Představte si, že existujete v různých podobách v paralelních světech. Vaše alter ega prožívají rozmanité osudy a se smrtí každého vesmírného dvojníka se rozdělí jeho síla a energie mezi zbývající. Přechody mezi jednotlivými světy - kvantové tunely známé jako červí díry - hlídají speciální agenti multiversa. Jeden z nich, bývalý agent Yulaw, už zničil v paralelních světech 123 svých alternativních životů. Už zbývá jen poslední dvojče na Zemi, uznávaný veterán losangeleského policejního oddělení Gabe. Jeho život, spokojené manželství i čest se ocitnou v troskách, když Yulaw vnikne do jeho světa, hnaný touhou stát se nejmocnějším, neporazitelným jedinečným. Křehká rovnováha vesmíru je ohrožena, osudová bitva mezi dobrem a zlem vrcholí. (oficiálny text distribútora)

WolfIssen

Plýtvání obrovským potenciálem dvou vynikajících herců (Statham, Li). Oba mají v rukávu daleko lepší filmy. Vcelku zbytečný film, otřesné bojové scény, ale na druhou stranu to zase není taková hrůza, aby se na něj nedalo jedenkrát podívat. ()

Brano

Nápad síce originálny, ale spracovanie o to horšie. Film, kde sa stáva Jet Li superhrdinom, pre ktorého neplatia fyzikálne zákony. Miestami až príliš fantasy na môj vkus. Do polky filmu sa mi to páčilo, potom už to bolo až príliš zdĺhavé a nudné. ()

mojma79

Wtf??? Parodie na Higlanera ??? Jako JL mam fakt rad ... tak at na toto zapomene a drzi se "svych" filmu. Jednou musi nastoupit za J. Chana ;-) ()

Vala

Tak k tomu komentáři od člověka Cival:To že se Vám nelíbí tvrdší muzika,nikoho moc nebere,je to věc názoru-navíc-co by jste chtěl do těchto scén dát?Country?Popík? No to asi těžko. Co se týče filmu-pár efektů mi přišlo,že nejsou až tak dobré,spíše béčkové...Ale bylo to jen místy.Jinak film super,nápad perfektní,líbilo se mi to-včetně tvrdé hudby :D ()

Koskakoska

..jedinečný to zrovna nebylo :-) ale Jet Li se mlátil jak sviňa, to chce palec nahoru !!! no a zabít sám sebe to také není koukám jednoduché :-) 65% ()

blekekeke

Zabíjení sama sebe v jiných dimenzích, vesmírech, či co to bylo za zrcadla. Tak nějak to bylo jakoby z nudy a za zbylé peníze ... Nic a nikdo s tím nehnul ... ()

othoson

Stodvacetipětirole Jeta Li svým scénářem rozhodně nepatří mezi klasiky žánru, námět to byl nicméně zajímavý, ale dal se využít lépe. Jason Statham ve vedlejší roli také neurazí. Celkově nemůžete čekat zázraky, ale ve kterém jiném filmu uvidíte souboj Jet Li vs. Jet Li? Schválně hádejte, kdo vyhrál... ()

v.indruchova

Jet opět úžasný. Herecký výkon i samozřejmě jeho bojové umění. Za J. Li-ho tak vysoké hodnocení. Film je=Zklamání. Až na pár zajímavých bitkařských scének. Hudba nevyhovující. Efektní boj nahradili více zbraněmi a to ještě z jinýho vesmíru, aby to na vás víc blikalo a řekli jste si, to je fakt cool? Film byl celkem na SILU, rádoby silácký a drsný. A z té rokové hudby to šlo značně cítit..nehodila se tam a byla otravnou, musela jsem si v určitých sekvencích hudbu téměř ztlumit. Myšlenka a celkově film měl velký potenciál, ale ten co to točil a napsal scénář to fakt nedali. Je mi za ně trapně a dost líto jak se to nepovedlo. Rádoby Matrix kreace, působili trapně. Yulaw mlátí policajty motorka a ještě zpomaleně, what the..? Vidím několikátý Béčko s J. Lim přijde mi to líto takovej pan herec a hraje takovýhle šlamastiky. ()

HKstars

Nejnovější film Jet Liho není čistokrevné kung-fu, jak by jeho fandové možná čekali, ale spíše americky střihnuté akční sci-fi. Jet se dal do týmu s režisérem několika epizod Akt X a především povedeného hororu Nezvratný osud, Jamesem Wongem. Bohužel, Wong, zdá se, všechnu energii vyplýtval na inteligentní horor a na Jedinečného už mu moc sil nezbylo. Příběh nastíněný v prvních dvou odstavcích je totiž to nejlepší, co vás potká. Počátečních patnáct minut slibuje velké věci, je nám předhozena relativně originální zápletka (na akční film) a hned v úvodu se dočkáme velice pěkné akční scény s povedenými a originálními triky. Potom ale scénáři dochází dech a jde jen o mdlou honičku Jet Liho s Jet Lim, což se navíc občas těžko poznává, protože postavy se pořád převlékají (vřelý dík Jetově charakternímu herectví, zlý Jet má vždy křečovitě stažené obočí :-). Scénář opravdu celé těžiště filmu odsunul někam na konec, a tak divákovi po úvodním "namlsání" nezbude než čekat na závěrečný duel, ke kterému všechno spěje. Jistě během toho čekání potěší perličky, které demonstrují nadlidské schopnosti obou Jetů - takové překopnutí ocelového sloupu, přelamování brokovnic a uhýbání kulek nevidíme každý den, místy je to opravdu pěkné pokoukání, jenže pokud vám ke štěstí nestačí pár povedených fíglů a Jet Liho zevnějšek, budete se chvílemi nudit. Střízlivá stopáž filmu naštěstí zaručuje jakž takž spád (i když místy, zejména kvůli špatně napsaným partům Delroye Linda a Jasona Stathama, se jede přes hrboly). Je to ale akční film, a tak lze mnohé odpustit, zejména když se nakonec dočkáme grandiózní bojové scény (také bohužel jediné, zbytek jsou jen útržky akce, ne delší než jednu minutu) - souboje Jeta s Jetem. Toto velkolepé finále se odehrává v opuštěné továrně (jak jinak) a konečně dává příležitost akčnímu choreografovi Corey Yuenovi (který s Jetem spolupracoval na všech novějších filmech), aby ukázal, co v něm je. I když vysvětlovat Jetovi, co má použít sám proti sobě, je poněkud komické. Abych se tedy vyjádřil k závěrečné scéně: Oba Jetové jsou velice dobře sehraní, vypadá to, že spolu opravdu bojují (ne že máchají do prázdna, kam bude počítačem vkopírováno jejich druhé já), ale jde spíš o trikovou podívanou (říznutou občasným pseudo tai-chi) než nějaké poctivé kung-fu. Ne že by mi vadily dráty, ten závěrečný boj se mi i líbí (v choreografii jsou obsaženy prvky, které by bez triků prostě udělat nešly), ale celý film je spíše než na akci založen na počítačových tricích (dosti levných, bohužel), což skutečné schopnosti Jet Liho dosti omezuje. Film nám sice ukáže Jet Liho, jak dělá věci, které jinde neuvidíte (vysoké skoky do výšky, superrychlé pohyby, supersilné údery), všechno ovšem ve střídmém americkém podání, pokud bude někdo očekávat akční orgie z Jetových starších (hongkongských) filmů, ten se nevyhne zklamání. Předchozí řádky možná zněly trochu pesimisticky, ale Jedinečný je nakonec, zejména díky střízlivé stopáži a dobře natočené akci (kdo by nechtěl vidět, jak se bojuje s policejní motorkou v každé ruce?), vcelku koukatelným kouskem. Nesmíte ho brát jako seriózní sci-fi, ani jako hard-core kung-fu, spíše jako akční béčko pro zpříjemnění sobotního odpoledne. Není to žádný majstrštyk (a fandové Jet Liho budou možná ještě přísnější), ale s trochou nadsázky si tohle "intergalaktické kung-fu" určitě užijete... 50% () (menej) (viac)

Imouse

Jako sci-fi či karate film je to rozhodně pozitivní počin. Bohužel ta tupost z toho čiší. Děj je ucházející i když člověk chápe, že tomu chybí nějaká ta "šťáva" okolo hlavní zápletky. Opravdu nechápu, proč v Jet-Li v každém svém zahraničným filmu hraje mlčenlivého (nehláškujícího) tupce - teda bijce jsem chtěl říct. Pokud někdo viděl něco z jeho domácí produkce, tak musí podotknout, kde je ten chlap co si ze sebe uměl dělat srandu, místy až extrémni. Jet-Limu proste neslusi tupý "svalovci" - kdy to už pochopí jak on, tak režiséři. ()

Vital

Tak tomuhle dali scénáristé vážně zabrat,nejspíš se nudily a přečetli si spoustu komiksů až je napadlo,že je více paralelních světů,v tomto připadě 123 a jeden chlápek (Jet-li) využívá zabijením svých "dvojníků" na zvýšení své síly.Dobře,pro mě za mě,ale co nechápu je,když zabije jednoho,tak se jeho síla rozvine i po těch druhých,proč teda i ten poslední hodnej neměl stejnou sílu jako ten zlej co honil posledního? A navíc třešnička na dortu,agenti tvrdily,že toho hodného ani zlého nemůžou zabít kvůli následkům vesmíru a tím mě teda zajímá,co by se stalo,kdyby ten hodnej umřel jen tak bez vlivu těch všech? Zkrátka děj nemá hlavu ani patu,navíc digitální efekty alá matrix jsou okoukaný a díky nim se na tento film rychle zapomene,ovšem výkon Jet-liho je dobrej,ale výběr v tomto dílu vůbec. ()

Khanemis

Je to béčko. Ví, že je to béčko. A je to slušné béčko. Jedinečný je film, který je vcelku svojský. Vykrádá, kde se dá (hlavně Matrix), ale kombinuje to po svém a vcelku zdařile. Základní premisa je vcelku fajn. Záporák, který bojuje se svými alternativními já, aby nakonec zůstal jen on a stal se, možná, bohem, má pochopitelnou motivaci. A on i jeho poslední cíl mají prostě styl. Pravda, zápletka má také spoustu logických děr, vzhledem k tomu, jak se povrchně dotýká celkem silně filosofického námětu. Ale vzhledem k tomu, že je to vědomé béčko, tak to až tak nevadí. Povedený je konec a to jak druhá šance hlavního hrdiny, tak záporákův nekonečný boj, který ve mně silně evokoval jiné podobné béčko a to první Mortal Kombat. Akce slušná, efekty jsou dobré, snad jen ztvárnění té agentury, co dohlíží nad mnohovesmírem je dost kýčovité, stejně jako některé konkrétní scény. Ovšem, opět, jelikož si snímek ve skutečnosti na nic moc nehraje, dá se to snést. Jen ta hudba tam někdy opravdu nesedí, je příliš výrazná. Herecké výkony jsou pak víceméně průměrné, Jet Li si ale vyčnívá a strhává zaslouženě většinu pozornosti. Příjemná věc na podívání a odreagování. ()

Jarb

Už to nějakej pátek bude co jsem to viděl, ale pokud mě pamět neplete tak mám za to, že jsem se docela bavil...hlavně Jet li v bojových scénách je mistr! Budu muset znova shlídnout a popřípadě upravit hodnocení. ()

chosan

Nemám rád scifi a tady se to projevilo nezachrání to Statham ani Jet li dlouho už se k tomuto filmu nevrátím! Dávám 30%. ()

Dračí koule Chowa Yun-Fata

Dračí koule Chowa Yun-Fata

21.12.2007

Uvědomujeme si, že to zní jako laciný fórek, ale pro název kung-fu fantasy Dragonball prozatím nemáme překlad, který by zněl méně dvojsmyslně (jsme docela zvědaví, jak si s tím poradí tuzemský… (viac)