Spoznáš muža svojich snov

• Česko Poznáš muže svých snů (viac)

Vášne a túžby zmenia životy  manželského páru Alfieho a Heleny, ale aj ich dcéry Sally s manželom Royom. Po tom, ako Alfie opustí Helenu, aby sa venoval energickej a hlavne mladšej známosti, Helena prestane konať racionálne a riadi sa radami kartárky. Sally, ktorá nie je spokojná vo svojom manželstve, sa zamiluje do majiteľa galéria Grega a jej manžel Roy zas do tajomnej neznámej, ktorú pozoruje z okna svojho bytu. (STV)

VeeDee

Jak to dopadne s tím rádoby spisovatelem? Spáchá sebevraždu? Zabije kamaráda? Přizná se snad a bude litovat? ...prostě po filmu musím dál přemýšlet a to je ono! ()

Hackthor

Klasický Woody Allen... Ukecaná vztahovka o dost pesimističtější než Whatever Works, ve kterém mi ten děda v trenkách vyhovoval mnohem víc než Antony Hopkins, což bylo ale možná spíše rolí, než hereckým výkonem. Rozhodně to nebylo špatné, jen si prostě nemůžu pomoct ty dva filmy nesrovnávat... ()

Oonika

Tak po delší době jsem si opět zašla do kina a vybrala si právě Woodyho. Příjemná "komedie", která mi chvílemi ani jako komedie nepřipadala. Příjemně strávená chvíle v sedadle. Jen jsem seděla a s úsměvem na tváří čekala, co bude dál. Některé hlášky mě opravdu překvapily a výborně pobavily :) ()

sehe

V živote si nemôžeme byť istý ničím,jedine Woody Allen nás nesklame.Každý rok nový film.You Will Meet a Tall Dark Stranger je znova o vzťahoch,rozchodoch,neverách,osobných krízach,okultizme.Skoro všetky postavy majú čosi s umením(výtvarným,hudobným,literatúrou)a sú obsadené hviezdnymi hercami.Aj keď sme podobné dialogy,vtípky a hlášky počuli od Allena mnohokrát,tak ma to stále baví.Woody to proste vie,aj keď raz s lepším či slabším výsledkom,stále je to humor na vysokej úrovni. ()

teyra

Komedie, při které tak trochu tuhne i ten počáteční lehký úsměv a jejíž navýsost ironický „šťastný“ konec (nevím, proč se tu píše, že to konec nemá) je ve své nepravdivosti snad ještě horší než tragédie, k nimž se na všech frontách schyluje. Hříčka o vztazích, jejich počátcích i koncích, a hlavně o iluzích o budoucím lepším životě, které „jsou lepší než prášky“a ženou nás dopředu, abychom nakonec zjistili, že jsme měli zůstat při starém a že život je stejně „jen hluk a vřava a ve výsledku neznamená nic“, jak zní úvodní citát z Macbetha. Chytrý film, při kterém mám ovšem neodbytný pocit, že Allen zde jede na půl plynu, postavy i dialogy jsou napsány jen nahrubo a není v tom žádný náboj, jako by nám autor u kávy poněkud nevzrušeně sděloval životní moudra – postoj shovívavého odstupu od postav je ostatně výslovně zaujmut ve vypravěčské kostře. ()

MELODY

Woodyho Allena nemusím z mnoha různých důvodů. Tenhle film však bavil a plynul tak příjemně, že nebýt zvláštně rozplizlého a nedotaženého konce, asi by pana režiséra trochu rehabilitoval. Nu, škoda. ()

liberator

Vo filmografii Woodyho Allena len priemerný titul - typovo príbuzný s Manželmi a manželkami (s nádychom Match Pointu), ale o dve triedy slabší. Uznanie pre Anthonyho Hopkinsa, nie len za herecký výkon, ale aj za podarené vytvorenie alterega Woodyho Allena (podobne ako Will Ferrell vo filme Melinda a Melinda a Kenneth Branagh v Celebritách). ()

BDMarty007

U tohoto filmu jsem si uvědomil, jak je Woody Allen skvělý scénárista a režisér. Umí opravdu výborně vyprávět příběh a umí vybrat herce a vést je tak, že je radost sledovat vývoj jeho postav, jejich dialogy a interakce. Výběr herců je neuvěřitelný. Jak to ten chlap dělá?! Naprosto skvělý casting. A pak z nich ještě dokáže vytáhnout naprosté maximum. Ono v tom filmu celkem o nic nejde, ale ty dialogy a někdy i němé interakce jsou úžasné. Vrcholem je scéna kdy se Roy (Josh Brolin) dozví zprávu o své knize a současně k nim vpadne jeho tchýně se svými vizemi. Dalo by se říci „nafackovat pohledem“. Jeho pohled a celá scéna je tak skvělá, že jsem se hlasitě rozesmál. Ne proto co se stalo, ale proto, co celou dobu naprosto hmatatelně viselo ve vzduchu. A dalším plusem je pak Allenova schopnost hodit své věci do jedinečné nálady; do určité míry za pomoci hudby, která je pořád stejná a přesto se nepřejí. Děj tentokrát postrádá nějakou zásadně inovativní a šílenou myšlenku, přesto však je závěr vpravdě allenovský a je vtipem sám o sobě. Celé to vidím jako oslavu klasické filmařiny s důrazem na vyprávění, mezilidské vtahy, skvělé herectví. Klidně by to mohla být i divadelní hra, bez výrazných úprav by se to dalo hrát. Musím říci, že to byl celkem osvěžující zážitek, neboť mám v poslední době pocit, že se produkuje obrovské množství filmů, kdy kvalitní scénář a herectví ustupují do pozadí a do popředí se derou nákladné produkce a trikové možnosti. ()

markotter

Rozporuplné pocity. Ten film byl hrozně milý, hladce plynul a ani chvíli jsem se nenudil. Na druhou stranu jsem neviděl tak netypický film od Allena. Chyběly mi v něm jeho dokonale propracované postavy a jejich příběhy, tragikomické situace, a hlavně něco, proč bych si na konci filmu řekl, jo, ten Allen je ale chlapík. Proto i moje hodnocení je rozporuplné. Ač cítím, že mi tam hodně chybělo, celkový dojem je spíše nadprůměrný. Ale třeba to tak režisér chtěl.... ()

E lan

Takový průměr, docela zajímavý a uvěřitelný příběh, který ale končí tak nějak naprázdno. Asi je to tak záměrně, ale přesto mi to nepřijde nejvhodnější zakončení jinak zajímavé podívané... ()

hyena1

... Co z toho plyne ? Kdo chce víc, nakonec nemá nic... Až na Hopkinse mužská část osazenstva sice žádná sláva, ale ženy byly sympatické a velice jsem jim fandila, aby dopadly mnohem lépe než mužská část ansáblu. Poutavý příběh, žádné větší vady v ději. Nepřišlo mně to sice nijak humorné, ale za to, že si to Allen pro tentokrát odpustil a nezkazil to tím, že by v tom i hrál, tak za 4*. ()

danielK

Viděno jako kinorip, ale stejně to mělo svoje kouzlo! Woodyho miluju, Naomi Wattsovou taky a Gemma Jones je roztomilá + formu neztrácející Anthony Hopkins, Antonio Banderas a komička Lucy Punch. Všechny postavy jsou napsány uvěřitelně, jednají velmi přirozeně a k tomu dokážou být tak krásně woodovsky roztomilé. Opravdu civilně vtipné drama s vypilovaným scénářem do posledního slovíčka. Jen Freida Pinto rozhodně nepatří mezi dobré a sympatické herečky. Woody má opět uvěřitelnou a osudovou linku příběhu a k tomu skvělé herce. Nemůžu jinak než 80% ()

fantomas19

* vzťahy * alkohol, veštkyňa * múza, práca v galérii * Anthony Hopkins, Naomi Watts ------ Poznáš muža svojich snov (You Will Meet a Tall Dark Stranger, 20.1.2011, Palace Cinemas, Eurovea, 19:10) Americko-španielská romantická tragikomédia z roku 2010, ktorú natočil Woody Allen, je mozaikou ťažkostí vo vzťahoch. Helena (Gemma Jones) a Alfie (Anthony Hopkins) sa na staré kolená rozhodnú pre rozvod. Ich dcéra Sally (Naomi Watts) prežíva krízu s manželom Royom (Josh Brolin). Alfie sa snaží o návrat do mladosti, ožení sa s mladou Charmaine (Lucy Punch). Sally začne pracovať v galérii, kde sa zamiluje do svojho šéfa Grega (Antonio Banderas), zatiaľ čo jej manžel Roy pri písaní románu obdivuje susedku Diu (Freida Pinto). Helenavymení lieky za ilúzie a pod vplyvom veštkyne a kartárky Cristal (Pauline Collins) zmení svoj život a svojrázne sa snaží vstupovať aj do života svojich blízkych. Nový film Woodyho Allena je opäť plný skvostných dialógov, komických situácií, humoru a satiry o vzťahoch a láske v každom veku. Príbeh je znovu zasadený do prostredia Londýna, tradične príjemné pesničky a melódie posúvajú dej veselo dopredu. Film je štandardný Allenov výkon, ktorý nechce šokovať ani poučovať, ale pobaviť, a to sa mu darí. ()

Woody se stěhuje do Paříže

Woody se stěhuje do Paříže

04.03.2010

Po Barceloně a Londýně se jeden z nejpilnějších režisérů současnosti přesouvá do francouzské metropole. Jeho nový film, který začne natáčet v létě, jako obvykle nemá název a zápletka je držena v… (viac)