a všechny, kterým se tohle líbilo, prosím okamžitě vyresetovat. ()

Beastmaster4

Konečně si vzal někdo na paškál muže v buřinkách a udělal něco originálního. Ona paranormální stránka věci o těchto "lidech" je na jiné téma, ale základ je tuším stejný. Trocha romantiky mi tu vůbec nevadila. Jak Emily Blunt, tak Matt Damon jsou zde skvělí a film má díky nim celkem svižné tempo. Není nic, co by mi vyloženě vadilo a tak dávám velmi dobré 4 hvězdy. ()

Morholt

Tak nejprve co fungovalo. Stamp, Slattery, Emily, chemie mezi ní a Damonem a tim to hasne. No a ten zbytek nestál ani za zlámanej groš. Nemělo to tempo, filosofování bylo neskutečně povrchní a neohrabaný, romantický plky zaváněly tím nejlacinějším klišé a aby toho nebylo málo, tak Damon se taky zrovna dvakrát nepřetrhnul. Že nemam spoléhat na trailery vim už dávno a tak jsem si už poněkolikátý řekl, že se spolehnu na místní hodnocení. A poněkolikátý si řikam, že příště už to snad konečně vyjde. 30% ()

Sawy

Phillip K. Dick je pro Hollywood velmi vděčným zdrojem námětů a asi ještě dlouho bude.A díky bohu za to,protože podle jeho předloh jsme dostali už pěknou řádku kvalitních filmů.Teď přibyl další,podle krátké povídky natočený snímek,který překvapuje hlavně odvahou svých tvůrců poslat film s podobně naivně působící zápletkou do kin.Debutující George Nolfi ale dokázal potenciál námětu vytěžit na maximum a Správci osudu nejsou jen banální sci-fi,ale překvapivě podnětným zamyšlením nad svobodou člověka volit si svou životní cestu,které je zaobaleno v tradičně přívětivém a přístupném hollywoodském kabátku.Jistě,představa nějakého tajného společenství chlápků v kloboucích,kteří řídí lidské osudy,je přece jen úsměvná,ale film se nikdy nezvrhne ve vyloženou fantasmagorii,jako tématicky spřízněný The Box,a přímo žádné přímo WTF momenty tu nenajdete.Nic není úplně jednoznačné,nic se divákovi polopatě nepodsouvá pod nos a je tu spousta příjemně dráždivých nedořečeností,které si může divák vyložit po svém.To já rád.Stěžejním bodem filmu ale není jeho sci-fi,až fantasy pozadí,ale především brilantně vedená romantická zápletka,která nepůsobí ani na okamžik kýčovitě nebo nevěrohodně.Chemie mezi Mattem Damonem a Emily Blunt totiž dokonale funguje a člověk jim věří onu upřímnou zamilovanost i každičký vzájemný rozhovor.Právě na dialozích film stojí především,protože tohle sci-fi je především komorní,bez akčních scén,spíše s filozofickým nádechem.U hovorů Damona s výtečným Terrencem Stampem mě mnohdy vyloženě mrazilo.Zkrátka a dobře,Správci osudu dalece překonali veškerá očekávání,která jsem do nich vkládal,nabídli mi velmi svižnou zábavu,navíc obalenou ve velmi příjemném retro vizuálu.Chybí mi jen nějaký skutečně vrcholný,divácky vděčný moment,který bych si zapamatoval ještě na dlouho po zhlédnutí (finální probíhání dveřmi jí,navzdory nepopiratelné efektnosti,není).Každá z dickovských adaptací takovou scénu měla a být nějaká ve Správcích možná by to bylo absolutorium.Takhle "jen" velmi příjemně překvapené čtyři hvězdičky. 85 % ()

prome

Kdyby správci osudu skutečně existovali, chtěl bych potkat toho, který by mě měl na starost. Dlouho bych si s ním povídal a nakonec bych mu možná i vrazil, pokud by mi nevysvětlil spoustu věcí. Teď k filmu. Film výborně utíká, má šťávu a vůbec mě nenudil. Užíval jsem si každou jeho scénu a herecké výkony byly naprosto vynikající. Škoda jen toho předvídatelného konce. Je to jeho jediná vada na kráse. ()

Lucasion

Co kdyby existovaly náhody a náhody řízené ani ne tak osudem jak spíš takovými starými hodnými pány? A co kdyby ti hodní páni řekli ne - tuhle holku nemůžeš mít! Matt Damon v hlavní roli si stůj co stůj půjde za touhle konkrétní ženou. Buď se do ní vášnivě zamiloval a nebo není schopnej si během těch několika let nabalit jinou ženskou. Damon v této roli nijak nevyniká a Emily Blunt mu v tom taky nějak extra nepomůže. Film má zatraceně nudný a dlouhý rozjezd, ale jakmile se to přehoupne přes tu nudící půlhodinku tak nakonec musím film pochválit a říct, že zbytek se mi zamlouval. Sice místy mi to přišlo „nedovařené“, ale myšlenka filmu a to co z něj vyplývá je zajímavé. (66 procent) ()

Handle

Někdy stačí, když už si přečtete jen název a obsah filmu a už víte, že něco takovýho Vás bude bavit a musíte to vidět. Miluju podobné filmy a zvlášť tomuto jsem věřil už po shlédnutí traileru. A dopadnul přesně tak skvěle, jak jsem čekal! Správci osudu je výborně natočené romantické sci-fi drama, které není trapné a nutí k zamyšlení, ač někdy můžeme polemizovat o nelogičnosti. Režijně to však bylo naprosto perfektní, nebylo to nudné a šlapalo to přesně tak, jak mělo. Scénář byl též výborný (skvělé dialogy), prostředí velmi pěkné a Matt Damon a Emily Blunt se k sobě hodili - prostě nejen obsahově, ale i filmařsky to bylo naprosto všechno v pohodě (hlavně procházením dvěřmi bylo skvěle natočené!). Dokonce mě mile překvapily i komediální záblesky. Film však nezlehčovaly a byly spíš plusem, což se né vždy stává. A co se týče toho "amerického konce", tak nemůžu říct, že by mi zas TAK vadil. Avšak nejvíc se mi na filmu líbí to, že si opravdu nehraje na velkolepost, nechce šokovat a ani být přelomovým dílem. Chce jen pobavit a předat jistou myšlenku. Nejspíš se tedy nestane žádnou klasikou a nebude oscarový, ale ono je to někdy i lepší. Snímek si prostě na nic nehraje, ale i tak je kvalitní a k plnému hodnocení opravdu moc nechybělo! 4,5*. ()

seale

podobně jako POMO, po krátkém rozležení se v hlavě přidávám jeden bod - nic extra to sice nebylo, Matrix nabídl víc, ale má to výbornou myšlenku v originálním kabátě. ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky