Včera v noci

• Česko Last Night (viac)

Michael a Joanna sú šťastný novomanželia, kým Joanna nezačne Michaela podozrievať, že ho priťahuje jeho atraktívna kolegyňa Laura. Keď Michael odíde s Laurou na služobnú cestu, ich manželstvo podstúpi ťažkú skúšku. Joanna sa stretne so svojim bývalým priateľom Alexom a prijme jeho pozvanie na večeru... (STV)

Hild

Velice dobré konverzační drama, jehož převážná většina se odehrává během jedné noci. Doporučuji se vyhnout filmu těm, kteří nemají moc rádi dramata, kde se především hodně mluví. Tohle totiž rozhodně není drama, které by překapávalo napínavým dějem, nebo překvapivými zvraty. Film je především o zamyšlení, zamyšlení o tom, jestli je horší fyzická nevěra, nebo láska k někomu jinému. Film stojí především na ústřední herecké čtveřici, všem tady ale jasně vévodí Keira Knightley, která je zde strašně přirozená a její linka je také o dost zajímavější než ta Samova. Sam Worthington mohl ze sebe rozhodně dostat více emocí, je to právě on, kdo trochu jeho příběhovou linii s Evou stahuje dolů. Překvapením je pro mě hudební stránka filmu, která mi moc sedla. Film rozhodně nezíská moc fanoušků, protože si myslím, že se najde dost lidí, kteří se budou u filmu nudit a krátce po zhlédnutí filmu, na něj úplně zapomenou. Těm, co však mají rádi malé vztahové konverzační dramata, Last Night rozhodně doporučuji, věřím, že nebudou zklamání. ()

Spooner

Zajímavá, ale nedotažená konverzačka o noci, která prověří pevnost jednoho vztahu. Řemeslně si není na co stěžovat, dialogy jsou výborně napsané a celé to pěkně odsejpá. Ve scénáři by se ovšem nějaké chyby najít daly, jelikož linie mezi Worthingtonem a Mendesovou moc nefunguje. Za to může hlavně ale prkenné herectví Sama Worthingtona, který se sem vůbec nehodí a hlavně ke konci to vůbec neuhrál. To linie mezi Keirou a Canetem je jiný kafe a právě ona zvedá celý film z průměru. Oba předvádí vynikající výkony a chemie mezi nimi by se dala krájet a ta osudovost a nenaplněná láska je tam opravdu cítit.70% ()

cheyene

Vcelku zajímavá podívaná na téma nevěra. Skvělé ústřední kvarteto, příjemná hudba, jež vykrádá Beethovena a poměrně chytlavý a nenudící děj. Divák tak nějak stále očekává, zda Joanna a Michael udrží své vášně a pokušení na uzdě, nebo jim podlehnou a vzájemně se podvedou. Na škodu byl v tomto filmu akorát střih, zejména při záběrech na Keiru Knightley byl dosti rušivý. ()

nunka

Keď stretnete človeka, s ktorým Vám je fajn, plus k nemu cítite niečo iskrivé navyše...zároveň ste vo fungujúcom a spokojnom manželstve....téma nadčasová, ponúkajúca mnoho morálnych otázok a príležitostí otestovať samého seba. Toto všetko a ešte viac ponúka tento komorný filmík s intímnou atmosférou. ()

Shakers

Klasická romantická drama s príbehom, ktorý tu už samozrejme bol, no bez extra dobrého hereckého obsadenia a Clinta Mansella. Pravdu povedať, bez toho hereckého obsadenia by to bol len polovičný film a to aj jediný dôvod prečo som si ho pozrel. Nie že by herci podavali nejak extra dobrý výkon, ale pri takom nič moc príbehu, nech je aspoň na koho pozerať. Ale na druhú stranu, zase ani ten príbeh nebol najhorší a keď spojíme všetky tieto prvky do kopy, tak je s toho celkom slušný film. 65% - 3* ()

Pepinec

Jestli je tu nějaký měšťák, který ještě nikdy neviděl jak se mlátí sláma, tak tady se konečně dočká. Dialogy jako z reklamy na ohrané dlouhotrvající desky a pohledy jako synonymum pocitů "ty vole, co na to říct...?" Umělá tráva je proti tomu rozkvetlá jarní louka aneb když se ti v životě něco z tohohle stane, není to ani náhodou takovej průser, jako tenhle film nuda. Nerozumím lidem, kteří neumí dát přednost srdci před hlavou a nemám rád filmy, které takovým lidem říkají, že je to tak vlastně správně. Kdybych si mohl stokrát vybrat, stokrát bych byl radši podvedenej jednonoční záležitostí, než ošulenej celoživotní láskou k někomu jinýmu. To je snad ale jasné i bez hodinu a půl dlouhé omšelé serenády, jejíž dost možná nejzajímavější větu Keiře ukradl poslední střih. ()

Big Bear

Každý to už někdy zažil, každý už někdy stál před otázkou mám a nebo nemám? Last Night je příjemně zahraný snímek o souboji vášně se svědomím jednotlivých aktérů. Kieru už od prvních pirátů zbožňuji na všechny způsoby, tady si střihla vážnější roli Joanny. Obehrané téma? Ano jistě. Důvěra a nevěra totiž provází lidstvo už od pradávna ... Příjemný film u kterého se leckdo zamyslí. * * * ()

sochoking

Pokojne plynúci, distinguovaný film až na to, že vždy kedˇ som videl Worthingtona, nemohol som sa zbaviť pocitu, že čumím na tú modrú avatarovskú držku. ()

Šakal

Chemie (sex na jednu noc) versus tajná život.? láska. Co je horší? Na tuto otázku se (NE)snaží odpovědět debutující režisérka Massy Tadjedin a zejména čtyři hlavní protagonisté. Last Night..... je snímek, který sice neurazí, na druhou stranu v ústech (tedy alespoň v těch mých) zbyde hořká pachuť z promarněné šance na daleko lepší (vyzrálejší) zážitek než např. v podobě náhodného sexu na jednu noc (né nutně v hotelu ve Philadelphii), který nebyl bůhvíjaký, navíc podpořen ranní kocovinou a následným vystřízlivěním. Byť (v případě Evy Mendes), použít výrazu „sex, který za moc nestál“ není tak zcela na místě. S tímhle ranním „vystřízlivěním“ bych se dokázal srovnat „bez trvalé újmy na zdraví“ :o) Teď ale vážně. Chtělo by si to hrát (nebo přesněji řečeno) mít mnohem větší ambice, leč režisérka a scénarista si ukousli příliš velké sousto. Výsledkem je tak lehce (nad)průměrná žánrovka, kterou nejvíce sráží scénář a zejména nevýrazný (tro)dvojlístek Worthington-Mendes-(Canet). Chtít po dotyčných vyjádřit jakékoliv emoce, je jako snažit se otočit tok řeky. Co naopak potěší, to je Keira Knightley, tklivý soundtrack Clinta Mansella podtrhující melancholickou atmosféru nočního NewYorku a samotný závěr snímku. To je ale (alespoň v mém případě) na KVALITNÍ (komorní) vztahovou konverzačku ze života málo! Pokud chcete kvalitní „vztahovku“ s řádnou špetkou ironie, sarkasmem, ale zejména nadhledem člověka, který ví, co je to život a partnerská(é) krize, odcizení.... sáhněte po jakémkoliv Woody Allenovi. Tohle je slabá náhražka. Zajímavý a výstižný (alespoň pro mě) komentář: uživ. Sofia, avšak s jednou poznámkou. Za (velkého) romantika se rozhodně nepovažuju, za puberťáka nějaký ten Pátek (možná i Sobotu) taky NE, přesto: „tohle“ mohlo být daleko lepší, propracovanější a vyzrálejší, přičemž (jak už jsem výše zmínil) na vině je scénář (dialogy) a to zejména „bezkrevného“ dua Worthingtom-Mendes (kteří tak nějak sami neví, co hrát). Přitom např. k panáku tulamorky do pochmurného deštivého počasí, zavzpomínat si na svůj dosavadní život (být to propracovanější) člověk by i přikyvoval a možná si i zatesknil..... možná ......60% p.s. někdo (uživ.Sofia) končí cynickou poznámkou „láska je kurva.... každýho sundá“..... ano, s dovětkem „chemie“ je mrška proradná, které člověk těžko poroučí, zvlášť v určitých situacích..... p.p.s. pokud si nejste zcela jisti, zda-li jste nebyli pouze špatně naladěni a (ne)křivdíte snímku, počkejte si (tak jako uživ. rastlinka) do druhého dne. Budete mít naprosto jasno. Jakýkoliv dosavadní film.zážitek z předešlé noci vyprchá jak perlivá voda po otevření...... ()

gilmore_girl

Tohle me vtahlo natolik, ze konec (mimochodem skvely) prisel mnohem driv, nez jsem cekala. Musim se priznat, ze me vic bavila cast Worthington/Mendes, prece jen poznavani noveho je zajimavejsi a jiskrivejsi nez oprasovani starych casu. Michael byl celou dobu kouzelne toporny a nesvuj a pritom na Lauru koukal jako hladovy pes. Postava Alexe v podani Guillauma Caneta uz na me tolik nezapusobila a ackoli Keira byla fantasticka, nejak jsem jim to neverila. Ale aspon tam meli uzasnou fenku Lucy :). ()

Anderton

Ja viem, že je to priemer, ale pred rokom ma film oslovil natoľko, že som si ho pozrel trikrát. Spojenie mesto (New York) a vzťahy sa mi tu páčilo viac, ako spojenie Sex a mesto zo známeho seriálu. Subtílny komorný príbeh, ktorý nám chce niečo povedať. Nie je toho možno dostatočne na nejaké ocenenia, ale je toho viac ako v ľubovoľnej súbežnej konverzačnej romantickej hollywoodskej komédii. ()

leila22

Pocity sa niekedy vykresľujú veľmi ťažko, ale v tomto snímku sú zachytené extrémne trefne, citlivo a uveriteľne. Všetci štyria to hrajú tak presvedčivo, až uvažujete, či to fakt hrajú. Tenká hranica medzi láskou a vášňou, pokušením a dlho nevypovedanými slovami. Konanie postáv neodsudzujete, pretože to ľahko dokážete pochopiť. Na záver vás poteší koniec filmu, ktorý je presne taký, ako má byť. ()

teutates

Nevěra na 2 způsoby... prvně něco ve stylu co zpívá Pali Habera "krátké lásky", což nemůže Joanna dostat z hlavy a pak na oko spokojený Michael, který se dopustí fyzického prečinu. Joanna tuhle část zvládla. No neřekla, že někde v dálce je někdo, pro koho po večerech smutní. A to co udělal Michael? Neomluvitelné... a jak to dopadne?! hmmn... 4/10 ()

Ant

Po rozvleklém začátku se z Last Night vyklubalo docela milé překvapení. Ponurá atmosféra a beznaděj příběhu se hezky snoubí s Mansellovou tklivou hudbou. Příběh sleduje dva páry v průběhu jedné noci. Zajímavější dvojice je celkem očekávaně Knightley s Canetem, kteří předvadějí velmi uvěřitelné výkony. Nejslabším článkem je Sam Worthington, který je prostě herecké dřevo a sledovat jeho scény je občas utrpení. 7/10 ()

cukorek

Takýto scenár zažíva podľa mňa každý tretí človek. Či už je to v škole, či v práci, všade okolo nás sa vyskytujú nástrahy a ľudské túžby sa tak ľahko stávajú nevyspytateľnými. Film sprevádza veľmi dobrá forma ako v stávkovej kancelárií, keď si môžte tipnúť a vsadiť, ktorý z manželov prvý sklame a zhreší v priamom prenose. Eve Mendes je ozaj ťažké odolať, takže to Sam Worthington mal ozaj ťažké. Napriek tomu, že on spáchal neospravedlniteľný čin, postava Joanny, ktorú stvárnila Keira Knightley je vykreslená viac nehumánne, keď naschvál nezdvihne manželovi mobil a stretáva sa poza jeho chrbát s druhým mužom, ktorému vyznáva lásku a uvažuje o živote s ním. Sam Worthington mi týmto sympatickým výkonom dokázal, že ma aj na viac ako len nechať sa nafarbiť na modro a pobehovať po pralese. Za nekompromisný koniec dávam 60% mohlo to mať ešte pár minút viac a odhaliť ešte kúsok. ()

Slarque

Vztahová dialogovka pro čtyři herce. Nejdříve mi připadal nevěrohodný Sam Worthington, ale říkal jsem si, že takhle napsanou postavu by se ctí neuhrál ani kdekterý lepší herec. Ke konci už mi přišla mimo i Keira Knightley. Celé to navíc působilo dojmem tříhodinového filmu, čemuž napomáhal i klavír Clinta Mansella na pozadí. Nuda o ničem. ()

Arsenal83

Pre mňa jedna z najlepších vzťahových drám resp. konverzačiek vôbec, ktorá nastoľuje otázku nevery. A čo je vlastne už nevera a čo ešte nie? V jednom prípade prešlo až k penetrácii, v druhom len k muchlovaniu, no myšlienkami je aj počestná žena naďalej viac s potenciálnym milencom než s manželom. Nie je to, čo je v hlave, viac než len fyzický pud? Najmä u žien? Film tak považujem aj za silne filozofický, naozaj na zamyslenie a výkony všetkých hercov sú excelentné. ()

Muž s obrovskou budoucností...

Muž s obrovskou budoucností...

18.11.2008

...pronásleduje muže s temnou minulostí. Ale pěkně po pořádku. Dvě slova: Sam Worthington. Ještě před několika měsíci to jméno nikdo neznal. Dnes jde o zřejmě nejžádanějšího herce v Hollywoodu. Pokud… (viac)