300: Vzostup impéria

• Česko 300: Vzestup říše (viac)

Pokračovanie epickej ságy podľa komiksového románu Franka Millera Xerxes, rozprávaného úchvatným vizuálnym štýlom úspešnej série 300, sa presúva na nové bojisko - na more, kde grécky generál Themistokles (Sulivan Stapleton), usilujúci sa o zjednotenie celého Grécka, vedie bitku, ktorá zvráti doterajší vývoj vojny. Vo filme 300: Vzostup ríše čelí Themistokles masívnej invázii perzskej armády vedenej božským Xerxesom a Artemesiou (Eva Green), pomstychtivou veliteľkou perzskej flotily. (TV Markíza)

Arsenal83

Vzostup impéria je zaujímavý len počítačovými efektami a po niekoľký krát vystavenými kozičkami Evy Green. Dokopy to vyzerá ako nejaký mix Herkula a Spartaka, kde sa vystavujú telá, ale príbeh ostane v zabudnutí. S nejakou historickou presnosťou sa to samozrejme ani nestretlo. ()

Claw

Již první "třístovka" pro mě byla peckou, protože se jednalo o něco nového, neokoukaného, skvěle dovyprávěného a celkově zajímavého... Akce, brutalita a krev člověka mého ražení samozřejmě hřála u srdce, ale film jí celkově zas tolik neobsahoval. Nebyl to pro mne sice světový kult, jak se z ní udělalo, ale bylo to super. Druhá "třístovka" se mírně odklonila od comixových nepohyblivých záběrů a stejně jako rozbouřené mořské vlny, na kterých se bojovalo, mě totálně smetla adrenalinovým nábojem. Příběh celkem seděl k realitě, úsměvně jsem sledoval vývoj střetu Peršanů s Řeky a promítal si to k historickým faktům... úsměvné, ani ne špatné, ani ne kvalitní. To hlavní ale zejména je zde UKRUTNÁ porce akce, fightů a krve!!! Většinu stopáže divák sleduje naprosto geniálně provedené souboje, kdy se podobně jako v dnešních nejlepších "martial arts" filmech východu i západu kamera přibližuje a oddaluje, otáčí kolem postav, rozbité hlavy, usekané končetiny a litry stříkající krve směrem na diváka pumpují adrenalin do žil... A pumpují ho tak mocně, že jsem se zaťatými pěstičkami a zatnutými zoubky držel palečky hlavní postavě Themistoklesovi, který je fakt třída a porcuje všechny a všechno s nonšalantní grácií japonského samuraje, stejně jako taktizuje a přivádí Peršany v údiv... a sexuální scéna s Evou Green, která je také úžasná, je naprostou třešničkou na krvavém dortu... To vše v monumentálním obrovském pojetí, kdy některé záběry jsou prostě jak vystupující výjevy nedozírných rozměrů, hudba žene adrenalin, brutalitu, souboje a vlny ještě víc kupředu... při samotném záběru jsem pak řval nadšením... a slzička dojetí ukápla. Kvalit jedničky to sice nedosahuje, ale i tak to byl úžasný zážitek... /85%/ ()

Happens

Když Themistokles, ten zarytý pacifista a Evropské unie tvůrce, greenpeace a ekologista, promluví nebo začíná řvát nebo šeptá, tak vlastně nevím, kdy to dělá, protože nepoznám rozdíl. Vzbuzuje respekt a strach asi jako ovce na pastvě. Film absolutně parazituje na předchozím díle, akorát přidali Tarantinovské zobrazení krve. Ubrali lyriku, film nevtáhne, zaujme boj a slowmode. Chápu, že Leonidas nasadil laďku, která se nedá překonat. Ale šlo to lépe. ()

Chrustyn

První "třístovka" zaujala převážně výbornou vizuální stránkou, potvrdila režijní talent Zacka Snydera a přinesla Gerarda Butlera. Pro mě to byla působivá podívaná, ale zprávy o pokračování jsem přehlížel a nic od něj neočekával. A právě díky tomu se jedná o slušné překvapení, které sice v mých očích původní film nepřekonává, ale přesto potěší dokonalým audiovizuálem (triky mi přijdou hodně podobné, jen prostředí se změnilo, hudba je dokonale padnoucí) a člověka potěší, že něco takového nevidí každý den. Bohužel však film není nijak výrazný a určitě nemám potřebu vidět ho znovu a to převážně chybou nepříjemné jednotvárnosti, kterou jsem si uvědomil někde v půlce a do konce filmu se nenašlo nic, co by mě přesvědčilo o opaku a neustále se opakující souboje na lodi, ve tmě a dešti, jednoduše nudí. Přesto celovečerní debutant Murro, překvapil a možná se máme do budoucna na co těšit. ()

klerik

Dosť dobré! Jasné, že Leonidas je len jeden, ale pre tento príbeh bol jeho hrdina nepoužiteľný. Toto nie je Sparta, toto sú Atény (!). Aj vo filme vám povedia, že ide o bandu básnikov a filozofov. Keby drsňák typu Leonida začal uvažovať nad vlastnou zodpovednosťou za smrť ostatných vojakov a civilov, asi by to bolo pekne mimo. Sparta boli svaly, Atény sú rozum. Napriek tomu je aj aténsky veliteľ pekne drsný chlapík. Príbeh je však zaujímavý hlavne vďaka pohľadu do druhého tábora - kde to scenáristi skratkovito ale účelne rozohrali. Rovnako bolo dobré riešenie, že príbeh prvého filmu sa odohráva súbežne s týmto. Vo finále som mal zimoriavky a debilný úsmev na perách - proste to fungovalo! Snyder je režisérsky génius, takže Vzostup nepôsobí tak veľkolepo a ohurujúco ako "jednotka" (a tá bola vlastne komorný film :-)). Keby bol aj toto komiks, režisérovi Murrovi by to určite pomohlo, aby sa inšpiroval tymi správnymi zábermi či uhlami pohľadov a výsledok by vyzeral "krajšie". Tak či tak ide o solídnu akčnú zábavu... ()

SeBig

Jednička udělala možná díru do světa, ale já jí měl třeba totálně u díry, leč mě to proste nebavilo Leonide.. tohle se veze na tý samý bázy, akorát, že místo Batlera, tu řve píča Grýnová. ()

classic

Eva Green je sexy,kradne si film pre seba,radosť ju pozorovať,keď burcuje armádu,vyzlieka sa,nemá s tým problém a zdá sa mi,že zatieni samotného súpera Themistoklesa,ktorý sa nedá zvodiť jej vnadami. Vizuálna stránka filmu je na vzdory jednotky vcelku solídna,páčili sa mi bitky,krv,akcia a výprava. Ja,čo najviac chválim je Eva Zelená,ktorá je výborne obsadenou herečkou to tejto zaužívanej látky,z ktorej sa dá dosť vyťažiť,a tak určite,čo si môže každý najviac vychutnať je práve nový pohľad režiséra Murra,ktorý sa s tým popasoval viac než obstojne,a ja čo si najviac z tohto odnesiem nie sú krvavé bitky,ale Eva... ()

korbitch22

Ohromné překvapení!!!Původní třístovku ze srdce nesnáším, ten kult vysvalených buzniček pochodujících v trapném počtu vzdorovat do úzké rokliny hordě Xerxesových vojsk jsem považoval vždy za jednu z největších přehodnocených sraček minulých let, o to víc jsem v šoku, jak je pokračování téměř boží. Od začátku je to nekopromisní změt akčního nářezu ve vizuálu, na který už jsem si i zvykl, hromada černého humoru a brutálních scén (šukačka neskutečná :D ) naprostá akční darda, s dokonalou mytologií, perfektním soundtrackem a Stapleton strčí Butlera do všech 4 břišáků. Celý film jsem slintal blahem a užíval si svůj šok z dokanelého překvapení, bohužel stalo se, co se stát muselo. Ke konci se film změnil ve videohru, předchozí epická akce vyvrcholí hodně ujetým způsobem a finální souboj, na který vy celou dobu čekáte trvá 1 minutu, což mě hrozně zklamalo, stejně tak stopáž 102 minut. Film měl mít minut 130 a měli jsme se dočkat finálního zůčtování s Xerxesem a mohl to být jeden z největších Hollywoodských bijáků posledních let, jenže oni prostě cítí další penízky s dílem číslo 3 a proto prostě musela tahle epická řežba ke konci ztratit dech, přidat tupé hlášky ( Lena Heady ) a zůstat malý kus pod pomyslným vrcholem doslovného Guilty Pleasure.Překvapení smíchané se zklamáním, přesto hódně příjemný filmový zážitek.85%. ()

Papekus

Slabý odvar jedničky. Kde bylo hrdinství krále Leonidase a bojové mistrovství jeho sparťanů zábavné a pochopitelné, tak tady je naprostá neschopnost veliké přesily porazit pár "nádeníků" výsměch. Ale to by se dalo překousnout, ale bohužel je to i nuda. Tolik zpomalovaček jsem snad ještě neviděl. A bohužel pořád na to jedno a samé. Z celého filmu si snad po pár hodinách pamatuji jen líbačku s useklou hlavou :) ()

Scalpelexis

Tak tohle ne, tohle bylo hodně špatný. Oproti 300vce tu chybí humor, charisma (hlavní postava zejména), jakýkoliv druh inteligentnějšího scénáře (ano, u původní 300vky taky nebyl, ale pořád se tam dělo neco "rozumnějšího), za to těch zpomalovaček je tu kýbl na to, jak jsou špatný, přehání se tu až nechutně, spoustu směšných momentů a já už nevím co vůbec. Jediné velké plus je tu za božskou a ukrutnou Evu Green se super drsnou sexuální scénou. ()

mcb

Zatímco první byl ojedinělým příspěvkem k přenesení komiksových konvencí a vizualizace do filmového narativu (po vzoru Sin City), dvojka je jen otrockým vytěžením stejného, nyní již dokonale okoukaného konceptu, a neprovázaným řetězením videoherních atrakcí. Celá struktura filmu je vlastně koncipována jako konzolová hra bez ovladače, v níž se střídá sterilní digitální akce plná slow-motionů a stříkající krve spočívající vždy jen v bezmyšlenkovitém zabíjení nepřátel s nezajímavými cutscénami, které mají navodit dojem celistvosti příběhu. Tu Vzestup říše ale bohužel postrádá a více než samostatným pokračováním (nebo side-quelem), které by dále rozvíjelo děj a témata jedničky, jde jen o její nezáživný doplněk říkající divákovi "mezitím se stalo v jiném koutu Řecka." Vlastně nejde ani o posun v akci, která místo variování různých druhů bojů stále opakuje natahované námořní bitvy, které se svým stylem rychle okoukají, tudíž se stanou automaticky ubíjejícími. Navíc si upřímně řekněme, že cokoliv z druhé Třístovky hravě strčí do kapsy i taková třetí řada seriálového Spartaca. ()

rollman1

No nádhera, dostal přesně to co jsem od tohoto kousku čekal a jsem nadmíru spokojen. Sledování jak meče projíždějí preskými těly, jak jejich krev i končetiny létají po celém mém obýváku a proslovy, které rozbušily nejedno srdce mě neskutečně bavilo a já si tento snímek vážně užil. Artemisia byla pravá fena, která si jde za svým i přes hordy mrtvol, její představitelka si očividně roli užívala a jde to taky vidět v konečném výsledku. Themistoklés sice není Leonidas, ale pořád je to hrdina, který má něco do sebe. Za mě plný počet. Vzájemné provázání s předchozím snímkem natočeno hezky a bez nějakých dementních zbytečností. ()

Nettrass

Minule to bylo o Spartě, tak jsem čekal, že tentokrát to bude o Slávii. Mýlil jsem se. Bylo to o Athénách, zase o Spartě a nějakém klubu z Iránu. Přijde mi, že na Baníku se to řeže mnohem drsněji a není ani nutné, aby po každé facce lítaly hektolitry krve. ()

lillien

Kdo se nevyladil do správného rozpoložení už Thermopylama, ať nečeká, že se mu to povede u Vzestupu říše. Je to v podstatě ten samý vizuální pich, bez kterého se kovaný historik rád obejde, zato průměrný konzument digitálních bitek s polonahými atlety zaplesá. Já jsem byla absolutně spokojená, nečekala jsem vůbec nic, kromě výplachu svých mozkových cév digitální krví a pořádnou řežbu drsňáků v bederní roušce. Themistokles mě sice tolik nezhypnotizoval jako Butlerův Leonidas v prvním dílu, ale romantická vložka na lodi s Evou Green (vkusně ztvárněná přetahovaná o tvrdší mrd) posloužila jako záminka k odhalení Eviných "hereckých kvalit" a to už by samo o sobě mohlo stačit pánskému publiku k spokojenosti. Zatím se totiž ještě neposunuly do polohy těsně nad pupíkem, která je pro tyhle mlékojemy po pětatřicítce nejspíš nevyhnutelná. Příjemným bonusem je zpomalování některých fází soubojů, což nám zaostalejším divákům značně zkvalitní požitek z uřezaných končetin a probodnutých hrudníků. Je to primitivní, brutální výplach a vůbec mi nevadilo, že tentokrát do děje příliš nezasahovala hvězda přehlídkových mol HomoXerxes. ()

Stanislaus

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 11.4.2014) Hektolitry digitální/umělé krve, tuna zpomalených záběrů, čas od času nějaké to ženské ňadro, hromada polonahých chlapů, sem tam nějaký ten WTF záběr - to a ještě více tak nějak ve zkratce charakterizuje druhou 300, která je v mnohém podobná, ne-li stejná jako první díl. V polovině filmu jsem si říkal, že je to vážně nuda, ale naštěstí v druhé polovině se to celé poněkud vzpamatovalo, takže si tento snímek zaslouží ty tři hvězdy, které jsem mu udělil. Z hereckého obsazení mě zaujala nejvíce Eva Green, které záporná role sedla jako ulitá. Zkrátka film, ke kterému potřebuje člověk zvláštní přístup, aby ho ocenil - já jsem se kochal množstvím vizuálních efektů a nechal si v uších znít ucházející hudbu. ()

Darneth

Nic neočekávaného, nic převratného, ni špetka charismatu, či vytuněný svaloviny. V každém případě za mlátičku by se nemusel stydět ani samotný Poseidon. Jsem si totiž jistá, že by jej z toho přehazování hlav vidlema rozbolavěl řádně bicák. Vizuál, hudba i úroveň bitek perfecto, jináč slabé čtyři. Připočtu-li "romantickou" soulož při měsíčku, při který jsem fakt nechápala, jak do tý černý bitch mohl zatlouct svůj solnej hřebík, asi to je super, ale nic pro mě. Dlouhodobá abstinence má evidentně vedlejší účinky, takže bacha. ()

BMW12

První půl hodina je jenom pohled do minulosti, podle mě úplně zbytečně protažené. Hlavní děj tak trvá ani né hodinu. Příběh se odehrává ve stejné době jako 300: Bitva u Thermopyl. Ta se zaměřovala na boj 300 Sparťanů proti Xerxesovi a tento snímek se zaměřuje na boj Řeků proti Artemísii, který probíhal současně. Bitvy, digitální efekty jsou perfektní, opět vidíme jak lítá jedna ruk sem, druhá noha tam. Ale dějově už to není tak dobré, jako předchozí díl. Také samozřejmě hraje roli to, že Gerard Buttler byl perfektní, a i když Sullivan Stapleton nehraje vůbec špatně, tak Gerardovi se těžko vyrovná. Navíc mi dost vadilo, jak tam furt kecal o demokracii. ()

Jinny

Antická tragédie scénáristů i Stapletona v hlavní roli. Jediný posun k lepšímu oproti prvnímu dílu je epičtější rozměr a vyšší koncentrace stříkanců krve (pokud si na to potrpíte, protože v tomhle směru se tentokrát už jedná spíš o fetiš). Místo Sparťanů se ve druhém díle brání Atéňané a jsou to vpravdě super chlapi, kteří vyznávají ideologii osobní svobody nade všechno, bojují s iráckými... pardon, perskými sebevražednými teroristy a jistě napsali i deklaraci nezávislosti. A pokud tvůrci za každou cenu chtěli v jisté scéně drsnou soulož jistých dvou postav, měli se zamyslet nad tím, jak by k tomu mělo dojít a oba měli přežít, déle než tři vteřiny. Pokud bohužel vznikne ještě další díl, budou se tvůrci muset snažit víc, abych byla spokojená, protože nad poprsím Evy Green se ukájet nebudu. ()

Roman.Ticka

Váhala jsem mezi 3-4, protože i přes hektolitry krveprolití a bezduchého masakrování, jsem se místy skoro až nudila. Moment překvapení je pryč, holt když dva dělají totéž... Proti neotřelým tvářím, viz hlavní bijec a stratég s příznačným jménem Sullivan a celá armáda přívrženců i odpůrců, nic nemám, spíš naopak, i když mi tam Gerard trošku chyběl. Nejvíc mi, kromě zmíněných jatek, co nebraly konce až do konce, opravdu vadila postava velitelky, nejen proto že nejsem chlap, ale prostě mě její bezcitnost a cyničnost iritovala víc než měla. Když vidím řádění rozlícené ženské, vždycky mě pak napadne, že jedna nasraná ženská je horší než tisícka nasraných chlapů, a to není dobře ani pro ženské plémě, ani pro samotné chlapy. ()

anais

Chybí moment překvapení, ale na druhou stranu je tu méně dialogové vaty a více dokonalé akce než v prvním dílu. A celé je to tak trochu bizarní, dekadentní a na Holywood překvapivě nekorektní. Připočtete-li k tomu, že to působí jak počítačová hra a některé brutality a obnažení působí jak z italských giallo, stává se druhý díl 300 jednoznačným adeptem na guilty pleasure roku. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona

29.07.2014

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

19.06.2014

Patříte-li mezi velké filmové fanoušky, zpozorněte. Jak jste již na ČSFD.cz jistě všimli, operátor O2 nově provozuje O2 Videotéku, která nabízí až tisíc snímků k legálnímu zapůjčení z internetu.… (viac)

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

V roce 2012 to byl G. I. Joe 2: Odveta, loni 300: Vzestup říše a letos Jupiter vychází. O co přesně jde? O velké blockbustery, které byly na poslední chvíli odsunuty z nabitého léta. Rockova parta… (viac)

PF 2014

PF 2014