Příslušník námořní pěchoty, zbrojní seržant Thomas Highway, válečný veterán a nositel množství vyznamenání za statečnost, tráví noc ve vězení. Byl zadržen za opilost a výtržnictví, což se mu bohužel nestalo poprvé. Vzhledem k jeho minulosti u námořnictva však vyvázne jen s pokutou sta dolarů. Krátce nato žádá o přeložení k bojové jednotce. Major David ho posílá k průzkumné četě do jeho rodného města. Cestou autobusem ho při první zastávce v restauraci okrade černý rockový zpěvák. Po příjezdu se setkává se starým přítelem Choozooem, který ho radostně vítá, stejně jako stará barmanka Mary. Zdá se, že nikdo jiný ale není jeho příchodem příliš nadšen. Nejméně asi vojín Jones, který je ten, kdo Highwaye cestou okradl. Stejně jsou na tom i ostatní vojáci v četě, kteří byli až dosud zvyklí na změkčilé velení a tráví většinu času popíjením a různými zábavami. To se nyní radikálně mění: starý voják, uvyklý železné kázni, je začne jaksepatří prohánět. Okamžitě si proto vyslouží jejich nenávist, protože si ale nenechá nic líbit a je překvapivě silný a hbitý, nikdo si na něj netroufne. Ani když se z vězení vrátí Švéd Johanson, svalnatý obr, až do té doby nejsilnější muž v četě, na něj nestačí (oficiálny text distribútora)

Venkovan

Přesně ten typ filmu, po kterém má člověk chuť si ty hlášky a chlapácké kecy vyzkoušet i v reálném světě. Stylem bych Bojové nasazení přirovnal k Poslednímu skautovi, skoro tak správně nahláškované, drsňácké, prostě maximální úderka. ()

mortak

O tento typ filmů se ve stáří neúspěšně pokoušel John Wayne. Jenže když ten se svým pupkem řešil například v Donovanově útesu problémy s ženami a vzpomínal na válku, tak to bylo hodně směšné a trapné. Eastwood je naprosto jiná třída. Cedí přisprostlé hlášky kadencí AK-47, mlátí a střílí všechno okolo sebe jako za mlada, a snaží se pochopit ženy čtením ženských magazínů, a nikoliv jim jako John Wayne jen naplácat na holou. Jeden z nejlepších chlapských filmů, co znám. ()

Mol

I WISH I WAS BACK IN NEW JERSEY, MAN, WATCHING THE FLINSTONES! Po dlouhé době jsem si sám pro sebe pustil film a panečku naprosto vynikající. Clint Eastwood a jeho role tvrďáků se nikdy neomrzí. V tomhle je navíc drsný krát dva. Film je našlapaný hláškami a celkově výbornou atmosférou. Jediná vada na kráse u mě zůstává závěrečná akce. Její ztvárnění ve mě nezanechalo nejlepší dojem. Kluci od maríny tam totiž běhají jako slepice po dvoře a všichni Kubánci v sobě musí mít flašku rumu, protože to není možné, aby se do někoho z nich netrefili. I přes tento drobný nedostatek jsem se u filmu ani na chvilku nenudil. ()

Sabrewulf odpad!

Tak tohle bolelo! Ten film točily děti? Nebo jak si mám vysvětlit tu infantilní a hloupoučkou akci na konci? Jak může být někdo tak brutálně naivní, jak jsi mohl, Clinte? Záchranná vojenská akce. Představte si partu dětí na hřišti, půlka jakože zlí a půlka hodní a hromada kamarádek ze třídy zalezená uprostřed průlezek. Děcka běží a s plastovými zbraněmi dělají hlasité: AAAA AAAAA! Zatímco si ti zlí lehají k zemi jakože jsou mrtví, ti hodní vběhnou k průlezce a kamarádky ze třídy zajásají, že jsou zachráněny. Přesně takhle to působilo. Ale i tak se to nedá výstižně popsat, to se musí vidět!!! Nemusíte být vojenský poradce, aby vám docvaklo, že TAKHLE vojenské operace nikdy nemůžou probíhat. Už vidím, jak se po premiéře filmu hrnuli do armády hloupí američánci s vědomím, že přece na bitevním poli je to vlastně pohoda a sranda bez nějakého pevnějšího řádu. První polovina byla v pohodě, ale ta dětská část to maximálně zabila. ()

fantoci odpad!

S odpuštěním, ale takovouhle sračku, jakým je tento film, jsem doopravdy už dlouho neviděl. Scénář postavený čístě na hrubosti a sporstých slovech. Mizerný děj. Ztráta času sledovat. ()

Decker

Eastwood je tam tvrdej jak zelezobeton, ale ani to nestaci aby ten film byl excelentni. Je to misty prilis tezkopadne, proamericke a hlavne promilitantni; je to totiz svym zpusobem takovy naborovy film strycka Sama =p ()

Woody77

Policajna akademia z vojenskeho prostredia kde Clint hral hlavnu postavu ! Nic moc! Par dobrých hlasok a scén a to by bola tak vsetko. Kto nevidel neprisiel o nic. 50% ()

Shetland

Rozhodně jsem se bavil a bylo vidět,že do toho C. Eastwood dal srdce. Opět dokázal,že je nejenom dobrý režisér,ale ještě lepší herec. ()

skrblik007

Jedna z nejlepších military komedií! Eastwood hraje svou typickou roli - zapšklého, hláškujícího drsňáka se srdcem a mozkem na pravém místě - tentokrát coby velitele zkarikované jednotky kadetů kdesi v zadnici USA. Ačkoliv si Clint v závěru téhle suché a řízné komedie trochu rýpne, vše se stále nese na odlehčené vlně s řádným nadhledem. To spolu s Clintovou střídmou a uváženou režií vytváří neskutečně pohodový film. ()

Mirokukii

Film bych rozdělil na dvě části. Tou první je výcvik. Trvá po většinu filmu, a je naprosto výborný. Nevím nakolik to tvůrci mysleli vážně, a jak to doopravdy chodí, ale je se při sledování přenáramně bavil. Drsňáckej Clint snad nikdy nebyl drsňáčtější, chrlí jednu sprostou hlášku za druhou, a stírá všechny, co by se mu snad chtěli postavit do cesty. Druhá část, je o hodně slabší a představuje boj samotný, nebo se o to aspoň někdo pokoušel. ()

Jizni Tlapa

Clinťák je drsňák jako vždy a věrně jde ve stopách Drsného Harryho. Škoda,že když narazí na protivnou bejvalku, jeho drsnost jde stranou a stává se z něj beránek,beroucí Bojovému nasazení pátou hvězdu.... Jinak je to ale nadprůměrná podívaná, které vévodí perfektně poskládaný scénář a M.Van Peebles... hlášek tam bylo tolik,že nejsem schopný vypíchnout tu vůbec nejlepší... ()

neoBlast

U Ramba II to nazýváme přehnaný patriotismus u Bojového nasazení můžeme mluvit až o fanatickém militaristickém fašismu, o oslavě armády, stavění starého, "poctivého" soldáta na piedestal. Nebýt to film Clinta Eastwooda, který měl nasraného dědka najetého už v osmdesátkách, tak to mohlo být na škodu. V tomto případě jsou všechna ta sportovní klišé dobře zapracovaná do žánrovky a hyperbola je dokonána. Tak proč ne. 60 % ()

noriaki

Film vyšel ve stejném roce jako Top Gun, ale děj se podobá druhému dílu Top Gun Maverick. Přestárlý potížista a fenomenální bojovník ustrnul v nízké hodnosti a vytáčí do běla o generaci mladší nadřízené. Aby vůbec zůstal v armádě, musí vycvičit partu bohorových a egem opojených mladíků, a vytvořit z nich funkční tým. Kupodivu byl tehdy Clint Eastwood jen o rok mladší než Tom Cruise na place Mavericka, a kupodivu řeší úplně stejný problém s bolavým srdcem. Rozdílů mezi oběma filmy je pochopitelně víc než jen pár. Za všechny zmíním závěrečnou pasáž. Maverickovi elitní piloti plnili misi na hranici lidských schopností. Highwayovi mariňáci si vyšlápli na miniaturní Grenadu, která měla v době invaze ubohých 90 000 obyvatel. Atmosféře to zrovna dvakrát nepomohlo. ()

Ichabod

Jeden z mala filmu u kterych opravdu brecim smichy, podobne jako u Snatch. Srovnavat to s jinym valecnym filmem ani nejde protoze serzant i jeho "pridel" stridave porusuji predpisy, Highway si potaji cte casopisy jako Elle a Harper´s bazar....tenhle film je mnohem zabavnejsi nez treba Jarhead, na nic si nehraje a nesnazi se reflektovat soucasnou (ani tehdejsi) politickou situaci. Film jsem videl pouze s dabingem, ale Zupanic dokaze z foru vytriskat snad jeste vice nez Eastwood sam. ()