Na vzdálené arktické výzkumné stanici objevili čtyři studenti ekologie skutečnou hrůzu globálního oteplování. Není to jenom tající led, ale to, co v něm zamrzlo. Prehistorický parazit je uvolněn z těla mrtvého mamuta a přejde na nic netušící studenty. Ti jsou nuceni zůstat v karanténě a přinést nezbytné oběti. Jinak  riskují nakažení celého světa. (TV JOJ)

AlistairMir

Začátek vypadal nudně, ale atmosféra postupně houstne, druhá polovina filmu už odsýpá mnohem lépe a nakonec se jedná o vcelku povedený horor. Závěrečná scénka potěšila. ()

Dubro

Silno uvažujem o kúpe kosmodisku, osvedčenej, niekoľkokrát ocenenej a na dvojnohých ošípaných klinicky testovanej to zdravotnej pomôcke. Z takýchto priemerných filmov totiž nemám zhola nič, akurát tak boľavý chrbát. Ak sa situácia mnou sledovaných filmov dlhodobejšie nezmení, tak budem musieť zobrať to balenie že Kosmodisk Classic Set. Pre istotu. ()

fmash

Už jste se někdy báli, že si odněkud přinesete třeba v botě švába? No tak u těchhle pištících broučků byste se báli stokrát tolik. Zajímalo by mě, v kterém závazném manuálu k filmování béčkových hororů je napsáno, že všechny takové filmy musí končit úplně stejně. ()

gumli

Prečo sa dal Val Kilmer nahovoriť na ten film?Má omnoho lepšie filmy.Ani on nezachránil tento film.Najviac mi vadilo to bezhlavé pobehovanie a strašne hlúpe rozhodnutia mladých študentov.Niekedy mi to pripadalo ako paródia,čo na takú citlivú tému vôbec nebolo vhodné.Len dúfam že sa nenájde nik,kto by tento film chcel prirovnať k filmu od Johna Carpentera The Thing.Na túto tému by sa dal nakrútiť naozaj dobrý film a nie tento banálny a dosť hlúpy film. ()

Martin741

Reziser Mark. A. Lewis mi hovori leda tak hovno /fakt, nekecam/ a tento horor je len pod/priemer. odohrava sa to na zasnezenych planach, nie je tam vrazdiaca digitalna fauna ani nasrana militantna ektoplazma, ale nie je to odpad. Mladi herci sa snazia, Val kilmer sa aj na 50 -ku snazil, scenar sa snazi ..... a dialogy sa dokonca daju pocuvat. 40 % ()

cariada

Od toho jsem mnoho nečekal, ale o to víc jsem byl příjemně překvapen. Krásně komorní a přitom globální horor o zákeřných červech. Já se dobře bavil, bylo jasné jak že to asi dopadne (ono to u těhle filmů ani jinak dopadnou nemůže a happy end by to totálně zazdil). Postavy jsou taky jasně rozdány a mnoho zvratů se nedočkáme, ale to vůbec nevadí. Má to v sobě odkazy na jiné filmy viz Věc či Cabin fever. ()

TomikZlesa

Srovnání, či inspirace s The Thing asi není na místě, ale srovnání s dílem Ice Akt X a hlavně PSI Faktor - perestrojka, určitě. Tyhle typy filmů, např. Last Winter určitě nesojí na hereckých výkonech, nebo dialozích apod. ale na obsahu a to co by se mělo hodnotit je právě obsah, no hodnoti, spíš zamyslet se. Většina lidí si určitě řekně že nás se to jeětě netýká..ale jednou.....Jako film tu bylo pár hloupostí, ale dají se přehlídnout, opět se nejdná o žádný horor a to ani náznakem. ()

bourec

Solidní filmeček.Jen v pozadí byl nějakej eko-odkaz,jinak poměrně vydařenej horůrek o parazitovi.Ty broučči byli poměrně vydařený,a tak jedinej problém sem měl s hercema.A během filmu,a asi ještě chvíli po něm se budu drbat,ty brouci byli fakt nechutný.60%. ()

Wormboy

HA! a mne sa to celkom pacilo, prijemna atmosfera, krasna priroda, Val Kilmer, subjektivne megaodporna cervikova scena....proste predskuskova pohodickova jednohubka, ktora ma dostala presne tam, kam som ocakaval :) ()

kosta73

Další z variací na oblíbené téma, kouká se na to dobře, i k dalšímu shlédnutí by se člověk časem asi přemluvil, nicméně je to prostě "jen" sériovka bez koulí! ()

Mrkvič

Horor o globálním oteplování? Ani ne, spíš o způsobech, jak se s podobnýma hrozbama vyrovnat. Rozhodně lepší než koukat na pitomé vyvražďovačky, kterých jsou ted desítky. Napětí sice není takové, jako měla například trochu podobná Věc, ale už jen to, že film připomene podobné kousky je velkým plusem. ()

noriaki

Laciná kamera, podprůměrní herci, papundeklové zpracování, scénář ze kterého trčí vycpávka a nastavovaná atmosféra. Téma bylo slibné, ale někdo s ambicemi bez hranic se bůhvíproč rozhodl, že místo klaustrofobického thrilleru na který byly prostředky, natočí ekologický moralizující horor. Snaha dosáhnout všeho způsobila, že film nakonec nedosáhl ničeho. Thaw není ani horor, ani psychologické drama, ani akční film a selhává i jako poselství. Vyznění je jasné, ale v takovéhle formě nemá šanci zapůsobit. A i kdyby čirou náhodou ano, tak v paměti neutkví. ()

lennyd

Čtyři studenti jsou vysláni na studium do odloučené laboratoře Dr. Kruipena (Val Kilmer). Po příletu na místo ale v laboratoři nenacházejí nic jiného, než hnijící mrtvolu ledního medvěda na pitevním stole. Až pozdě studenti zjišťují, že laboratoř i její zaměstnanci byli napadeni nebezpečným parazitem, který zevnitř požírá lidské tělo, dokud svého nositele nezničí... Tak za prvé, je třeba si odmyslet silnou ekologickou agitku, kterou je film prošpikován od první do poslední minuty. A za druhé, je nutné si odmyslet Vala Kilmera, kterýžto je sice prezentován jako hlavní hvězda a tahoun filmu, ale jinak je jeho role vcelku nepodstatná (až na posledních pár minut), a zbytek hereckého obsazení by to jistojistě zvládl i bez něj. Ale jinak jsem vcelku spokojený, čekal jsem nějaké přiblblé béčko (kdo sakra vymýšlí ty český názvy?), a dočkal se příjemného sci-fi(?) horového(?) thrilleru (?), který ani na moment nenudí a naopak jede od první do poslední minuty. Jasně, pár věcí bylo hodně trochu ujetejch (pokus o umělý dýchání někomu, kdo je viditelně infekční?), ale ty se dají přežít, a zbytek je překvapivě slušnej (včetně herecké omladiny)... ()

JohnSmith

Celkem slušný horůrek,konečně žádná teen vyvražďovačka. Sice mi to malinko připomínalo Carpenterovu Věc,ale rozhodně nemůžu říct,že by to bylo špatný. Sice nejsem fanda do žroucích brouků a chvilkama mi bylo nevolno,ale jinak fajn nápad. ()

zdenny

Jsem velice znechucen. 1) Broučky - a zejména obrazem, ve kterém ožírají ledního medvěda. To fakt nemusím a bylo to naprosto nechutné a skličující. Dále některé další chutné scény, které u mě vyvolaly fakt dost hnusu. Za to tedy ta hvězda. Byly by klidně i tři, kdyby... (to až za druhé). Jinak sci-fi horrory moc nemám rád, protože se tam jedná prakticky vždy o nějaké nestvůrky (různých tvarů a velikostí), které různými způsoby napadají lidský organismus. Je to pořád na jedno kopyto. 2) Nechutnou propagací zelené ideologie. Proto jen jedna hvězda. A to fakt jen za ty nechutné broučky - jinak by to byl normální odpad. Viz mé komentáře k filmům "Nepříjemná pravda" a "Kdo může za globální oteplování?". Kam chtějí zelení levičáci až zajít? Oni jsou schopni nacpat problematiku globálního oteplování (samozřejmě jen z jejich "pravdivého" pohledu) i do porna. Zde přece nejde o sci-fi film, zde jde o populární propagaci zelené ideologie. Neboť tito komunisté vědí, na co se dnešní mladý člověk dívá. A vědí také, že není zas až tak těžké tímto způsobem dostat mladého člověka na svou stranu. A velice mě mrzí, že se této laciné realizaci zaprodal i Val Kilmer. Co nám vlastně tvůrci chtěli říct? Že pokud nebudeme věřit v globální oteplování zaviněné výhradně člověkem, sežerou nás za trest prehistoričtí broučci? Toto už hraničí s ekoterorismem. A Val Kilmer v tomto "filmu" ekoteroristu představoval, neboť mu nezáleželo, kolik bude obětí díky jeho připravovanému, ohavnému činu. Bylo mu dokonce jedno, že umře i jeho dcera. Chtějí tím tvůrci naznačit, že zelení ideologové jsou už v takové situaci, že musí lidi přimět poslouchat třeba i díky zabíjení? Teroristé také chtějí, aby je Západ poslouchal - proto zabíjejí a je jim jedno, kolik a jakých bude obětí. Takže v tom spatřuji jasnou paralelu. Tito zelení komunisté jsou něco víc než my - obyčejní lidé? Co nám říkají, abychom se na všechno vykašlali a vrátili se do jeskyní? Aby nám potom oni (ti moudří) mohli vládnout? Ať to nejprve udělají oni. Ať začnou šetřit politici. Pak uvidíme i my - obyčejní, "hloupí" lidé. PS: Jo, a letošní zima (leden, únor, březen 2010) je vážným důkazem globálního oteplování. Pořád škrábu přední sklo jak vůl. ()