Včera, dnes a zajtra

• Československo Včera, dnes a zítra (viac)

Hlavními hrdinkami tohoto povídkového filmu jsou tři italské ženy, pocházející z různých společenských vrstev, jež však mají mnoho společného - krásu, smyslnost, horkou krev v žilách a muže, kteří naprosto propadli jejich kouzlu. (oficiálny text distribútora)

Josefin

Sophia Loren byla v mládí opravdu sexbomba. Nejvíc se mi ze všech tří povídek líbily - třetí a první kde je v roli stále těhotné prodavačky a má kupu dětí, druhá prázdná madmazel s novým roysem nebyla moc nápaditá. Třetí kde je za smyslnou prostitutku, byla pikantní. Ve všech třech povídkách ji skvěle sekundoval M. Mastroianni. ()

Hollohlaway

Naprostá klasika, a přenádherná Sophia Loren. Nejlepší je dle mého první povídka, ale ve všech totálně válcuje ostatní role Sophia, živelná, výrazná, že by kvůli ní biskup prokopl kostelní okno. Mastroianni zdatně sekunduje, záplava figurek, postaviček, sociálně přesně trefené charaktery pracující třídy držící pohromadě a k tomu až kolotočově křiklavá hudba která vás donutí podupávat. ()

Markussis

Úchvatný povídkový film nesoucí v sobě snad všechny odstíny Itálie oněch let. Spojení Loren a Mastroianni v dialozích funguje perfektně. Miluji ten obrovský nadhled, se kterým je tento povídkový film natočen. Na tehdejší dobu je to jednoznačně, právě vzhledem ke zmíněné nadsázce, film velmi moderní. Z filmu přímo číší bezstarostnost a radost ze života. To je možná asi ten hlavní důvod, proč je v mých oblíbených. Zkrátka zlatá šedesátá. ()

klúčik

Kedysi bola veľká móda točiť poviedkové filmy. Tento patrí medzi tie najlepšie. Scéna kde robí S.Lorenová striptíz je famózna.95%. ()

Pollock

První část mě asi vzala nejvíc, mělo to ještě takový zvláštní nádech něčeho, co jsem v druhé části již postrádal. Tam jsem bezpečně rozpoznal Royce a stejné herce. A třetí kapitola mě již jaksi unikala. Nechci říci,že to bylo špatné, to vůbec ne, partnerské vztahy byly vykresleny bravurně a Itálie vyobrazená tak jak má být (i když poskrovnu) jen jsem postrádal určitý šmrnc a noblesu, ktarou v tomto období kinematografie leckde pociťuji mnohem více. Místy jsem se ale opravdu od srdce bavil. ()

Billie777

První a poslední povídka - prostě úžasné a vtipné. Sophia byla nejen krásná ale i nesmírně charismatická a vtipná, stejně jako její kolega Mastroianni. Velmi příjemné bylo to italské prostředí, hned bych se tam nastěhovala. ()

Zagros

Další méně známá povedená italská komedie s ústřední dvojicí Mastroianni Lorenová. Jde o tři příběhy, které mají společné jenom hlavní představitele. První povídka byla excelentní. Výborná myšlenka byla ještě lépe ztvárněna a člověk se může od srdce zasmát. Druhá část byla bohužel nemastná neslaná. Závěrečná opět stála za to a dokázala znovu rozesmát. Nakonec poctivé tři hvězdy, čtvrtá se bohužel utopila v nudě druhé části. ()

Revolver

Skvělá komedie s úžasnými výkony dvou italských hereckých klenotů. Vittorio De Sica režíruje s úžasným citem a oscara dostal zcela po zásluze. ()

dopita

Film se zkládá ze tří povídek, a ve všech hrají Sophia Lorenová a Marcello Mastroianni. Pokaždé jiné postavy, jiný příběh, jiné prostředí a jiní ostatní herci. Blbý je, že ani jedna povídka mě nijak zvlášť nezaujala. Nejlepší je ta první, ve které je Sophia Lorenová nejpřesvědčivější. Ale ani tak žádná sláva, zbylé dvě už mají náběh na občasnou nudu. ()

Kovaja

Povedené 3 příběhy s výbornou Lorenkou a Mastroianim.Za ten striptízek na konci 3.příběhu smekám klobouček.To byl kus poctivé ženské:-))) ()

Bohemák

Možná hodnotím tak vysoko i proto, že tomuto filmu dodává veliký šmrnc i ta atmosféra 60. let. Ale je to hezky napsané i zahrané. ()

F.W.Colqhoun

Primo tempo - Adelina; Secondo tempo - Anna; Terzo tempo - Mara. Včera manželka, dnes milenka, zítra šlapka. Vzhledem k tomu, že 'dnes' bylo v roce 1963, dnes se nacházíme ve fázi zítra nebo dokonce pozítří - ale to už přetékáme do jiného filmu. Vittorio De Sica osciluje jako obvykle mezi polohami sociálního dramatu, zakořeněném v lehčí podobě neorealismu, sociální kritiky antoniniovského střihu a populární ztřeštěné romantické komedie. Kromě trochu idealizovaného, ale nejspíš autentického obrazu Itálie šedesátých let jde o vyrovnané vrcholové přátelské utkání mezi instantním osobním kouzlem Marcella Mastroianniho a obřími kozami Sophie Loren. Tedy něco, co stojí zato vidět. ()

Piškotka

Bylo to svěže temperamentní. Sophia je neuvěřitelně krásná, Marcello se vedle ní tak trochu ztrácí. Povídky mi připomínaly tvorbu A. Moravii a nejvíce se mi líbila ta první. Měla náboj, spád a humor. Druhá povídka zářila odcizením a materiálnem. Třetí povídka mi přišla místy nudná a zbytečně dlouhá. ()

Myshkin

Povídka Adelina: 4/5, Anna: 3/5, Mara: 3,5/5. Výsledný dojem silnější tři hvězdičky. Tandem Sophia Loren & Marcello Mastroianni je asi to hlavní, co vás k filmu přivede a co vás na něm zaujme. Nechce se mi film příliš rozpitvávat, tři povídky mají ladění různé, první je ryze komediální, stejně tak poslední. Naneštěstí jsem film viděl jen v českém dabingu, což k filmu, z kterého čiší italský temperament a přímo vyzařuje italské slunce, vůbec nesedí a je to obzvlášť škoda... Jedna skutečnost mi přišla zajímavá, a to jak ony tři povídky svým prostředím a charaktery ve zkratce a vtipně ilustrují tři oblasti Itálie: horký, chudší, temperamentnější jih (Neapol), "evropský" průmyslový sever (Milán) a mezi nimi - Řím. ()

Rozjimatel

"Čím je zo mňa väčšia troska, tým je ona silnejšia. A ako skrásnela, mama! Rozkvitla ako ruža."     Komediálny poviedkový film, ktorý kvalitou postupne rastie od rozohrievacej prvej poviedky až po skvelú tretiu. Božská Sophia Loren je vo všetkých troch polohách absolútne dokonalá a Marcello Mastroianni ju skvelo dopĺňa. Jednotlivé poviedky s hodnoteniami:   1. Adelina: 3,5 *   Poriadne uletený príbeh z veľkej komunity prostých ľudí (Neapol), v ktorej vládne chudoba, ale aj veľká súdržnosť. Sophia (Adelina) je tu ako taká upírka, ktorá chudáka Marcella (Carmine) totálne vysaje.   2. Anna: 4 *   Opäť parádna Sophia (Anna), tentokrát ako nehorázne bohatá panička z Milána, ktorá nevie čo zo sebou. Kratučká, ale úderná poviedka, podfarbená výbornou džezovou hudbou.   3. Mara: 4,5 *   Sopia (Mara) teraz ako neskutočne zvodná luxusná prostitútka a Marcello (Rusconi) ako jej zúfalý zákazník/nápadník, ktorý si nie a nie prísť na svoje. Jednoznačný vrchol filmu, výborný príbeh, skvelý humor, každá jedna z 5 postáv úplne dokonalá.     "Utečme spolu!" "Kto nás naháňa?" ()

aLPaC

Další povídkový film s rozdílnými kvalitami jednotlivých příběhů. Nejlepší je tentokráte hned ten první s výtečným nápadem o vyhnutí se vězení za pomoci několika těhotenství. Druhý je o ničem, nudný a trapný, naštěstí trvá jen 19 minut, což je více než dvakrát méně oproti zbytku. Třetí o prostitutce je průměr. Od jiných podobných děl se "Včera, dnes a zítra" liší ústřední hereckou dvojicí Loren/Mastroianni, jenž je stejná ve všech příhodách. Bohužel Lorenka všude předvádí víceméně totožné herectví, její hrdinky jsou tak dost podobné. Její kolega se snaží trochu více, ale po první výtečné povídce jsem byl zkrátka moc namlsán, škoda. ()

Gagner

Nesmírně sexy Sophia Loren a komediálně sladěný Marcello Mastroianni mě bavili samotnou jejich přítomností. První dvě povídky se mi dály vcelku průměrné, první však měla celkově vtipnou zápletku. Poslední však hodnotím za plný počet. Celkově za čtyři, ikdyž za mé nejoblíbenější duo bych dal i o deset víc :) ()