Michael Oher (Quinton Aaron) toho o rodine veľa nevie. A o futbale ešte menej. Bláznivý teenager pozná predovšetkým ulice a sídliská Memphisu. Dobre situovaná Leigh Anne Tuohyová (Sandra Bullock) si svet, v ktorom sa Michael pohybuje, nevie predstaviť. Napriek tomu Michael nájde domov, keď sa stretne s Leigh. Celá jej rodina ho príjme ako milovaného syna a brata. Tento skutočný príbeh o rodine a Michaelovom vzostupe k pozícii futbalovej hviezdy vás očarí zmesou športu ale i dojemných emócií. Staňte sa svedkami pozoruhodnej cesty mladíka, ktorý bol vo výbere amerických univerzít v prvom kole posunutý do NFL a stal sa víťazom ešte skôr, než vôbec vstúpil na ihrisko. (TV Markíza)

netWoor

Takový pohodový filmík. Na můj vkus je to až příliš ideální, ale když říkáte, že je to podle skutečné události, ty čtyry hvězdy dám, protože tomu není moc co vytknout, u hlášky "tendle pohled jsem viděl už mockrát, bude po jejím" jsem učurnul smíchy (k nelibosti manželky, ani nevím proč :)))))) a Sandře jsem to celý uvěřil.... ()

Dovlatovka

Jak si bohatí uvědomují, že existují chudí a nešťastní...ale hlavní postava vyzvedává průměrný až podprůměrný příběh a nudné pojetí o několik stupňů. ()

Martin79

Bezvadný film s perfektní Sandrou Bullock. Asi její dosavadní nejlepší herecký výkon a zcela poprávu oscar. Nabízí se sice trochu polemiky, že to dělala pro peníze, ale když se od toho oprostíte a budete spontální tak si film určitě užijete jako já. Navíc příběh je perfektně jednoduchý, takže je to skutečně snímek na odreagování. ()

balcazar

Hoci The Blind side má v popise filmu "športový", priznám sa, viac ako športové scény ma občas bavili tie ostatné z prostredia školy, domácnosti, ulice(hoci trénovanie Michaela SJom považujem za jednu z top scén filmu). Obával som sa výkonu Sandry Bullock, no uznávam, rola ženy, ktorá má pod palcom svojho manžela a dokáže azda všetko zariadiť, jej padla ako uliata. The Bind Side nie je len príbehom o tom, ako sa človek dostane z biedy na vrchol, je to príbeh o pomoci druhým, o nadväzovaní vzťahov, o tom, že nie každý človek, ktorý má o korunu vo vačku viac ako ostatní, je namyslený a do seba zahľadený. ()

bono22vox

Krásný film, s nádherným příběhem (podobných amerických pohádek je spousta, ale tohle je určitým způsobem originální a především skutečný příběh, který se zdá být neuvěřitelný a příliš americký) se skvělou Sandrou Bullock (v její pro mě nejlepší roli), ale čert to vem, já se bavil až do konce a ještě i po něm... ()

Franc1s

Při ukázkách jsem si říkal, že S.Bullock mi tam nesedí, že se na to dívat nebudu. Ale ono "ouha" to byla chyba! Dnes viděno v tv a byl jsem nadmíru překvapen!! Akční mamka S.Bullock výtečná!!! Malej syn jasneh manager :D A příběh obřího synka výsostně zpracován. Stále jsem se bavil, od začátku až do konce bylo na co dívat. Konečně jde vidět,že i na tomto světě je spravedlnost.. Todle je příběh..9/10 ()

Jaxx84

Citlivý snímek, který zahřeje na srdci, ztvárněný naštěstí tak dobře, že na mě nepůsobil vůbec jako klišé! Big Hug for (Big)Mike. 8/10. ()

10Domik10

Film, ktorý som si pozrel len nedávno a musím sa priznať, že som od neho čakal oveľa viac. S Oscarom pre Sandru Bullock sa akosi nestotožňujem, pretože tento herecký výkon pre mňa určite výnimočný nie je (aspoň nie na Oscara). Začiatok filmu mi prišiel ako veľmi zaujímavý a samozrejme už po úvodných minútach každý vedel aký dej má očakávať a priznávam, že aj ja som sa naň tešil pretože mi prišiel veľmi emotívny ale niekde v strede filmu som sa začínal nudiť a teraz v mojej mysle konštatujem, že sa mi toto spracovanie veľmi nepáčilo. Podľa mňa sa dá s takéhoto scenára vyťažiť oveľa silnejší dojem. ()

wolfinek11

Opravdu dojemný a krásný film. To, jak se Michael dokázal vyšplhat ve fotbalovou hvězdu za podpory ,,rodiny´´ je opravdu skvělý námět a řekla bych, že ve chvíli, kdy Quinton Aaron říká své opatrovatelce, že nikdy neměl ani postel, to dojme i opravdu otrlé sledovatele. ()

Pilník

To co zde předvedla Sandra Bullock je obdivuhodné.... Je pravda že příběh je celkem předvídatelný, což už tu řečeno bylo, ale to jakým způsobem je to natočeno a zahráno je fascinující... Je to jeden z mála filmů, na které se mohu koukat pořád dokola a nepřestanou mě bavit... Je tam takové množství emocí, že i největší cynik tu slzu upustí....95 % ()

Black-star

Obdivuhodně zpracovaný film, skvěle obsazený a velmi promlouvající k altruistickým choutkám každého člověka. Každý člověk musí smeknout před odvahou a neskutečně velkou morální silou lidí, kteří jsou schopni se pro druhé rozdat a pomoci jim především dlouhodobým jednáním. Velice citlivě znázorněný skutečný příběh, který se snad musí dotknout každého. ()

amim

" Leigh Ann, is this some sort of white guilt thing?" Už jen fakt, že tenhle snímek byl nominován na Oscara a Sandra Bullock dokonce jednoho získala za nejlepší herečku, je pro mě jedno z největších zděšení a poklesnutí respektu k Oscarům v historii filmu. Ne, vážně, 120 minut, kdy se všichni plácají po zádech jací jsou to velcí křesťani a že s Pánem je to všechno lepší a nebýt Pána tenhle velkej černej klučina by se nikam nedostal. Ano, příběh je to sice hezký a fakt, že je podle skutečné události, úctihodný. Dokonce i herci odvádějí dobrou práci (i když Sandra si ho rozhodně nezasloužila), ale to neustálé vnucování emocí dodává filmu nepříjemnou pachuť, kterou prostě rozdýchat nedokážu. ()

Doski

Hezký film s hezkým příběhem. Nic víc, nic míň. Tenhle film se vám bude líbit, na chvíli vás okouzlí, ale nestane se vaším nejoblíbenějším. Je však možné, že na něj brzy zapomenete. 75% ()

lakart

Já takovéhle filmy prostě zbožňuji. Vím, že je to jasně cílené na divákovi emoce a vím, že je to trochu klišé, ale prostě je to zábavné. Tento příběh se může stát, vzhledem k systému školství a ústavní péče, jenom ve Spojených státech. I přesto se jedná o nádhernou ukázku toho, kolik lidí je mezi námi, kteří mají na něco talent nebo schopnosti a nemají správné vedení a možnosti. Největší myšlenkou filmu pro mě je, že kdyby všichni dostali správné vzdělání, výchovu a péči, byl by svět na tom zase o trochu lépe. 100% ()

wiix

Film pre snílkov,s dokonalými postavami, dejom, ktorý ide presne podľa pravidiel, s happyendom a bielymi úsmevmi, všetkého bolo príliš...ale každý si chce niekedy pozrieť americký sen ;) ()

mogul01

Na tenhle film jsem narazil náhodou o vánocích tuším, že na TV Nova a byl jsem velmi příjemně překvapen. Michael Oher by podle svých slov byl zřejmě radši, kdyby se nic takového nenatočilo, ale mě se to líbilo. ()

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných

05.01.2014

Nejspíš dobře víte, že je současný Hollywood semeništěm nepřeberného množství remakeů a rebootů. Zvláštní zálibu v nich má studio MGM, které spoluprodukuje Hobity nebo Bondovky a i jinde se snaží… (viac)