Arthur Bishop (Jason Statham) je „mechanik“  – elitný zabijak s unikátnym talentom pre čisté odpratávanie cieľov. Je to práca, ktorá si vyžaduje profesionálnu presnosť a absolútnu nestrannosť... A Bishop je ten najlepší! Keď však zabijú jeho radcu a kamaráta Harryho McKennu (Donald Sutherland), Bishop stráca jednu zo svojich predností - nezaujatosť. Ďalší útok tak prichádza od neho samého: zodpovední budú pykať! Jeho misia sa však skomplikuje, keď sa Harryho syn Steve (Ben Foster) k nemu pridá s rovnakou túžbou po pomste a odhodlaním priučiť sa jeho remeslu. Mechanik zabijak totiž až doteraz vždy pracoval sólo - no k Harryho synovi sa skrátka nemôže obrátiť chrbtom... A tak napokon metodický nájomný vrah zasvätí impulzívneho študenta do tajov svojho temného sveta - a smrteľné partnerstvo je spečatené! (TV Markíza)

Pattrick

Akce, akce a akce, která je fakt povedená, ale toť vše.. Dějově je to slabé, vůbec neoslovilo, nevtáhlo do děje, tudíž mi bylo jedno, jak to všechno skončí.. Statham vypadá jako druhý Willis, nemůžu si pomoct :) ()

Anup9

V pohode film. Akurát ma zabilo, keď Ben Foster strieľal na terč a ukázali spomalený záber na nábojnicu, na ktorej bolo vidno že ide o slepé náboje. Ťažká a primitívna chyba. ()

floppy4

Typicky J.Statham v uplne typickej ulohe najomneho vraha. Bohuzial v tejto polohe ma uz Statham nebavi vobec, cakal som podla traileru ze to bude viac akcnejsie, ale akcia priemerna a scenar celkom predvidatelny. Nenudil som sa ale chybal tomu šmrnc, strasne vlažné, aspon trochu tej americkej hollywoodskej komercie mohlo byt. Celkovo vsak slusne spracovane a zahrane, Arthurov partak bol celkom good ale viac ako 3 hviezdicky nemozem dat. ()

D3mon3kCZ

Jason Statham jako mechanik :)) jak jinak, akce,krev, střílení,bodání prostě všechno co k tomu patří .) Příběh se může pro někoho zdát zdlouhavý. Konec mě nadchnul )) 3* ()

NAILBOMB

Na Stathamův poměr, slabý průměr. Trochu jsem misty až usínal, měl jsem pocit, že je to natočeno jen proto, aby si Jason taky trochu odpočinul, Jako malej kluk jsem si vždy říkal, jaké by to bylo skvělé, mít tu pistol, co se nemusí nabíjet a ona pořád střílí :-) dnes v 21. století jsem očekávál trochu více reality a proč střílet ve dvou do jednoho člověka, který stejně vypadá, že brzy vyprší jeho čas života a o konci celého filmu jistě nepochyboval snad nikdo. ()

KITTbx

Dávám dva a půl, filmu schází trošku větší kvalita a šmrnc, Statham OK, ale mohlo to být prostě lepší. Jo také mne překvapilo používání slepého střeliva, je to OK, ale nemusí to jít vidět = 00:34:18, když učí mladého střílet. ()

DJ Laky

Film Mechanik zabiják nebyl tak špatnej. Akce tam bylo dost. Akorát jsem našel jeden zápor ta jedna scéna s tou pistolí jak má střílet na tom gauči, prej že neni levák to mě dostalo. Děj byl jednoduchý, ale některý bitky byli dobrý. Podle mě o něco slabší film než Hanna. Tomudle filmu bych dal 70%, ale přídávám 10% za ten konec. Dávám 80%. ()

Miskindoma

Vypněte mozek, pohodlně se posaďte,zapomeňte na morální zásady a s chutí si tento film vychutnáte. K dokonalosti (třeba Leona) mi něco chybí, asi klasická francouzská filmová škola. ()

meyem

Zajímavých 93 minut. Statham nezklamal. To je ale asi tak všechno. Nakonec jsem se bavil, ale asi jen proto, že jsem nic nečekal. A na žánr "klasické béčkové akční americké chujoviny" to nebylo špatné. :) ()

pikovyeso

taková laciná akční stathamovka, jen aby měl co natočit. Vůbec to nebyl film který bych si pamatoval delší dobu, těch 90 minut uteklo celkem rychle a to bylo vše co mi tenhle film dal ()

nalevka

Je to takový lehce nadprůměrný akční trhriller, u kterého se dá předvídat průběh, ale něco do sebe má. Jason Statham se do takových filmů dost hodí a mě filmy s ním prostě baví. Pěkná vizuální stránka filmu dodá atraktivitu. Za mě 55% ()

rashag

Klasická akční oddechovka, která sice nepřekvapí, ale zato zaujme a místy i pobaví. Jason Statham se opět ukazuje v roli drsňáka a podobně jako v Kurýrovi mu tato role parádně sedí. Příběh nic moc extra, ale zpracování kvalitní. 70% ()

Marčus

Film naštěstí není příliš dlouhý, takže se dá vydržet. Občas je k tomu nutné lehce vyšší nasazení, ale jako průměrnou akci pro nenáročného diváka mohu doporučit. 65 % ()

Puchyr

Velice běžné tuctové béčko, ale Stathamovi tak sluší a vypadá tak perfektně přesvědčivě a že jsem fanoušek akčních filmů ( především 80.90. léta ) Jsem nucen dát za 4... ()

RonnieR

Čo tomuto filmu chýba - jednoznačne málo akcie! Inak Statham OK, Foster poslabšie...boli tam ešte nejaký iný herci? Aha trochu Sutherlanda...Tak teda 59%. ()

Statham předává kurýrskou štafetu

Statham předává kurýrskou štafetu

11.02.2014

Kurýr dodnes patří mezi nejznámější filmy Jasona Stathama. Neohrožený řidič Frank Martin to dotáhl na tři celovečeráky, předloni se pak přesunul i na malou obrazovku, kde si ho zahrál Chris Vance.… (viac)

Denzel si naverboval režiséra Drive

Denzel si naverboval režiséra Drive

12.12.2012

The Equalizer je seriál z osmdesátých let, který vydržel na obrazovkách čtyři sezóny. Jeho hrdinou byl bývalý tajný agent Robert McCall (Edward Woodward), jenž jako pokání za svou minulost zvolil… (viac)

Režisér pro Expendables 2

Režisér pro Expendables 2

20.06.2011

Původně chtěl film režírovat sám Stallone, ale nakonec se rozhodl předat žezlo. Osud pokračování hitového krváku tak přechází do rukou Simona Westa. Ten má pořád pověst „režiséra Con Airu“ (jednoho z… (viac)

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

13.02.2011

Plešatý britský řízek jde z akce do akce a je to tak dobře. Momentálně je nájemným zabijákem v remaku The Mechanic a brzy se stane agentem Nickem Stonem v akčním thrilleru Echelon. Ten vzniká podle… (viac)