Křesťanský magazín je zpravodajsko-publicistický pořad ze světa náboženství. V jeho zorném poli jsou jak velké světové události s náboženským podtextem, tak i aktivity, při nichž se potkává svět domácích církví s českou společností. Nevyhýbá se složitým kauzám ani názorům křesťanských osobností na ně. Snaží se také představovat nejrůznější duchovní, charitativní a výchovné aktivity církve i blízkých organizací a jednotlivých křesťanů. Důraz je kladen na ekumenické zaměření respektující názorovou pestrost české ekumény, na podtržení základních křesťanských hodnot, které jsou současně i hodnotami obecně evropskými. (Česká televize)

daEmoNickY

Vysvětlují tu věci okolo víry poměrně jednoduše a srozumitelně, to je dobré ne všichni mohou navštěvovat kostel (lidé v nemocnicích ...). Místy se to táhne a je to i nasládlé, ale vzhledem k záběru na co největší diváckou (příp. křesťanskou) obec (mladí, staří) je to pochopitelné. Bezvěrci je to k čemu? Může se přesvědčit že křesťani nekoušou, tím spíš pořádají spoustu dobročinných akcí. Nakonec slovní hry (příběhy) ve kterých se snaží dokazovat Boha či mu vzdávat dík (...), tedy směřují k přesně danému cíli, nejsou špatný trénink i pro mysl bezvěrce. __ Chybí něco podobného pro židy, na co by koukali ti co nejsou židi. ______ DOPORUCENO ______ Dokument o náboženstvích http://www.csfd.cz/film/257842-svetova-nabozenstvi-spurensuche-die-weltreligionen-auf-dem-weg/ . Středověký soudní proces s prasetem http://www.csfd.cz/film/13290-hour-of-the-pig-the/ . Kněz co si přidá ke kázání humor a lidé se vráti do jeho kostela http://www.csfd.cz/film/219286-univerzalni-uklizecka-keeping-mum/ . Velice chytlavá písnička http://www.youtube.com/watch?v=Bu5leW_aCYc . ______ STRANOU ______ Následuje nechutně sarkastická verze komentáře. Věřícím může činit potíže to číst, podobně jako pravověrnému ateistovi číst bibli : ______ Náboženství je stejně zlé jako nůž, někdo si s ním namaže chleba (případně díky němu - červenou marmeládou), jiný poruší 6-té přikázání (5-té v katolické verzi). Jo a skus popřít nůž ... komu's tím pomohl? Tak vidíš, nuž prostě je. Nemá smysl ho popírat stejně jako náboženství, protože to je jako nůž. Už jsi někdy s někým mluvil o Kristu ? ..... (a tak dál) ______ Náboženské sešlosti (zvlášť pak křesťanské), jsou jak MMORPG kde se hraje na hledání důkazů, či chytlavých podobenství. To vše je nutné vymýšlet na věty v knize, která se pro jednoduchost jmenuje Kniha. I kdyby jsi byl velice senilní tak ji dostaneš "Já chci ... knihu .... eee ... tu knihu ..." . Tady je. ______ Odměnou této hry bývá nesmělý sex s mladými nadrženými křesťankami. Až doděláš poslední nezapoměň na řeč o prvotním hříchu, holky to maj rády na zapřenou a pak to pro tebe bude ještě větší výzva. Doporučuju! Ty věci co ty "malé Venuše" dělaj s růžencem! ... Tábor plný mladých křesťanek s chvějícím se hlasem plným zbytků po vytržení .... vibrátoru neb právě dočetli Solomonovu báseň. ()

otík

Nechápu, že tento typ pořadu hodnotí lidé, kteří vůbec křesťanství neholdují a vůbec je nezajímá. Když nemám rád např. horory, tak se na ně nedívám a taky nehodnotím. Od mnohých recenzentů je opravdu ubohé, že tento pořad hodnotí. Ale jinak. Na ploše cca 25 minut je často ukázán jeden životní příběh, život nebo zajímavá skutečnost spojená s náboženstvím. Z viděných dílů zaujal především ten o vojenském kaplanovi Tomáši Mlýnkovi, což je můj spolužák ze semináře, a ten o kratičkém životě syna Richarda Machana. Hudební režie: Václav Fiala ml. ()

galba

Bohužel nemohu souhlasit s názory ,,kvalitnějších" filmoznalců zde. Pro mne osobně tento pořad nijak zajímavý není, ale chápu, že si jistě svoje diváky z řad českého národa našel. Komentáře k tomuto obsahu mi připomínají diskuze na novinkách, či na seznamu. Poplivat vše s čím nesouhlasím. Ale jsem rád, že se tu tito radikální uživatelé prezentují, a otevírají mi nový pohled na konstruktivní kritiku a hodnocení... ()

štísko

Kvalitu bych nehodnotil čtyřmi hvězdičkami. Spíše tak za dva plus až tři . Ta jedna je za přínos , nebo spíše pokus o něj. Je jen málo pořadů které vytvářejí aspoň nějakou protiváhu k akčnějším snímkům. Především je dobře, že je tu svobodná možnost pustit si občas i pořad nabízející i jiné hodnoty než se vyznávají v běžné, převážně komerční filmové a televizní tvorbě. O kvalitě se dá samozřejmě diskutovat. Ale poslat tento snažívý snímek do odpadu jak to udělala velká část hodnotitelů jen proto, že se snaží, byť méně záživnou formou ukázat na hodnoty které většina účastníků nevyznává, mne přijde škoda. Asi jako vylejt vaničku i s dítětem. ()

CSSML odpad!

Kdysi jsem jej nepravidelně sledoval. Už podle fotografií magazín vyzdvihuje to nejhorší, co se dnes v Církvi a především mimo Ni nachází. Ekumenismus, lidoslužby, modernistické sedánky, zvrhlé pseudoumění. Za díl z 18. 10. 2015 propagující sodomii, konkubinát a postupy, při kterých jsou zabíjeny děti, jedině odpad! Ukápla mi za ty bukvice slzička, nebo to byl zvratek, ještě se musím podívat… ()

Paity odpad!

Je to sice těžké dát něčemu, co se věnuje křesťanství odpad, ale jinak to nejde. Jsem nevěřící Tomáš a tak je můj pohled na tento magazín ještě více příkrý než u zbytku populace. ()

Ledkodlaq odpad!

Tuhle jeblost všichni sponzorujeme se svých daní? Na základě jakého práva a logiky dostávají církve příspěvky od státu? Hlásíte se s k té či oné církvi? Tak si na ni plaťte, ale proč by jakákoliv církev měla být dotovaná státem nechápu a přijde mi to jako zhovadilost a přežitek středověku. ()

Maslord odpad!

Krestansky magazin nepatri do vysielacieho casu verejnopravnej televizie. Nech si pambickari siria svoje nazory na TV Luna alebo v kostoloch postavenych za peniaze danovych poplatnikov. Pri poslednom scitani ludi sa preukazal pokles veriacich na Slovensku, na co nejaky klobukovany kardinal povedal ze je to len koli tomu, ze sa ludia hambia k viere priznat. Presne tak, dobre ze sa hambia, maju sa za co. Verim ze dojde k odluke cirvi od statu a zaroven si myslim ze by vlada mala zaviest specialnu krestansku dan, aspon 40%. To by som mozno zacal verit ze boh existuje, LOL. ()

RedHot

Jsem hrdý na to, že všichni mí oblíbení uživatelé se zde staví na stejnou stranu jako já. Zdržuji se zatím komentáře, neboť si vás nepřeji zahubit. ()

Mallinali

Nesmyslné plivání na církev, je plivání na sebe sama a svoje kořeny. A člověk nebo kultura bez kořenů - ta pak zažívá to, co teď zažívá ta naše. Rozklad. Člověk je totiž tvor společenský a církev je vyjádřením jeho touhy i potřeby po organizaci v náboženství, které je také do jisté míry přirozenou potřebou (psychologicky je nutnost míti nějakou životní ideu). Ve 20. století se čistě sekulární ideologie ukázaly - těch mrtvých co za nima zůstalo - navíc se nám teď společnost rozpadá pod rukama. Křesťanství je totiž základ našeho kulturního kódu, společně s antickým dědictvím definovalo naší individualitu, svobodnou volbu, užívání rozumu umožněné už Biblí (!), motivaci k činům (pomoz si sám a bůh ti pomůže), sebekritiku, ideu pokroku (kvůli změně vnímání času) a také aplikaci teorie do praxe, nebo univerzální lásku. Prostě položilo základy toho, jak žijeme a myslíme i dnes. Takové myšlení jinde není (přímo šíleně dopadá srovnání se zamrzlým islámem) a je to základ úspěchu křesťanského světa. A pro některé zdejší nenávistné kritiky, kteří pouzakzují na nemožnost myšlení v církvi i náboženství - do 18. století byli všichni myslitelé věrní křesťané, celý středověk byla většina myslitelů z řad církve a církví podporována, univerzity také byly založeny a spravovány církví a takový Albert Veliký, Tomáš Akvinský, Roger Bacon, Occam, Koperník, Diviš, nebo Mendl byli duchovními. Máte tu nenávist nějak pomotanou. Brojíte proti omezování myšlení a sami ho nepoužíváte... PS: Malarkey - Pokud nerozenáš rozdíl mezi nenávistným zabedněným islámem a praktickým křesťanstvím, důvodem tvého myšlení, chování a moderního vědeckotechnického pokroku, pak je prezentace tvého názoru zbytečná. Já taky nic nevím o Kvantové chromodynamice a přes to nemám potřebu tím druhé otravovat ;-) ()

Ydrosten

Jsem tolerantní k jakékoliv víře nebo vyznání , ale nic se nemá přehánět. Někdy jsou tak otravní že bych je vraždil na potkání a doslova mi lezou krkem když postávají u supermarketů a cpou lidem do hlavy blbosti. Rozhodně bych někdy z bohem chtěl pokecat , a zeptat se ho na to proč mi vzal sestru ve věku 22 let ( a o několik let později i manželku ) , která zemřela na leukémii. Čím si to zasloužila ? Co má v plánu s tak mladou holkou která ani nestihla svoje první láskování ? To je ten dobrý bůh ? To je ten kterej dopustí aby všade byl takovej bordel ale bere lidem blízké ? To ať de do prdele. A jestli zkončím v pekle , tak fajn - stejně tam bude víc lidí jak v nebi , takže tam bude veseleji. Tenhle pořad , je výplach mozku a když se na něj máma dívá ( je věřící ) tak mám takový nervy že du dobravolně na nákup i když venku padaj trakaře. 1* - ty které to zajímá , nemusím soudit , ale mě to pod nos rozhodně nejde. ()

lemonova

Niekedy mám pocit, že k tomu, aby program dostal "odpad" stačí jeho kresťanské zameranie. Ale úprimne: vážne sa dá tento typ relácie porovnávať so skutočným odpadom typu "Smotánka", "Farmár hľadá ženu" alebo "Česko-slovensko má talent"??? ()

GordonCZ

Buďme rádi, že Česká televize vysílá něco takového, jako je Křesťanský magazín. Kdyby to byl Muslimský magazín, parafrázováním klasika: "boli bysme všici v ryci, prisahám Bohu, Kefalín!" Je zvláštní, že některé komentáře se jaksi vlastně ani k tomuto pořadu vůbec nevztahují (spíše využívají jejich prostor ke svým vlastním výplodům), ale to taky o něčem svědčí. Holt, klasický český kocourkov, no... Nejlepším řešením by asi bylo jednoduše doporučit, kdo se nechce dívat, ať se prostě nedívá. Pro ty, kdo se podívat chtějí, tady tento pořad je. A je to, ne? ()

Havala

Z tohoto pořadu jasně čiší takové to - máme na to vyhrazený čas ve veřejnoprávní televizi a ten si nenecháme vzít!!! Některé myšlenky jsou celkoem zajímavé, ale popravdě ikdyž jsem věřící, myslím že pořad nadělal víc špatného než dobrého. Češi to je vesměs banda blbců, kteří jakoukoliv tendenci k čemukoliv hned odsuzují, přesně jako tento pořad. Kdo chce, cestu k víře si najde sám. Mnoho jich bohužel není. ()