Nádejného politika Davida Norrisa (Matt Damon) stretneme v deň, ktorý mu môže zmeniť život. Kandidát do amerického Senátu sa už o chvíľu dozvie výsledky volieb. Prvé prognózy nie sú veľmi priaznivé, a tak si odchádza nachystať reč porazeného finalistu. Na pánskych záchodoch, kde by ženu čakal málokto, narazí na krásnu Elise (Emily Bluntová), dievča, s ktorou ho stretne príslovečná láska na prvý pohľad. Mohla by to byť náplasť na politický neúspech, lenže David niekde stratil jej telefónne číslo. Keď už sa vzdal nádeje, že by ju mohol ešte niekedy uvidieť, narazí na ňu náhodou v autobuse. Verí, že túto šancu už nepustí ani za nič, ale len dovtedy, kým nestretne Správcov osudu. Táto organizácia riadi život každého z nás a pre Davida naplánovala kariéru, ktorá sa skončí možno až v Oválnej pracovni Bieleho domu. Lenže to by musel nechať Elise na pokoji, čo sa Davidovi nechce. To však nie je otázka vôle. Správcovia osudu nalinkovali Davidovi život do poslednej bodky a každú, aj tú najmenšiu odchýlku, sú pripravení zlikvidovať v samom jej zárodku. Zamilovaný politik si ale nepripúšťa, že mu s Elisou ide o život a verí, že dokáže uniknúť vlastnému osudu aj jeho správcom. Aj keď je to teoreticky nemožné... (TV JOJ)

klerik

Veľmi príjemné prekvapenie. Nie je to síce ďalší POČIATOK ani SMRTIHLAV, ale ako netradičný romantický film je to skvelé. Subžáner light sci-fi má svoju ikonu. Veľmi dobré herecké obsadenie, skvelá hudba, sviežo natočené (predovšetkým zo začiatku sa tvorcovia vyhli klišé vďaka nevtieravému humoru). Philip K. Dick bol doteraz spracovaný buď temne (BLADE RUNNER, MINORITY REPORT), šialene (TOTAL RECALL, TEMNÝ OBRAZ) alebo zle (VÝPLATA, NEXT). Aj preto je skvelé, že sa konečne podaril "normálny" film, ktorý temnú zápletku netlačí zbytočne do popredia... ()

Lenny.M

Čekala jsem průměrný 4* film, na který jsem šla do kina jenom kvůli Emily Blunt, ale dostala jsem mnohem víc. Dynamický příběh, u kterého nebyla minuta, při níž bych znuděně poslouchala lidi v zadních řadách. Chemie mezi Em a Damonem mě okouzlila, v životě bych neřekla, že jim to spolu bude tak pasovat. Po celou dobu trvání jsem se usmívala, smála vtipným hláškám a doufala, že se tento film nevyhne normálu a bude mít hezký happy-end. Zkráceně mě Správci dostali na plné čáře a já už se nemůžu dočkat, až si je vychutnám i doma. Pro mě absolutně ideální romantické sci-fi. 95% ()

Chrustyn

Když tak přemýšlím, vůbec mě nenapadá žádná romantická sci-fi a už vůbec ne, takhle skvěle fungující. Byla by docela škoda se zde rozepisovat o příběhu, protože je tak dobře vymyšlený, že by ho každý měl vidět na vlastní oči ale určitě si dovolím zmínit se jak mě film překvapil. Herci předvádí slušný standard (Damon už bohužel nadobro zůstane Bournem ale zde se mu docela daří se alespoň na chvíli vymanit ze škatulky akčního hrdiny a Emily Blunt to sluší jako nikdy předtím) ale příběh a hlavně žánrové zařazení zde funguje tak dobře, že jsem tomu ani nevěřil. O sci-fi se jedná jen v pár ohledech ale přesto film působí určitým nadpřirozenem a romantika je výrazná ale zbytečně nepřečnívá ani neruší. Vše prostě funguje tak jak má a já byl tak překvapen, že mě bavil snímek, ve kterém není jediná akční scéna. ()

dopitak

S příklonem ke sci-fi i přes drobnou reminiscenci Matrixu bych si asi šmakoval, ale jelikož hlavním bodem zápletky je romantický vztah, smutně pomrkám. Zvláště s dabingem, a to je prosím ještě z těch povedenějších. ()

Jirka_Šč

Má to prkenné "strážce osudu", lehce naivní scénář a říkám si, že by jihokorejský režisér zvládl práci líp. Jenže to má i docela atraktivní nápad, velmi atraktivní (na 120%) Emily Blunt, spád, dobře hrajícího Matta Damona a slušnou hromádku zajímavých situací. V průměru 72%. ()

mcb

Pravá hollywoodská romantika obalená do sci-fi hávu. Zajímavé je, že Správci osudu využívají všech klišé romantických filmů, které však zasazením do fantastické roviny vyznívají v úplně novém kontextu. I přes celkovou naivitu a klasickou zápletku ale Nolfiho první počin šlape jako hodinky a divákovu pozornost si udrží až do konce. O převratnost se nesnaží, vyšší ambice než pobavit diváka tahle pohádka totiž nemá. A daří se jí překvapivě dobře, hlavně díky uvěřitelné dvojici Damon-Blunt a precizní realizaci na dvou odlišných rovinách. To dělá ze Správců téměř ideální film na výlet do kina pro dva. ()

Scalpelexis

čekal jsem více sci-fi, dostal spíš romantiku, ale nezlobím se. Sympatický snímek staví na ústředním páru, který funguje a přejete jim překonání všech těch strastí a "náhod", aby nakonec spolu skončili. Všeobecně není moc co vytknout vyjma jednoduchosti a závěrečné pointy. ()

lola3121

Hezká pohádka o tom, že všechno, co se nám v životě stane, je předem naplánované a na dodržování harmonogramu dohlížejí nenápadní páni v kloboucích, kteří se umějí přemisťovat podobně jako Harry Potter. A taky o tom, co se stane, když si někdo usmyslí, že se nenechá řídit tak, jak mu to "hlavní vedoucí" naplánoval, ale chce si to dělat po svém. ()

Yardak

Příjemná romantika s prvky Sci-Fi podle povídky od P. K. Dicka. Hlavní otázka filmu - vzdáte se úspěšné kariéry kvůli lásce? Bojování s osudem spadá do těžké kategorie životní etapy:o)). Pointa příběhu je velmi dobrá. Dobrý debut Nolfiho. Slabších 5 hvězdiček. ()

heyda

Milé překvápko, kde se mísí romantický příběh se sci-fi nápadem. Výborně zvolená dvojice: Matt + Emily. Jen škoda toho šťastného konce. Mohlo to být trochu drsnější. Ale v zásadě jsem spokojený, takže 4 hvězdičky. ()

Flego

Každý filmový žáner, ktorý sa obtrie o Správcov osudu, funguje na vysoké percento. Všetko je namiešané do kompaktného nápoja a na divákovi zostáva len vychutnať si ho na dúšok. Originálny nápad, inteligentný a precízny scenár, iskrenie Damon - Blunt, trochu akcie a veľká dilema, ktorou cestou sa vydať - hoci divákovi je jasné, ktorú cestu si náš hrdina vyberie. Začínajúci režisér zvládol svoju prácu výborne a budem mu držať palce. ()

sharky

65% zajímavý námět (to je ostatně od Dicka vždy) znásilněný hollywoodskými scénáristy do přeslazené pohádky. je velmi sympatické vidět film. ve kterém nepadne jediný výstřel. kolik je za rok takových filmů americké produkce? kolik je takových, které navíc nejsou komedie a v kolika takových hraje ačková superhvězda? Skoro bych řek, že nula. V kadždém případě filmu chybí propracovanější scénář, moc se toho v něm neděje a klolec je strašně příšerně špatnej. Navíc, já nepotřebuju, aby ve všech filmech byly super sexy krásky (ať si má Bluntová klidně svoje dvě brady), stačí mi normální holka, ale na takovou velkou osudovou roli musí mít charizma, a to Emily Blunt zoufale chybí, i Iveta Bartošová by v té roli zazářila víc. ()

MontyBrogan

Dobrý námet (predloha), ústredná dvojica ktorej to až prekvapivo klape, aj niektoré diálogy sú fajn. Ale celkovo spracovanie asi ako pre deväťročných. "Čo keď mu zhodím klobúk na zem a kým si ho zdvihne, utečiem? To je skvelé, improvizácia, tá nám robí problémy." What the fuck?! A čo keby si mu ten klobúk úplne zobral? Keď tým stratí svoje schopnosti... PS: Ten rapper z 8 Mile hral ale veľmi zle, na to že má za sebou už pomerne dosť filmov, ako môžme vidieť v jeho filmografii. ()

honajz

Takový příjemný mix Dark City, Open Your Eyes, Věčný svit neposkvrněné mysli, Momo či It's All about Love, kde hudební, zvuková a obrazová složka fungují skvěle, kde však trochu hapruje scénář s drobnými podvody na diváka, protože ani sami tvůrci netuší, jak něco vysvětlit a uchýlí se k abstrakcím. Nevidět seriál Pokoj č. 10. přijdou mi úžasné i ty průchody dveřmi. Ale jo, je to příjemné, pohodové, dobře natočené, jen se z toho vzhledem k existujícím filmům a seriálům dalo vymáčknout trochu víc a lépe to celé dotáhnout, včetně konce. ()

Roman.Ticka

Tak nám zabili Ferdinanda, respektive dosud platné principy morálky. Shrnuto - kdo zvolil osudovou lásku, nemůže být úspěšný v kariéře; kdo dělá špičkovou kariéru, nemá partnera; kdo osudově miluje, má šanci na výjimku; všichni ostatní jedou podle plánů pod vedením užvaněných černých a bílých andělů. Nejsem skeptik, ale takový paskvil bez rukou a nohou, s inteligentními dialogy, se jen tak nevidí. Tuhle sračku bez minulosti ani Bourneovo ultimátum nemůže proměnit v mýtus! :-( Znám rozhodně působivějšího PŘEDSEDU i s celým národním výborem. ()

hrona

Akčně laděný pohádkový příběh, o tom, kterak zabojovat s osudem o svou vyvolenou. Předesílám, že tolik dveří jsem ve filmu ještě neviděl. Každopádně příběh je to svižný, akce je zde také dosti, zejména potěší i fakt, že ne v každém ,,thrilleru,, musí někdo umřít. Zkrátka romanťárna se vším všudy. pravda Amerika je zde cítit na sto honů, ale ku podivu filmu neubližuje. Matt Damon je zkrátka profík i v odlehčenějším žánru, Emily Blunt zdárně sekunduje. Příjemné pokoukání. ()

Jinny

V rámci romantických filmů jsou Správci osudu unikát, ve všech jiných... až tolik ne. Film zdobí celkem svižná režie a vynikající chemie Damona a Bluntové. Zápletka slibovala daleko víc a napadlo mě, jak by asi Správci osudu vypadali, kdyby spadli do klína takovému Franku Darabontovi... Ten konec byl navíc na můj vkus až příliš Deus ex machina ;). ()

poz3n

Chemie mezi Mattem a Emily je pro mě stojnym prvkem (řiká se to tak?) celýho tohodle filmu. A funguje nadmíru. Matt Damon ač neni žádnej krasavec, tak ve mě v každym filmu vyvolává pocit, že díky jeho herectví mu musí ženský padat k nohám. A Emily Blunt. No ta byla tak nádherná, že by nemusela dělat nic a stačilo by mi to. Každopádně mezi nima ta chemie byla pořádná. Nebo to umí dobře zahrát. Jinak Správci osudu jsou takovej ten dynamickej Hollywood, kterej tentokrát prostě funguje. Díky Mattovi a Emily, díky Central Parku... A díky tomu jak to prostě mezi nima jiskří. ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky