Dva prchající vězňové jsou při přepadení rodinného domku vyrušeni ozbrojeným sousedem a v nouzi s sebou vezmou osmiletého Filipa jako rukojmí. Nečekaný výlet se chlapci začne líbit - honičky v kradených autech, skrývání se před komicky neschopnými pronásledovateli (Clint Eastwood, Laura Dern). Až do chvíle, kdy jeden z vězňů, primitiv a surovec, začne ohrožovat jeho život. Sympatickému Butchovi (Kevin Costner) nezbývá, než "kolegu" zlikvidovat. A pak už jedou jen dva - a mezi vězněm a jeho dobrovolným rukojmím vzniká silné pouto přátelství a snad i něco víc... (oficiálny text distribútora)

calculus

Ani nevím, proč na mě tato "Road Movie" trestance s malým klukem tolik funguje, ale film mám rád. Clint Eastwood si filmy točil vždy po svém, a tady je to vidět. V podání někoho jiného by dost možná vznikla laciná nekoukatelná báchorka. Kevin Costner se tu představil v roli, kterou jako jednu z mála beru opravdu vážně. ()

Karlos8

Tohle je stroj 20. století, já jsem kapitán a ty navigátor, a před námi budoucnost, za námi, to je minulost. Tak trochu rodinný film, který je prošpikovaný skrz na skrz životními moudry a zkušenostmi. Jestli se ptáte, zda Kevin Costner může hrát hlavního záporáka a uvnitř být slušný chlap, tak odpověď zní jednoznačně ano. Příběh nechce příliš prozrazovat a tak sledujeme poměrně dlouhou napínavou zápletku, než dojde na samotné rozuzlení. Kvůli jednotlivým větám pak stojí za to vidět tento snímek ještě alespoň jednou. ()

koza3

Jak velká myšlenka se dokázala vykristalizovat z tak jednoduchého filmu. Děti a jejich smýšlení, to jak dospělí jsou stále dětmi, ale ztratily schopnost jim rozumět a to, jak odsouzený trestanec, který oddělá dva borce je vlastně ten jediný, který to pochopil. Je potřeba se přecpat cukrovou vatou a zajezdit si na kolotoči, protože jinak nedokážeme na sklonku života říct, že to stálo za to. Moc dojemný film. Kevin Kostner ve své životní roli. Kam se hrabe Osobní strážce. ()

Aniki

Průměrný snímek, prvoplánově těžící z dětské role spoluhrdiny. Psychopatický Costner, tvářící se jako správnej taťka, totálně blbá Laura Dern a neskutečně dementní závěr, kdy Eastwood nedokáže zakřičet na policisty, že zločinec nemá zbraň, ačkoliv se všichni spolu celou dobu domlouvají lehce zvýšeným hlasem. Ta třetí hvězda je snad jen za absolutně vymazlený,gramofonově zkreslený a hrůzu nahánějící song, pouštěný z gramofonu při vypjaté scéně na farmě. ()

zzzzzjjjjj

Kevin Costner se zde prezentuje asi jako nejsympatičtější filmový únosce a vrah, kterého znám. 😌 S chlapcem, za jehož únosem následoval putovní, silniční útěk, měl velmi společného a postupně mezi nimi gradovalo přátelství. Cestou navštěvovali různé benzínky, bary, pole, ranče, atd... Měl se prostě s jeho únoscem lépe, než v pohodlí domova. 😊 I starý pardál a tvrďák Clint Eastwood si zde zahrál jednu z hlavních rolí a vlastně režíroval celý film. Na konci ta jeho pěst měla emoce jak bejk. 👊💘 Opět další takový Road movie snímek, jen není zmíněn v jednom z uvedených žánrů... ⛽🚦🚗🛣️ Má to grády, emoce a proto nemám problém hodnotit stejně jako hovoří průměr vpravo nahoře, čili velmi solidních 84%. 👌 ()

maestrotatum

Čistá profesionalita v režisérskom umení Clinta Eastwooda prelínajúca sa o bohaté skúsenosti znásobené hereckým umením Kevina Costnera. Príbehovo veľmi silný film, ktorý nemá slabšiu chvíľu. Nevinnosť mladého Filipka je výraznou črtou kontrastu kriminálnika Kevina. Alebo nie ?! Režisérov prísny dohľad nad charaktermi a vztahmi postáv docielil v to, že každá z postáv je na konci filmu nie tou na prvý pohľad očividnou osobnosťou. Dokonalý svet nemá daleko od dokonalosti samej. [87%] ()

Hora1000

Nebylo to špatné, ale chybělo tam něco navíc. Spousta moralizování nevyvážená dostatečným množstvím humoru a příliš klasické zakončení dolující emoce. ()

da_silva

sorry ale vazne me to nebavilo... a Costner me proste prijde prisernej (jako nehraje tady spatne, ale... nemam ho rad, vic uz mi z hercu vadi snad jen Richard Gere) ()

DonFrolimo

Tenhle film jsem sice poprve a naposledy videl nekdy ve 14 letech, ale dohnal me az k slzam. A ze z cukru ty leta nebyly. Mozna bych dnes ubral. Ale co si pamatuju stalo za to. ()

sus

Naprosto úžasný herecký výkon jak Cevina Costnera, tak malého chlapce. Clint Eastwood zase dokázal, že umí točit velmi emotivní filmy. ()

bohas

Costner (jako hodný uprchlý zločinec) a Lowther (jako malý rukojmí) mezi nimiž se vytváří přátelství spolu zažívají vzrušující jízdu na útěku skrz Texas. Zjišťují, jak jsou si blízcí díky jejich nemožnosti zapadnout do světa, ve kterém žijí. Malý Filip nesmí díky rodinnému náboženství ani slavit Vánoce natož si hrát jako každé dítě. Proto se mu být rukojmím líbí a užívá si hon na uprchlého vězně. Eastwood ukázal svou geniální schopnost režiséra, která se vyvíjí dodnes! ... Můj naprosto první shlédnutý film báječného Clinta Eastwooda a oblíbeného Kevina Costnera! Bylo mi asi tak 9 a prý jsem i plakala - nejlépe hodnotí filmy malé děti :D mají přirozenou reakci. ()

Carlos.Meo

Že by mě to dojalo až k slzám, to teda ne, ale: jakkoli byl vztah hlavních hrdinů absurdní, tak pro mě snadno uvěřitelný. Tehdy to prostě ještě "Kosťa" dokázal krásně zahrát a ten "jehovistický prcek" mu zdatně sekundoval. Bohužel jsem film viděl podle mě s nepovedeným dabingem (špatně zvolení dabéři), takže mi trochu kazilo prožitek. ()

Hiruma

Emotívne pre mňa veľká vec. Cítil to spojenie medzi Butchom a Buzzom ako keby bolo reálne. Prežíval som to ako kus môjho života. Costner hrá, tak ako by som si to predstavoval, je to bezpochyby jeho najlepšia rola v akej som ho doposiaľ videl, i keď som ho veľa filmoch nevidel. ()

dmatejek777

Pěkný film o docela ,,hodném" kriminálníkovi, který si vezme jako rukojmí a postupně se spolu spřátelí.Drama se tady střídá s pohodovými chvilkami, Kevin Costner hraje skvěle, stejně tak Clint Eastwood. Konec je také dobrý. Doporučuji:-) ()

laurence

Costner je jako cynický kriminálník výborný, malý Filip hraje taktéž skvěle. Celkově film výborně běží až do finále, kde se zadrhne a utopí v trapně dojemné kaluži slz. Škoda. ()