Manželia Craig a Elise Landryoví dostanú od života ťažký úder. Ich jediný milovaný syn Benjamin je unesený a k smrti utýraný sériovým vrahom Johnom Kozlowskim. Kozlowkeho dolapí polícia a súd mu udelí trest 25 rokov odňatia slobody, čo sa skľúčenému páru zdá byť príliš málo. Rozhodnú sa preto zmocniť sa odsúdeného psychopata a vykonať na ňom spravodlivosť po svojom. (Karamanlis)

dubinak

Nebylo to vůbec špatné. Dokud to mám čerstvě v paměti; hlavní herečka mi teda zrovna dvakrát nesedla, moc jsem jí to nevěřila, jinak to z herecké stránky nebylo zlé. Moc chválím stopáž, všeho bylo akorát. Možná to bylo až moc jednosměrné, ale zápletka zajímavá a nebyla bych proti, kdyby se takovýchto filmů točilo víc. Příjemný snímek, který zezačátku docela zdrásá nervy a kvůli nešťastnému osudu malého chlapce nezůstalo jen u jedné slzičky. Určitě doporučuju, není to vůbec špatné a zhltnete to jedním dechem. ()

Wormboy

Prva cast filmu, ktora v divakovi budovala pozitivnu revengeatmosferu, bola slusna. S prichodom na "miesto samo" a s rozvirenim kolotocu mucenia klady koncia a zacina klasicky scenar, kde obmenu prinasaju akurat nove sposoby prinasania bolesti. A zaver, ktory chce byt sokujuci? Hm...shit happens... ()

destroy83

Ultimátní kanadsko-americký exploitation zářez, ve kterém má divák možnost prožít s mladými rodiči utrpení v podobě unesení a pohřbení jejich šestiletého syna a následnou zatraceně brutální pomstu na vrahovi jejich jediného dítěte. Mladý manželský páreček Craig a Elise ztvárněný naprosto uvěřitelnými herci nabízí divákovi nefalšovaný emotivní zážitek podpořený velmi vkusnou smyčcovou hudbou – záběry na mrtvé dítě či zuboženou matku promítající si v mysli zážitky se svým synem nenechají chladného naprosto nikoho. Proto je zapotřebí zdrceným rodičům držet pěsti, aby rafinovaný plán únosu vraha jejich potomka ze spárů slepé spravedlnosti vyšel. Dvacet pět let s možností propuštění na půlce je pro ujetého magora, jehož ztvárnění bylo možná inspirováno maniakem z THE SILENCE OF THE LAMBS, zatraceně málo. Ještě, že Craig je doktor a ví, jak toho parchanta udržet co nejdéle naživu…Jak je již výše zmíněno, herci jsou uvěřitelní a divákovi sympatičtí, stopáž naprosto optimální, hudební doprovod bezchybný, krve a tortury si fanoušek exploitation záležitostí užije dost a napětí jakbysmet. Další plusem je jistá dávka originality, i když ve stejném roce spatřil světlo světa podobný kanadský kousek 7 DAYS. Podtrženo sečteno, v podstatě nemám snímku co vytknout, takže za mě plný počet hvězd. ()

tom88

Nenápadný film, ktorý stojí za pozornosť. Je vidno aj priemernosť a jednoduchosť hlavne scenáristicky aj režijne či herecky. Film je veľmi krátky a do deja vtiahne hneď od prvej minúty. Nezačne nudiť a všetko odsýpa veľmi rýchlo. Niektoré scény pôsobili dosť profesionálne, pointa nie je vôbec zlá. Možno trocha naivné, ale hlavne veľmi surové, chladné a bolo cítiť veľký pocit nenávisti. Atmosféra je vcelku dobrá na tak nenápadný filmík. Mučenie bolo síce nepríjemné, ale videl som aj väčšie masakre (nie že by tu išlo až tak o ten masaker). Celkový dojem je dobrý, nie však na štyri hviezdy, ale som spokojný. 68% ()

URBAN

Celkem mě to zklamalo. Mělo to skvělý průběh a práce s kamerou taky byla vynikající, ale herecké výkony to bohužel snižovalo a konec byl celkem fuck up. Čekal jsem něco více. Není to úplné zklamání, ale mohlo to nabídnout více. ( 17.7.17/MAC ) ()

HorrFi

Téměř pětihvězdičková záležitost a k pátej hvězdičce chyběl už opravdu jenom kousek.. to byl zase jednou fajn horor/thriller, kde to všechno fungovalo tak jak má.. sympatický manželé, fajn dialogy, povedená hudba, slizskej záporák a zajímavej zvrat.. ()

Copacabana

Bohužiaľ nič nové pod slnkom, všetko mučenie (možno okrem sloníka) pozliepné z predchádajúcich filmov, navyše keď sa k tomu pridá kus amtérstva a zlí herci vzniká skoro by som až povedala podpriemer. A to mučenie s tými ušami si myslím, že bolo už viac ako dosť omielané v hororoch. ()

ecceHOMMO

Nedá mi a musím tento snímok porovnávať s iným nedávno videním. A ako vítaz z neho vychádza práve s Tortured porovnávaný 7 days. Prečo? Je rozhodne reálnejší, má väčšiu dynamiku a lepšie vykresľuje postavy....Vlastne Tortured ma zaujal len svojou pointou, ktorú som vlastne ani nečakal. Asi som už náročnejší a nejaké to ledabolo mučenie mi nestačí..... ()

ivan_drago

Pro 4 hvězdy hovoří krátká stopáž, pár pěknejch lekaček, netradiční téma a slušně natočené mučení, některé scény sou vpravdě nechutné. Hudba je taky správně bublavá. Proti hovoří flashbacky a neustále zmiňování lásky k synovi a pár nelogičností v ději. Jinak slušně strávených 80 minut. A dějový zvrat na závěr možná až moc znásilňuje celou zápletku, ale prosim... ()

zdenny

Když se s lidma bavím o trestu smrti, většina by byla pro. Já říkám: "Byli byste schopni člověka, co ublížil vaší rodině, sami popravit?" Proč to přenechávat úřadům. Pokud je někdo sám ochoten trest smrti na druhém vykonat, potom věřím, že to se svým názorem myslí vážně. Film je přesně dle mého gusta, myslím tím řešení problému. Já jsem vždy říkal, že kdyby někdo tak neuvěřitelným způsobem ublížil někomu z mé rodiny, vzal bych si toho člověka do sklepa a tom ho strašně pomalu a strašně bolestně mučil. V tomto směru byl film vynikající. Co by to se mnou jakožto lidskou bytostí udělalo, to se asi nikdy nedovím, ale i tuto otázku by si měl člověk před exekucí položit. Každopádně dobře bylo ukázáno i posttrauma obou rodičů. Nebylo to žádné psychologické dílo a možná dobře tak. Vím, že psychologicky až do morku kosti to někteří chytráci probírat potřebují. Zde ale můžeme vidět to, jak by se asi v reálu pozůstalí opravdu chovali. Nemyslím tím únos vězně. Myslím hádky, osočování, zbavování se viny a obviňování. Na to důkladnou psychoanalýzu nepotřebuji. Film byl dobrý, i když ten závěr jsem moc nepochopil, proč tam byl zařazen. ()

JayD

Vcelku pěkně natočený thriller o tom co by asi každý rodič nejradši udělal vrahu svého dítěte. Nic na filmu zvlášť nevybočuje, divák dopředu ví kam se bude děj ubíhat a o to překvapivější je možná konec, který přináší trochu toho nečekané v co už nikdo moc nedoufal. ()

ghatos

Nepodařená variace subžánru "rodiče se zlobí". Dvě třetiny filmu jsou zcela nezáživné. První třetina je skoro úplně zbytečná (únos dítěte, soud). Mučící část neoplývá výraznou fantazií. Teprve závěr s efektní piruetkou má dát divákovi něco navíc. Není to vyloženě špatné, ale zachránit dojem to nemůže. 45%. ()

Guzo

Jeden z nejlepších thrillerů (v rámci béčkových žánrů) posledních let. Zápletka není úplně otřepaná, herci jsou výborní a u některých záběrů jsem se radši díval jinam, to se mi zrovna často nestává.. ()

Amputace

Já osobně za nejkrutější, co tomu chlapovi udělali, považuji to, když šli nahoru šukat a on to musel poslouchat. To bylo vážně drsné. ()

manonfire

Film se očekávatelnými prostřihy se vzpomínkami na synka snažil(neúspěšně) o možnost být nazýván tragickým dramatem. Ovšem to by ho u rozumného diváka přišlo skutečně převelice levně. Naopak díky přehnanému tempu a záměrné vypravěčské zkratkovitosti, kdy jakákoliv atmosféra nedostala šanci vůbec vzniknout(natož vyniknout) jenom proto, aby se neustále něco dělo a vše hlavně co nejrychleji dospělo do fáze "tortury"......díky této klipovitosti a neprocítění se film sám místo pokusu o drama, zašantročil do krvavého oceánu průměrných hororů, jehož jedinou originalitou měl být fakt, že tady trpí někdo po zásluze a mučí kdosi k tomu morálně oprávněný. Když si k tomu připočteme nevýrazné herce a pointu, která asi napadla každého.....sumíruje se tu další zbytečnost. 40% ()

zolo23

Čo sa týka žánru tak čistý priemer. Docela jednoduchý otrepaný scenár s jedným menším prekvapením na konci. Len sa čudujem, že by sa jednoduchí manželia odhodlali k niečomu takému i keď sa v ich hlavách odohrávala zlosť i pocit neprávia. Všetko vychádzalo až príliš ľahko, čo by sa asi v reálnom svete nestalo. Hodnotenie mohlo byť i vyššie nebyť upišťanej Eriky Christensen, ktorej hlas mi tak znepríjemňoval život, že keby sa dalo, okamžite jej prijebem cez obrazovku. Pozerať sa na to dá a odporučiť to môžem každému kto má rád mučiace scénky. Je ich tu pomerne dosť. ()

Šakalík

Celkem zajímavý počin, nicméně dosti předvídatelný, protože už ve chvilí, kdy – pozor SPOILER – Craig havaruje s tou vězeňskou dodávkou, jsem ÚPLNĚ PŘESNĚ uhádl konec. To neříkám proto, že bych se chtěl chlubit, to je prostě fakt. :-) I přes tuto zjevně hrubou chybu se mi to ale celkem zamlouvalo, pač je to celkem zdařile natočené, ty rychle se střídající flashbacky dodávají snímku lehce umělecký dojem. Přestože název filmu může evokovat nechutnou brutalitu, samotné scény mučení nikterak nevybočují z únosné meze. Celkově vzato to je slušný film, na druhé straně nic převratného to taky není. ()

BMAJTZ

Zajímavý horor u kterého i pro svůj námět oceňuji jistou zdrženlivost. Násilí není úplně na první místě a je čas i na pocity hrdinů. Co člověka ale namíchne je onen zvrat který si tvůrci klidně mohli nechat pro sebe. Nějak mi totiž uniká jak by to ti dva manželé mohli přehlédnout. Přesto hodnotím kladně, protože jsem už párkrát uvažoval nad tím, proč jsem ještě nikde podobný námět zfilmovaný neviděl. Přesto slabším povahám nedoporučuji. ()

sedm.1

Bez přehánění, až do posledních dvou minut filmu u mě mělo The Tortured při výsledném hodnocení jistotu plné palby. Tak syrový a nekompromisní nářez už ani nepamatuju, intenzivní, drsná a nečekaná smršť a pro mě, jako otce dvou malých dětí, i taková satisfakce, jo kurva, tisíckrát kurva jo!!!!!, přesně takhle bych to viděl, cítil a řešil!!! Prostě celé to zpracování filmu mi neskutečně sedlo, emoce z něj doslova přetékají, a to i díky skvělé ústřední dvojici rodičů, zvlášť pak antisympatická neherečka Erika Christensen mě svým výkonem až šokovala. Vyzvednout pak musím ještě i skvělou hudbu, které většinou nevěnuji zas až takovou pozornost, ale zde byla velmi výraznou složkou. Nicméně, jak mám u většiny filmů rád závěrečné šokující zvraty a nečekané pointy, tady jsem to nemohl vůbec rozdýchat a to bohužel v tom negativním smyslu slova. Jednak se přiznám, že vlastně ani nevím, jestli jsem si tu pointu vůbec vyložil správně a jednak mi přišla, a to ať už to tvůrci mysleli jakoliv, naprosto neuvěřitelná, nereálná, prostě postavená na hlavu. Každopádně, mě tu ten závěrečný zvrat absolutně neseděl, přišel mi zbytečný, vynucený, za každou cenu šokující, prostě takhle ta pecka neměla v žádném případě skončit! The Tortured je zkrátka bohužel ten typ filmu, kde 99% platí za parádní filmovým zážitek, aby ho pak tvůrci v posledních vteřinách zcela pohřbili. Tohle si totiž zasloužilo být zakončeno přímým tahem na bránu, bez jakéhokoliv zvratu, jednoduchým ultimátním direktem, pak by šlo o definitivní SÍLU!!!.Škoda. Přesto ale musím The Tortured jednoznačně doporučit a právě zde slovní obrat ,,zub za zub" skutečně naplňuje svůj pravý význam. ()