Boku no kanodžo wa saibógu

• Japonsko 僕の彼女はサイボ-グ (viac)

22. november 2007: Osamotený študent Jiro Kitamura (Keisuke Koide) má narodeniny, no jediný darček dostal sám od seba. V tento deň sa ale stane niečo neočakávané - stretne dievča svojich snov (Haruka Ayase), ktoré však ešte tú noc zmizne bez stopy.
22. november 2008: Jiro oslavuje narodeniny a znovu stretáva tajomnú dievčinu. Teraz však zistí celú pravdu: Kráska je cyborg z budúcnosti, vytvorený iba pre jeho potreby. Je krásna, má nadprirodzené schopnosti a pre Jirove šťastie by urobila čokoľvek. Má ale jednu chybičku: Nevie cítiť a opätovať lásku. Podarí sa Jirovi naučiť ju ľúbiť? (koba)

ZkuKol

Zamotaná romantika sprvy terminátora?:-) Ale proč ne, po řemeslné stránce se nedá nic vytknout a vtipné momenty povětšinou fungují. Příliš ani nevadí, že od stejných tvůrců je to už po několikáté vyzkoušená příběhová kostra s podobnými kulisami. Ale to, že celá druhá polovina jen přetahuje a přehání tři základní emocionální scény a celý příběh by mohl fungovat tak na 40 minutách, dělají z tohodle filmu poměrně dost náročnou podívanou ( a ne v pozitivním slova smyslu)... 50% ()

DavidS.

Mistr jihokorejského melodramatu a romatických komedií s japonskými herci a sci-fi zápletkou o cestování časem a A.I... Smířil jsem se již dávno s tím, že podobné okouzlení jako v případě My Sassy Girl už pravděpodobně nezažiji a udělal jsem dobře. Přepálená stopáž, opakující se scény, které ani po nabytí nových informací a finálního rozhřešení nenabízejí tu správnou porci překvapení a dojetí. Chvílemi Jae-young Kwak parafrázuje a vykrádá sám sebe. Zakomponování hudební klasiky již neohromí. V paměti mi zůstane snad jen Haruka Ayase... ()

dopita

Vlastně dost jednoduchej příběh, což je hrozná škoda, protože měl ohromnej potenciál. První půlhodina je supr, závěrečné rozuzlení taktéž, ale ten zbytek mezi tím (kdy se toho moc neděje) je roztahanej a nudnej. Na Kwaka nic moc. ()

Kimm2

Musím přiznat, že konec filmu byl až moc roztahaný, přesto se mi ale líbil. Moc pěkný film a úžasná herečka v hlavní roli. Jako robotka naprosto přesvědčivá. ()

molcan2

Cyborg She je zábavne sci-fi fantasy, na ktorom bude publikum závisle od začiatku a investuje skôr do romantiky ako do vizuálnej stránky. Zatiaľčo niektorým môže prísť príbeh melodramatický a humor trošku vynútený, mne sa veľmi páčil. ()

merigieren

Zábavné, občas vtipné, na konci se objeví i smyčka v čase. Jen to epochální zemětřesení bylo podle mě přehnaný a nedomyšlený, od začátku mluví o katastrofě před kterou ho má zachránit, tak proč ho neodvedla z města ještě předtím ??? taky se podívejte na obličej zaprášený a všelijak zmazaný a vlasy zůstávají jako po umytí :-) Vlastně sem chtěl dát 3* ale posledních 15 minut to o * zvedlo... ()

Radek.SCH

Typicky přestřelená asijská romantika. Je tam až moc srdceryvných scén, které jsou navíc na hraně únosnosti. "Osudovost" a "vzpomínání" už mi u Japonců a Korejců taky leze krkem (Heavenly Forest, Virgin Snow...) Celá ta sci-fi linie včetně série debilních scén ze Zemětřesení mi přišla krapet nepovedená. Slabých 60 % ()

jarah

Film, ktorý sa oplatí vidieť. Možno keby som ho videla hneď, keď bol natočený, moje hodnotenie by bolo stopercentné. Lenže odvtedy už prišlo veľa podobných sci-fi, ktoré ho prekonali. Napríklad len o rok neskôr sa objavil nezabudnuteľný Mr. Nobody. V každom prípade, aj po rokoch má tento originálny príbeh čo povedať. Haruka Ajase ako kyborg bola úžasná. Silné štyri. ()

ing.man

Miluju Japonsko a nadhodnocuju filmy z týhle země, ale takhle ne ne ne ... To prostě bylo neskutečně blbě udělaný a posledních 20 minut nezachrání těch předešlých 100 minut nudy. ()

PavelU

Fakt úchvatné dílo, které je zhmotněním snu všech kluků. Typická romantika, unášení se závanem vzpomínek, dychtění po tom, co je ona dotyčná dívka vlastně zač, proč jste stále znovu a znovu vystaveni nebezpečným situacím. Uvědomění si své existence i toho, že existují síly mimo náš dosah, s kterými moc nenaděláme, můžeme jim jen vzdorovat, do posledního dechu, a přát si, ať nás neopustí jiskřička naděje. Jak nenápadně a vtipně to začalo, tak opravdu emocionálně a napínavě to skončí. Tím člověku dojde, že tady platí trošku jiná pravidla, než by se mohlo na první pohled zdát. Ta tématika, co celý film drží na nosném podkladě, je podána nevšedním, absolutně strhujícím způsobem. Přispívá k tomu i humor, drsnější nátura, bezprostřednost obou, jejich vzájemná chemie, výtečná atmosféra i celkový přesah toho, co si ze sledování divák posléze odnese. Závěrečná hudební melodie mě opět dokázala rozproudit natolik, až se sluchátka kabelem vypojila z repráků. Jak v transu a omámen jsem z ní byl, s hlavou zamotanou a rovnováhou ztracenou. Neskutečně cool! ()

Keen.lady

Kostrbatý děj, natvrdlý student a cyborg, který neumí tancovat jako robot. Velká porce nudy a unylosti, romantika celkem na nule a jen myšlenky na to, co hlavní postava i s jeho spolužákem jsou za ubožáky. Občas mě to pobavilo, ale jinak film mohli zkrátit. Zbytečně překombinované, autor už zjevně nevěděl, co by tam ještě mrsknul, aby zaujal. Nikdy víc. ()

elpin

I navzdory tomu... ne, díky tomu, že je Japonský humor odlišný od toho na který jsme zvyklí z hollywoodské produkce je Cyborg Girl zábavný a velice příjemný film. V kanonádě amerických filmů které nám jsou servírovány každý den v televizi a v kině, je tenhle snímek jako svěží závan čerstvého vzduchu na veřejných toaletách. ()

Leyla

Asi nikdo nedokáže takhle úžasně a přirozeně zkombinovat tolik filmových žánrů jako Asijci...většinou tedy myslím Korejci, ale tentokrát se vyznamenal i jiný stát:-) Krásný film ()