Audrey Hepburnová v hlavnej úlohe dnes už legendárnej americkej komédie, ktorá bola ocenená dvoma Oscarmi. Film vznikol podľa rovnomennej knihy Trumana Capoteho. Je to príbeh mladej, emancipovanej dievčiny Holly Golightlyovej, ktorá sníva svoj sen o skvelej budúcnosti uprostred New Yorku. Zatiaľ však žije iba z "príspevkov" na taxík a oblečenie od svojich pánskych obdivovateľov. Jej plány naruší zoznámenie sa s mladým spisovateľom Paulom, ktorý sa prisťahuje do domu, v ktorom býva. (RTVS)

matilda33

Krásny film, plný čohosi sladkasto tajomného, romantického, farebného... a plný Audrey samozrejme. Môžem si ho pozrieť kedykoľvek, zakaždým mi je o niečo lepšie, ako mi bolo. A o to občas ide, no nie? ()

padlar

Tak od tohoto jsem čekal mnohem víc. Bylo tam pár zajímavých scén ale docela dost klišé (závěrečná scéna v dešti). Zbytek byl takový nemastný neslaný. ()

CrazyAdinn

Přenádherný New York, dojemný příběh a krásná Audrey navrch vždy zaručuje pěknou podívanou. U tohoto snímku dvojnásob díky Georgi Peppardovi. Miluju úvodní scénu - snídani u Tiffanyho - a zpívání v okně originálně nazpívanou Audrey. Naivita, která dojme, a hollywoodský happyend. Ano, chci to vidět znovu! ()

MissDark

Neuvěřitelně krásný a charismatický film, ketrý ve mě nechal velice příjemné pocity. Audrey Hepburn je jako vždy krásná a elegantní a co víc, tato neuvěřitelná role jí padne jako ulitá a kdo se do Holly nezamiluje, ..někdo takový je? A jako třešnička na dortu je ten krásný New York bez aut:) ()

Godlieb

Modelem pro Holly Golightlyovou byla Trumanu Capotemu Marilyn Monroe. Co říci dál? Naivní, přihlouplá venkovanka se vydává do New Yorku hledat nový život, a místo toho se z ní stává prostitutka, utápějící se v řetězci prázdných vztahů. Capote byl nesmiřitelný a vytvořil antihrdinku, se kterou ale musíte soucítit. Filmová Holly je jiná, zdaleka jiná, není cynickou, neotesanou a zištnou holkou, pod tunami umělé živelnosti, zkaženosti luxusem a zblbnutím z pozlátka velkoměsta je to naivní, zranitelná dívka, hledající ve svém bezvýchodném životě nějakou oporu. Tato role patří mezi největší počiny jež dala Audrey Hepburnová (filmovému) světu, ztvárnila extrovertní fuchtli s takovou lehkostí a věrohodností jakoby se celá 50. léta nestylizovala do pravého opaku, a sklidila obrovský úspěch, právě díky ní byla nakonec písen Moon River oceněna Oscarem (nedivím se, zazpívala to nádherně, ovšem nabídku na komerční nahrání odmítla, tudíž z jejích úst zní ta píseň pouze ve filmu, ale co, Grammy stejně získala). George Peppard nepatřil nikdy k příliš dobrým hercům, ale zde ztvárňuje přesně toho "Freda" jaký měl podle knihy být, spíše nevýrazný, normální chlápek. Zajímavá je vedlejší role Patricie Neal a Martina Balsama, Mickey Rooney pak spíše do počtu, z převahou jej přebíjí výkon kocoura Kocoura jehož pózy si nezadají s kdejakou modelkou. Překvapivě jsem ale měl problém s Audreynou róbou, ty černé šaty na ramínka mi přišly hrozné, možná tak ty růžové za něco stály, ale stejně nejlepší je ten prostý svetřík a kalhoty na konci, plus si tam konečně trochu rozpustila ten příšerný účes "Přišel jsem si pro tebe, Margaret!". Suverénně mě pak položila scéna "Mám na sobě noční košili? Nemám. Mohl byses na chvíli otočit? Ale, je to takové směšné stygma!", tak odvážnou scénu bych od takové stydlivky nečekal! Váhám mezi 4 a 5, tak moc mě ty šaty a účes štval, ale nakonec, přece nebudu malicherný... ()

RAPTTTOR

Při sledování tohohle filmu mě napadaly výrazy jako: infantilní, dekadentní, naivní…, a taky mě napadlo, že Tiffany došel k závěru, že film je vynikající reklama. Jedna luxusní prostitutka, blbá a chamtivá až to duní(mimochodem Rytmus na toto téma nazpíval hit Zlatokopy…) potká jednoho naivního luxusního prostituta, který si hraje na spisovatele… Ve své době to byl možná film převratný, ale my jsme se přehoupli přes rok 2000 a z dnešního pohledu je to kousek, který by ze slušnosti, a taky v rámci jistého filmového rozhledu, měl vidět asi každý. Ale po pravdě z té doby znám mnohem lepší filmy… Jednu hvězdičku si zaslouží jenom ten rezavej kocour za to, co si musel vytrpět!!! :-) ()

abeauty

Audrey Hepburn zde byla skvostná. Ona je opravdový klenot kinematografie 50. a 60. let. Okouzlila mne už romantickou rolí členky královské rodiny v Prázninách v Římě, a tady mne její role slečinky, která pánům dovede pořádně zblbnout hlavu, rovněž dostala. byteček měla opravdu stylový a mým očím lahodily i její nádherné outfity, například červený kabátek, jenž má zrovna v klenotnictví u Tiffanyho. Tak naivní a tak krásná a dosti cílevědomá. "Sežeňte mi padesát nejbohatších mužů Jižní Ameriky" No a ty zprávy o počasí! S jejím hereckým partnerem jsme si do oka již tolik nepadli (nemohu se ubrátit srovnání s Prázdninami, kde jí obstojně sekundoval charismatický černovlasý Gregory Peck). Ve scéně, kdy z taxíku vypouští bezejmenného kocoura se ve mn mísily pocity, navíc ta dramatická hudba Henry Manciniho, ale o tom až za chvilku. Když jsem viděla ten kočičí pohled, říkala jsem si, že takhle to přeci nemůže skončit. Nemohlo a taky neskončilo. Skončilo to šťastným a romantickým a mokrým a dojemným opětovným setkáním v dešti. Myslím, že tenhle konec se mi navždy vryl do paměti a vzpomenu si na něj vždycky když prší, protože i já film sledovala za deště. Jeden z nejrásnějších filmových konců vůbec, obzvláště pro romantické duše jako jsem já. Tak teď tedy ješt k té hudbě - když jsem na začátku viděla, že jejím autorem je Henry Mancini, mé srdce zaplesalo. Skladba Moon River je pro mne snad nejdojemnější filmovou písní (konkurovat jí může snad jen píseň z Ducha). ()

Boylina

Jako hodně mladá a neznalá jsem si pokaždé, když jsem viděla plakát nebo fotku s Audrey, říkala: "Proboha co všichni mají na té vyzáblé herečce s nemožně krátkou ofinou?" Pak jsem ji viděla prvně ve Snídani u Tiffanyho a všechno jsem pochopila! Tímto se omlouvám za svoji natvrdlost. ()

mombasamomo

Tento film je stejně tak kouzelný jako Audrey, člověk se na něj může dívat pořád a vždy bude mít možnost něco objevit. Postava vrtkavé a nestálé Holly, která touží být bohatá a zahrnovaná dary je esence sympatie i antipatie. Film však kazí závěrečný křečovitý happy end, Holly měla ve skutečnosti odjet za svým snem, kazí to tak integritu její postavy. Pravá Holly by totiž pro svůj sen udělala cokoli. ()

Tess.s

Tak toto môžem. Obyčajný príbeh založený na neobyčajnosti hlavnej postavy, ktorá je akoby šitá na Audrey Hepburn. Proste krásny film s krásnou hudbou, krásnymi hercami a najkrásnejším koncom aký som som kedy videla. Do toho filmu som proste zamilovaná ako Holly do Tiffanyho :-) Takže bez váhania ***** ()

Frankie86

Tento film mne dojal. Nechci, aby to vypadalo příliš hanlivě, ale je to o prozření newyorské "zlatokopky". O ženě, jež je krásná, nespoutaná a muže si omotává okolo prstu. Je to však film i o ženě, jež se chová jako malé děvče a jen nerada nahlíží do světa dospělých, protože se bojí reality. A tak si vytváří pomyslnou zeď před všemi. I před tím, jež jí nabízí lásku... ()

boticelli

Skladba Moon River mluvi za vse. Osobnost Holly Golightliove (samozrejme v podani Audrey) mne docela uchvatila stejne jako naprosto nadcasova story podana necekanym stylem. Oproti knize "americtejsi" zakonceni mi nevadilo, naopak trochu toho "kyce" mi prislo vhod abych dal volny pruchod mym emocim! ()

EmaA

Film, o kterém můžu říci, že je věčný... Komedie, na kterou se budou neustále dívat další a další generace lidí. Je tomu tak ale především díky herečce, která ztvárnila hlavní postavu Holly - Audrey Hepburn. Jak se můžete přesvědčit i v dalších filmech jako je například My Fair Lady nebo snad Prázdniny v Římě, její talent a stejně tak i krása jsou přímo neskutečné. V tomto filmu ale obzvláště září - představuje mladou dívku, která sní o bohaté budoucnosti a zbytek děje je snad netřeba připomínat, protože kdo neviděl Snídani u Tiffanyho, měl by to určitě napravit. ()

Dufresne

Neobyčejně krásný. Čím? to nevím. Vím jen, že přesto jak je obyčejný tak v něm něco dřímá. Něco kvůli čemu se na něj podívám znova a znova. ()

Kristien

milujem domyslené a vrcholné konce s existencionálnou filozofickou myšlienkou, a práve preto som schopná tento pocitovo občas roztiahnutý, milo ľahkomyselný a dosť klasický príbeh so snahou povrchného pozlátka NY vzhliadnuť viackrát so záujmom a radosťou. ()

blondie18796

po tomto filme som siahla po mnohých zmienkach o talente Audrey Hepburn a rozhodne som nebola sklamaná :) film ako taký nemá príliš komplikovanú líniu,ale je to jeden z tých klasických filmov,pri ktorých žiadne zamotané zápletky nepotrebujete...Audrey svoju rolu zvládla bravúrne,takmer by som uverila,že bola taká aj v normálnom živote :) Ako oddychovku v zime pod dekou určite odporúčam :) ()

vixina

Osobná Audreyina one-woman show. Nezabudnuteľné scény a psychológia kulminujúca až do záverečnej scény v príbehu chudobného dievčaťa, ktoré sa túži dostať do vyššej spoločnosti. Geniálna kamera, ktorá síce často dlhými zábermi a vnútorným strihom pôsobila ako divadelný záznam, no na druhú stranu akýkoľvek frame by bol nádherným obrazom, tak čo tam po tom. Proste, nedajte tomu 5*. Až prekvapivo rýchlo mi to ubehlo... ()

FirstFan

5* je naprosto jasných. Snídaně u Tiffanyho je výjimečný film. Lze v něm nalézt vše co od filmu vyžadujete - romantiku, komediální scény, dramatické scény a především perfektní herecké výkony. Audrey Hepburnová je geniální herečka, herečka, bez které by světová kinematografie byla o mnoho chudší. Je to jedna z těch, které tu chyběly dokud tu nebyly a jedna z těch, které nám chybí, když už tu nejsou. Do role Holly si teď už nikoho jiného snad ani představit neumím. A pár, který s Peppardem vytvořili - na ten se jen tak nezapomíná. Kéž by takových filmů bylo víc ! ()

lapaix

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, který si velice často pouštím a na který nedám dopustit i přesto, že dobře vím, že není bezchybný. Kdo ovšem bezchybný byl, byla (tradičně) Audrey, kterou si už asi navždy budu nejvíc spojovat právě s Holly. Její postavu nedokážu nemít ráda, ačkoliv se občas chová téměř nesnesitelně. Všechno pak doplňuje a posunuje o úroveň výš hudba Henryho Manciniho a "Moon River", kterou považuji za jednu z nejkrásnějších znělek vůbec. Krásný film. ()

Blake Edwards: 1922 – 2010

Blake Edwards: 1922 – 2010

17.12.2010

Ve středu v noci se na svůj poslední večírek někde tam nahoře vypravil velký filmař, držitel čestného Oscara za celoživotní dílo Blake Edwards. Všichni si jej pamatujeme především jako tvůrce… (viac)