Bratislavafilm je hraný dokument o dobe ktorý vystihuje, život v súčastnosti. Jeden den v meste z pohľadu Mafiána (Banán (mafstory), Peter Batthyanyi), ďalej z pohľadu taxikára (Jozef Kapec), ktorý prežíva manželskú krízu a život mladého dílera drog (Michal Nemtuda), ktorý žije na "druhej strane" mesta v Petržálke, celý tento príbeh spája cesta človeka, ktorý prichádza do Bratislavy za prácou a jeho predstavy pozostávaju z ideálu veľkomesta. Príbehy sa navzájom prelínajú a vyusťujú do drámy. (oficiálny text distribútora)

CrashHP

Na film do kina som sa vybral už len preto aby som svojim vstupným podporil slovenský film. Reklamy boli dosť veľké, no nevedel som čo mám od toho čakať. Ukážka nášho hlavného mesta ako to tam asi chodí. Dávam silné 4*. ()

floppy4

Hamba slovenskej kinematografie... pritivne, sproste, vulgarne, proste strata casu, umelecka hodnota ani len zdaleka, nechapem na co sa na to dali taki dobri herci ako Roth, Kroner alebo Fialova... tragedia... ()

Triskáč

V pohode film, ktorý som dokázal pozrieť na jeden šup. Má to dosť múch, ale ja si myslím, že treba zobrať aj okolnosti a pozrieť sa na to s nadhľadom. Osobne mám rád presne takéto SK filmy o drogách, kriminalite atď v našom hlavnom meste. Trošku krátka stopáž, nevyrovnaná dĺžka príbehov, ale inak dialógy (aj keď nadávka v každej druhej vete) pôsobia dosť realisticky. ()

pezz odpad!

Typická tvorba a réžia v SR, pokus ako sa napakovať a ešte si vyslúžiť slávu. Omyl, všetko špatne, umelé, hlúpe, nepravdivé. Kŕčovité herecké výkony treťotriednych hercov a nehercov bez premyslenej vnútornej výstavby a s hlúpymi dialógmi. Kto to videl, má pocity a zážitky ako Bebáček, ktorá to jasne skomentovala a to je človiečik z branže!! Takže pozor ak chce niekto nakrútiť vulgárne krimi, nemenujte a neočierňujte akékoľvek mesto, tobôž hlavné mesto. Bratislava je krásne mesto, hovorí sa jej krásavica na Dunaji, plná možností spoločenského vyžitia, kde je kriminalita ako všade inde a netreba ju menovite zneužiť a démonizovať. Vybral si si špatnú obeť „pán režisér“ a že si z rodu Kronerovcov (vnúčik – produkt doby-súhlasím), to neznamená, že si sadneme na zadok, takže môj milý podľa mňa (a verím, že aj iných) si začal veľmi zle a hľadaj cesty ako to napraviť ty umelec a nabudúce pojem Bratislava vynechaj, urazil si asi 400 000 ľudí. Vysmiaty z kina môžem ísť aj ja, ale iba ja viem, že sa tomuto braku, ktorý sa nakrúcal 2 roky(!) môžem iba smiať, no druhí to nemusia vedieť, preto im to oznamujem.. Áno, film, ktorý umením nie je.. ()

TeemuSelanne odpad!

Toto je film? Prosim vás pekne. Toto nie je film! To je jeden zvratok! Prečo zvratok? 3 príčiny: 1. Herecké výkony Najtrápnejší výkon mal jednoznačne Batthyany. Mal tu hrať tvrdého, chladnokrvného a nekompromisného mafiána, ale bola to len odporná karikatúra mafiána, alebo stručnejšie povedané: Banán z MAFSTORY ako cez kopírku. Pôsobilo to naozaj primitívne. O Fialovej, Rothovi a spolku radšej pomlčím. Ďalej výkony hercov, ktorí mali hrať deti z ulíc. Takmer v každej druhej vete je slovo "móre", to by sa dalo prepáčiť, kebyže majú hrať cigánov z ulice, ale ja som si tam žiadneho rómskeho spoluobčana nevšimol. Ich výkony tiež o ničom, možno tak Ján Kroner ako tak... 2. Audio Neviem ako ostatný, ale na toto by som rád upozornil zvlášť: v tomto filme sa nedá súvisle rozumieť dialógom. Aj Slovák by potreboval titulky. A z toho mála, čo som rozumel, to boli aj tak samé sračky, takže o veľa neprídete. Hudba sa síce do tohto filmu hodí (brak jak film, tak aj hudba v ňom), takže... 3. Príbeh Celý "príbeh" by sa dal zhrnúť do 10 minútového videa, ktoré by možno aj bolo zaujímavé, no opäť herecké výkony by aj to zhodili do hlbokého podpriemeru. Takže myslím, že odpad je zaslúžené hodnotenie, a nemyslite si, že som len nepochopil jeho úlohu, ale keď je to raz shit, tak to aj shitom ostane... ()

kritici

Toto je jeden filmový výkal. Film vobec nezobrazuje pravu Bratislavu. Trapna napodobenina mafstory. Herecky vykon Petra Batthyanyho bol katastrofalny... Skor mi to pripominalo komedialnu parodiu jak dramu. Herecke obsadenie bolo onicom... herci boli cistý odpad... Fialova, Roth, Jakab. Tu jednu hviezdicku som dal za pobavenie pri Bananovi ()

filmfocus

Bratislavafilm. Film s veľkou reklamou na chate, ktorý mal do kina prilákať najmä mladých ľudí. Prezentoval sa ako dokument. Diskusia sa točila najmä okolo toho, či je to naozaj Petržalka (prirovnávaná k Bronxu). Mnohí Petržalčania sa cítili byť dotknutí, ale zrejme sa do kina išli pozrieť :). Je to príbeh, ktorý chce najmä zabávať, je to komédia. A v rozprávaní využíva princíp Pulp Fiction: udalosti sa postupne reťazia a my ich vidíme vždy z trochu iného uhla pohľadu. Postupne sa odkrýva "pravda" o postavách a príbehu. ()

krrimi odpad!

Absolútne mimo, tento film je asi to najhoršie z domácej produkcie čo som mal možnosť vidieť, plné primitivizmu, chabých hereckých výkonov, otrasnej "hudby"... Ľudia spolupracujúci na tomto projekte by si mali uvedomiť ako chcú vykreslovať Slovensko, mladý Króner má asi sen o tom, že Bratislava je Bronx a to čo tam vykreslil je non-sens, tý "gangstri" a všetko je proste na smiech. ()

Infurius odpad!

Ved toto nema scénar , polovica slov su nadávky a druha polovica su prázdne gestá. Nemá to ani dej , hercov , hrozné snímanie kamerov proste NAZOV FILMU hovori za všetko. Škoda přehrávaní.. ()

mirec2211 odpad!

Priznám sa, neviem ako som ho dokázal celú hodinu a dvadsať minút sledovať. Za to si zaslúžim pochvalu. Ale k filmu. Režisér si myslel, že keď obsadí do filmu všetkých ako tak dobrých slovenských hercov, že sa úspech dostaví sám a film sa taktiež natočí sám. Žiaľ, nevyšlo mu to. Je to sled faktorov, od hroznej kamery cez trápne a až moc prevulgarizované dialógy až po celkový nezáživný dej. Keď je zlý scenár, tak to nezachráni žiadny herec. Zrejme tu bola snaha, vykresliť Bratislavu ako Bronx. Toto ale okolo Bronxu ani nešlo. ()

pravda1

Jedine znesitelné na tomto filme bola asi muzika v pozadí inak priemerná hovadina.Od drámy to malo poriadne ďaleko ja som sa na tom skôr bavil ako na nejakom sitkome.Však to aj pripomínal hereckými výkonmi napr. na Banánovi som sa poriadne bavil ked mlátil ako že toho čáva v lese skoro ako v mafstory už tam chýbal iba prco a alinko hahaha a k tomu preafektovaná Fialová ,úplne zbytočná dejová linka s vodičom taxíka..... proste úplne ale úplne zbytočný film ktorý by som asi druhýkrát nezvládol... ()

djsaly

film mal určite dostať iný názov, pretože takto do sveta reprezentovať hlavné mesto, z ktorého bolo vidieť mizivé % je iba možné vo filme...moje hodnotenie ovplyvnil práve tento názov. ()

Dudros

primitívna úbohosť. Herecké výkony ako natri mi rezeň na chleba, kameraman ani kameru nevedel poriadne v tých čaptavých rukách držať (hlavne ako dával v niektorých scénach donemoty zoom dozadu a dopredu ako retardovaný) a všade samá prítomnosť vulgarizmov (alias slovnej zásoby Slovákov). ()

sml41 odpad!

heh... ďalší prelud-blud slovenskej filmárčiny, zmysluplné dialogy, pretvarované - preafektované nadavky, vulgarizmy... kameraman ma asi parkinsona..lebo hentake "trasláky"... herecké výkony väčšiny - Ground Zero... Batthyany brutal - ten zabil... Zuzka aspoň kozy mohla ukázať) ()