Československo, 1982. Totalitní režim se zdá jako nekonečný a neukončitelný. Antonín, příslušník tajné policie, je vnitřně neklidný, možná až psychopatický násilník, plný neartikulovaného vzteku a zoufalství. Znuděný vším okolo sebe nasměruje své démony ke zdánlivě čistému, spíše ale neuchopitelnému bodu – k mladé ženě Kláře. Není to láska ani jiný druh čisté vášně – pouze spalující touha po iluzi útěku z šedivé klece a nudy. Antonínova nesmyslná snaha získat Kláru pro sebe ho obrací nejen proti tradičním nepřátelům režimu, ale i proti vlastním lidem a systému samotnému. Pokud ale Antonín porušuje pravidla organizace, jíž slouží, není to gesto občanské nebo dokonce politické – je to vzpoura čistě osobní a zběsilá. (oficiálny text distribútora)

Seti

Z mého pohledu příběh psychicky narušeného a pracovně deformovaného člověka, který je uzavřen ve svém stereotypním a hodnotově vyprázdněném světě, a jenž se nakonec rozhodne pro svoji osobní vzpouru. Jejím katalyzátorem se stane citové vzplanutí, které hlavnímu hrdinovi odhalí patetičnost a naprostou bezobsažnost jeho života. Hlavní postava Antonína byla výborně napsaná a hlavně dokonale zahraná! Verbální i neverbální projev Ondřeje Malého zaslouží skutečně uznání. Český film jsem zavrhl již před drahnou dobou, ovšem jak se zdá, tak stačí opustit "vděčné" téma sladkobolné tragikomedie a ono to přeci jen nebude úplně beznadějné. Kdyby se tak naši filmaři ještě odvážili zapracovat i trochu víc akce. ()

bari68

Film, ktorý je často krát porovnávaný a skloňovaný so ,,Životy tých druhých,,.Teraz už aj ja viem, že je to právom.Naviac na české pomery je to veľmi originálne a nekonvenčne pojaté. ()

Tjaden

V českých končinách velice neobvyklý fim s noir atmosférou a skvělým záporákem v hlavní roli. Obsazení neznámých herců bylo správným krokem. Šedivé a depresivní kulisy osmdesátých let jsou tím pravým prostředím pro příběh vnitřně vyprahlého a ke všemu lhostejného agenta StB Rusnáka. Jeho vyústění mi až nápadně připomínalo Malkovichova Javerta z Bídníků. ()

Kanibal

Velice slušná atmosféra, která nevtíravě popisuje stísněnost doby, kdy i zdi měly uši a každý byl potenciálním šmejdem a práskačem. Trochu mě iritoval naprosto neviditelný Martin Finger, jako víceméně jediná kladná postava... ()

Pavlík

28. 01. 2011 (45.); v roce 1982 jsem absolvoval povinnou vojenskou službu a vůbec jsem netušíl, že takové osoby jako Antoním v naší republice žijí ()

brooklyn73

Fantasticky surove, syrove, suche a tvrde dilo. Skvela hudba,strih,zvuk, scenar i kamera. Herecke vykony pro mne skoro neznamych hercu jsou dokonale.Nejvetsim plusem pro mne vsak je,ze film si vubec na nic nehraje. Pripada mi jako by tvurci ani nechteli nekoho oslovit, jako by jim byli vsichni ukradeni. Prave v tom je asi jeho nejvetsi sila a moc. Ano venoval jsem tomuto filmu dve hodiny a dvacet minut meho zivota - nemuzu rici ze jsem nyni necim obohacen, ze mi film neco dal,nebo ze se mi muj vlastni zivot bude nyni ziti daleko snadneji, ale ze vseho nejdulezitejsi pro mne bylo, ze jsem si film neuveritelne uzil a vychutnal. Pro mne jasna nominace na Oskara - ono tam vsak neni moc "zadku libani a do zadku lezeni" tak nevim... ()

BluT

Asi je to tím, že jsem v té době nežil, ale film Pouta mi absolutně nic nedal. Českou tvorbu mám obecně rád, ale když už tenhle film sakra vyhrál nějaký ty Zlatý lvy, tak jsem čekal, že bude aspoň trochu jinej (a "lepší"), než ostatní tuzemské filmy s podobným námětem. Ne že by to byl úplně špatnej film (například herecký obsazení je super), ale rozhodně není originální a výjimečnej. V porovnání s konkurencí takovej průměr. A jelikož mi hlavní téma nic moc neříká, nemůžu hodnotit kladně. Respektive kladně jo, ale nízko. 45% ()

zencitizen

Možná ještě horší než Hřebejk. Ten film je perverzně s každým shlédnutím horší a horší. Jasně Kačerova kamera to svýma hezkýma kompozicema upprostřed panelákových skulptur všechno smázne, ale nakonec nepomůže ani to. Přišerné divadelně-ochotnické herectví (stačí srovnat jak hraje třeba takový Finger jinde - u Jařaba nebo u Sedláčka), ale co je hlavní průser nebo prohra tohodle filmu je Štindlův snaživý, ale naprosto mimózní a příšerný scénář. Štindl vymyslel zkrátka katalog scének, ke kterým se pak imho pracně dodělával příběh. (...) Aktualizace - 16. 9. 2014! Možná tenhle koment zní moc krutě - když tak čtu rozhovor Špačka a Fily v Respektu a vidím, jak říká že mu Kačer vlastně určoval celou jednu podstatnou složku režie (tj. rámování kamery, timing záběru, návaznost záběrů na sebe), tak musím říct, že ten fim na to vypadá. Prostě herecké scénky různého kalibru napasované do způsobu snímání, který jim není vlastní. Ale jinak myslím pořád, že je něco špatně už v tom scénáři. Jsem zvědav na Místa. ()

Billie777

Pěkný psycho. Hodně depresivní film a právě to mě na něm tak bavilo. Film podle mého gusta, úžasná atmosféra i herecké výkony. Docela neokoukaný (to je další plus) Ondřej Malý byl v roli odporného zakomlexovaného estébáka naprosto dokonalý a přesvědčivý (Českého lva získal po právu) a i další herci (Veselý, Finger) se mi líbily, včetně těch slovenských, u nás neokoukaných (Farkašová, Latinák). Ani si nevzpomínám, který český film natočený v posledních několika letech by mě tak bavil. Pouta jsou pro mě jednoznačně nejlepší český film současné doby. A Radim Špaček velmi nadějný režisér. ()

Sygi

S odstupem si uvědomuji dokonalost tohoto filmu, ztvárněn naprosto bezchybně, splnil své poslání. Jeden z nejlepších novodobých českých filmů vůbec. ()

Wally

Se divím, že za tenhle výkon zůstal O. Malý bez Oskara.... Fenomenálně zahraný hajzl jak má být... To se jen tak nevidí :-) ()

klukluka

Strhující, na český poměry neskutečnej (!) biják. Scénář, Ondřej Malý, režie... V tomhle pořadí. Ale ve výsledku, jako celek- fakt střela. Jsem tím ohromenej. ()

wosho

Velice podařený český film (za posledního půlroku je to již třetí český skvost). Špaček, filmový anarchista a buřič, se po delší tvůrčí výluce zazářil jako opravdová režíjní star (odvedl velký kus práce a nejednou se dotkl absolutního vrcholu-úvodní chlastací STBácký večírek s hudebním výstupem je geniálně zrežírovaný). Celý film má pevnou ruku režiséra, jenž se nebojí riskovat a experimentovat (což na druhou stranu dělal vždy, ale moc mu to dříve nedařilo-viz Plyšový lev). Rozhodně však ovace nezaslouží jen on. Scénář je dokonalost sama. Vyvážené drama, s přídavkem černého humoru a občasná hláška (ty navíc většinou vynáší major Olda Kaiser tak, jak málokomu by se to podařilo). Scénář je promyšlený, důsledný , pokládající důležité myšlenky nevtíravě, za to však důsledně. Ale na co by režie a scénář však byly, kdyby to vše neodehrály herci jako zde. Antonín je nejen napsaný, ale hlavně přesně odehraný charakter. Postava která svou komplikovaností připomíná třeba hlavního hrdinu ze Spalovače mrtvol. Rozhodně se jedná o jednu z nejzajímavějších postav v našem filmu a to nejen za posledních pár let. A to se týká i zbylých hlavních partů. A nesmím nevynechat pochvaly kameře, hudbě, či výpravě. Celkově jsou Pouta těžkým, složitým a depresivním filmem, který si diváky bude hledat těžce. ()

Eraserhead

Důkaz toho, že i český film může vypadat velmi profesionálně a světově. Herecky a technicky skvělé, jen mě to nechalo emocionálně dost chladným. ()

Rema

Tvůrci Pout nechávají svého hrdinu zvracet proudy nenávisti, krutosti a dekadence, aby nás nakonec přivedli k poznání, že i tato ztracená ovečka má nárok na soucit. Téma, které už zpracovali mnozí a někteří lépe. Jaký záměr ale měli tvůrci Pout s ostatními postavami, není tak docela jasné. Také absolutní zkreslení reality disentu a postupů STB nemá žádný nosný význam a bohužel se ve výsledku jeví ne jako záměr, ale jako chyba z nedostatečné znalosti faktů. Stopáž příliš dlouhá. ()

duddek

Spojení "to pořešíme" zasazené do roku 1982 zní dost anachronicky. Ale jinak jsou dialogy docela vtipné a je to ta lepší část filmu. Horší je to třeba s postavami – sympatická z nich není ani jedna (možná až na manželku?). Antonín vypadá jako kříženec Lance Armstronga s Putinem, ale to na věci nic nemění. Na český film to špatné není, ale... Hollywoodu šlape na paty jen ve frekvenci sprostých slov (což je, jakkoliv jsou pestrá, trochu málo). ()

Hanys_

Nebudu zakrývat zklamání, protože na Pouta jsem se těšil ze všech letošních českých filmů nejvíce a ten výsledek mě jaksi moc neuspokojil. Přepísknutá stopáž doslova bije do očí a nezachrání to ani perfektní herci ani ta dokonalá hudba (něco tak kvalitního jsem v českém filmu dlouho neslyšel..) ()

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz