X-Men: Prvá trieda

• Česko X-Men: První třída (viac)
USA, 2011, 126 min

Réžia:

Matthew Vaughn

Kamera:

John Mathieson

James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Kevin Bacon, January Jones, Nicholas Hoult, Rose Byrne, Lucas Till, Edi Gathegi, Jason Flemyng (viac)

V roku 1962 počas kubánskej krízy vláda Spojených štátov amerických využila skupinu Mutantov s nadľudskými schopnosťami, aby s ich pomocou zastavila zločinného diktátora, ktorý chcel rozpútať tretiu svetovú vojnu. Ale prečo sa zo spriatelených mutantov stali nezmieriteľní protivníci? Čo predchádzalo chvíli, keď sa z Charlesa Xaviera stal Profesor X a z Erika Lensherra nenávistný Magneto a začala sa vojna medzi X-menmi a Bratstvom? (TV JOJ)

Langsuyar

Matthew Vaughn přichází se skvělým filmem, který si zakládá na vynikajících postavách, smysluplném příběhu, dravé akci a především výborné atmosféře. X-Men: První třída je opravdu prvotřídní film, který stojí za to vidět. Film roku, my fellow mutants! 9/10 ()

abenino

Tohle byl opravdu mazec !!! Jako fanoušek X-Menů si dovolím konstatovat, že se jedná o nejlepší a nejpropracovanější díl celé série. Excelentní herci, perfektní střih, kamera, triky a naprosto skvělá hudba. Z kina jsem odcházel s úžasem ve tváři. Nejde jinak, než se těšit na pokračovaní. ()

Radiq

Hodně se zadařilo a hle, konečně mě zas jednou nějakej film pořádně bavil. Obsazení hlavních rolí se vydařilo skvěle, hlavně Fassbender me neustále přesvědčuje, že si umí vybírat role a hlavně je pak taky skvěle zahrát. Příběh zaujme, páč každej, kdo viděl X-Meny a bavily ho, tak se chce dozvědět něco o začátcích... a tohle se prostě povedlo. A jak už je u mejch komentů k X-Menům zvykem - nevim, co vic dodat... ()

tomeek

Skvěle zpracovaný scénář s pozadím hrozby třetí světové války funguje bezchybně, McAvoy i Fassbender jsou skvělí, ovšem celý film má v parádě Kevin Bacon. Mluví tam německy, francouzsky a rusky jako by se nechumelilo a má styl, který takovému "padouchovi" pasuje. Vznik X-Men je myslím velice dobře vymyšlený, motivace postav chápete a potěšily časté narážky na X-Meny, jak je známe z "budoucna". Plus skvělé cameo Hugha Jackmana. Komiksům prostě retro sluší... ()

LukeUp

Moc povedený pohled zpátky. X-Meni jsou vyjímeční tím, že jdou tak trošku pozpátku a je to velmi zvláštní. Něco, o čem víte z předchozích dílů jenom útržky dokončit a udělat z toho takovéhle mistrovské dílo, smekám klobouk a chválím. 90% ()

SoolenJV

Zdá se, že můj dosavadní favorit mezi komiksovými filmy - Snyderovi WATCHMEN - našli přemožitele. First Class totiž ke skvělému vizuálu přidává mnohem chytřejší příběh a navrch dynamické zpracování, skvělý střih a herecké výkony. Jedno z překvapení loňského roku, které jsou bohužel docenil až se značným zpožděním. ()

DannyJ

Opět jako u Wolverine Origins.. PROČ, proboha PROČ tam zbytečně dávat opravdu stupidní X "kids", kteří celou atmosféru kazí a to pořádně. To mi neříkejte, že je nemohli nahradit někým míň trapným.. Jinak Hlavní dvojice NAPROSTO super! I záporák v podání Kevina Bacona je dobrej. Nebejt mlaďochů dávám jasně 5 hvězd. ()

Nivenx

X-Men: První třída je z mého pohledu velice dobrým filmem, ale rozhodně si nezaslouží vyšší hodnocení, jak předešlé díly. Je to silnější jak Origin:Wolverine, ale svým pojetím se vyrovná Poslednímu vzdoru. Jako originální se mi velice líbilo, jak vznikl Magneto i Charles, efekty a propracovanost charakterů opravdu dobré plus bohužel nějaké to klišé a máme dobrý díl. Bohužel mě drobet zklamalo zdejší hodnocení, jelikož když jsem viděl tolik procent, tak si říkám jaké to může být a očekával jsem od toho více, než jsem dostal. Takže jen mírné zklamání, ale jako celek prostě funguje. 75% ()

panMartin

Jo jo tohle bylo pro mě obravský překvapení fakt parádní zážitek. Jeden z nej filmů roku, herecký výkon Jamese McAvoye, Michaela Fassbendera a hlavně Kevina Bacona byly excelentní. Tak tohle jednoduše nemá chybu!!! 100% ()

Gonzi

Jinak je to ale skvělý film, je dobře vystavěný, příběh se sune příjemným tempem, postavy fungují a Magneto s hlavním záporákem jsou vystaveni perfektním situacím kde se krásně vykresluje jejich charakter. Celé je to líbivě natočené a kudos za pořádné používání superschopností (proč bych nerozdrtil vojákům přilby na hlavě ). Hlavní výtky jsou vůči slábnoucímu tempu, kdy finále graduje spíš přes vztahy a né tak moc, jak by mohlo. Taky by to mohlo víc vyvolávat emoce, působilo to dost chladně. ()

ing.Frosty

Matthew Vaughn vrátil slavné sérii zašlý lesk. I když mám rád jak Wolverina, tak Poslední vzdor, tohle je opravdu jiný kalibr. Vaughn do nás láduje jednu parádní scénu za druhou. Ať už se jedná o akční nebo klidné pasáže, člověk vydechne až při odchodu z kina. Hlavně postupné stupňování a vyhrocování rozdílných názorů mezi Charlesem a Ericem je parádní. A speicálně bych vyzdvihnul famózní využití jediného povoleného slova fuck :-). Krapet nám haprujou digitální triky ale jinak film vypadá 2x dražší než ve skutečnosti byl. Zároveň je celkem nabouraná časová kontinuita, ale čert (resp. Azazel) to vem. Tohle je jsaný kandidát na film léta. ()

Doudis19

Na Vaughna a očekávání vzhledem k všeobecně nadšenému přijetí poněkud rozpačité dojmy. Jistě úkol splněn, nový x-meni těm starým v žádném případě ostudu nedělají, avšak řítí se v tak rozlítaném duchu a střemhlavém tempu, že o nějakém hlubším zážitku nemůže být řeč. Vaughn udělal co umí nejlépe, cool týmovku plnou nápadů a super postav (Magneto boží), která baví od začátku do konce. Možná všechny ty nároky byli příliš a s odstupem času člověk uzná, že si snímek absolutorium zaslouží, avšak bezprostředně po shlédnutí nemám potřebné pocity. ()

Mr.Ripley

Stále si nejsem jist názvem. Nebylo by jméno X-men origins: Magneto begins příhodnější? Úžasné herecké výkony všech zúčastněných posouvají postavy o dvě třídy výše a nechávají je rozvíjet nevídaným způsobem. Magneto nikdy nebyl tak fascinující a charismatický (Ian McKellen odvedl obdivuhodnou práci a vtiskl mutantovi takovou tvář, jakou si všichni budeme pamatovat, ale Michael Fassbender jej o něco málo překonal.), Charles je skoro stejný, až na svou mladistvou svěžest, kterou je divákovi natolik přitažlivý a blízký. Především Mystique se dočká obrovského vývoje, ještě teď mi z ní divoce buší srdce. Vaughn opět dokazuje, že patří mezi absolutní špičku součastnosti a zaslouženě se vyhřívá v mé topce. First class v mých očích překonal Singerovo X-meny a dovedl je k absolutní dokonalosti. Jediné čím si nejsem stoprocentně jistý je letová akční sekvence mezi nováčky. Působila krapet směšně. Jsem si jistý, že po druhém shlédnutí veškeré pochybnosti ohledně této scény zmizí. "Go fuck, yourself!" ()

Ithildaria

Slušný prequel k celé sérii, čekala jsem něco mnohem horšího a skoro jsem se bála na něj podívat.Našťěstí se jim to povedlo a trilogii tím "nezabili". Jedinou vážnější výhradu mám ke Xavierovi, protože má ztělesňovat někoho, koho tak dobře zahrál Patrick Stewart... a tomu mláděti jménem McAvoy prostě nemůžu věřit, že z něj vyroste autoritativní vůdce celých X-Manů. Nestačí na to. ()

Cedr

Komiksový film podle tradičního receptu okořeněn v současné době tak populárním ultra-cool vzhledem, že je skoro k nerozeznání od konkurence. Co teda X-Men: First Class dělá výjimečným? Nic. Ale to neva, protože divák dostává přesně to co očekává a o ani chlup navíc či na míň. Možná tedy až na podle mého názoru příliš strojenou snahu o bro-mance. Tak jako tak to naštěstí plně vyvažuje January Jones a její... přednosti. X-Men: First Class je moderně natočeným komiksovým filmem a zkušeně notnou porci stylu těží z doby a prostředí ve kterém se odehrává. Ničím však před ostatními moderně natočenými komiksovými filmy nevyniká a brzo upadne v zapomnění. Nicméně bylo to cool? Bylo. Bavil jsem se? Bavil. ()

Remivsremi

Nejlepší x-menovský film. Ve snímku se pořad něco dělo, nejsou zde žádná hluchá místa nebo nedejbůh nějaká vata. Všechno dává smysl, hlavně mě dostalo to navazování s ostatními filmy v sérii, to jsem opravdu nečekal. Vaughn si mě svojí verzí naprosto dostal a jsem neskutečně rád, že X-meni dostali opět důstojný film. ()

chelseaman22

Velké očekávání a velké naplnění. Ke spokojenosti by mi stačil samotný Wolverine, První třída byla doslova a dopísmene tím nejlepším kaviárem, co se dá v Petrohradě sehnat. Fakt, že bude plno akčních scén nikoho nepřekvapil. Možná překvapilo to, že to vůbec dávalo smysl. Žádná svíčková z králíka či kuřete. Svíčková ze svíčkové s nedostatkem brusinek. Ale dokonalost nikdo nečekal. Film svou roli splnil, a my buďme rádi, že laťka od studia Marvel stoupla zase o něco výše. 87% ()

Sedmá Mission nabírá posily

Sedmá Mission nabírá posily

12.01.2020

Sedmý film v sérii Mission: Impossible dorazí 23. července 2021, o režii se znovu postará Christopher McQuarrie, který si zároveň napsal i scénář. Jako bonus pak natáčí sedmý a osmý díl zároveň,… (viac)

Seznamte se s novým MacGyverem

Seznamte se s novým MacGyverem

22.03.2016

James Wan, režisér Saw nebo Rychle a zběsile 7, se řadu let snažil dostat MacGyvera na velké plátno. Seriálová klasika to tam nakonec nedotáhla, Wan ale rozjel alespoň televizní reboot, který právě… (viac)

Co čeká Jennifer Lawrence?

Co čeká Jennifer Lawrence?

14.10.2015

Jen málokdo by asi polemizoval o tom, že je teď nejviditelnější mladou herečkou Jennifer Lawrence. Hvězda Hunger Games a X-Menů se od svých 22 let chlubí Oscarem, nijak ji to ale nevede k tomu, aby… (viac)

Comicsové Mýty mají scenáristku

Comicsové Mýty mají scenáristku

20.01.2015

Stříbrnému plátnu střídavě kralují comicsové adaptace od Marvelu a DC, neměli bychom ale zapomínat ani na Vertigo. Dospělácká odnož DC nám dala filmy jako Constantine, Dějiny násilí, V jako Vendeta… (viac)