Postup do krajskej ligy? To je absolútne nevyhnutné! Slavoj Houslice je futbalové mužstvo, ktoré hrá regionálnu súťaž - "okresní přebor". Už dlhé roky členovia a hráči túžia, aby sa ich klub prebojoval o úroveň vyššie a zahral si vyššiu súťaž - krajskú. Či sa im to podarí v nasledujúcej sezóne, uvidíte počas leta na obrazovkách televízie Markíza. Dostanete unikátnu možnosť nazrieť do zákulisia priemerného futbalového oddielu v malej priemernej dedine s jedným obchodíkom, jednou knižnicou a jednou krčmou. Spoznáte, aké to je viesť futbalový tím, prežijete víťazstvá, prehry i remízy nielen ich A-mužstva, ale aj osobné víťazstvá, prehry a remízy postáv samotných. Ondřej Vetchý, David Novotný, Luděk Sobota a ďalší výborní herci v obľúbenom českom seriáli prichádzajú aj k nám. (TV Markíza)

zigi

Po dlouhé době český seriál s normálními, lidovými dialogy a ne rozhovory typu ordinace, pouta atd. kde se všichni tááák snaží. Tohle je parádní oddychovka, u které si člověk může říct: Jó, přesně takhle to je i u nás na fotbale. ()

Mina230692

Překousla jsem svou nechuť k fotbalu. Dokonce jsem i překousla že si dělají srandu z veterináře. A z počátku to vypadalo, že si budou dělat srandu z malých vesnic,ale naštěstí vesnice moc nehanili. a když jsem se přes toto přenesla, byla to celkem pohodová podívaná. Herci byli tak nějak přirození a syčela z toho taková pohodová veselá atmosféra. samo, že se střídají lepší a horší epizody. Ale celkově je to fajn. Sem tam se tam objeví nějaká luxusní hláška, zasmějete se, a na to, že to vyprodukovala česká republika a nova k tomu! tak to je vysoce nadprůměrné. ()

salokin

Na naše poměry, ale nejom na ně, velmi slušný seriál, i když to je prakticky cokoliv, co není totálně vymazaná sračka. Člověk se u toho pobaví, zasmějeme, odpočine si a dokonce ani na chvíli netrpí hanbou za to, že by zas do televize pustili něco ve stylu "Uwe Boll je noob, peklo vypadá takhle", což je většina české produkce. Třeba svítá na lepší časy. ()

Big Daddy

Velmi dobře stravitelný seriál s poměrně originálním námětem jehož některé díly jsou velmi dobré a jiné nejhůř průměrné. Každý z dílů pobaví výborným obsazením hlavních postav a humorným scénářem plného vesnické mluvy a zřejmě díky tomu větší čirosti a schopnosti vtáhnout diváka, až máte pocit, že jde o vesnici hned vedle té vaší. ()

cipokomon

Celý seriál je dobrý, člověk při sledování krásně zapadne do oblastních soutěží a toho jak to tam funguje. Vtípků akorát, některé díly jsou trochu slabší, ale jako celek dobrá práce. TŘEŠEŇ na dortíku je Trojan aka Bohumír Zenkl trenér. "Petikilo. Jak pětikolo? Pozdní příchod. Pozdní příchod - pětikilo. To je moc ne? Jste se pos.... pětikilo za pozdní přichod? Tisícovka. Co tisícovka? Pětikilo pozdní příchod, další pětikilo urážlivé chování, dohromady tisícovka. Na váhu! Co na váhu? Stoupni si na váhu! Opačně, nestál jsi nikdy na váze? Jméno. Křivánek. Výška. 176. Křivánku máš 6 přes. Dávám ti dva tejdny na to aby ses dostal na svou váhu. Jinak jsou to 2 tisíce." Trojan je tam dokonalej, Vetchý a vůbec celá ta partička je vybrána skvěle. ()

Luminary

Jelikož mám z první ruky jak vesnici, jež je mým domovem, tak i fotbalové prostředí kde hraji, je to pro mě jeden z nejlepších seriálů co v čechách vznikl na komediální úrovni, postavy jsou obsazeny taky velmi dobře. Vetchý na kapitána a trenéra jako rapl sedne perfektně a i obecně nevýrazný Sobota má svou roli ušitou. Výborná zábava pro zasvěcené vesnickým životem. S prominutím nic pro nafiflaný pražáky.... ()

Paokara

Valím celou serii už potřetí a stále se mě to nezajedlo,vše zapadá do sebe, Vetchý s Novotným bezkonkurenční,hlášky- vytesat do kamene! ,Trojan v roli trenéra to celý zabil do kategorie-nej cz seriál všech dob!!!škoda že netočí druhou sérii,kdejaká kokotina má 300 dílů a super projekt ,kde se divák odreaguje,končí po pár dílech.SK SLAVOJ HOUSLICE FOREVER!!!!!!! ()

Verulinek13

Důkaz toho, že česká kinematografie na tom není tak špatně. Jen to chce chce dobrý nápad, kvalitní herce a znalost toho, o čem píši (scénář). A můžu s jistotou říci, že vesnický fotbal probíhá přesně tak, jak je vylíčeno. Jen možná těch vulgárních slov je mnohem více. Pokud by bylo na mě, klidně bych se ráda podívala na další sérii. Bavila jsem se a ještě chvíli určitě budu. ()

Jevablo

Nejprve jsem ohodnotil za tři hvězdičky, za což se omlouvám a zvyšuji na pět. Šlo o to, že sledovat tohle na Nově, kde tok děje přerušují reklamy, je zhovadilost, navíc jsem si zrovna nevybral nejlepší díly. Na DVD je to zcela o něčem jiném, nelze než označit za nejlepší sitcom poslední dekády minimálně, lepší než film, alespoň podle mého názoru. Sobota a Vetchý podporovaní Novotným udávají tempo. ()

Mahalo

Skvělí Český seriál o fotbale, sice některé díly byly na sebevraždu, ale to vyvážily jiné díly, u kterých jsem byl hrdý na to, že jsem Čech, filmu tedy dávám 100%. ()

mcamino

Pro mě, milovníka fotbalu, který sám kope okresní přebor na Táborsku, nemůže být tento seriál ohodnocen jinak než plným počtem, ve spoustě situacích najdu také svůj tým a kdo nikdy nekopal okres, nikdy nepochopí o co tady jde. ()

Harris777

Jako fanoušek a taky hráč na amaterské úrovní jsem musel dát za 5. I když jak už tu říkali mi kolegové má to své mouchy ale já prostě musel. Protože kulatý nesmysl sbližuje lidi a je fajn. ()

shinlove

Některé díly slabší, některé výborné, ve výsledku nadprůměrná komedie na pokračování, která věrně vystihuje atmosféru venkovského fotbalu se vším všudy :) 4* ()

Tumbik

Naprosto úžasný seriál, nejlepší co kdy Nova stvořila (a Nova už stvořila dokonce takové hrůzy jako je Ordinace a Ulice). Tento seriál je tak neuvěřitelně realistický, že je to až dokonalé. Každý vesnický fanoušek fotbalu, jehož tým hraje nějakou pralesní ligu, ví o čem mluvím. Zápletky jsou naprosto jednoduché, ale přesto geniální. Opravdu nádhera!!! Nejlepší český seriál posledních let BEZKONKURENČNĚ. Herci hrají svoje role naprosto dokonale. Jde vidět, že se jen nenaučili scénář, ale také dobře vědí, jak to vůbec na vesnici s fotbalem chodí. Zaručeně nejlepší jsou zde Ondřej Vetchý, David Novotný a Jakub Kohák. Zdatně ji sekunduje i Áda alias Leoš Noha a Václav Orel alias Luděk Sobota. Tak skvělý ryze český seriál se jen tak znovu neobjeví! ()

FauSSt

Bezkonkurenčná jednotka z CZ seriálovej tvorby....Vetchý exceluje spolu so Sobotom ktorý ukázal že netreba hrať debila(aj keď v tom je skvelý)aby bol naozaj vtipný.Dokonalé stvárnenie charakterov novými tvárami. ()