Audrey Hepburnová v hlavnej úlohe dnes už legendárnej americkej komédie, ktorá bola ocenená dvoma Oscarmi. Film vznikol podľa rovnomennej knihy Trumana Capoteho. Je to príbeh mladej, emancipovanej dievčiny Holly Golightlyovej, ktorá sníva svoj sen o skvelej budúcnosti uprostred New Yorku. Zatiaľ však žije iba z "príspevkov" na taxík a oblečenie od svojich pánskych obdivovateľov. Jej plány naruší zoznámenie sa s mladým spisovateľom Paulom, ktorý sa prisťahuje do domu, v ktorom býva. (RTVS)

alky

Moon river, wilder than a mile, I'm crossing you in style some day. Dream maker, you heart breaker, wherever you're going I'm going your way. Two drifters off to see the world, there's such a lot of world to see, we're after the same rainbow's end waiting round the bend my huckleberry friend, moon river and me... ()

JankaPP

Už potom, čo som si prečítala knihu Raňajky u Tiffanyho ma to lákalo pozrieť si príbeh sfilmovaný. čakanie sa vyplatilo. Film, ktorý ani rokmi nestráca na sile a pôvabe, ba povedala by som že naopak, získava na kúzelnosti. ()

Moraldo

Byl by to průměrný, ničím nezajímavý romantický film, nízký příběhem a asi i rozpočtem. I ve své době by byl považován za béčkový, i ve své době by byla vidět do nebe volající imitace "Japončíka". Jenomže se v hlavní roli objevila božská Aurdrey a i takový hnidopich jako já náhle zapomene na všechna kdyby a nechá se strhnout tím záhadným magnetismem a doslova kouzelnou nostalgií, která se line z obrazovky pokaždé, když si film pustím. I ten podivný "Japončík" má najednou ve filmu svoje místo, jiného bych tam nechtěl. Prostě tenhle film je výsostná kultovní podívaná a je jedno řešit proč. ()

estella

Roztomile, zabavne a odlehcene. A pro mne - jako majitelku koucoura - i dojemne :) PS: A uzasna pisen Moonriver vam nepujde z hlavy!! ()

Formanka

Vážně jsem nečekala, že uvidim až takhle nádhernej film. Nadchly mě herecký výkony Audrey i George Pepparda. Čím to, že většina filmů s Audrey je tak kouzelná? Měla neuvěřitelný charisma. Jsem ráda, že hlavní roli nakonec nedostala M.Monroe. Uf, díky za tenhle film..smršť emocí. ()

Shifty86

ke dverim vam to bude trvat 4 vteriny, davam vam dve ... to byla ovsem jedinej vtipna scena za 80 minut po ktery jsem na to vydrzel koukat... :/ ()

gizi

Musím říct, že jsem mírně zklamán. Řekl bych, že film nijak moc nevybočuje z průměru, nijak moc jsem se nepobavil ani romanticky nezasnil. Jen 60%. ()

jazzuSKA

Chvilku se zastavme a prožijme něco co tu dlouho nebylo. Láska nevykreslená romantickými schůzkami.Je to vlastně strašlivě smutný film o smutné Holly, která je neuvěřitelně naivní, dobrosrdečná,ale sobecká. Nejkrásnější žena, je tou nejosamocenější ze všech. Může mít všechno,ale nemá nic. 50 dolarů za toaletu a v srdci prázdno. I ono přehráváné štěstí s brazilcem je typické. Holly si myslí,že peníze jsou štěstí. Bohužel.. Film není dokonalý,ale Audrey ANO. Všechno co dělá a jak hraje,je tak kouzelně realistické, že uvěříte některým nesmyslným přehmatům,které Holly dělá. Hudba je úžasná spousta záběrů také. Nemohu dostat z mysli obraz ve kterém Audrey leží na posteli a kolem ní padá peří a jediným světlem jsou otevřené dveře do místnosti. Dokonalé. Dávám 5 hvězdiček, za Audrey ikdyž za toho otravného japonce jsem chtěla dát 4. ()

marttul

...Bože...Ta nejkrásnější žena, která kdy žila na této planetě v jednom z nejkrásnějších filmů, jaké jsem kdy viděla. Marně hledám slova, kterými bych popsala pocity, které ve mně tento film zanechal. Krásný příběh o mladé dívce, která nemá jasno v tom, kdo vlastně je, a jakým směrem by se její život měl ubírat ( ano, přiznávám, trošku jsem se v ní našla =o)). Dokonalá Audrey Hepburn, "princ na bílém koni", kocour beze jména a neustále vytočený Mickey Rooney. Tento film si pouštím minimálně 5x do týdne a pořád nemám dost. Myslím, že Audrey bude mým vzorem a ideálem krásy už napořád =o)) Kdo neviděl, jako by nebyl...=o) ()

stado

Nádherný film,který asi nejlépe vystihuje kouzlo Audrey. Neumím si představit jinou herečku v této roli. Audrey byla famozní. Jeden z mých nejoblibenějších filmů a titulní písničku mám uloženou ve své hlavě navěky. ()

Dr.dogous

Taky bych někdy zapařil jako v tom filmu. Byla to vypočítavá potvora nebo naivka? Občas neví, co mluví, ale řekl bych, že dobře věděla, co chce. Takže já jí prokoukl, proto jen 77% ":-) ()

fox_karol

Myslím, že tenhle film nikdy nepopíšu slovy tak, jak bych chtěla. Ty slova prostě neexistují. Tenhle film by neexistoval s nikým jiným než s Audrey, její nezaměnitelné kouzlo posunulo tento film na úplně jinou úroveň, bez ní bych jej nikdy tolik nemilovala, jedinečné dílo s jedinečnou herečkou v roli mile naivní dívky. Takový film už nikdy nikdo nevytvoří. ()

tus.pajus

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Nádherná hudba a vždy když slyším píseň moon rover v jiném filmu nebo seriálu, tak si vzpomenu jak úžasná Audrey sedí na okně s turbanem z ručníku. Taky je to jeden z těch mála filmů, u kterých si člověk řekne: " no jo falm film, ale kniha byla lepší". Tady ikdyž kniha je skvělá, film je dokonalý taky. ()

vojta033

Pro mě nejlepší film s Audrey Hepburn. V žádném jiném snímku mi nepřišla tak jako zde. Krásně bláznivá, nespoutaná a dojemná. Občas sebestředná a sobecká. Ale dohromady dokonalá. A jen ona dává postavě to, co je na ní nejdůležitější. Myslím, že taková herečka se už nenajde. Alespoň pro mě se žádná z hereček ve filmech, co jsem kdy viděl této dámě nepřiblížila. George Peppard bez doutníku, ale dobře sekunduje. A ke všemu výborná hudba. Spojení všeho mi dává 5* ()

Blake Edwards: 1922 – 2010

Blake Edwards: 1922 – 2010

17.12.2010

Ve středu v noci se na svůj poslední večírek někde tam nahoře vypravil velký filmař, držitel čestného Oscara za celoživotní dílo Blake Edwards. Všichni si jej pamatujeme především jako tvůrce… (viac)