Riskuj!

• Česko Risk!
Súťažný
Česko, 1994, 40 min

Účinkujú:

Petr Svoboda (moderátor), Jan Rosák (moderátor), Ivan Vyskočil (moderátor), Jan Krasl (moderátor), Pavel Svoboda, Petr Novotný

Vědomostní soutěž. Na začátku jsou tři, vyhraje jen jeden. Zajímavé otázky, zajímavý moderátor, napínavý průběh soutěže a lákavé výhry - to vše tento pořad přináší! (cheyene)

Trajektt

Jeden z nejzábavnějších Tv pořadů, které k nám po revoluci přišli z USA. Trochu počeštěná verze amerického soutěžního pořadu Jeopardy. Občas jen kroutím hlavou nad soutěžícíma a jejich odpovědmi, jak se tam mohli dostat s IQ pod 50. Škoda jen, že už to nedávaj, protože takovýhle pořady donutili lidi, aby občas přemýšleli a zaměstnávali mozek. Místo toho Nova nasadila Ulici pro tupé ovce bez mozku. Dnes už ze soutěžních pořadů zůstal jen A-Z kvíz. A jelikož se ČSFD.cz je zaměřena na filmy a na vše, co se týče kinematografie tak by mohli udělat podobnou soutěž, která by se zaměřila jen na filmy. První kolo by bylo online, vždy jen 3 soupeři. Vyhrál by ten nejlepší a postoupil by dál. Až by zbylo 30 soutěžících, tak by postoupilo do televizního vysílání, které by přenášelo ČSFD.cz a samozřejmě byste si mohli vsadit na svýho koně. Hlavní výhra by byl zájezd do Hollywoodu nebo účast na natáčení filmu, večeře s oblíbenou star atd. ()

WANDRWALL

Šikovný, rychlý vědomostní pořad. Někdy nečekaně zábavný. Třeba když jeden maník opisoval od souseda, a šel se mu rovnou za přepážku podívat! A den poté si stoupl moderátor mezi něho, a dalšího soutěžícího, ale to už ten maník věděl odpovědět, takže byl klidný a pak zmizel ze soutěže se slušnými prachami. ()

Ivoshek

No, já tohle v podstatě hodnoitt nehodlám, protože jsem na to nikdy pořádně nekoukal, ale chtěl jsem se podělit o tohle video z české sody.... takže holandští ministři školství za 1000. Nebo to měly být nemoci v těhotenství? A jaké že to je směrovací číslo do Starého Plzence? Vždyť to je hovado..... ()

duklak2

Risk je zisk. Něco na tom asi bude, protože kdo riskuje, tak ziskuje a obohacuje své osobní konto. Tato soutěž se na našich obrazovkách držela velmi dlouho. Každému se hned vybaví moderátor Jan Rosák, ale věděli jste, že nebyl prvním moderátorem? A kteří, že to byli ti ostatní? Takže: Pavel Svoboda, Ivan Vyskočil, Jan Krasl, Petr Svoboda a až pak Jan Rosák. No to jen pro připomenutí:-). Teď trochu k pravidlům: soutěží 3 hráči, začínají od nuly, postupem času vyhrávají, nebo prohrávají. Až hráči vyčerpají všechny otázky, nebo vyprší časový limit, končí první kolo. Po prvním kole nastupuje pochopitelně druhé, které má 30 otázek (první má 24). Až skončí druhé kolo, následuje třetí a poslední, ve kterém jsou 3 otázky AUDIO, VIDEO, TEXT (nyní, se pravidla trochu pozměnila - v posledním kole je pouze jedna otázka, na kterou musí odpovědět všichni). Hráč si musí vybrat jednu ze tří otázek a musí vsadit určitou částku, ne však vyšší, než má na svém kontě. Až vyprší časový limit na odpověď, tak skončí třetí kolo, po kterém je už jenom vyhodnocení vítěze. Vyhrává ten hráč, který má na svém kontě nejvyšší částku. Hráč si může vybrat hodnotnou cenu (hodnotná cena odpovídá vyhrané částce), nebo riskovat a jít do dalšího dílu televizní hry Riskuj!. Většinou hráč jde do dalšího kola, protože v první hře si ještě nemůže odnést peněžitou částku. Tak, to byla stručná pravidla hry Riskuj. Tuto soutěžní hru považuji za kultovní. Proslavila se svými nápaditými "zvuky". Např. když soutěžící nestačil odpovědět, tak se ozvalo "tududutůůů", jelikož ale postupem času tento pořad ztrácel sledovanost, tak bohužel byla soutěž ukončena a nadobro uložena do archivu TV NOVA. ()

Handle

Tenhle vědomostní pořad měl alespoň trochu úroveň.. když máme udělat do školy nějakou hru nebo projekt, vždycky udělám otázky do cihliček, jako v Riskuj.. :D ()

Iggy

Riskuj! byla podle mě nejlepší vědomostní soutěž, jakou u nás kdy dávali. S Janem Rosákem samozřejmě :) Hlavně v ní bylo hodně otázek v krátkém čase, což se o Milionáři a dalších podobných soutežích říct nedá. Tam se za celý pořad dočkáte tak dvou normálních otázek, ostatní jsou buď lehké nebo moc těžké. Škoda, teď už nám zbyl jen AZ-kvíz... ()

maseer2

pro mě legendární vědomostní soutež, kterou ne že bych vyloženě vyhledával, ale když jsem seděl u televize a ona tam běžela, nikdy jsem se nenudil :) ()

BoPo

Áno, tak aj takto kedysi vyzerala televízna zábava. Rosák mal Videostop, a potom na dlhé roky zahniezdil v "hazarde". Vedomostné súťaže nikdy neboli moja šálka kávy. Chýba tu škodoradosť a reálne súperenie. ()

Krt.Ek

Škoda, že už Riskuj nevysílají. Byl to totiž jeden z nejlepších pořadu TV Nova v její historii. Riskuj prostě byla výborná vědomostní soutěž s sympatickým Janem Rosákem v roli moderátora. A čím Nova zaplnila její vysílací čas? Nekonečně hloupou Ulicí. Takže vlastně dvojitá rána do zad. 70% ()