Odbor městské zeleně

• USA Parks and Recreation (viac)
Rozhovor 21 - Kay Hanley, Greg McKenna
USA, (2009–2015), 44 h 10 min (Minutáž: 21–22 min)

Hudba:

Mark Rivers

Amy Poehler, Rashida Jones, Paul Schneider, Aziz Ansari, Jim O’Heir, Aubrey Plaza, Nick Offerman, Frank Medrano, Retta, Lennon Wynn, H. Jon Benjamin (viac)

No řekněte, nebylo by skvělé mít taky tak iniciativní zastupitelku v místní vládě, která by místo masivní díry nebo chcete-li jámy mezi domky, chtěla postavit velký park pro potěšení a užitek obyvatel se svými dětmi? Někteří z Pawnee v Indianě si to ovšem nemyslí.
Seriál od tvůrce americké verze The Office - obdobně točené jako "mockumentary". (biskin)

neoBlast

[Po první sérii] Spin-off nebo restart? To je jedno, prostě to zkusíme s novými postavami stejným způsobem. První řada nabzí bohužel jenom velké přísliby a potenciál do budoucna (ale zase je tu méně postav což může vývoj urychlit). Záblesky tam nezpochybnitelně jsou (postava Nicka Offermana asi nejvíce připomíná Dwighta). No co si budeme my fanoušci nalhávat - americký The Office stál v první sérii taky za houby a rozkvetl nakonec k tomu nejzábavnějšímu co v televizi běží. První sezóna 50 % ()

noriaki

Ani za půlkou druhé série jsem se nedočkal těch dílů k popukání a upřímně si myslím, že každý druhý sitcom má stejně zajímavé a nebo lépe napsané postavy, než Parks and Recreation. Tenhle se vymyká jen zvláštně absurdním nehumorem, kde někdo s kamennou tváří (a nebo nadšená Leslie) pronáší vážně myšlené, šílené repliky. Často jsou nevtipné, nebo dokonce přepálené, ale občas se podaří narazit na zlatou žílu. Většinou jde tedy o Rona Swansona a jeho specifický pohled na svět a stravu. Kvalitních přicmrdávačů má kolem sebe jen minimum. O většině můžu říct jen to, že je toleruji a kdyby zmizeli, moc by mi nechyběli. S výjimkou skvělé April Ludgate, pochopitelně. ()

geklon

Ani jednu z hlavních postav představenou v pilotním díle jsem si nedokázal za 20 minut oblíbit natolik, abych pokračoval ve sledování. Ale věřím, že se k tomuto seriálu prokoušu. Akorát musím dozrát. Mám vizi, že to bude natolik suché, že i originál The Office místy zaostane a bude koukat s pusou dokořán. ()

Wayne

Parks and Recreation má problém s první sérií u které spousta lidí skončí, protože v těch šesti dílech toho není zrovna moc, co by upoutalo. Druhá série ale rozjíždí už s normálním počtem dílů výborný komediální seriál s úžasnými postavami, jejichž charakter se u některých z nich od první řady trochu změnil (hlavně Leslie). Do třetí série konečně zasáhly nové postavy zodpovědného nerda Bena Wyatta a optimistického Chrise Traegera. Spolu se snaživou Leslie, sestřičkou Ann, vše nenávidějící April, penězi a technologií posedlého Toma, přerostlým dítětem Andym, nešikovným Garrym (Terrym, Jerrym), věčně pohodovou Donnou a hlavně Ronem Swansonem, který si ze všecho nejvíc váží ticha, odbývání vládní práce, řezbářství a pořádného fláku masa, tvoří tenhle tým na oddělení parků a rekreace od třetí série jeden z nejlepších komediálních seriálů současnosti. V každém díle je nejmíň jedna hláška co stojí za zapamatování a dost možná jediný seriál, kde miluju každou postavu a každý pár je dokonalý, ať už April a Andy nebo Leslie a Ben nebo snad Ron a Lucy Lawless. S každou řadou posunovali laťku výš a výš, aby pak přišlo fantastické finále, které osobně řadím spolu s Přáteli na nejlepší a nejdojemnější ukončení sitcomu, co znám. I ve finále se projevilo jak moc tvůrci své postavy znají a dokázali každému z nich skvěle naplánovat budoucnost až někdy do roku 2048. ()

ywo666

Velmi ma to bavi. Tvorcovia Officu sa nezapru. Rukopis je podobny. Vyhodou je, ze tu nie je ziaden Michael Scott, ktory bol extremne otravny. Niekedy pri nom divak uplne trpel. Parks and Recreation tolko nestavia divka do neprijemnych scen. Mozno mikroskopicky menej vtipne ako Office. Ale prijemnost a pozeratelnost to vyvazuje. Herecky je to brutalne nabusene. Za mna najlepsi Nick Offerman a Audrey Plaza. Opat raz si ale treba na serial zvyknut. Prva seria ma nebavila. Druhou sa to rozbehne. Teraz uz neviem prestat pozerat. 5* PS: Koniec uz zacne trochu skripat a uplny zaver sa podla mna nepodaril. Ale skoncilo to v pravy cas. Ani to nestihlo uplne degradovat. Ale uz to bolo v stave ze nikto neloboval za dalsie seriu. ()

hroubek

S01 - Dobrá zábava, zajímavé a vtipné postavy, takový netradiční humor, který ve všech šesti epizodách funguje, uvidíme co další řady. Jsem zvědavý a docela natěšený. S02 - Vypadá to na novou seriálovou závislost. Fakt mě to baví a postavy mě přirůstají k srdci čím dál více. Humor, gagy a různé vtípky jsou na velké úrovni a těch vyloženě slabých je opravdu minimum. Druhá řada má více dílů, takže postavy dostávají mnohem více prostoru, a mnohem lépe je poznáváme(April, Ron, Mark, Andy). Teď už nejsem zvědavý, teď jsem natěšený na další řadu. S03 - Třetí řada a opět velká spokojenost. Sice odešel Mark, ale nahradila ho příjemná dvojice Ben a Chris, a zvláště druhý jmenovaný si krade spoustu momentů pro sebe a má dokonalé hlášky. Některé epizody začínají být čím dál více šílenější a totéž platí i pro postavy, které jsem si zamiloval, otázkou spíše je jestli si nelze nezamilovat Rona Swansona, který je doslova boží a jeho výstupy patří k tomu nejlepší. Třetí řada se povedla a já se těším na čtvrtou. S04 - Čtvrtá řada jede v podobném stylu jako třetí jen se občas objeví zápletka, která dost zpomaluje nebo nudí. Jsem malinko zklamaný jakým vývojem prochází vztah Ann a Chrise, jelikož ty postavy se doslova motají v kruhu. Trochu už mě začíná vadit Tom a jeho nesmyslný kecy. Jednou nebo dvakrát za epizodu fajn, ale skoro dvě epizody v kuse. Potěšilo mě cameo Paula Rudda, který je zde perfektní. Čtvrtá řada je malinko slabší, než třetí ale i tak má spoustu božích dílu, už se těším na další díly v Pawnee. S05 - Páta řada se naprosto povedla. Tvůrci posouvají postavy, tak nádherný způsobem až jsem z toho vývoje měl obrovskou radost. Většinou to krásně vyplývá z děje a výborně gradují některé příběhy(Ann a Chris, Ben a Leslie). Totéž platí i pro Toma a Rona, s jejich příběhem si tvůrci obzvláště pohráli. Epizody nejsou, tak šílené jak předchozích řadách a celkově drží mnohem lépe při sobě. Dále potěší velké množství cameo roliček, které potěší a nikdy nezklamou. Velká spokojenost. S06 - I v šesté řadě je to pořád luxusní zábava, u které jsem měl menší záchvaty smíchu. Dějově to moc krásně sedí a to se děje je parádně vygradované. Opět jsou tu šíleně geniální momenty, plné absurdity, ale to na tomhle seriálu mám nejradši. Bavilo mě to, přesto mě přišlo, že těch nezapomenutelných epizod je zde mnohem méně, než v předchozích řadách. Na druhou stranu, vyloženě slabá epizoda, tady snad není. S07 - A je to tady. Po dlouhých letech jsem se konečně dostal do finále tohoto seriálu, a musím říci, že cesta to byla moc krásná a příjemná, a na konci dojemná. První díly sedmé řady mě trochu nesedly. Ten časový skok a změna statu quo, mě překvapili, ale nebylo to úplně ono. Pak však přišla epizoda Leslie and Ron a já jsem měl na jejím konci na krajíčku a opravdu mě to moc dojalo. A na jednou mě to všechno dávalo mnohem větší smysl. Opravdu si vážím tvůrců za to co dokázali v poslední řadě. Krásně se rozloučit s postavy, zakončit smysluplně jejich dobrodružství a celé ukončit s takovou noblesou a krásou. Už dlouho se mi nestalo, aby mě nějaký poslední díl seriálu, tak dojal a bylo mě líto, že skončil. Výborná práce a jsem rád, že jsem u toho mohl být. () (menej) (viac)

Yoda sama

Duchovný nástupca môjho milovaného Kanclu, ktorému trvalo asi dve série nájsť tú správnu nôtu, ale keď sa to podarilo, išlo to veľmi sľubne. Opäť partia skvelo napísaných postáv (Leslie a Ron kraľujú, Andy je guilty pleasure navždy), bláznivých situácií a veľkých emócií, aké len mockumentary seriál z prostredia byrokraticky neschopného mesta môže ponúknuť. A ak vám to učaruje, do mesiaca to máte celé napozerané a už len potlačujete slzy nad skvelým koncom. Jediná chybička na kráse je možno len scenáristické blúdenie v deji typu "chceme niečo spraviť, ľudia sú proti nám, nevyjde to, nevadí, nabudúce to dáme lepšie" ktoré už v tých posledných dvoch sériach bolo trochu unavujúce. Inak paráda a nepopierateľne dobre napísaný seriál. ()

R1CH1E

Neoprávněně přehlížený seriál, který se kvůli pomalému rozjezdu 1. řady nedostal do širokého povědomí, což je obrovská škoda. Od 2. série se tu totiž rozjíždí spousta skvělých gagů, postav a charakterů, u kterých diváka prostě baví sledovat jejich vývoj a každý díl něčím překvapí. Nemluvě o závěrečné řadě, která se nebála udělat výlet do blízké budoucnosti a konečně se pořádně soustředila na to, kam se postavy posunou po konci seriálu. A to se dnes u narychlo ušitých seriálových konců jen tak nevidí. ()

WincKruspe

1. a většinu 2. sezony je nutné přeskočit. Seriál dokazuje, že může být zábavný i bez přidaného smíchu za každou větou, jako u většiny daleko, bezdůvodně, populárnějších mainstreamových seriálů. Jak sám Rob Lowe řekl, seriál je postaven na "steroidových verzích" samotných představitelů jednotlivých postav. A funguje to skvěle. Vážně škoda, že tenhle seriál vznikl ve stínu TBBT, HIMYM a TAHM. ()

Masrii

Teprve před pár měsíci jsem se dostal ke Kanclu, což pro mě je naprostý klenot. Po dokoukání jsem byl přesměrován tady - tak jsem tomu dal šanci. Přijde mi, že u Parks and Recreation mi trvalo déle, než jsem si na některé postavy zvykl a některé mi k srdci nepřirostly vůbec. Bavil jsem se dobře...zejména Ron, April a Andy jsou geniální a seriál tak trochu táhnou. Těch výbuchů smíchu ale nebylo až tolik. Nebo nezapomenutelných momentů. Je těžké srovnávat to s tak vysokou laťkou, ale i kdybych se od toho odprostil, tak mi asi nezůstane více než skvělá zábavná oddechovka, na kterou se ale pravděpodobně už znovu nepodívám a za pár let si hlášky z ní říkat nebudu. Ale vzpomenu rozhodně. 75% ()

Spike23

Během prvních sérií, které mi mimochodem nepřipadaly vůbec špatné, jsem byl přesvědčený, že to maximální hodnocení v žádném případě nemůže dostat, postupem času jsem se ale nějakým způsobem smířil s tím, že Ricky Gervais s tím nemá a nebude mít nic společného, že to je něco jiného než Extras, Office a Life's Too Short a že mi skončil život ve chvíli, kdy už nebylo od něj nic dalšího, na co bych mohl koukat, a právě v ten okamžik mi došlo, že žánr mockumentary nemusí být definován Office, a že Parks and Rec jsou vlastně stejně unikátní, i když rozdílným způsobem. Co musím vyzdvihnout snad nejvíc, jsou v první řadě perfektní jak hlavní, tak vedlejší postavy, které jsem si během pěti sérií oblíbil víc než v jakémkoliv jiném komediálním seriálu, a na rozdíl od konkurence se seriál vyvíjí přesně tím směrem, jak by měl, a jak to ve většině případů nebývá (Community). To, co se zpočátku zdálo jako kopírka kopírky ultimátní Office UK, je najednou i u konce 5. série jeden z nejlepších zážitků strávených u obrazovky a doufám, že to takhle ještě pár sezón vydrží! ()

Madluska

Když už jsem si myslela, že komediální seriály neexistují, dostala jsem od bráchy tip na PArks and Recereation. Paráda! Dvacet minutek je tak akorát, postavy jsou přiměřeně ulítlé (Ron rulez) a kupodivu ani zasypání díry netáhne seriál ke dnu. Trochu slabší se mi zdají díly s nástupem auditorů, ale snad se zase vyhoupnou zpátky do sedla (RIP Lil Sebastian). ()

Gogo333

Začal jsem na to koukat hlavně kvůli Aubrey Plaza, jen škoda že tam má tak málo prostoru. Musím říct, že seriál si mě získal hned prvním dílem. Postavy jsou super a příjemně se bavím u každého dílu. Je to trochu podobné jako Office US, ale daleko zábavnější a s lepšíma hercema a postavama. 1.série - zabývá se hlavně jámou a seznamujeme se zde s postavama. 75%. 2.série - Jáma šla do pozadí a už se řeší víc postavy. Díl s lovem byl výborný a potom na konci chudák Ron. No smál jsem se hodně dlouho. 85%. 3.série - navazuje na předchozí sérii, první polovina se zabývá hlavně Festivalem sklizně a druhá polovina se zaměřuje na Leslie a Bena. Odešla jedna hlavní mužská postava, ale dvě nové přišli. Aubrey konečně má více prostoru a určitě se to vyplatilo. Díl s chřipkou je super, jen mi bylo líto krásné Ann jak ji April trápila. Na DVD vyšli 3 epizody v prodloužených verzích o 5min a nějaké scény stojí zato (Ron a kávovar). 90%. 4.série V centru pozornosti je Leslie a její vztah s Benem a její kandidatura. Také se řeší vztahy Chrise a Ann. Zatím nejslabší série. 70% 5.série? 6.série? ()

SpaceOdyseus

Model mockumentary-sitcomu stale muze pusobit sveze a neokoukane. Na rozdil od kanclu, zde postavy nesklouznou ke karikature sama sebe a nezacnou byt otravne. Celkove jsou postavy hlavni devizou tohoto serialu, jsou sympaticke, maji jasne rozdelene role ale nejsou schematicke a hlavne pronaseji zajimave, vtipne a uveritelne dialogy. ()

Ixbalanke

Hlavní protagonistka chce vypadat trapně a zcela se jí to daří a ani trochu to není vtipné. Podle mě, tento styl humoru a seriálů umí zatím jen Ricky Gervais... ()

Sagara

Neskutočný bránicotrhač. Ak ste skúsili tento seriál a nepáčil sa Vám, dajte si trebars prvú prípadne najlepšie druhú časť tretej série. A verím, že Vás dostane. Amy Poehler ako Leslie Knope úplne vládne a v tesnom závese ostatné postavy na čele s Ronom, Andym a April. ()

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019

Battlestar Galactica dostane pokračování

Battlestar Galactica dostane pokračování

18.09.2019

Kultovní sci-fi seriál Battlestar Galactica se dočká pokračování. Oznámili to zástupci stanice NBC, kteří zároveň veřejnosti odhalili svoji novou chystanou streamovací službu nazvanou Peacock. Jak… (viac)