Nočná mora z Elm Street

• Česko Noční můra v Elm Street (viac)

Pětice dospívajících přátel, která žije ve stejné ulici, má sny o hrozivém muži se znetvořenou tváří, strašidelným hlasem a zahradnickou rukavicí s noži místo prstů. Jednoho po druhém terorizuje ve snech – kde platí jeho pravidla a jedinou cestou, jak před ním uniknout, je probuzení. Když ale jeden z nich zemře, ostatní pochopí, že se jejich sny staly skutečností a jediný způsob, jak přežít, je zůstat vzhůru. Kdesi v jejich minulosti se skrývá dluh, jehož splatnost právě vypršela. Aby se zachránili, musejí se ponořit do mysli nejzvrácenější ze všech nočních můr: Freddyho Kruegera. Legendárního zloducha hraje v současné verzi klasického hororu Jackie Earle Haley. (oficiálny text distribútora)

Heroine

Takže, nikdo nemůže férově hodnotit horor, pokud si ho alespoň jednou nepustí V NOCI, A SÁM! Jinak porušuje pravidla. V tomhle případě to chce ještě ROZHODNĚ V PŮVODNÍM ZNĚNÍ, protože dabing sejmul co se dalo. Souhlasím s většinou komentářů v tom, že Freddyho maska nebyla nic moc. Jeho nový představitel mi ale jinak přišel výborný, a osvětlení Freddyho minulosti taky nebylo na škodu. Není to sice jeden z nejlepších hororů, ale je to klasika, a tak nízké hodnocení si nezaslouží. Dobrý komentář má b!shop! ()

helraiser

Nejdříve musím podotknout, že jsem čekal mnohem horší výsledek než který jsem na konec dostal. To ovšem nemění nic na tom, že se jedná o další nepovedený remake slavného, dokonalého originálu, ale zase se nejedná o takovou srajdu jako v případě Pátku třináctého a nebo Mlhy. Samozřejmě se nejedná o žádnej zázrak a s originálem se to nemůže v žádném případě měřit tomu to nesahá samozřejmě ani po kotníky. Opět je tento remake určen především mladšímu publiku které nemá o originálu ani tušení a které bude nad triky skákat a výskat radostí a budou tvrdit, že se jedná o nejlepší horor roku. Pravda je samozřejmě úplně někde jinde. Pravda je bohužel taková, že je prakticky pryč vše co dělalo originál tak strašidelným. Atmosféra je minimální, ale díky bohu aspoň za to. Freddy není Freddym jakého známe a jakého jsme měli rádi, je takový divný neslaný nemastný, no prostě není to náš starej dobrej Freddy. Dalším obrovským mínusem jsou zabití. Kde je nějaká vynalézavost, zde se většinou dočkáme jednoho máchnutí břitoidní rukavicí a je konec a to je opravdu škoda. Takže sečteno podtrženo jedná se opět o podprůměrný remake, který, ale naštěstí není zas tak příšerný, ale Freddy by si rozhodně zasloužil o tisíc procent lepší návrat než kterého se mu dostalo. ()

Grimlok odpad!

Napětí a hrůza se nedostavily, zato se dostavil smích a pláč. Freddyho nová podoba u mě způsobila nezastavitelný záchvat smíchu a při scéně, ve které je detail na Freddyho hořící obličej, jsem smíchy začal brečet. Nejsem fanoušek Nočních můr, ale tohle se fakt nedá. ()

Mr.FreeZer

Pokračování skvělého hororu z 80.let. Už to ale absolutně není ono, novej Freddy je v obličeji příliš digitální, strach z něj tedy vůbec nejde jak jsem byl zvyklý. Jackie Earle Haley ale za to nemůže, protože hraje jako vždy výborně. Vykrádačka parádních scén z předchozích dílů. Hlavně zde postrádám tu pravou děsivou atmosféru. ()

Torgal

Naozaj desivý film, ale len svojím spracovaním. Dve veci, čo tento filmu najviac ťahajú dolu sú otrasná maska Freddieho Kruegera, ktorý vyzerá ako pripečený Fantomas, ale hlavne emo tragéd Kyle Gallner, ktorého by som zabil okamžite, mať tú možnosť. Pozerať sa na ten jeho strápený ksicht vo mne vyvolávalo fakt nepekné emócie. Aj bez toho by bol tento film len pľuvanec do tváre originálu, parazitujúci na jeho mene. 2+/10 ()

foundation odpad!

Film sa mi dostal do ruk az teraz, niekolko mesiacov po premiere a bol som skalopevne odhodlany ist do toho bez predsudkov aj napriek tomu strasnemu hodnoteniu. No aj jednoznacne som bol prekvapeny :D. Nova nocna mora sa stihla zmenit z horroru na parodiu za necelych 10 minut a to este pocitam aj cele/ nie kratke/ uvodne titulky. Meno Samuel Bayer si budem pamatat este velmi dlho pretoze dalsieho tak neschopneho chlapa bez co i len toho najmensieho reziserskeho citu len tak lahko nenajdem. Rezia bez jedineho napadu okorenena neskutocne pitomymi dristami ktore zrejme stab vyhrabal z Guinessovej knihy najvacsich klise za poslednych 50 rokov. Jedna vec je ze remake nikdy moc vody nenamuti pretoze jednou z jeho velkych nevyhod je urcita predvidatelnost. Ale toto? Kazda jedna scena, zaber, veta, dokonca mimika a pohyby postavy sa dali odhadnut s niekolkosekundovym predstihom. Toto je jednoznacne chyba rezie pretoze Bayer neurobil nic viac iba pozliepal dokopy par sablonovitych scenok ktore boli stare uz aj v case ked este neexistovala ani originalna nocna mora. O castingu, hereckych vykonoch ani nema cenu hovorit. Nesympaticke ksichtiky ktore patria skor do nejakej tretotriednej teenagerskej komedie. Korunu tomu vsetkemu nasadl Jackie Earle Haley. Moze sa snazit akokolvek ale Freddy z neho nebude ani keby sa roztrhol na troch. Skratka tento film vybuchol na absolutne kazdej fronte a to tak ze na maximum. Jedna hviezda z lutosti? Ani nahodou pretoze sa tu nenajde vobec nic co by zaujalo ani na tej nazakladnejsej urovni. Jeden z najhorsich rekamov vobec pri ktorom vyzera novy Halloween ako nadherne umelecke dielo. ()

kiimi

Stejný motiv, pořád dokola, jen efekty se zdokonalují :-) Na dobrou noc jako dělané. Děj je předvídatelný, ale stejně se na něj chcete dívat, protože přesně víte, co můžete od tohoto filmu čekat. ()

Pacek

Není to vyloženě špatné, je zde i pár lekaček ale nemužu se ubránit srovnání s prvotinou. Ano Haley postrádá něco co měl Englund a to je ten jeho neodolatelný šarm. Englund tou rolí žil, Haley pouze odříkává scénář. Freddyho vtipné hlášky sou pryč, herci se taky chovají protivně a rodiče tomu nasadily korunu. Nicméně film i tak nějak funguje a člověk se nenudí, spíše kroutí hlavou a říká si tohle by se dalo udělat jinak a toto zas takto a toto bych nedělal vůbec. Nicméně doufám že remakovat další díly už nebudou. ()

AngelG

Tak další jakoby remake, který snad neměl raději ani existovat. Obsazení je nemastné, neslané, takže k nim necítíte vůbec nic, Freddy je neuvěřitelně trapný i s tou jeho maskou (opravdu bych nevěřila, že to někdy řeknu) a to nové překombinování děje, sice nebylo úplně stupidní, ale prostě tomu něco chybělo. Opravdu zklamání a po tomhle paskvilu se té připravované dvojky docela děsím. ()

Whitebeard

Omg, v roce 2010 natočit tak neskutečně podprůměrnou lekačku, to je nad moje chápání. Zvuk hrůza, prakticky člověk nic neslyší, dá to víc nahlas a pak se pomálu pos...e z těch jejich rádoby děsivých scén. Ne, ne a ne. Tudy ne a tohle nemělo spatřit světlo světa. ()

Professor Zoom

Slabé. Však čo iné aj od remakeu čakať. Freddy vôbec nie je strašidelný ako bol Englund, hlášky nulové a štýl zabíjania tiež nie je nápaditý. 29% - 2* ()

Dimo

Pěkná trapárna bez charisma. Čeho by se jako člověk bál? Sned jen přiblblých a čekaných lekaček. Freddy je jediná postava, která fakt stojí za chválihodnou zmínku a pan herec Haley jako jediný skutečně hraje. Dokázal by nahnat strach, ale s dobrým scénářem pracujícím se strachem, jó, ale s tím už málokdo dneska umí, dneska se hraje jen na uleknutí, ale to není žádné umění, toto! Jedna hvězda tedy náleží Krůgrovi a druhá za hezké znázornění snů, jako je sníh v pokoji a plynulé přechody do jiné lokace, to bylo hezké. Jináč, žel, nuda. ()

Ondr@932

Nechápu tak nízké hodnocení ... Je to slušná práce, dobré herecké výkony, slušný příběh, parádní lekačky a skvělá hororová atmosféra. Plus ještě vyvedený vizuál (při snech). Takže co na to ještě říct, prostě já jsem si to užíval ... I když chvílemi jsem se ztrácel kdy je sen a kdy je realita. A proto mám radši horory bez těchto snů ... atd Ale i tak jsem se slušně bavil. 70% ()

snoodles

Tak na jedničku to samozřejmě zdaleka nemá, každopádně je to příjemná oddychovka, ke který si ráda dám pivo a brambůrky a budu hrát hru na počítači. ()

Luisis

Prostě to už nebude nikdy ten starý Freddy.Klasický horor s fajn hororovou hudbou, ale když budu chtít Freddyho zabrousím do originálu z 80-sátých - 56% ()

Mayers

Ačkoliv mi Jackie Earle vůbec nevadí, nová noční můra je jen nudný, neoriginální, zbytečný remake. Jako milovník spánku jsem čekal, že mi Krueger aspoň trochu pocuchá nervy. Bohužel nic. Ze "znovuzrozených" hororových dědků mě potěšil jenom Mike Meyers 2007 (a to hlavně povedená první polovina filmu), Jason 2009 - tragédie. No a Freddy je tu s náma taky už od začátku a zaslouží si prostě mnohem víc. 25% ()

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

26.12.2018

Noční můra v Elm Street už se jednoho remaku dočkala. Snímek z roku 2010 byl ale těžký propadák, a to jak po stránce finanční, tak i mezi diváky a kritiky. Studio New Line Cinema ale o pět let… (viac)

Hororoví bubáci ve 3D

Hororoví bubáci ve 3D

30.04.2010

Saw VII, Nezvratný osud 5 a Kruh 3. Všechno ve 3D. Tím bychom to mohli uzavřít – řekněte, kdo potřebuje podrobnější informace? Nebylo by ale fér nařknout horory z poplatnosti trendům. Pokud nějaký… (viac)

Vřískot pěkně postaru

Vřískot pěkně postaru

26.11.2009

To znamená se všemi, kteří přežili původní trilogii. Včetně Wese Cravena. Žerty stranou, v srpnu mu bylo rovných sedmdesát a pokud se naplní „hrozby“ scénáristy Kevina Williamsona, že Scream 4 bude… (viac)

Rorschach z Elm Street

Rorschach z Elm Street

06.04.2009

Přes 100 miliónů dolarů na celosvětových tržbách, to je víkendové skóre Rychlých a zběsilých. Znamená to snad, že duben se pozvolna stává součástí letní blockbusterové sezóny? Možná. Zhruba za rok,… (viac)