Bratislavafilm je hraný dokument o dobe ktorý vystihuje, život v súčastnosti. Jeden den v meste z pohľadu Mafiána (Banán (mafstory), Peter Batthyanyi), ďalej z pohľadu taxikára (Jozef Kapec), ktorý prežíva manželskú krízu a život mladého dílera drog (Michal Nemtuda), ktorý žije na "druhej strane" mesta v Petržálke, celý tento príbeh spája cesta človeka, ktorý prichádza do Bratislavy za prácou a jeho predstavy pozostávaju z ideálu veľkomesta. Príbehy sa navzájom prelínajú a vyusťujú do drámy. (oficiálny text distribútora)

B3n

Po zhliadnutí tohto "filmu" ani nedokážem povedať, o čom to bolo. Príbeh to nemá, dej tiež nie, ťažisko tvoria nadávky a hip-hop. Bratislava je vykreslená tak, ako "vyhnite sa mi oblúkom". Chýba tomu šťava, chýba tu humor, nápad, príbeh, jednoducho to niečo, čo má robiť film filmom. Richard Stanke v úlohe taxikárovej mamy je najväčší fail... ()

brasek odpad!

Neočakával som nič iné, len to čo som dostal... film proste stojí a padá iba na známych tvárach. Bohužiaľ tvorcovia pozabudli, že nestačia len populárni herci z tv obrazovky či divadla, aby bol snímok zaujímavý, úspešný a oslovil diváka. ()

vlasto24

Povrchna "gangsterska" stupidita s nesympatickymi postavami a neskutocnym mnozstvom samoucelnych vulgarizmov. Keby sa film nesnazil byt za kazdu cenu tak strasne drsny a skazeny a namiesto toho isiel trosku do hlby, mohlo to byt u nas ojedinely pocin. Takto to vyznelo uplne inac. ()

milhouse86 odpad!

Ten odpad je možno príliš prísny, pretože posledných 15 minút by to možno mohlo dvihnúť na jednu hviezdičku, ale to by som ich musel najprv dopozerať. Málokedy vypnem film pred koncom, ale toto som už nemohol. Herecké výkony z Ordinácie, resp. Paneláku sú pri Bratislavafilme vynikajúce. Tu sa o hereckých výkonoch ani nedá hovoriť. K tomu jedna z najhorších kamier, aké som mal tu česť vo filme vidieť, najhorší soundtrack a tragické dialógy. ()

Czexx odpad!

Je až s podivem, že má někdo zájem na tom předvést své hlavní město světu v takovém světle - naprosto odporném (nehledě na to zda se jedná o pravdu nebo ne) a přitom uvádět takové bratislavské mýty jako Bronx atd., kterým se i sami blaváci smějí. Naivnější diváky snímek dokonce odradí od návštěvy města a to celé pod záštitou slovenského ministerstva kultury. Já žasnu, kam se slovenská kultura ubírá.. A že se jinak rád zasměju, ale tohle se tak křečovitě snaží působit jako nějaké svědectví doby, že to nejde. Paradox že tohle "dílo" jsem viděl zrovna v Bratislavě. ()

MFZB

Sa mi čím ďalej, tým viac začína páčiť takáto slovenská produkcia. Samozrejme, že film neni žiadne prevratné dielo a taktiež ho väčšina ludí asi nepochopí, ale mne sadol celkom na mieru. Hodnotil by som aj vyššie, ale chýbal tam niekde malý krôčik k dokonalosti. Rejža sa zdá byť nádejný celkom, ale vidno na tomto filme, že je to jeho prvotina, ktorá na to, že to je prvotina dopadla pomerne dobre. Nemám asi veľmi takto čo vytknúť a hlavne nie nejakému slovenskému počinu, lebo tých je málo a keď aj sú nejaké, tak ide väčšinou o nejaké tie psychologické filmy s pomalým tempom, ktoré mne ako mladému človeku nepovedia nič, preto som celkom za filmy nesúce sa v podobnom duchu ako je tento. Takže spokonosť celkom, tých 60% si určite zaslúži, ešte by sa mi patrilo pozfieť Lóve, aby som vedel objektívnejšie hodnotiť kvality režiséra... ()

ludovit14 odpad!

TAK tieto vulgarizmy komentovať fakt nemusím. Scenár a réžia + herecké výkony sú na úrovni debilizmu !!!AKO toto niekto mohol sfilmovať . PRI tomto filme ma strašne rozbolela hlava , nestíhal som sa čudovať ..HOD: 0,00(ODPAD)..PS: jeden z mojich najhorších filmových zážitkov!!! ()

JaySpartan

Slovenský film sa neukazuje v najlepšom svetle. Tento výtvor Jakuba Kronera je skôr zaujímavý tým, že vôbec vznikol ako vysokou kvalitatívnou úrovňou. Taktiež sa potvrdzuje fakt, že slovenská základňa je malá, a nenájdeme tu veľa zaujímavých hercov, aj keď sa protagonisti snažia ako len vedia. Fialová číha na diváka z každej obrazovky, Batthyany je až príliš podobný vtipnému gangsterovi z Mafstory a vyvoláva úsmev, Robert Roth nie je veľmi uveriteľný. Poteší aspoň výstup Jána Kronera ako vyslúžilého taxikára a určitú skupinu(zameranú na hip - hop) hudobný doprovod. Bohužiaľ, tento pokus o slovenské Pulp fiction však nevyšiel. ()

vlnka odpad!

Ťažko nepozerateľné, otrasná kamera, otrasný scenár, otrasní herci, iba tá Zuza sa chvíľami dala ale inak celé zle. ()

Kraxus

Fialová a jej otrasný herecký výkon. ťažko hľadať pozitíva na tomto filme, občas som mal pocit že sa pozerám na nejakú napodobeninu filmu z USA v Slovenskom vydaní. Snáď jedine chlapci z Petržalky pobavili trocha. ()

Hannynko odpad!

Tomuto keby som dal lepšie ako odpad (čiže napr 1 *) tak by som musel zmeniť hodnotenia všetkých filmov čo som do teraz hodnotil o jednu * vyššie. Totálne bez deja, v podstate len chaotické prestrihy (fakt aj veľký rešpekt sa mi páčilo ďaleko viac ako toto) má to 90minut robili to o 100 rokov (obrazne) viac jak sľúbili. No do teraz som rád že som na tom nebol v kine :) a to mám 18 a som z Bratislavy ()

ELDoctorow

Odnikiaľ nikam smeruje celý príbeh i postavy. Paradoxne film neťahajú do sračiek ani tak výkony nehercov ako práve herca Batthyanyho, ktorý tu hrá postavu úplne rovnako ako v komediálnom seriály. Kým tam to asi pasuje a niekomu to môže pripadať vtipné (ja k tým nešťastným ľuďom nepatrím) v serióznom filme to pôsobí ako päsť na gule. A ak som to len ja nepochopil a jeho postava vtipná byť mala, potom môžem len konštatovať, že moja predstava o tom čo je a čo nie je vtipné sa s predstavami tvorcov filmu míňa o celé svetelné roky. Ale zas, ty kokot, nebola to taká sračka jako som čakal, víš, do piče? Síce, ty kokot, je zábavné, jak si niektoré petržalské decká, myslia že jako v jakom drsnom gete vyrastajú, né? Hoď ich na Luník alebo ešte lepšie do prvého brazílskeho geta, ty kokot a nemali by v črevách toľko hovna aby sa posrali, drsňáci blavácky, do piče. ()

Abbysek

K tomuto filmu som sa dostal cez Peta Battyhanyho. Pozeravam aj 'jeho' Mafstory, ktory je super. Tak Bratislavafilm ma prekvapil, na to, ze tam hraju pomerne neznami herci, bez skoly a skusenosti to hodnotim velmi pozitivne... okolo 60%. Ako tak isto ten pribeh bol strasne presiteny mafiou, co vobec nieje tak ako to autori popisuju. Ziadne bitky a vrazdy kvoli jednej ulici a podobne sceny... ()

Alboin

Zvláštne je, že keď film dokonale poukazuje na kvality našej nielen bratislavskej spoločnsti, dostane za to nízke hodnotenie, pretože pravdepodobne vyvolal v čistých dušičkách pocity nevoľnosti. Táto sonda do útrob Slovákovi duše celkom dôkladne zobrazuje všetky turistické atrakcie, ktoré naša malebná krajina poskytuje. Avšak ľud krajiny Jánošíkovej nad týmto skromným kúskom umenia pre ďalšie bezprávie zalomí pietne rukami, rozhorčí sa a tradične nakoniec aj tak všetko skončí na háku. ()

Baroque

Otázne. Stráviť čas, či nestráviť? Ak sa nudíte a počuli ste o tomto filme, môžte si ho pozrieť. Ale stále budete aj za tú krátku hodinku a štvrť čakať, kým sa neskončí. Je tu poskromne vtipnosti, krutosť nie je presvedčivá, pózy sú trápne ako "hip-hop", o ktorý sa tu snaží náš odpad. Tiež nie som prívrženec Bratislavy, ale toto je film značne prehnaný. Nabubrelý, takpovediac. Účelne šokujúci a kde nič, tu nič. Je to snáď pokus o petržalský Pulp Fiction? Myslím, že nemnoho kvalitných hercov čo sa tu mihli sa mohli strápniť aj inde. Ale však lóve sú lóve. No musím uznať, že celý momentálny stav je fakt o p.či. A nečudujem sa, ak ľudia skôr podliehajú deurbanizácii. Ale čo spravíš, keď prácu mimo tohto hniezda špiny nájdeš len sotva. ()

xywaf

(môže obsahovať spoilery) Po dlhšom čase som sa rozhodol že opäť navštívim kino. Išiel do Cinemaxu ktorý vytlačil z trhu staré dobré kiná a nastolil pekne vysoké ceny. (Okrem lepšieho zvuku je rozdiel minimálny oproti starým dobrým klasickým kinám.) Chcel som ísť na niečo zo slovenským dabingom a na Dobu ľadovú sa mi ísť nechcelo. Tak som si vybral BRATISLAVAfilm, checkol na CSFD :) (31 percent sa mi zdalo málo, ale nenechal som sa odradiť) ,kúpil som lístky, a o 3 dni si prišiel pozrieť film. Prekvapilo ma že aj v takom zapadákove ako Prešove bola autogramiáda. Po nej som si sadol do mäkkého kresla vypočul si režisérov predhovor a začal pozerať. Prekvapilo ma že film bol točený vo formáte 4:3 a odohrával sa ešte v čase pred zavedením eura. Na film sa mi dobre pozeralo ale bolo tam nejako veľa postáv a ich príbehy sa veľmi neprelínajú a končia dosť slabo. Ale jadro je dobré. Postyv: Najlepšia postava bol Michal Nemtuda pretože jeho príbeh bol najzaujímavejší. Páčilo sa mi ako prišiel na cudzie územie a predával tam drogy, ako "ukradol" Priateľku kamarátovia, vlastne celý ten jeho "street life". Druhý bol taxikár. Ten nebo, až taký dobrý. Klasická manželská kríza okorenená o stretnutie s mafiánom, starším taxikárom. Potom je tu Peter Batthyany. Nanešťastie ten sa mi zdal akýsi divný. Vždy som chcel vidieť ako Banán príde za neplatičmi bije a pod. V tomto filme to vyznieva divne. Zuzana Fialová: Ona bola asi najlepšia postava z Nemtudom, svoju postavu hrala dobre a vierohodne. Takže moje hodnotenie 76 percent. P.S.: Ešte sa mi zdal divný ten slang. Veď oni hovorili takmer úplne spisovne len k tomu pridali tonu nadávok. No to už musí posúdiť iba Bratislavčan. P.S.2: Veľmi sa mi páčila tá scéna s "villagerom". _________________ ()