X-Men: Prvá trieda

• Česko X-Men: První třída (viac)
USA, 2011, 126 min

Réžia:

Matthew Vaughn

Kamera:

John Mathieson

James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Kevin Bacon, January Jones, Nicholas Hoult, Rose Byrne, Lucas Till, Edi Gathegi, Jason Flemyng (viac)

V roku 1962 počas kubánskej krízy vláda Spojených štátov amerických využila skupinu Mutantov s nadľudskými schopnosťami, aby s ich pomocou zastavila zločinného diktátora, ktorý chcel rozpútať tretiu svetovú vojnu. Ale prečo sa zo spriatelených mutantov stali nezmieriteľní protivníci? Čo predchádzalo chvíli, keď sa z Charlesa Xaviera stal Profesor X a z Erika Lensherra nenávistný Magneto a začala sa vojna medzi X-menmi a Bratstvom? (TV JOJ)

mvukotic

Ak by mi niekto povedal, že toto natočil režisér skvelého Kick-Ass, vysmial by som sa mu do ksichtu. Bezpohlavný, ničím výnimočný, hoci remeselne dobre spracovaný blokbuster. Na jedno pozretie, keď sa človek nudí a má chuť si niečo pozrieť k čipsom a pivečku. ()

Likan7

Vaughn to pojal a všichni jsme si z toho sedli na zadek. Můžeme diskutovat, jestli je to kvalitnější než první díl ságy. Pokud bych měl říct pouze osobní názor, tak s klidem řeknu ano. Velmi inteligentní a skvěle natočená komiksová adaptace. Co ale byla trefa do černého, je obsazení. MCavoy je moc dobrý, ale Fassbender lepší, nejlepší. Rozhovor nad šachovými figurkami považuji za nejlepší část celého X-menovského vesmíru a dost možná nejlepší filmový rozhovor loňského roku :-) Ano, ano, mam sklon k přehánění, ale tohle je opravdu...skvělé :-) ()

Doski

Zklamání jak sviň. Čekal jsem víc, ale stále je to hodně dobrá podívaná pro fandy komixů... od X-Menů už je to taková jistota. 80% ()

josieaddms odpad!

Jednou větou by to bylo jen "Všechno špatně". Nic nefunguje tak jak má. Je to tak hloupé, že se tomu představitelé hlavních dvou postav dokonce veřejně posmívají. 100% trapné a špatné, špatné, špatné. ()

Ceberus

Zajímavá filozofická studie "my vs oni", hezky vysvětlené začátky X-Menů, nějaké ty vazby mezi jednotlivými hrdiny (zvlášť samozřejmě mezi Xavierem a Magnetem, což svou ikoničností trochu připomíná Kirk & Spock chemii) a jako bonbónek záporák Kevin Bacon. Dobře, dámy a pánové. ()

Honzeechec

Haha ten první koment od golfisty - prej inteligentní. Nad csfd elitou definitivně lámu hůl... při mý vrozený skromnosti, bych asi normálně hledal chybu u sebe, ale tohle je tak uboze průměrný, že nemám pochyb. Musim smeknout před skvělým názvem - První třída základní školy je přesně ta cílová skupina, která by film ještě mohla ocenit. Někdo, komu už začali růst chlupy na genitáliích totiž nejspíš viděl lepší příběh. V gumídkách, bořkovi nebo něčem takovýho... Já se ve svejch 30i vyloženě styděl. Trikový porno, kde jde jen o to ukázat toho co nejvíc, bez ohledu na logiku děje. - "Hele vole potřebuju scénář jo - chci aby tam lítali ponorky vzduchem, z nebe pršeli agenti CIA a byl tam teleportující se Hellboy, na zbytku nezáleží." Jeden bod dávam za tu hlášku: "Blood and honor. Which would you prefer to lose first?" ()

Kenty

Moc pěkná podívaná, co se týče efektů, ale přespříliš nenavazujících detailů, což bývá největší chyba prequelů. Velká škoda, jinak doporučuji ()

bono22vox

Výborná jízda, rozhodně se mi zamlouvala víc než Avengers. Tohle není Singer pozor!! Vaughn si jde svojí cestou a z rozjeté trilogie si jen půjčuje to co je dané... Výborný film ze série X-menů... ()

Azrail

Asi nejlepší "X-Menovský" film všech dob. Fassbender, McAvoy a hlavně Kevin Bacon jedou naplno, jejich výkony jsou naprosto bez chybičky. Vaughn je stále v červeném, a podle mého tak bude pokračovat i nadále. Zkrátka a dobře, kdyby šlo více než 5 hvězdiček, bez váhání hodnocení ještě zvednu. Pro mě nejlepší X-Meni, kteří předčili i Singerovu "Dvojku". ()

Brinkley

Naposledy vidění, avšak pro mě asi nejpovedenější X-meni. Jak už jsem psala u letošního (a na můj vkus poněkud překombinovaného) dílu této série, nejsem skalním pro-mutantím fanouškem. Přiměla jsem se jim věnovat svůj čas pouze kvůli McAvoyovi, jehož scény s Fassbenderem byly pastvou pro mé oči (nejen u rozehrané partie šachu). Konec konců zábavná mi přišla i mutantská omladina a vteřina s Jackmanem, takže 4 hvězdy. ()

Inozuka

"Vždyť jsou na těch lodích tisíce lidí. Dobrých, čestných, nevinných lidí, kteří jenom plní rozkazy." "Byl jsem v rukou těch, co jenom plní rozkazy. Vím, co to je." ..... Ty jo, nečekal jsem, že mě to tak vezme... Šok je srovnatelný s okamžikem, kdy jsem viděl prvně X Meny a byl jsem naprosto unešen. Jestliže ty se během dvou následných dílů vyčerpali a jejich magická síla jakoby se vytratila, s První třídou dochází k druhé míze a vypadá to, že celá série pojede dál jako dobře promazaný Xavierův vozík. Parádní je propojení příběhu s historickými událostmi kolem Kubánské krize. No a Fassbenger je nepopsatelný.... scéna z Argentiny a citát v úvodu mého komentáře vládnou! Váhám mezi čtyřmi a pěti a nakonec za tu zdánlivě jednoduchou filozofickou rovinu "Buď tím, čím jseš a chceš být" dávám plný počet. ()

neo93

Špičkový komiksový film od Marvelu, který ukazuje, jak to všechno začalo především s rivali Profesorem X a Magnetem. Je to skvělá zábava sledovat tyto hrdiny i s jejich postupnými následovníky. Ohromnou zásluhu na kvalitu snímku mají James McAvoy a Michael Fassbender, kteří se zhostili svých rolí párádně a zaujme i Kevin Bacon jako Sebastian Shaw. Velmi dobrý příběh, efektní akční scény s vynikájícími triky dělá X-men: První třídy velkolepou mutantní show. ()

Nocturno culto

Konečně jsem se dostal k tomuhle filmu, který mi rozšířil a hlavně poskytl informace o tzv. "zrození" universa nadlidí známých jako X-meni ..Začátek byl působivý a celý děj, zasazený do období Studené války, je velmi atraktivní ..Jako prequel je to perfektní, ačkoliv to není tak epické jako předchozí, chronologicky pozdější díly ale přesto si to drží vysokou úroveň, díky Fassbenderovi, McAvoyovi a Baconovi, který je jako záporák přesvědčivý..75 % ()

Martell47

Moje presýtenie týmto druhom filmu už dosiahlo dávno svoj vrchol......z tohto homokarnevalu by som bol ochotný akceptovať asi len Hugh Jackmana ako Wolverina ale fakt už mám dosť všetkých tých avengerov, X-menov a iných rozprávok pre pseudonerdov a iných trendy hovnožrútov.....nein. 1* ze to, že keby celí X-meni neboli sračka tak by to mohol byť fajn film. Vaughn je skvelý režisér. ()

Sedmá Mission nabírá posily

Sedmá Mission nabírá posily

12.01.2020

Sedmý film v sérii Mission: Impossible dorazí 23. července 2021, o režii se znovu postará Christopher McQuarrie, který si zároveň napsal i scénář. Jako bonus pak natáčí sedmý a osmý díl zároveň,… (viac)

Seznamte se s novým MacGyverem

Seznamte se s novým MacGyverem

22.03.2016

James Wan, režisér Saw nebo Rychle a zběsile 7, se řadu let snažil dostat MacGyvera na velké plátno. Seriálová klasika to tam nakonec nedotáhla, Wan ale rozjel alespoň televizní reboot, který právě… (viac)

Co čeká Jennifer Lawrence?

Co čeká Jennifer Lawrence?

14.10.2015

Jen málokdo by asi polemizoval o tom, že je teď nejviditelnější mladou herečkou Jennifer Lawrence. Hvězda Hunger Games a X-Menů se od svých 22 let chlubí Oscarem, nijak ji to ale nevede k tomu, aby… (viac)

Comicsové Mýty mají scenáristku

Comicsové Mýty mají scenáristku

20.01.2015

Stříbrnému plátnu střídavě kralují comicsové adaptace od Marvelu a DC, neměli bychom ale zapomínat ani na Vertigo. Dospělácká odnož DC nám dala filmy jako Constantine, Dějiny násilí, V jako Vendeta… (viac)