Peter Sellers sa predstaví v úlohe indického herca Hrundiho V. Bakshiho, ktorý sa snaží presadiť v Hollywoode. Pri nakrúcaní historického veľkofilmu sa mu podarí nešťastnou náhodou predčasne zničiť kulisy pevnosti a tak ho riaditeľ štúdia okamžite vyhodí s prísľubom, že si už nikdy v žiadnom filme nezahrá. Hrundiho meno sa však omylom ocitne na zozname hostí, pozvaných na večierok, ktorý sa koná na oslavu dokončenia filmu... (STV)

pirate

Pocit z tohoto filmu mohu popsat asi takto: :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D Komedie každým coulem a absolutně bez chyby. ()

carnacv

Nevím, jak bych tento snímek hodnotil v osmašedesátém, ale nemyslím si, že bych se od svého hodnocení příliš lišil. Na tu obsahovou prázdnotu snímek překvapivě umí udržet pozornost, za čož značně vděčí hereckému umění pana Sellerse a též vhodné volbě hudebního doprovodu. V ostatním však naprosto selhává. Dle mého názoru krásná ukázka toho, jak je představa tupě programovaných postav nesprávná. Točím párty, tak tam šoupnu alkoholičku, vrchního notora a protože potřebuji, aby mi hrál Peter, tak ostatním naordinuji chovat se naprosto nevnímavě. Tož na párty je možné ledacos, ale tohle místy připomíná sraz sklerotiků. Pokusů o vtip je zde přehršel, ale že bych se tedy hošku nasmál, to ne. Ale abych nekřivdil, alespoň jsem se pousmál. Průměr, který neublíží, ale když už ho neuvidím, neumřu. ()

Khanemis

Dějově poměrně slaboučký příběh, který sestává ze slepence krátkých scének kolísající zábavnosti. Sellers se sice snaží, ale někdy až moc. Poměrně barvité postavy kolem to trochu zachraňují. Především číšník si v podstatě ukradl film pro sebe. Jinak jde o dnes spíše průměrný snímek. Vidět ho v době jeho vzniku možná bych hodnotil o něco výše. Pobavil mě úvod na natáčení, který mi přišel jako velká inspirace pro český Trhák (ten však stejnou scénu zvládl přeci jen lépe) ()

balkat

Tedy po dlouhé době film, u kterého mě od smíchu bolelo břicho, nemohla jsme se nadechnout a málem si cvrnkla do trenek :) Scénka u večeře mě málem zabila. Sellers geniální, ale opíjející se číšník ho možná i překonal. Za mě skvělá komedie a zařazuji ji mezi moje nejoblíbenější komediální snímky na úrovni Clarka Griswolda a jemu podobných :-D BTW jakto, že jsem o tom filmu neslyšela už dávno :) ()

JendaBenda

Dost dobrý! Já to tedy za nějakou řachandu nepovažuji, ale bylo to vtipné, milé a fajn. Koupelena dobrý, ale jako nic extra... Jinak finále super divoký a bláznivý. Krásný ženský, super party. Na té bych chtěl být! 65% ()

lacertacz

Vynikající komedie, která navíc zvládne být i společensky-kritickou. Výkon Sellerse je minimálně srovantelný s pantherovskými filmy (a narozdíl od nich nemá moc hluchých, výplňových míst), za zmínku jistě stojí rovněž řada motivů typických pro absurdní drama (zejména cyklické opakování, tady skvěle personifikované stále ožralejším číšníkem, který je podle mě druhou nohou, na níž po Sellersovi film stojí). K filmu doporučuju zhlédnout Tatiho Playtime: v druhé půli je ne nepodobný destruktivní večírek. ()

bierman

Tohle jsem viděl se Sellersem po hodně jeho filmech a dostalo mě to daleko víc než některé díly Pantera co se komediálnosti týče. Je to fakt Sellersův klenot :) ()

sun.eagle

Skvělá komedie s několika scénami které vás prostě totálně odbourají. Dlouho jsem se takhle nenasmál. Klobok dolů před Sellersem. ()

pupidup

Nemohu jinak. Bohužel pro hodnocení - nepatřím k fandům Sellerse, jeho humor včetně toho z "panterů" mi vždy přišel stupidní. Což zřejmě má být, stupidní. Ale já stupidní humor nemám ráda. Co stačilo v šedesátkách, to už v dalším století nestačí. Ne...tímto tvrzením bych zas ublížila spoustě vysoce kvalitních záležitostí té doby, zůstaňme tedy raději jen u kultu P. Sellerse. Nezasmála jsem se ani jednou. Jednoduchá scéna, jednoduchý scénář.. zabte mě, ale film pro jednoduché lidi. ()

marzzy

"Moudrost je doménou věku, ale srdce dítěte je čisté." Můžete udělat podobnej film plnej scének, ale když v něm nebude hrát Peter Sellers, tak Vám to k ničemu nebude. Tady navíc v hodně uvěřitelné a úsměvné roli, kdy se snaží tak moc zavděčit, být tak moc zdvořilej, až se dostává do čím dál větších problémů. Součástí jsou trapný chvíle, kdy třeba ze slušnosti nedokáže odejít z hudební vložky. Nekonečný hledání WC a nakonec jeho zničení. Jediný, co bych mírně vyčetl, že postupně se zdá být film trochu dlouhej, ale to v té době bývalo normální, dnes je všechno zrychlený, tady jsou početněji obsažený dlouhý scény bez střihu. Celkově prostě britská komediální škola, humor podle mýho gusta, kdy nevědomky a nechtíc vypadáte jako naprostej idiot. Někdo spadne do vody, někomu spadne něco na hlavu... ()

Ajbell

Vydarená situačná komika využívajúca všetko, čo je po ruke. Seller bol skvelý komik, ale u mňa je až za Leslie Nielsenom či Funésom. ()

Blake Edwards: 1922 – 2010

Blake Edwards: 1922 – 2010

17.12.2010

Ve středu v noci se na svůj poslední večírek někde tam nahoře vypravil velký filmař, držitel čestného Oscara za celoživotní dílo Blake Edwards. Všichni si jej pamatujeme především jako tvůrce… (viac)