Audrey Hepburnová v hlavnej úlohe dnes už legendárnej americkej komédie, ktorá bola ocenená dvoma Oscarmi. Film vznikol podľa rovnomennej knihy Trumana Capoteho. Je to príbeh mladej, emancipovanej dievčiny Holly Golightlyovej, ktorá sníva svoj sen o skvelej budúcnosti uprostred New Yorku. Zatiaľ však žije iba z "príspevkov" na taxík a oblečenie od svojich pánskych obdivovateľov. Jej plány naruší zoznámenie sa s mladým spisovateľom Paulom, ktorý sa prisťahuje do domu, v ktorom býva. (RTVS)

Joski

Otrepaná klasika s vtipnou kráskou a skvelou hudbou. Sám Edwards priznáva, že by to natočil úplne inak. Vďaka jeho improvizácii sa scéna s bujarou párty stala najlepšou ikonou pre nasledujúce generácie hollywoodskych filmov. Povinnosť aj pre cinefilov. 80% ()

Chip89

Nádherný příběh, kterých se v dnešní době sice točí stovky, s mnohem větší zápletkou než je tahle, ale tenhle snímek je přesto tak strašně jiný a dojímavý. Nevím jestli je to tím, že už je to starší film nebo má v sobě takové kouzlo, které nedokážu popsat, ale vím, že u dnešních filmů se toho nedočkáme. Nádherný příběh o bláznivé dívce. A k tomu je ta dívka neuvěřitelně nádherná a svá. A musím uznat, že Audrey Hepburn je paní herečka, protože nedávno jsem viděla snímek Prázdniny v Římě a tam hraje takovou hodnou, nijak a tady hraje ,,čerta". Je to prostě paní, co umí hrát:-) ()

M0NCA

"Když vidím svět rudě, sednu do taxíku a jedu k Tiffanymu, tam se mi nemůže stát nic ošklivýho a dušička má pokoj." Tohle máme s Holly společné, jen s tím rozdílem, že když vidím svět rudě já, nesedám do taxíku, ale k televizi. Dušička má pokoj díky oné sofistikované lehkomyslnosti a rozpustilosti, která Audrey jako Lulamae dokonale sedí. Postava, kterou milují stejně tak muži jako ženy. A v tomhle případě možná i ženy o něco víc... Každá totiž sníme o newyorském životě Holly Golightlyové aspoň na jeden den. ()

lakart

Bohužel to není plné hodnocení vzhledem, o jak slavný film jde. Celkově je film skvěle natočený, dobře napsaný a zrežírovaný. Vtip, drama, příběh, herecké výkony . Všechno super, ale filmu chybí alespoň jediný zásadně zamapatovatelný moment, kterým by se snímek vymanil od ostatních. Takhle je to vinikající film dávné americké kinematografie. Musím ovšem vyzdvihnout fenomenální výkon Audrey Hepburnové. 90% ()

caba

Nechápu takové hodnocení filmu,který jsem chtěla dokonce po půl hodině přepnout.Ale vydržela jsem a čekala ,abych pochopila tu záplavu *****.Holly nebyla mile bláznivá ,ale opravdu bláznivá .Jako muž bych takovou ženskou vůbec nebral.Nechápu ,že si může někdo tento film notoricky pouštět .Já ..jednou a dost.Kladně hodnotím hudbu a píseň, to jsou ty 2*...Nebo nebyl správný čas a nálada na tento film??, ()

markotter

V zásadě naivní hovadina s jednoduchým dějem, ale roztomilá. Ale Audrey Hepburn byla tak rozkošná, že tyhle negativa jsem byl ochotnej nevidět. ()

neo93

Další ze skvělých snímků s Audrey Hepburn v hlavní roli. A je to znovu tato slavná herečka, díky čemuž si film zaslouží jistou pozornost. Bez její přítomnosti by byl snímek více než poloviční. Ona je tím středobodem, kolem které se točí celý, avšak ne příliš originální příběh. Tentokrát představuje mladou nevinně roztomilou dívku Holly, která odešla z venkova do velkoměsta, New Yorku, z naivní vidinou lepšího života. Ovšem takový život nepadá nikomu jen tak do klína. Její život se jen potácí v určitém kruhu, ve kterém využívá náklonnosti ostatních mužů a užívá si tak svého života. Tuto zavedenou rutinu ji naruší až nový soused, spisovatel Paul, jenž se do ní, jak jinak než zamiluje. Příběh, jak už bylo řečeno, není z nejoriginálnějších, ale to nakonec tolik nevadí. Je jen zábavné pozorovat tuto dvojici, která vytváří určitou pohodovou, někdy úsměvnou, jindy vážnější atmosféru snímku. Ať už jsou na večírku, v baru, obchodě, knihovně, nebo v jejím maličkém bytě. Ve výsledku je to však znovu Audrey, jež stačí, aby se ve filmu trochu pousmála, a všechno ji odpustíte. ()

Kotsour

Krásný a dojemný film o dívce, která hledá sama sebe a své prázdné nitro plní věcmi, které jí štěstí ve skutečnosti nikdy nepřinesou. Energii a životní sílu tak čerpá z lidí, kteří jsou k tomu svolní. Pro nás muže zcela cizí a nepochopitelný způsob života, na první pohled odsouzeníhodný, po hlubším zkoumání spíše politováníhodný a teprve později i vysvoboditelný a napravitelný. Film divákovi nic nevysvětluje, nic neospravedlňuje a tak pouze ukazuje čistou skutečnost, ve které Holly žije a ve které s přirozeností cílí především tam, kde z toho kouká jasný a snadný prospěch. Dokud nedostane lekci, která vše změní. Pátou hvězdu musím bohužel ubrat kvůli zbytečným a zcela nepochopitelným scénám s japonským sousedem, které působí jako by sem byly vestřihnuty z pokleslých japonských televizních pořadů... Ocenit musím brilantní scénář a dialogy. ()

sigi2

Po celý čas ma udivovala vernosť Capotovej predlohe, no záver ma presvedčil, že Hollywood jednoducho neznesie konce, ktoré sú iné ako šťastné. Audrey Hepburn je však neodolateľná... ()

raneczech

Jedna z nejlepších romantických komedií všech dob, ne li přímo ta nejlepší. Její kouzlo pro mě tkví především v úžasné Audrey. Ta dokáže svou postavu naplnit neskutečným charismatem a není problém pochopit, proč před ní každému muži ochabla kolena a dokázal by jí odpustit cokoli včetně vraždy. Věrohodně stvárňuje také její přerod, který pro mě není otázkou finále, ale dlouhého procesu táhnoucího se celým filmem- včetně čím dál většího vypětí, které Holly musí vyvinout, aby tento přerod utajila. Nesmíme ovšem zapomenout ani na krásnou hudbu, a konečně i na režiséra, který opět prokázal svůj komediální talent a vtisknul v zásadě sentimentálnímu příběhu. který dojme i cynika, neopakovatelný vtip. Pro mě je ten film klasika, ke které se rád vracím a vracet budu. ()

wito

Pekne rozvinutý komplexný film. tento filmík má šmrnc tiffanyho, pôvabnosť audrey hepburnovej a ľahkosť i dramatičnosť manciniho soundtracku. príjemné pozeraníčko. ()

renegrido

Výborný film s výbornou Audrey Hepburn v hlavní roli. Film o hledání sebe sama, Holly se snaží zařadit se mezi americkou smetánku, proto si chce najít bohatého muže, ale tyto vztahy jí nevycházejí. Ale jak už to u takových filmů bývá, vše skončí dobře - dojemným závěrem. ()

j.o.j.o.

Počáteční velké přísliby k tomuto filmu mě velmi zklamaly. Samozřejmě, že Audrey Hepburnová byla skvělá, tak jak je u ní zvykem, stejně i její herecký partner určitě nezklamal. Ale možná díky tomu ostatní postavy, už vypadají tak nějak šablonovitě a ve struktuře filmu působí spíše zmatek. I přes to má film alespoň zajímavou atmosféru, kterou se bohužel snaží vytlačit naprosto se nehodící český dabing. ()

Astrebleue

Po vícerém shlédnutí musím přehodnotit.Už jsem mohla opravdu odcenit propracovaný charakter Holly, která ač si hraje na velkou dámu, je pořád malou ustrašenou dívkou. A také Paula, který má podobný způsob obživy. Až na jediný rozdíl, že Holly vším, co dělá opravdově žije. Je to krásná nadčasová podívaná. ()

Žažulienka

Zpočátku jsem si nebyla jistá, jak tento film budu hodnotit. Byla jsem udivená přístupem lehkomyslené Holly k životu, že se pořád tak bláhově viděla vdaná za nějakého chlapíka s tučným kontem... ale čím víc se člověk dívá, tím víc si ji oblibuje, její tvrdohlavost i lehkomyslnost... Krásný romantický film, který pohladí na duši nejednoho romantika, když slyší melodii Moon river:) ()

Chamyl

Audrey, Audrey, Audrey ... a Mancini. To je to hlavní - lépe jediné - co si budete ze SNÍDANĚ U TIFFANYHO pamatovat. A je to natolik silné, že rádi zapomenete na nesympatického Peppardova ješitu či na vyloženě trapného Rooneyho japončíka. Charisma a půvab malé velké herečky Audrey Hepburn dokáže i z jinak průměrné adaptace úspěšné knižní předlohy udělat bezmála kultovní záležitost ve svém žánru. Nicméně i přesto si myslím, že trochu střídmější stopáž a lepší výběr ostatních herců by filmu pomohly a romantický divák by si přišel bez výhrad na své. I když i takhle to není špatné... Prostě: Audrey, Audrey, Audrey ... a Mancini! ()

Blake Edwards: 1922 – 2010

Blake Edwards: 1922 – 2010

17.12.2010

Ve středu v noci se na svůj poslední večírek někde tam nahoře vypravil velký filmař, držitel čestného Oscara za celoživotní dílo Blake Edwards. Všichni si jej pamatujeme především jako tvůrce… (viac)