300: Vzostup impéria

• Česko 300: Vzestup říše (viac)

Pokračovanie epickej ságy podľa komiksového románu Franka Millera Xerxes, rozprávaného úchvatným vizuálnym štýlom úspešnej série 300, sa presúva na nové bojisko - na more, kde grécky generál Themistokles (Sulivan Stapleton), usilujúci sa o zjednotenie celého Grécka, vedie bitku, ktorá zvráti doterajší vývoj vojny. Vo filme 300: Vzostup ríše čelí Themistokles masívnej invázii perzskej armády vedenej božským Xerxesom a Artemesiou (Eva Green), pomstychtivou veliteľkou perzskej flotily. (TV Markíza)

kacudzde

Proti předchozímu dílu bída. Stapleton zdaleka nemá Butlerovo charisma, hektolitry stříkající krve mě vytáčely, bitvy na moři po chvilce nudí, Eva Green opravdu není hezká a Xerxes si sem opět odskočil zřejmě z nějaké gayparade. Tak alespoň že těch "pekáčů buchet" tam bylo dost :-) ()

ELDoctorow

Zdá sa akoby to ani nebolo dávnejšie než 8 rokov, možno z dôvodu, že to dávnejšie ani nie je, odkedy sa v kinách tristo statočných mužov, zaodených len v špinavých slipoch a s maminými závesmi na pleciach, postavilo peržanským degenerátom. A už sa nám na potokoch digitálnej krvi a pltiach useknutých končatín priplavilo prvé pokračovanie antického masakru 300. Ja som neodolal a nebanoval moje ťažko zarobené peniaze a na kozy Evy Green sa išiel pozrieť pekne do kina, na veľké plátno, aby mi ani centimetrík tých prachstückov neunikol. Jej bad-(sexy)ass killerka Artemisia je hlavným záporákom snímky a vedzte, že poriadnym. Green si očividne užíva akú bitch môže hrať a vy si to budete spolu s ňou. V jej tieni (a tieni – sympaticky mohutnom – jej, už spomínaných, mliečnych žliaz) tak ostávajú i všetky ostatné postavy. Ak hľadáte psychologicky úžasne vykreslené postavy a historickú vierohodnosť iste ste si pomýlili kinosálu a chceli ste ísť vedľa na Babovřesky 2, avšak za predpokladu, že vaše srdce, či iné orgány, pištia po krvi, násilí, sexe a bitkách ste na správnom mieste. Všetkého sa vám totiž vo väčšej či menšej miere dostane. Samozrejme film to nie je dokonalý. Netreba sa napríklad príliš zamýšľať nad vecami ako, že vojsko je, čo postavy viackrát zdôraznia, tvorené len maloroľníkmi a podobnými na našom trhu chýbajúcimi zamestnaniami, ktoré však keď dôjde na boj masakruje nepriateľa, akoby to všetko nevlastné deti samotného Leonidasa boli. Žérarda nám, žiaľ a z pochopiteľných príčin, vystriedali menej cool, menej drsným a menej sympatickým, no pre potreby filmu stále dostačujúcim (rozumej brada, vypracované telo a dostatočne mužný hlas, aby to neznelo smiešne až bude vykrikovať tie motivačné žvásty zvyšnému kanónenfutter), Sullivanom Stapletonom. Odhliadnuc od nejakých tých nedostatkov je to však ešte vždy testosterónom pretekajúca akcia, z ktorej vám samovoľne počas tých necelých 2 hodín vystúpia na bruchu tehličky, zhrubne hlas až oproti vám aj Vin Diesel bude znieť ako teenagerka na koncerte Justina Biebera a na tvári vyrastie brada tak epická, že Dan Vávra popri vás bude pôsobiť ako holobriadok. (Pozor! Platí aj pre ženy!) Ja som v každom prípade dostal presne čo som chcel a očakával. Pomerne nekompromisnú krvavú akciu s osviežujúcim vizuálom z jednotky, v ktorom Murro pod scenáristicko-producentským dohľadom samotného Snydera úspešne pokračuje a mojím kvalifikovaným odhadom by 99,973 % ľudí pri ukážkach z Rise of an Empire ani len nenapadlo, že to netočil ten istý chlapík. Napriek tomu, že sa mi prvý film páčil, nikdy som nemal chuť pozrieť si ho znova, no dvojku by som si z fleku zopákol už tento týždeň. Neostáva mi teda iné, než dúfať, že nebude trvať ďalších 8 rokov kým na nás Hollywood vypustí ďalšiu várku príbehov o týchto antických WS krájačoch. ()

Epco

Forma sa už opozerala, príbeh funguje ako nadstauba k pôvodnému filmu. Myslel som, že aspoň brnknutie na nostalgickú strunu zafunguje, ale ani to sa veľmi nedostavilo. V sumáre to nie je až také zlé ako som očakával, ale ani také dobré ako to byť mohlo. ()

Big Daddy

Typické efekty, pohyb kamery a prsatá náčelkyně nepřítele jsou jedinými zajímavostmi pokračovatele 300. S povděvkem kvituji také zajímavou provázanost s prvním dílem. Sullivan Stapleton není ani v nejmenším tak charizmatický jako Gerard Butler z prvního dílu a výrazně tak úspěch pokračování sráží. Děj nedokáže nijak zásadně upoutat a až na výjimky nepřekvapuje. ()

sasa.veliky odpad!

Tak ani vlastně nevim o čem to bylo - Peršani vs. Řekové na lodičkách. Jednou potopí Peršané řeckou loď a pak zas naopak, celé je to takové plytké a v meziscénách se objevují kravé cákance s pravidelností kněze v chlapeckém sirotčinci. Světlou stránkou je zde pouze mrtvý Leonidas v 5 záběrech a Eva Green, která docela slušně hraje.. a na okraj také její rohaté kamarádky. Jinak je to sumasumárum zbytečný, prázdný snímek a v podstatě dle mého názoru nestojí za zhlédnutí. ()

Riddler odpad!

Nechápem ako mohol niekto natočiť takú hlúposť. Ono to nebolo dobré ani ako rozprávka. Možno ako reklama na testosterón ale inak... ()

Tomulka

Nuda, nuda, nuda. Vizuálně slušné, ale nápadité moc ne. Překročena hranice vkusu co do krvavých scén. Působí velmi vyumělkovaně. Scény s loděma nevěrohodné až hanba. A vystavěná legenda kolem Evy Green splaskla jak pytlík bez popcornu. Velké sklamání Zack Snyder měl být asi aji na režijním křesle. ()

trx2010 odpad!

Stupidní dialogy plné patosu, nepříliš přesvědčivé digitální orgie, hlavní hrdina bez charisma, vlekoucí se děj a ženy v čele armád. Jako intro k akční hře určitě ano, jako film za mě rozhodně ne. ()

machmej

Za asi největší plus považuji velké propojení s prvním dílem. Souboje nepůsobí tak efektně jako v prvním díle, ale dobrým zpestřením jsou souboje na moři. Pro fandy prvního dílu, jednoznačně úspěch!!! ()

Homicidum

První třístovka byla něčím jiná, zvláštní a bavila mě. Tahle třístovka byla stejná jako ta první a přece mě nechytla tak, jako Thermopyly. Bullet timem se tady opravdu nešetřilo, což považuju jako velkou škodu, ono méně je někdy více, a je jasně vidět, že spousta scén byla tvořena hlavně pro 3D. Další výtkou by mohla být všudypřítomná krev. Ano. Na tu se v tomhle filmu hraje stejně jako na slow motion. Čím víc krve a zpomaleného času, tím víc 300. Bohužel vzestup říše působí až přehnaně uměle a plasticky, opět se popírají fyzikální zákony a námořní bitvy, to je epizoda sama o sobě. Do kina jsem nešel s přehnanými očekáváními, ale když to vezmu kolem a kolem, nebýt tam ty Artemisiny kozy přes celé plátno, odcházel bych z kina zklamán. ()

dalver

Jasné, 300: Vzostup ríše je podobná blbina ako prvý diel. Dej nie je nič komplikované, nad čím by si návštevník kina musel lámať hlavu, ale o ten tu až tak veľmi nejde. To množstvo krvi, efektov, lietajúcich končatín a vynikajúcej ´´řežby´´ je oč tu kráči. Vzostup ríše vyzerá a pozerá sa naň rovnako výborne ako na prvý diel, však prečo by aj nie za také peniaze. ()

Archen

Ačkoliv vizální, dějovou i vypravěčskou stránkou se nová "Třístovka" snaží navázat na první díl, tak už působí spíš šroubovaně a místy i přes všechnu akci prkenně. Míra patosu při projevech "O svobodě" už bohužel také přesáhla únosnou míru. Takže doporučuji raději zopáknou první díl, než se trápit s tímhle. ()

solver

Velmi slabé pokračování, nastavené litry krve, ropným vrtem (případně tankerem a čerpadlem na lidský pohon se světlostí 1 metr) a jakousi komickou soulož scénou, která téměř překonala tu z filmu Specialista :-) ()

doogiemus

Dnes už akosi všetko v tomto svete vybledlo. Veď tu kukám na tie autentické zábery starovekého Grécka a vidím, že všetko malo farbu. Mesiac bol obrovský, nebo ako vo hvezdárni, nikto nemal problém s nadváhou a všetci sa vedeli efektne biť. Aj tej krvi mali neúrekom. Je pravda, že tí Aténčania nemali až takú záľubu v brušákoch ako Sparťania, ale zato celkom slušne sa vedeli udržať na lodi. Dobré bolo odpočinúť pri tejto nostalgickej snímke a zaspomínať si na staré dobré časy, ale tá jednotka bola o trochen lepšia. ()

Kinderr

Nesmyslně tryskající toky krve, pekáče buchet, kůň co se nebojí proběhnout velkou vzdálenost ohněm a hlavní hrdinové téměř bez škrábanců. Tak by se dalo shrnout co vás při sledování filmu čeká. Sem tam pár dobrých efektů, ale jinak nic převratného. Každopádně herečka Green ve filmu vypadala dobře a odvedla dobrý herecký výkon.. ()

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

02.06.2024

Když to s originalitou nevyšlo, je potřeba se vrátit k osvědčeným postupům. Právě tak asi přemýšlí Zack Snyder (Armáda mrtvých), který se po nepříliš vřele přijatých dvou dílech své vysněné sci-fi… (viac)

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona

29.07.2014

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

19.06.2014

Patříte-li mezi velké filmové fanoušky, zpozorněte. Jak jste již na ČSFD.cz jistě všimli, operátor O2 nově provozuje O2 Videotéku, která nabízí až tisíc snímků k legálnímu zapůjčení z internetu.… (viac)

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

V roce 2012 to byl G. I. Joe 2: Odveta, loni 300: Vzestup říše a letos Jupiter vychází. O co přesně jde? O velké blockbustery, které byly na poslední chvíli odsunuty z nabitého léta. Rockova parta… (viac)