Michael Oher (Quinton Aaron) toho o rodine veľa nevie. A o futbale ešte menej. Bláznivý teenager pozná predovšetkým ulice a sídliská Memphisu. Dobre situovaná Leigh Anne Tuohyová (Sandra Bullock) si svet, v ktorom sa Michael pohybuje, nevie predstaviť. Napriek tomu Michael nájde domov, keď sa stretne s Leigh. Celá jej rodina ho príjme ako milovaného syna a brata. Tento skutočný príbeh o rodine a Michaelovom vzostupe k pozícii futbalovej hviezdy vás očarí zmesou športu ale i dojemných emócií. Staňte sa svedkami pozoruhodnej cesty mladíka, ktorý bol vo výbere amerických univerzít v prvom kole posunutý do NFL a stal sa víťazom ešte skôr, než vôbec vstúpil na ihrisko. (TV Markíza)

mandella

Americké, vyleštěné, ale i přesto životné. A Sandra Bullock je výborná. Třešničkou na dortu je "natočeno podle skutečné události". ()

ku8ba

Tohle byla Sandra Bullock? Ta Lenina Huxleyová z Demolition Mana :)? Tahle ženská se konečně dostala ke skvělému projektu, který svým výkonem ještě vyšperkovala. Uvěřil jsem jí všechno a stejně tak ten výraz v obličeji hlavního představitele, který měl nasazený skoro celý film (takhle se umí „tvářit“ snad už jen náš labrador… všichni jistě znáte takový ten výraz „dejte mi pětikorunu“). Krásný životní příběh velkého černocha, který je jednou velkou pohádkou. Skoro všechno vychází ideálně a já stále čekám nějakou větší dramatickou zápletku, aby se vše nakonec zase v dobré obrátilo. Ta se ale nekoná a celý film tak směřuje k naplnění toho pověstného amerického snu. Skutečný příběh, skvělý scénář, výteční herci a navíc je tam i ten americký fotbal! ()

JimDixon

Americky nablýskaná ubohost toho nejtvrdšího kalibru. Postavy jsou samy se sebou v absolutním rozporu, stejně tak jako logika celého filmu. Materialisticky zaměřená vyšperkovaná panička / milující a empatická žena, která celý život dělá vše jen pro druhé; bývalý vrcholový sportovec, podnikatel a multimilionář / "americký" pohodář a vtipálek - tatínek, který má vždy dostatek času na svou rodinku a dětičky jak bílé, tak i ty adoptivní - černé, a jejich zápasy. Tento mimořádně špatný film lže sám sobě do očí, copak to nevidíte! Za co tolik vysokých hodnocení!? Pro mne jednoznačné varování, před jakýmy filmy se mít na pozoru! ()

ArMinO

Tento film ma dostal všetkými piatimi*. Hlavne preto, že je to skutočný príbeh. Úplne skvelo zahratý skutočný príbeh. Dej ma kompletne dostal na kolená. Už na začiatku ma vtiahol a pustil ma až na konci. Ako keby som bol súčasťou príbehu. Sandra je tam skvelá ako vždy. Vlastne všetci herci sú tam skvelí. Ale o tom som nechcel. Tento film je fakt bravúrna práca. Tlieskam! Pre mňa 95%! ()

RenSen

Sandra Bullock opravdu není má favoritka a asi se jí jen tak nestane. O to víc mě zajímal film, za který byla odměněna Oscarem. Dle mého názoru průměrný film podle skutečného příběhu. Takových reálných příběhů asi ve skutečnosti moc není... Děkujme však za ně! Příjemná, trošku dojemná podívaná. I přes mé obecné neokouzlení Sandrou musím uznat, že jako žena i jako herečka zraje jako víno. Poprvé to pro mě byl nějaký výkon, úroveň. Nevím jestli rovnou na Oskara (nominované Helen Mirren nebo Meryl Streep by pro mě byly menším překvapením a větším souhlasem), ale dobře. Poprvé, kdy na mě Sandra působila přirozeně. Razantní role akčních, lehce samaritánských, „peskujících“ žen - matek jí sedí…. Jen tak dál! Těch direktiv však bylo přehnaně moc. Už se mi zajídal naprosto slepě podmanivý manžel, který jí doslova „zobal z ruky“ Quinton Aaron hrál přirozeně přerostlého, příjemného a nesměle vděčného sympaťáka. Hezkou třešničkou tohoto odpočinkového dílka byl malý synek v podání Jae Heada. Zajisté to nebyla jeho poslední role. 60% ()

kedluben

no ja nevim. "srdcervoucí" pokora, dobrota a obětavost.... na druhé straně "tajemná" nemluvnost a prostota... to vše jaksi úplně k ničemu! na sobotní večer možná... ale to je tak všechno. tohle je jako oskarový??? no potěš... a to 3 hvězdy teda nadhodnocuju. ()

david666

No, přiznám se, že až tak mě Blind side nevzalo. Ani netypická blonďatá Sandra na tom nic nezměnila - spíše naopak. Příběh je to dojemný (možná až moc), jako z pohádky. Prostě tady chybí nějaký výraznější konflikt. ()

zodiak217

The Blind Side....príbeh o chlapcovi, ktorý je tak trochu stratený v tom veľkom americkom svete plnom zločinu a uponáhľanosti, kde je len sám odkázaný len na to čo vie. No príde mu však do cesty bohatá belošská americká rodinka ako z rozprávky, ktorá ma veľký dom, peniaze, kontakty a zrazu sa ho ujme. Je to nezištnosť či vypočítavosť. V skutočnosti som sa v priebehu pozerania na túto americkú snímku nad týmto faktom ani nezamýšľal no prišla tam scéna ktorá vás k tomu donúti, naozaj sú tak bohatí ľudia ochotní prichýliť si veľkého černošského chlapca len tak aby im to nevynieslo nejakú prestíž či uznanie? No zrazu tam vidíte momenty kde postupne celá rodina prekonáva ostych, nejaké hlboko zakorenené rasové predsudky a pod ich rukami sa z naivného chlapca z geta stáva mladý muž so svojimi názormi, ktorý zisťuje aký je to pocit mať skutočnú rodinu, ktorá ho má rada. Celý príbeh je o to silnejší že ide true story a na konci máte možnosť vidieť aj skutočného hrdinu a jeho adoptívnu rodinu, ktorý inšpiroval tento veľmi dobrý film. Sandra Bulloc mu určite dodala svoje čaro a vtipné momenty so S.J vám zase v priebehu filmu vyčaria úsmev na tvárach. Táto snímka ma skutočne zaujala a v tejto kategórií jej dávam skoro najvyššie hodnotenie aj keď mi to úplne nevyrazilo dych mal som možnosť vidieť kontrast medzi starým životom Michaela Ohra a jeho budúcnosťou, vďaka ľuďom, ktorý mu nezištne poskytli šancu na lepší život. ()

MUNRO

Trochu nudné a velice zdlouhavé drama,kde si nesympaticky hrající Sandra Bullock přebere do pěstounské péče napůl negramotného černocha.Z toho se záhy stává vzdělaný šampion amerického fotbalu.Film je inspirován skutečností,nicméně poměrně nezáživné zpracování a hlavně nafintěná a egoistická S.Bullock moje hodnocení sráží dolů. ()

carAnthony

Nádhera, film si na nič nehrá a je taký aký je, prepracovaný, pohodový film, na Hollywood s docela nízkym rozpočtom.....očarí od začiatku (okrem úplného kde ukazujú čo je vlastne Am. Futbal), aj skvelým výberom muziky, K hercom - skvelý Quinton Aaron, ďalej - na chlapca skvelý výkon Jae Heada a nakoniec krásna a skvelá Sandra Bullock. K režisérovi - Na rozdiel od predchádzajúceho absolútne neziskového filmu na ktorý premrhal $107 Miliónov a zarobil na ňom ani nie štvrtinu rozpočtu, je tento film zlatou baňou keďže zarobil už viac ako $310 Miliónov a rozpočet bol iba $29 Miliónov. Film zahreje srdiečko, očarý myseľ, pozdvihne náladu a budete si ho chcieť pozrieť ešte raz - teda to bol môj prípad. //100%// ()

Hrus

Mám slabost pro sportovní filmy a občas i pro rodinné americké dojáky, pokud jsou dobře natočené a s příjemnými herci. Během filmu jsem to tvůrcům všechno žral, až zpětně mě přišlo nereálný, jak se ubohého opuštěného černocha, který neumí ani číst a měří dva metry ujme bohatá bělošská rodina a jak ho mají všichni rádi... Sandra Bullock je tu dobrá (Oscar), ne už tak ten černoch, co hraje Mikea (taky je dost tlustej, Mike Oher v reálu moc tlustej neni, navíc hrál hodně dobře i basketbal (o čemž ve filmu není ani zmínka, přestože měl na střední škole v jedné sezóně průměr 22 bodů a 10 doskoků na zápas), takže měl v mládí těch kilo podle mě ještě míň). Ale tak jak řikám, žral sem jim to i s navijákem. ()

Honzad007

American dream, který jsem zbaštil i s navijákem. Až neuvěřitelný (a přítom skutečný), u kterého má divák opravdu pochyby, zda to není jenom kalkul a výmysl tvůrců. Sandra uspokojuje kritiky, Quiton Aaron zase diváky a jejich duo naprosto táhne celý příběh plný klišé a očekávatelných událostí. Přesto jsem během filmu měl krásný a spokojený pocit, ani na chvilku jsem se nenudil a dokázal svou pozornost upřít jen na něj. A hlavně, díky němu jsem posléze měl skvělou náladu. A o tom by to mělo být! ()

MaxQ69

__Filmové chyby:__ |×××| Sedmičkové BMW Leigh Anne Tuohy jezdí celý film bez SPZtky. |×××| Michael po první noci v domě Tuohyových odchází a nechává za sebou složené ložní prádlo. Leigh Anne si Michaela venku všimne, a běží za ním. Cesta, po které Michael jde je místy mokrá, protože minulou noc pršelo. Cesta ale začíná schnout, a tak jsou vidět jen někde mokrá místa. Leigh Anne jde za Michaelem se slovy "To chceš, abych šla až k tobě?!" Ve chvíli, kdy řekne "Kam to jdeš?", je jiný záběr a cesta je úplně mokrá, plná louží. ()

jopal

Vyborny filmik, kde aj ked tomu americkemu futbalu nerozumiem, som o nic dolezete neprisiel. Dej je sice o cernoskom futbalistovi, ale prim hra Bullokova, jednoznacne... Bola vyyborna... ()

Hans07

Sandru Bullock jsem nikdy neměl moc v oblibě, ale v tomto filmu je natolik sexy a navíc má větší "koule" než všichni chlapi ve filmu dohromady, že jen za to bych mohl dát 4 hvězdy. Dobrý rodinný film (se skutečným příběhem) + (konečně) sexy a (konečně) dobře hrající Sandra Bullock = poctivých 75% ()

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných

05.01.2014

Nejspíš dobře víte, že je současný Hollywood semeništěm nepřeberného množství remakeů a rebootů. Zvláštní zálibu v nich má studio MGM, které spoluprodukuje Hobity nebo Bondovky a i jinde se snaží… (viac)