Jannicke, hrdinka prvního dílu a jediná přeživší masakru na zapadlé horské chatě, je zachráněna a odvezena do nejbližší nemocnice. Zatímco se jí dostane lékařské péče, místní policejní sbor sem dopraví i mrtvá těla jejích přátel, včetně toho vrahova… Tato noční můra ještě zdaleka není u konce! (ČSFD.cz)

Jino

Pokračování Fritt Vilt se nese v duchu zaužívaných pravidel slasherovských dvojek, se všemi možnými i nemožnými klišé. A protože tvůrci měli viditelně hodně nakoukáno a nechtěli riskovat opakováním toho samého, trefně přitvrdili (inspirace starým Halloweenem 2 je sice do očí bijící, ale je mi to fuk, když to má i tak šťávu). Hutnou atmosféru zasněžených hor a opuštěného hotelu se se štěstím povedlo, minimálně potřebným množstvím, přenést i do poloprázdné zdravotní kliniky. Ale tím jakékoli chození kolem horké kaše končí. Napětí totiž není podobně pečlivě budováno, protože vraha už divák zná a je tak více času na tvrdou lekci z produktivity. Tam, kde jsem u prvního dílu něco postrádal, tady naštěstí nechybí. Je to především údernost, což má za následek rychlejší plynulost děje a více obětí. Větší prostor tím pádem zaujímá i samotná postava zahaleného horala, jenž v tradičním duchu těchto záporáků dostává nesmrtelný status a díky prozatimním kvalitám snímků má velký potenciál zařadit se vedle bijců, jakými jsou Michael Myers či Jason Voorhees... a já mu to přeju. 85%. Nashledanou u třetího dílu. Ps. I navzdory přemíry klišé, což není moc chvályhodné, drtí Norsko tímto filmem většinu novodobých amerických slasherů. Jen tak dál. ()

Mefistofelle

Úspěšně přeživší Jannicke je převezena do nemocnice a zanedlouho jsou tam dopravena i těla jejích přátel i zabijáka. A co by to bylo za slasher, kdyby na první pohled se 100% jistotou mrtvý zabiják nevstal z mrtvých :). Chudák Jannicke tam musí znovu bojovat o život, stejně jako personál nemocnice. Druhý díl je na tom kvalitou podobně jako ten první. Setkáváme se opět s výraznou hlavní hrdinkou, zajímavých zabijákem i novými, vesměs opět sympatickými postavami. Když tak nad tím přemýšlím, trochu mi to připomínalo Halloween 2 (starý), který se taky odehrával v nemocnici. Takže pokud se vám líbil ten, tak Fritt Vilt dvojka vás asi nezklame. ()

Rodriguez

Ledová smrt nás v jedničce překvapila a dvojka navázala. Jednodušší děj nám naservírovat opravdu nemohla a tak nás zabiják trochu potahá po nemocnici... Ostatně tam mají krve vždy dostatek a když jim tam přebyde nějaká končetina, tak si toho stejně nikdo nevšimne. 75% ()

dubinak

Relativně o dost lepší než první díl. Zdaleka ne tak předvídatelné. Prostředí de facto opuštěné nemocnice dělalo lepší dojem než horská chata a hercům jsem také vše veřila (ostatně jako v jedničce). Nevyvážená stopáž mi moc nevadila a na můj vkus byla i docela krátká..rychle to utíká když mě film baví.. :-) A ještě musím podotknout skvělé zvukové efekty. ()

Stallone

Po průměrném prvním dílu tu máme horší pokračování. Bez atmosféry, strachu o hlavní hrdiny s předvídatelným dějem. Je to bez šťávy. Chápu, že pan režisér chtěl natočit druhý díl akčnější a zábavnější, ale to by musel umět. Rozjezd je i zde pomalý, vleče se a o to větší očekávání divák má. Kvalita se ale nedostaví. Už po druhém útoku záporáka bylo jasné, že si tu zajímavé ´´mordy´´ neužijeme. Pouze vidíme cáknutí krve na obrazovku. To si může pan režisér odpustit. Na to my, hororový fajnšmekři nejsme zvědaví! Je to zbytečné pokračování. Puste si první díl. Tento nedoporučuji. ()

rizek2

Po pomalejším rozjezdu jedničky (bylo by na místě označit první díl jako předehru) přichází nadupaná dvojka. Přeživší hrdinka je zachráněna a odvezena do nemocnice. Jízlovist scénáristů nezná meze, proto se Jannicke dočká resustitace vraha jejích přátel - a párty začíná. Moc slabých míst to nemá - od začátku, kdy divák tuší co bude následovat, ale neví kdy a jak to přijde až po závěr, který by měl být definitivní tečkou v této sérii...nebo ne? ()

Nivenx

Pokračování je v podobném duchu jako díl první. Změna režiséra je znát, že vsadil na odlišné prostředí, ale je jasné, že má nakoukáno a jede přesně podle daných pravidel pro slasher. Celá tato série se dá bez mrknutí bulvy odsoudit a hodit do kanálových vod, jelikož zase nic extra nového kromě dobré atmosféry nepřináší. Pro hororové fandy je to ale nutnost! 70% ()

Deyw

dobry pokracovani, ktery je kvalitou dost podobne prvnimu dilu...nemocnice je obcas (asi ve 2scenach) celkem scary..jinak klasika.. :D ale furt slusny..ten posledni dil je uz uplne mimo.. ()

miguel_111

Vražedné besnenie z nórskeho hororu Cold Prey sa presúva z prostredia hotelu do nemocnice, kde sa dostáva hrdinka, ktorá prežila ono vražedné besnenie. Zmena na poste režiséra, zmena prostredia a tak trochu aj poameričtenie tomuto snímku určite len a len pomohlo. Pokračovanie ma opäť skvelú atmosféru, hudbu a slušnú gradáciu. Pre mňa 70% ()

Khumbac

Ve dvojce se ocitneme v nemocnici ktera se ruší a tutiíž tam bude jen pár lidí, které spolu s naším starým vražedníčkem uvidíme krásně umírat. Nejprve bude náš kožešinový mazlíček improvizovat a bude používat k mordům různé předměty než se opět dopátrá k dobře známému krumpáči :) Hlavní hrdince to opravdu neudělá dobře když zjistí, že se znovu probudil. ()

elanius

(79/2012, DVDRip) / Dvojka, ktorá nie je ani o trochu lepšia ako celkom dobrá ako jednotka. Všetko čaro nórskeho zasneženého vidieka je preč, zostáva už len rutinná práca, ničím výnimočná. Keby som chcel porovnávať so žánrovými štandardami tak by Fritt Vilt II nedopadol moc dobre. Nezaujímavé mordy, priemerný zabijak, ale aspoň celkom dobre zvládnuté prostredie a atmosféra. A ešte k tomu nórski maximálne nezaujímavý herci. (4/10) ()

Duoscop

Druhý díl začíná tam, kde první skončil. Jannicke je převezena do místní nemocnice, kde se dostanou také těla jejich přátel a vraha. A tímto všechno začíná. A i když se děj přesunul do prostor nemocnice, tak rozhodně za jedničkou nezaostává, možná jí i trošku předčí. Tak a ted' na 3. ()

Yoshimitsu

Jannicke se po událostech z prvního dílu ocitá v nemocnici, kde místní policii poví, co se jí stalo a kde najde partu svých zdechlých kamarádů a našeho vrahouna, kterého obrala o oblíbený krompáč. Tady taky pěkně fungovala atmosféra prostředí nemocnice nebylo špatné, ale už to trochu pokulhávalo a místní policie pozdechala, jak kdyby šli dobrovolně na porážku. Dávám 70% ()

Antek

Ponechám stranou fakt, že Fritt vilt II neskrývaně vykrádá Halloween číslo dvě a budu se na hodnocení tohoto filmu soustředit pouze z pozice horrorového fanouška. Druhý díl severského slasheru nabízí přesně to, co každý sequel průměrného horroru: tzn. oživlého zabijáka z dílu prvního, více vražd a hlavní hrdinku, která se víc a víc posunuje k tradičnímu pojetí ženy bojovnice (aneb Ripleyová opět nastupuje). Co se ovšem pro tuto (zatím dvoudilnou) sérii stává příznačným je rázný zlom před poslední dvacetiminutovkou. Fritt vilt II nečekaně nabírá živé vody a boří své šlápoty do krví zbroceného sněhu. Závěrečný souboj je opět prodchnut hustou atmosférou (umocněnou panoramatem krásných hor) a pár vychytanými závěry, které napravují předešlý dojem. Ještě houšť a příště to bude ono ... ()

Petr23

O chlup horší než první díl, zklamala mě atmosféra filmu, která se nedá s prvním dílem vůbec srovnat - tohle se spíše blížilo k vyvražďovačce. Hlavní hrdinka byla ostrá stejně jako v prvním dílu, a na konci v titulcích byla super písnička stejně jako u prvního dílu. ()

Tereza666

Díky bohu za ty konce co vše zachraňují. Podle mého hodně slabší oproti jedničce. jednička se netáhla, bylo více postav a tím pádem více vražd. Tady se táhlo a já několikrát film stopla a dívala se jak dlouho ještě. Ale naštěstí se to ke konci rozjelo v parádní horor který neměl konkurenci. ()

zdenny

Mé hodnocení je stejné jako u "jedničky" s tím, že si myslím, že hodnocení jedničky i dvojky bude i u ostatních uživatelů csfd velice podobné. Narozdíl od prvního dílu se teď vraždí v budově, která není pro slashera domácí půdou, ale ani to mu nezabrání vyvolávat v divákovi pocit, že on je ten nepřemožitelný. Zbraň do ruky bere tedy opět z prvního dílu vyšťávená hlavní hrdinka... A já se ptám? Oživne ten parchant i ve trojce? PS: Svou netradiční krásou mě v tomto filmu uchvátila Marthe Snorresdotter Rovik. ()

Blue.Poison

Málokteré pokračovaní si udrží kvality (či nekvality) jedničky, ale v tomhle případě to vyšlo. Příběh začíná přesně v momentu, kdy první díl skončil. Seznamuje s novými postavami, aby bylo koho zabíjet a s novým sterilním prostředím nemocnice, které je potřeba trochu zhuntovat krví. Atmosféra totožná s jedničkou, tempo taktéž, takže komu se líbilo první norské běsnění, bude spokojen i s tímto. ()

Brain-D

Takový remake na "Halloween (1981). Na první díl hladce navazující, tak jako v atmosféře, tak v napětí. Troufám si říci, že v napětí se ještě přitvrdilo. ()

lykan9

Prakticky kopie Halloweenu 2 a Krvavého Valentýna. To však neznamená nic špatného. Ledová smrt 2 sice nedosahuje kvalit jedničky, ale pořád se jedná o výborný a napínavý horor. Škoda jen, že začátek byl tak vleklý. ()