Spoznáš muža svojich snov

• Česko Poznáš muže svých snů (viac)

Vášne a túžby zmenia životy  manželského páru Alfieho a Heleny, ale aj ich dcéry Sally s manželom Royom. Po tom, ako Alfie opustí Helenu, aby sa venoval energickej a hlavne mladšej známosti, Helena prestane konať racionálne a riadi sa radami kartárky. Sally, ktorá nie je spokojná vo svojom manželstve, sa zamiluje do majiteľa galéria Grega a jej manžel Roy zas do tajomnej neznámej, ktorú pozoruje z okna svojho bytu. (STV)

Mikeel

Woodyho novější filmy mám daleko radši než ty starší. A zvláště miluju přesně filmy tohoto typu, s tím jeho nepřekonatelným tragickým humorem, to jak Vám to tak suše podá, přesto to ve výsledku je vlastně vtipné. Vždyť i úplný konec toho filmu, Woody si prostě z diváků dělá prdel! :D ()

fredisek

Kýčovitější Londýn než od Richarda Curtise. Jenže Allen potřebuje ušmudlanější New York a ne viktoriánské domy s předzahrádkami. Jasný, všichni chceme Antonia Banderase nebo třeba exotickou Indku nebo třeba svobodomyslnou umělkyni a všichni děláme chyby a ... to finále bylo jasné zklamání a příběh se už neměl kam vyvíjet, ale je smutné si uvědomit, že už tu vlastně vůbec nebyl prostor pro nějaké fantazírování o (zpackané) budoucnosti. Postavy splňovaly stereotypy a to je nuda, neúspěšný spisovatel, ambiciózní galeristka, pošahaná matka, sukničkář z jihu a stařík, co ho chytla druhá (?) míza a on se pak chytil blondýny, co měla sice plnej dekolt, ale v hlavě vakuum. Objeveno (někdy i v reálném životě). ()

filipvrbik

Jako Woody Allen si fakt umí vybrat- skvělí herci a krásné a skvělé herečky (myslím Freidu Pinto a Naomi Watts), ale scénář už trošku hapruje, protože to byl velmi zajímavý film a přitom přeplácaný a co se týče réžie, klidně mě ukamenujte,ale toto se prostě nepovedlo a není to poprvé u Woodyho- mi ten jen jeho styl, kde všichni jen prázdně tlachají, prostě nesedí - zajímavý film a přitom to byla hodinu a půl velká nuda, žádná pořádná zápletka, nic...30% ()

Renfield

Stárnutí, vztahový stereotyp a víra v to, že někde jinde je možná něco lepšího. Což o to, možná by i bylo, kdyby se tolik nepodléhalo prvnímu většímu vzplanutí, pod jehož vlivem je pak člověk schopen dělat dříve nemožné a současně být slepý. Každá z postav si tím projde a každou to také změní. Woody Allen tentokrát vážněji, bez obrazové poetiky a vlastně i naděje na "návrat do jistoty", alespoň v pánských liniích. Tohle pojetí nepotřebuje vše dovysvětlit a uzavřít, závěr takový jaký je tomu sedne. Méně vhodná mi přišla klasicky Allenovská hudba, příliš pozitivní pro tento příběh, za to londýnské exteriéry příjemně doladí atmosféru. Herecky nejvíce zaujali Anthony Hopkins a Naomi Watts, jejichž linie byly nejzajímavější. Za to Josh Brolin a spisovatel? Zvláštní volba. 75% ()

Meteorista

Spousta známých herců, někteří v mini-rolích. To se nevidí často. Příběh není přímo nudný, ale také se nějak nesnaží víc pobavit. Tím, že do tří čtvrtin filmu naflákne režisér stejnou groteskní hudbu, není zaručeno, že z toho bude komedie. Humorné situace tu jsou, ale spíše film jen tak plyne, bez většího apelování na pohyb divákových obličejových svalů. Na druhou stranu je to relax, jaký se u Američanů nevidí. Samozřejmě, že to myslím pro Woodyho jako kompliment. ()

Fikus.xf

Tragédie a absolutní úpadek Allenovy tvorby. Svoje umělecké tendence a nezměrné zkušenosti, které za svůj dlouhý život nasbíral, v posledních patnácti letech /s málo častými výjimkami/ propůjčuje nefalšovaným scénářovým béčkům. V tomto případě opět lacině dodává filmu na exotičnosti (pro Američany nezvyklým) britským přízvukem, stejně jako ve VChB Barcelonou a Bardem(em). Kde jsou ty časy, když na plátno převáděl svoje neurózy a vyšinuté úvahy do nejlepších gagů, hlášek a grotesky. Kde jsou ty časy, když hrál v papundeklových scénách, když nepotřeboval pro kvalitní film Audi R8 ani Banderase. Chybí myšlenka nebo poselství, kterou nahrazuje otevřeným koncem, který má v divákovi otevřít "takovej ten pocit nejistoty, jak jsou vlastně všechny ty lidský životy votevřený". Pseudointelektualitu nemá W.A. zapotřebí. Jedna věc si zaslouží pochvalu - hádka zhruba uprostřed, kolem padesáté minuty. Převážná část pětiminutové hádky byla natočená jedním záběrem s výborným výkonem herců. Za to hvězda. ()

HanaM.

Bacha na spoilera! Ano, můžeme říct, že se Woody Allen opakuje, ale když ono je to pořád tisíckrát lepší, než něco nového od kohosi jiného. Tak proč si zase znovu nepřipomenout, že jsme všichni neurotici, nemáme inspiraci, vztahy máme trhlé a ještě se nám hroutí. Ukazuje taky jak, marně po něčem prahneme a když to dostaneme, tak už to nechceme (úžasná scéna, manžel se přestěhuje k ženě, kterou fascinovaně sledoval oknem a stejně fascinovaně pak oknem hledí na bývalou manželku). Tady navíc Woody zamíchal posedlost minulými životy, která je stejně bláznivá, jako posedlost jiných hrdinů svými ambicemi a touhami. Beznaděj toho nejsilnějšího kalibru. ()

bolan

Woody Allen nám poslední roky trochu pokulhává, i přes to, že některé scény a dialogy jsou skutečné perly. V tom byl ostatně Allen vždycky mistr. ()

embecka

Tieto Woodyovské filmy sú také zvláštne... Neviem, či im prídem niekdy úplne na chuť, ale keď si po pár minútach zvyknem na to, čo pozerám a kto to vytvoril, tak sa mi to presne tým zvláštnym spôsobom aj páči. Vzťahy, vzťahy, vzťahy. Ťažké, pomotané, zložité, prahnúce po tých najpodivnejších podobách lásky a smerujúce do väčších, či menších záhub. Alebo...? ()

KOZEL84

Já fakt nevím jestli 3 nebo 4 a to,že nejlepší Allenův film je podle mě Match Point,taky nějak nepomůže.Match Point měl pointu a tohle ji nemá.Ani ji mít nemusí,protože tohle je spíš (asi) klasičtější vztahová a ukecaná Allenovka ve které mě sice bavilo sledovat Allenovi scénaristické tahy,ale kdyby Sir Anthony vytasil pánev a dal si mozeček té své travestiLauraDernová hrůzy došlo by k průseru,na který u něj od Match Pointu nepřestanu čekat (malý průser tu je;)..možná).Film by taky mohl fungovat jako antivztahovatikum a antizamilovatikum,nebo minimálně rada k tomu aby si člověk držel odstup.Na to ale zase stačí samotná nabídka trhu.No fuj...sem to ale nevyzrálý a zahořklý škarohlíd.3,5 ()

Monisek

Nejsem zrovna velká fanynka Allenových filmů, ale ráda se na ně podívám s tím, co se zas stane tragického v běžném životě. Každá z hlavních postav mi něčím lezla neskutečně na nervy. Sally tou svou blonďatostí a naivitou, Roy posedlostí Diou, Helena posedlostí Cristal, Alfie svými předsudky... No prostě film, který mě opravdu nenadchl, protože ačkoliv se snaží být z reálného života, mně to přijde nereálné. 45% ()

piranha

Josh Brolin skvěle zahrál našeho souseda a počítání četnosti slova Cristal je fakt zábava. A vůbec... u filmu s nálepkou "romantická komedie" jsem se pobavila přímo nadprůměrně. ()

blazenka

Jeden z nejslabších Woodyho snímků. Přestárlý Hopkins se mi do role Alfieho vůbec nehodil, neustále blábolící Gemma Jones byla místy otřesná, Freida byla hezkým doplňkem, Naomi byla fajn. 60% ()

Wardan

Sorry guys, ale za mě ne. Příběh vedoucí od nikud nikam, nemá začátek ani konec a ani jedna dějová linie se nijak nevyřeší. Nebýt fajn herců, režie a několika bezva momentů nasolil bych tomu dvě. Tohle prostě nebyl film pro mě. ()

Wolvie

Všichni,kteří si stěžovali na Užívej si,co to jde,by si měli zajít na tohle,protože právě Poznáš muže svých snů je Woodyho nejslabší film od Melinda a Melinda.Vachrlaté tři hvězdičky zachraňuje jen a pouze silné obsazení. ()

Lyžař

Skoro celý film jsem nevěděl, co si mám myslet. Když se ale na snímek podívám zpětně, tak rozhodně zaujal. Velmi silný příběh starší ženy, která je zničená odchodem celoživotního společníka a spolu-cestovatele životem. Woody Allen otočil spoustu vyloženě smutných okamžiků v úsměvné. Nebo se o to alespoň snažil. Jednotlivé vtipné scény ale podkresluje šíleně silný pocit smutku, beznaděje a strachu, co bude dál. Zpracování raději hodnotit nebudu, ale příběh je to silný. A to zatraceně!! Osudy "babičky" se mi vryly do paměti. A věřím, že na dlouhou dobu. ()

Rokle

Woody Allen opět potvrdil, že nepatří do starého železa a má filmovému světu stále co říct. Svojí lehkostí nahlíží na svět stereotypu a chtění se vymanit ze všedního (manželského) života. Jeho hořký humor je postupně více utlačován a na konci zjistíte, že je to docela smutné životní poznání. Řada situací je dle mého názoru velice dobře odkoukána z reálného života (přerod zpočátku úsměvného věštění z karet u Heleny v zásadní dialog v závěru se svojí dcerou Sally je v tomto ohledu nejsilnějším okamžikem). Přestože snímek nedosahuje kvalit posledních Allenových filmů (stále mám na prvním místě "Vicky Cristina Barcelona"), je dobré mu věnovat svůj čas a možná budete překvapeni, že vám některý příběh bude tak blízký. 70% ()

Woody se stěhuje do Paříže

Woody se stěhuje do Paříže

04.03.2010

Po Barceloně a Londýně se jeden z nejpilnějších režisérů současnosti přesouvá do francouzské metropole. Jeho nový film, který začne natáčet v létě, jako obvykle nemá název a zápletka je držena v… (viac)