Peter Sellers sa predstaví v úlohe indického herca Hrundiho V. Bakshiho, ktorý sa snaží presadiť v Hollywoode. Pri nakrúcaní historického veľkofilmu sa mu podarí nešťastnou náhodou predčasne zničiť kulisy pevnosti a tak ho riaditeľ štúdia okamžite vyhodí s prísľubom, že si už nikdy v žiadnom filme nezahrá. Hrundiho meno sa však omylom ocitne na zozname hostí, pozvaných na večierok, ktorý sa koná na oslavu dokončenia filmu... (STV)

gemi

Začíná to jako komorní, introvertní komedie a skončí to jako totálně bláznivá jízda, ve které je všechno vzhůru nohama. Feel-good záležitost, kterou jsem neviděl čtvrt století! Jako teenagerovi se mi to moc líbilo a bál jsem si to pustit, abych nebyl zklamaný. Zbytečně. Není to sice žádná řachanda, u které by člověk hlasitě hýkal smíchy, ale k navození příjemné nálady a úsměvu na rtech stačí bohatě. Pro milovníky Clouseauovského idiotismu povinnost! ()

fantomas19

Americká komédia "The Party" z r. 1968 s Peterom Sellersom v hlavnej úlohe indického herca bojujúceho o svoje šťastie v Hollywoode. Peter Sellers exceluje svojim nezameniteľným spôsobom, nezastaví ho žiaden nezdar. "Každý večierok potrebuje svojho idiota" mieni domáci pán... "Dobrá obsluha sa dnes zháňa ťažko", preto nie je divu, že alkohol mizne príliš rýchlo... Rebelujúce deti radi prekvapujú svojich rodičov, a partia sa stratí v dave... Pomaľovaný slon, symbol Indie, sa musí vykúpať a očistiť.... A čo by to bol za večierok bez krásnej dievčinky, mladej nádejnej herečky a speváčky? Peter Sellers, gentleman, smoliar, Ind a kľudný človek, si po párty vo svojej trojkolke a v srdci odvezie novú lásku. ()

kyLuke

Večírek je v podstatě od stejných tvůrců jako od série růžového pantera a i když nedosahuje kvality toho nejlepšího(RP znovu zasahuje) tak je rozhodně lepší než všechny ostatní.Výborná komedie odehrávající se pouze na večírku bez děje,poskládaná pouze z jednotlivých malérů Petera Sellerse a opilého číšníka.Vidím to tak na 90%,protože kdyby se dnes natočil remake rozhodně by nedosahoval kvalit této nezapomenutelné komedie. ()

Zuzanyje

v tomhle filmu je nejkouzelnější Sellersova etuda hned v úvodu s trubkou, kdy jako trubač stále, vytrvale a urputně troubí a odmítá se tak stát komparzistou, který po první ráně hned padne. Pěkně svoji roli dotáhne do absolutního konce, až k výbuchu. ()

Bgraphy

Bezkonkurenčně nejgeniálnější komedie všech dob.... !!!! Absolutní rohlík od ucha k uchu i po miliontém shlédnutí. Dokonalost. Každý záběr je ikonou pro slovní spojení - " popadat se za břicho".... ()

Duke90

Kdyby nebylo několika opravdu vydařených momentů, kdy jsem měl možnost se od srdce zasmát, asi bych šel s hodnocením ještě níž. Děj podle mě překypuje spíše nudou a mnoha nevtipnými scénami až na hranici trapnosti a možná jsem měl příliš vysoká očekávání od Selllersova komediálního talentu. To jeho "indické" pitvoření mi spíš kolikrát lezlo na nervy. Scény s tlačítky, botou a ožralým číšníkem jsou ale zase naprostým protikladem toho, co jsem doposud napsal a tak nebudu tolik tvrdý a zůstanu u průměrného zhodnocení. ()

paphaja odpad!

Jo jo, chvílema se mi chtělo až brečet. Bohužel ne smíchy, ale žalem nad tím, že takovouhle kravinu může někdo vypotit.. ()

subic

Skvělý Peter Sellers a k němu jistě šťastně vybraná Claudine Longet. Ale jinak spíš zklamání, na komedii celá řada dost těžkopádných fórů hodících se do grotesky. 50% ()

Fajt

Peter Sellers vynikající jako vždy. První polovina filmu výborná, ale pozdější průběh večírku je velice dlouhý, nesmyslný a dětinský. Doporučuji skvělou komedii "Jen dva mohou hrát". ()

Stejšn

Slabota, opravdu slabota. Pár úsměvných momentů, ale jinak je to spíš trapné. Sellerse mám rád, ale tady neměl moc co hrát. ()

OJan

Pěkná komedie s Peterem Sellersem v hlavní roli, svižné, zábavné. Ale škoda toho konce, je takový zmatený, ale nejspíš je to tím omezeným prostorem, protože se to celé odehrává v jednom domě. Mimochodem, opilý čišník je extra element. |80%| ()

BE13

Nějak mám pocit, že se tvůrci nechali inspirovat filmem J. Tatiho Playtime (1967), tedy ne celým, ale částí odehrávající se v restauraci. No proč ne? ()

Max Q.

Pamatuji si, že na gymplu jsem se u toho válel smíchy celou dobu. Teď, po dvaceti letech, jsem se taky válel, ale už jen asi na pěti místech. ()

Blake Edwards: 1922 – 2010

Blake Edwards: 1922 – 2010

17.12.2010

Ve středu v noci se na svůj poslední večírek někde tam nahoře vypravil velký filmař, držitel čestného Oscara za celoživotní dílo Blake Edwards. Všichni si jej pamatujeme především jako tvůrce… (viac)