Audrey Hepburnová v hlavnej úlohe dnes už legendárnej americkej komédie, ktorá bola ocenená dvoma Oscarmi. Film vznikol podľa rovnomennej knihy Trumana Capoteho. Je to príbeh mladej, emancipovanej dievčiny Holly Golightlyovej, ktorá sníva svoj sen o skvelej budúcnosti uprostred New Yorku. Zatiaľ však žije iba z "príspevkov" na taxík a oblečenie od svojich pánskych obdivovateľov. Jej plány naruší zoznámenie sa s mladým spisovateľom Paulom, ktorý sa prisťahuje do domu, v ktorom býva. (RTVS)

Tiiso

Hollywood přelomu padesátých a šedesátých dvacátého století v celé své kráse. I se všemi klišé, se vším tím zlatým třpytivým marastem, který dokáže vyrobit jen největší továrna na sny. A v tomto případě to platí dvojnásob, jelikož příběh sám zhmotňuje nejsilnější touhu lidí, kterou není nic jiného než láska. Hollywoodské studia patří mezi největší výrobce zamilovaných příběhů a tak je mezi nimi velká konkurence. Spousta jich upadne do zapomnění, a jen některé si zaslouží viset na slavné stěně cti. Snídaně právem mezi ně patří. Jeho lehký styl vyprávění, respektive lehkost, která se ve vyprávění ukrývá má veliké kouzlo a dovolí divákovi při sledování více a více milencům fandit. To že se já dokáži s hlavními postavami sžít, je největší devízou realizace. A je to ten největší důvod proč snímek umí potěšit i bezmála po půl století od svého vzniku. Druhá devíza spočívá v hercích, kteří bez problémů probíhají příběhem a je lehké jim uvěřit. Malinko praštěná Holly ztělesňuje idol americké dívky tehdejší doby, a co si budu namlouvat umí zaujmout i dnešní zástupce mužského rodu k němuž patřím i já. Výborně ji doplňuje mužský protějšek a vše v tomto dobře rozběhnutém filmovém stroji pracuje a funguje. Osobně jsem nenašel v počinu nějaké vážné trhliny. Sice výsledná realizace jasně proklamuje skutečnost, že tvůrci nic neponechali náhodě a ve všech scénách se dá najít chladná hollywoodská produkce, ale dokázali také do této realizace vnést natolik velkou dávku umění a lidského srdce, že se ve výslednem efektu tyto protiklady vzájemně ruší a vzniká příjemná interference. Což je cíl, který odjakživa všichni filmový tvůrci hledají a je to největší úspěch, kterého se dá v komerční produkci dosáhnout. ()

_aandyy_

Jedinečná, milá a veselá romantika v krásném balení... Snad dokonce i film, díky kterému jsem si zamilovala Audrey Hepburn. Škoda jenom, že tady zřejmě její filmy moc nefrčí. A pokud frčí, tak pořád ty samé dokolečka, nic "nového". ()

danielK

Na každého člověka příjdou někdy chmury. Já ty svoje řeším tak, že si zalezu do křesla, dám si horkou čokoládu s croissantem a zapínám Snídani u Tiffanyho. Ten film má v sobě tak úžasnou pohodu, že to na vás kýchne - i kdybyste nechtěli. Audrey si zamilujete. HODNOTÍM 5/5 (TOP) ()

maruli

Není moc filmů, které jsou lepší než kniha, které ji dokonce předčí, u kterých se kudla v kapse neotvírá, když se literární předlohy nedrží. Opakovaným sledováním zraje jako víno a mně snad ani hvězdičky nestačí... ()

Talina

Vzhledem k době, kdy to bylo natočeno (nejsem příznivec starších filmů), je to hodně povedený snímek...příjemně mě to překvapilo. Knížka je sice knížka, ale Audrey byla ohromující herečka...a navíc i neuvěřitelně krásná! Zkrátka nemám co vytknout:) ()

Smerfetka88

U tohoto dílka jsem si připadala jako Američan, kterého posadili na gauč a pustili mu Starce na chmelu. Taky ocení hezký romantický film, ale víc nic. Neocení to jako my, kdo známe českou mentalitu a je to pro nás něčím známé. Prostě jsem nepochopila, čím je tenhle film pro Američany tak top. ()

fantomas19

Americká romantická komédia z roku 1961 je o vzťahu susedov a ich vzájomnej pomoci. Režisér Blake Edwards posiela do víru nočného života a bytových párty mladú krásavicu, hľadajúcu výhodnú partiu a najmä samú seba. Holly Colighly (Audrey Hepburn) si nerobí starosti o každodenné potreby a budúcnosť, vedie ľahkovážny život a čoraz častejšiu pomoc a útechu nachádza u svojho nového suseda, spisovateľa Paula Varjaka (George Peppard). Napriek snahám Holly o únik z vlastnej reality a zabezpečenia si pohodlného života po boku bohatého partnera sa jej vlastná povaha stane osobnou klietkou a pomaly speje do náručia priateľa Paula. Okrem živelnej, veselej a okúzlujúcej Audrey Hepburnovej stojí vo filme za pozornosť hudba Henry Manciniho, pieseň "Moon River" a celkom podarený scenár. ()

Murdock

Filmově to žádná velká pecka neni, ale herecky je to proti současný tvorbě úplně někde jinde. Audrey je bez debat, ale i Peppard je tady příjemně civilní, žádnej ultra-milovník jako Cary Grant a podobně. Všechno to tak příjemně plyne a člověka baví sledovat každej jejich rohovor...jediná smůla, že prostě jako film to moc nefunguje a za srdce nechytí tak jak by mohlo...možná tam měla opravdu hrát ta Marylin jak Capote původně chtěl... ()

ari1

Audrey hraje parádně o tom žádná. Ústřední melodie je legendární. A kocour je milej, ale to je asi vše. Sledovat 115 minut povrchní hloupoučkou kravičku který jde jen o peníze mě bohužel nebavilo. ()

karlee

To je snad ještě větší kýč, než Pretty Woman. Naprosto nevěrohodné, rádoby psychologické. Přesto dávám tři hvězdy, kocour je výborný a taky mám trochu slabost pro AH (těmito iniciálami nemyslím Vůdce). ()

Monty2729

Snídaně u Tiffanyho byla pro mě poměrně velkým zklamáním. Měla jsem velké očekávání a ty bohužel tato romantická komedie nedokázala naplnit. Příběh mi přišel takový o ničem, hlavní hrdinka velice nesympatická a její vyvolený velice nevýrazný. Čtvrtou hvězdu si tak tento film zasloužil jen díky konci, kde jsem poprvé cítila nějaké emoce a samozřejmě díky Audrey Hepburn, která svou roli zahrála opět skvěle. ()

Jakub

Scénář je sice slabší a Rooney je tam taky zcela zbytečně ale pro svojí jedinečnou atmosféru a dokonalou nádhernou Audrey mám snídani hodně oblíbenou. I ten happyend se mě líbil a to mám rád spíše depresivnější konce . Komentář kleopatry je nejlepší co sem si na čsfd přečetl. ()

dogma97

Na 55 let starý film je udělaný hodně moderně (herecký projev, dialogy, režie) - nebýt zpětné projekce při jízdě v autě, tipuju dvacetiletého mladíka. Zajímavý je i vývoj z čisté komedie v první čtvrtině k serióznímu příběhu. ()

topi80

Jak mistrovský musí být film, jehož hrdinkou je holka, kterou by v normálním životě bylo nejlepší poslat někam, leč s tváří a duší Audrey Hepburn je vše zapomenuto a do duše se vkrádají úplně jiné pocity a dojmy? Tak mistrovský jako Snídaně u Tiffaniho. Nedá se to moc popsat, to se musí vidět (a být ve správném nostalgicko - romantickém rozpoložení). Nezapomínejme ani na skvělou hudbu. A pánové se mohou podívat, že když budete ženskou poslouchat a snášet její rozmary tak jako Paul, nemusíte být ani úspěšný, ani zábavný, ani krásný, ani bohatý ba ani charismatický :-) ()

Duke90

Tak v tomto případě dost dobře nechápu, co je na Snídani u Tiffanyho natolik úchvatného. Audrey Hepburn má daleko lepší filmy a bez ní by hodnocení kleslo ještě minimálně o polovinu. Dle mého názoru dost nudná (a až příliš uremcaná) konverzačka s krásnou Audrey, pěknou ústřední melodií a lehce dojemným závěrem... Toť vše! ()

Blake Edwards: 1922 – 2010

Blake Edwards: 1922 – 2010

17.12.2010

Ve středu v noci se na svůj poslední večírek někde tam nahoře vypravil velký filmař, držitel čestného Oscara za celoživotní dílo Blake Edwards. Všichni si jej pamatujeme především jako tvůrce… (viac)