Nádejného politika Davida Norrisa (Matt Damon) stretneme v deň, ktorý mu môže zmeniť život. Kandidát do amerického Senátu sa už o chvíľu dozvie výsledky volieb. Prvé prognózy nie sú veľmi priaznivé, a tak si odchádza nachystať reč porazeného finalistu. Na pánskych záchodoch, kde by ženu čakal málokto, narazí na krásnu Elise (Emily Bluntová), dievča, s ktorou ho stretne príslovečná láska na prvý pohľad. Mohla by to byť náplasť na politický neúspech, lenže David niekde stratil jej telefónne číslo. Keď už sa vzdal nádeje, že by ju mohol ešte niekedy uvidieť, narazí na ňu náhodou v autobuse. Verí, že túto šancu už nepustí ani za nič, ale len dovtedy, kým nestretne Správcov osudu. Táto organizácia riadi život každého z nás a pre Davida naplánovala kariéru, ktorá sa skončí možno až v Oválnej pracovni Bieleho domu. Lenže to by musel nechať Elise na pokoji, čo sa Davidovi nechce. To však nie je otázka vôle. Správcovia osudu nalinkovali Davidovi život do poslednej bodky a každú, aj tú najmenšiu odchýlku, sú pripravení zlikvidovať v samom jej zárodku. Zamilovaný politik si ale nepripúšťa, že mu s Elisou ide o život a verí, že dokáže uniknúť vlastnému osudu aj jeho správcom. Aj keď je to teoreticky nemožné... (TV JOJ)

laik_60

celkom sympatická scifiromantika, o chlapíkovi, čo kvôli láske sa prestal modliť "....buď vôľa Tvoja ..." a vzoprel sa tak svojmu osudu. ()

Gaaron

Damon mi konečně dokázal, že je fakt dobrý herec, i když mu zrovna za zadkem nestojí Greengrass, a páni v kloboučcích mě tak bavili, že jsem se celou dobu smál (a díky tomu jsem si film i docela dost užil, tak snad to byl aspoň trochu účel). Na režijní prvotinu rozhodně skvělý pokus, a když se v něm člověk nerýpe a bere ho jako novodobou pohádku, i dost příjemný film. ()

Sammya

Překvapivě zajímavý a napínavý film žánru romantcká sci-fi. Příběh je netradiční a hrozně dobře vymyšlený. Vyjdete z kina s tím, že podoboný film jste ještě neviděli. Mám moc ráda Emily Blunt, takže to bylo další plus. Chvílemi jsem si sice říkala, že občas to s těmi "náhodami" až moc přehánějí, že tomu snad nikdo nevěří, že tohle se děje normálně, naštěstí se později dovíme, že něco z toho vlastně až takové náhody nebyly. Prostředek filmu je docela ukecaný, ale konec to vynahradí, protože tam je konečně ta pravá akce, napětí a rozuzlení. A stejně se nedovíme vše. Každopádně jsem moc ráda, že jsem tenhle film viděla a že mě nezklamal, spíš naopak. Asi teď budu často přemýšlet, jestli se všechno v mém životě děje náhodou :D ()

pakobylka

----- "Jste anděl ?" ----- "I tak nám říkali." ----- Nechovají se zrovna andělsky ... při své neobyčejně záslužné a nepochybně i bohulibé činnosti jsou nuceni bez pardonu - a bez lítosti, zato s neúprosnou logikou upřednostňovat zájmy celku před zájmy jednotlivce ... a neohlížejí se na odvěkou lidskou touhu řídit svůj život - a jít za svým srdcem. Jejich moc sice není neomezená, ale zastupují váš osud - a když jim padnete do rukou, zdá se, že nemáte na výběr. Přitom je trochu s podivem, že jejich činy nejsou vždycky stoprocentně profesionální - zvláště když přihlédnu k jejich možnostem a k dlouholeté praxi ... ;-) ... Sečteno a podtrženo: Romance, která se odehrává v atraktivních, fantastických, ale zároveň trochu laciných kulisách - není tak výrazná a tak dramatická, jak by si zasloužila ... a Matt Damon jakoby někde cestou ztratil jiskru "Agenta bez minulosti". Ale možná hraje určitou roli i nepodstatný fakt, že nemám v lásce politiky ... Solidní 3* ()

sulimo

Nápad výborný, dívalo se na to dobře akorát ten konec to skoro zabil, mé romantické iracionální já sice bylo spokojeno, ovšem mé racionální, kvalitní konec očekávající já by na místě zabilo scénáristy za tuhle trapnou, kýčovitou zmrvenost. Škoda, kdyby to skončilo jinak, mohla bych snad i dát 4 hvězdy bez jakýcholiv pochybností, ale takhle dávám jen tak tak 4 pokrytecké hvězdy se zavřenejma očima, jakože jsem ten konec radši neviděla a vlastně i neslyšela. ()

campix

Správci osudu jsou pro mě podobným překvapením jako nedávno viděné Tři dny ke svobodě. Čekal jsem více popcornovku s jasně nalinkovaným dějem a v poslední době již tradičně sterilním Damonem. A ani nevíte jak jsem rád, že jsem se mýlil, jelikož Správci osudu mě strašně bavili. Začal bych tím, že Matt Damon byl opravdu snesitelný možná i více než to. Dále povedený nápad a tak nemá Nolfi výrazný problém děj někam posunovat dál a nemusí tak vařit jen z vody. Závěrem bych řekl, že obsazení není nijak výrazné, ale povedené a ještě jednou bych vyzdvihl námět. Skvělá režijní prvotina pro George Nolfiho. ()

necisty

Že pustím jsem věděl už když jsem se díval na trailer, ale že probulím posledních 15 min jsem opravdu nečekal. Byl jsem doslova unesen, je to parádní nápad, hlavně se můžete sami sebe ptát, jestli to opravdu není skutečné. A Láska je tu s velkým L, protože tihle dva to předvedli jak to nejlépe uměli. Citově jsem rozsekaný. Co je důležitější? Sny nebo láska? ... Vím, co k ní cítím a to se nezmění. To jediné, co mám jsou volby, které dělám. A já volím Tebe, ať se stane cokoli. ()

Wormboy

George Nolfi nam vo svojom rezijnom debute serviruje, prijemny mix romantiky a scifi prifarbenej akuratnou davkou akcie v kabatiku sofistikovaneho scifi v style Spielbergovho Minority Report (tiez P.K.Dick) ci Nolanovho Inception. Chemia medzi Mattom Damonom a Emily Blunt funguje, cim zostava reziserovi vyrazne jednoduchsia uloha, akoby sa musel vyporiadavat s pokrivkajucim vztahom dvoch hlavnych hrdinov. Nolfi tak ma cas a prostriekdy na prezentovanie osudoveho pribehu lasky v priestore determinovanom slobodnou volou korigovanou zasahmi "Chairman-a", v ktorom sa skace pomocou carovneho klobuka medzi dverami ;) Trosku pritiahnute za vlasy, ale svieze, bezproblemovo funkcne a velmi prijemne. A to je podstatne. ()

Flynn

Budu mírnější a přikloním se ke 4 hvězdám, ačkoli jsem na vážkách a nevím jestli 3-4 protože se ve své podstatě jedná pouze o romantický film se zajímavým nápadem a sci-fi mysteriozními prvky. Film měl obrovský potenciál a mohl z něho být po dlouhé době velmi originální kousek, takhle sice vyčnívá, ale pouze o pár podlaží nad ostatní filmovou zástavbou. Závěr mi přišel takový nějaký slabší, což bylo po hrozně nadejném začátku spíše zklamáním. Nicméně je to pořád jeden z povedenějších filmů v tomto roce. ()

Pajky3

Zajímavé, zajímavé, celkově se mi ten příběh líbíl. Ta snaha o boj, s něčím mnohem větším. Matt Damon rozhodně nepatří mezi moje favority, ale role tohohle politika mu sedla mnohem víc než ty jeho akční kousky. Tam mě vážně irituje. Emily je taky sympatačka. Škoda, že ten film neskončil nějak víc dramaticky, to bych možná šel i na plné hodnocení. Moc se mi líbilo procházení dveřma, to byla lahůdka. A "Andělé" mi hned na první pohled přišly strašně podobný pozorovatelům z Fringe, jen nemusely být úplně plešatý. ()

Dannysek4U

Kdo rika, ze kovana romantika nemuze dostat pet hvezdicek? Kdo rikal? Ale nasrat. Cert vem, jak moc se to mota kolem nabozenskejch motivu, ktery me vetsinou zhavej dobela. Tady moje srdecko plesalo, hopsalo a zvalo k tanci i kdyz netanci a vyrazovy vlneni se mu prijde jako nejvetsi ztrata casu na svete. Krasne jsem se dojal a tleskam pred originalitou mistra Dicka, scenaristicko/reziserskym remeslnym fortelem pane Nolfiho a paradne nastavenou chemii mezi obema hlavnima predstavitelema. Damon je demon:o) ()

magnolia

první opravdový dvojsedačkový film - romantika a akce v jednom. chlapi z toho ovšem úplně odvaření nebudou, hlavní hrdina totiž zavání heathcliffem a závěr ženama. no nic, nápad to byl skvělý - ale já radši thrillery bez zásahu romantické duše... ()

Martrix

Pokud čekáte něco ve stylu Matrix, nebo Počátek budete velmi zklamaní, přestože i tady je ten konstrukt stejně vydatný a myšlenka není špatná. Rozdíl je v tom, že zatímco v Matrixu nás stroje chovaly jakožto zdroj energie, ve Správcích osudu si Někdo usmyslel, že bez pořádného Plánu se lidi neobejdou. Na tvrdé sci-fi to není, takže to promíchání s romantickým příběhem je vlastně dobrá volba. Tvůrci to nakonec zvládli ukočírovat bez větších akčních scén, lehce se zafilozovalo, romantici si přišli na své a drahé polovičky si mohly propláchnout slzné kanálky. Osudová láska bude vděčným tématem vždycky a tady je to vcelku vkusné a nepatlavé. ()

Juto

Akčné, fantasy a napínavé prvky sú veľmi zábavné, ale ak by romantika nefungovala, tento film by sa rozpadol. 7/10 ()

PROCESOR

Výbornej námět, ale horší zpracování. Romantiky tam tedy bylo hodně. Líbilo se mi, že si  hlavní protagonisté jdou za svým navzdory osudu i jejím správcům. Trochu mě zklamalo, že zde nebyl představen hlavní šéf, či šéfová. Velkolepé finále se smrsklo na přiblblý pobíhání. ()

BoXBe

Aniž by film výrazně oslnil nebo ublížil, dokázal svůj čas vyplnit vcelku zábavnou snahou obelstít osud kvůli jedné více než sympatické holčině. Vyjmenovaná slova po Mattu Damonovi - "svobodná vůle", "láska", "osud", "rozhodnutí", "vůle", "vytrvalost" atd. :-) ()

c.tucker

Velice osvěžující film, který na vás dýchne "bezstarostnou" romantickou atmosféru ve sci-fi podobě (i když možná trochu náboženství také není od věci). Vše jde jedna báseň a ústřední duo spolu velice funguje a je herecky vyvážené, že koukání na to je jedna báseň. Opravdu jsem nečekal, že se budu tak bavit. Matt Damon jede a Emily Blunt mám poslední dobou radši a radši. ()

Jermann

Tajemní muži s kloboukem, matrixové dveře, rozlité kafe a láska navzdory osudu v milém a svižném romantickém balení. Čas zamyslet se nad tím, jaký životní úděl mi uniká, zatímco po sobě uklízím vybryndaný svinčík. Nebo jsem prostě nemehlo a hotovo. ()

Greengrass kašle na Bournea

Greengrass kašle na Bournea

03.12.2009

Nejdřív se říkalo, že Paul Greengass a Matt Damon jsou plní entusiasmu, pokud jde o čtvrtou akci „agenta bez minulosti“. Pak ale šly dobré vztahy Greengrasse a studia Universal do kompostu. Důvod?… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky