Než si začal říkat Rango a vybájil si spoustu mýtů o svých hrdinských kouscích, obýval chameleon v havajské košili prostorné terárium. Nic mu v něm nechybělo, snad kromě trochy akce. Té si začne naplno užívat, když se nešťastnou náhodou ocitne uprostřed vyprahlé pouště, kde si na něm málem pochutná hladový jestřáb. A aby napětí nebylo málo, jeho další kroky vedou do města jménem Prach, v němž visí obyvatelům kolty proklatě nízko. Ve zdejší nálevně si chameleón vymyslí jméno Rango a pár hrdinských historek, čehož vzápětí lituje. Od zoufalých domorodců totiž obratem dostane šerifskou hvězdu a hromadu úkolů, mezi nimi i nalezení zdroje pitné vody a odstranění zdejších i přespolních zabijáků. Na Rangovi teď bude, zda neuvážené hrdinské kecy přetaví v činy, nebo zda zahodí hvězdu, kolty a stetsona, navlékne havajskou košili a uteče zpátky do civilizace... „Vítej, amigo, v poušti nekonečné, kde žízeň a prach jsou tvé družky věčné…“ Chór hrajících a zpívajících mexických sov vás uvede do světa, kde vás přejde sranda, ale přesto se budete bez ustání smát příběhu o nejnepravděpodobnějším hrdinovi, jakého kdy Divoký západ poznal. Režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski znovu namíchal opulentní koktejl akce, humoru a nádherných kulis, který jede stejně dobře jako loď Jacka Sparrowa, ačkoliv z hraného světa možná nečekaně přeskočil do animovaného. (oficiálny text distribútora)

Jerrysus

Po dlouhé době konečně skvělý “animák“. Jako by vypadnul z oka nějakému opravdu dobrému filmu, který v sobě nese všechny znaky pořádného westernu. Stačilo jen nahradit za ostřílené pistolníky, obyčejná mluvící zvířata a roli hlavnímu hrdiny přenechat chvástavému chameleonovi. Výsledek? Opravdu parádní snímek, který v sobě nese vše, co by měl. Především velkou dávku nadsázky, ale i humor, napětí a akci. A právě asi to mě na tomto snímku zaujalo nejvíce. Vtipné hlášky, u kterých se opravdu člověk popadá za břicho zde nejsou výjimkou a co se mě týče, klidně mohli filmaři z filmu vynechat jakési zvláštní scény s neznámým duchem západu, které mi tam přišly zcela zbytečné. ()

Mmericus

Celkem vydařený a zabavný animák, který je takřka povinností shlédnout v originálním znění.Johnn Depp dostál svému jménu a dodal filmu přesně to, co bylo třeba.Nádherná grafická práce s úžasným dabingem, uspokojí dle mého názoru všechny věkové kategorie. ()

Toustovač

Příběh na houby, zpracování - jéžišikriste:). Teď trochu konkrétněji... příběh je hrozně roztříštěný a jednoduchý (což by mi asi nevadilo, kdyby nějak držel pohromadě) a atmosféru westernů moc nevytváří. Jednotlivé scény (scénky) celkem fungují, ale jako celek opravdu ne (pro ilustraci postačí, že si z něj po dvou týdnech prakticky nic nepamatuju). Nějak nevím, pro koho že má tenhle film být - pro děti asi těžko, na to mi přišel poměrně drsný, a pro dospělé nejspíš taky ne (ta jednoduchost vážně vadí). Humor obvykle dosti primitivního rázu (opět vlastně samostatná část, která se s ostatními dost mlátí). Většinu hodnocení tak tvoří zpracování. Asi jsem si zvykl čekat něco takového jenom od Pixarů, ale čelist by mi nejspíš padala tak jako tak. Až jsem si říkal, že jsou snad některé části reálné (jestli vážně jsou, tak se mi prosím klidně vysmějte:)). ()

Veniss

Na první pohled je Rango jak vohraná deska, co krouží na rozvrzaným gramofonu pořád dokola. Není tam nic, co byste už někde neviděli nebo neslyšeli, ikonické postavy Divokého Západu, profláklé songy, hlášky. Naštěstí se film nebere moc vážně a s tváří pokerového hráče si ze sebe s chutí utahuje. Film uspokojí jak westernového nadšence, tak i ostatní dobře pobaví. Zkrátka Rango se trefil do černého a na pouštním kurovi cválá do slunce západu. ()

Mykhaluu

Vazenos liďos, tento filmos animatos jsem nejak celkove nepochňapos! Spousta nápados, až přehršlost! Nicméně chybělo mi tu napěťos a gradacios! přilňutos k hlavní chameleon! Krysos Abigailos roztomilos, ale jinak šumakos filmos! ()

Scelleton

Musím říct, že detailnější grafiku jsem snad ještě neviděl, opravdu nádhera. Příběh má sice slabší místa, ale jako celek rozhodně výborný film. ()

marek29

Výborná záležitost, ne ovšem pro malé děti :) geniálně propracované postavičky (pro někoho možná né tak krásné na první pohled, jak by v animáči čekal, ale to je jen 1 věc, kterou se film vymyká a to se mi na něm právě líbí! ), super humor, hudba, narážky, vtípky, skřeky a mix napětí, romantiky - prostě geniální moderní animovaná pohádka pro starší (15+) ()

darthvader77

Animovaná westernová komedie, skvělými vtipnými akčními scénami, ve kterých pouštní hlodavci jezdící na netopýrech přepadávají dostavník s vodou, kdy šerifa dělá osamělý ukecaný chameleón, který je stejně vychytralý jak Jack Sparrow, hlavní padouch je obrovský had, do toho všeho nám buší melodie Valkýry a hudby Hase Zimmera. Toto všechno vystihuje Ranga, jemuž byl slušel rychlejší rozjezd nicméně, jakmile Rango přijde do města tak nám všechno ze začátku vynahrazuje. Bavil jsem se přímo výtečně. Proto vřele doporučuji. ()

maoc

Fascinující, jak Rango funguje zároveň jako poklona westernu a zároveň jako jeho parodie. Některé věci jsou super (ujeté postavy, hnusný humor, hudba), některé slabší (nedotaženosti v logice příběhu i v jednání postav - úlitba ratingu?). Za srdce mě to jako některé jiné animáky nevzalo, ale zgustl jsem si, to zase ne že ne. ()

Renie42

Výborná animace, skoro jako realita. Rango je týpek, co si hraje na hrdinu, ale nakonec musí dokázat, že ten hrdina vlastně je. Věděla jsem, že to na něj určitě praskne ty jeho historky, ale postavil se k tomu čelem a obyvatelé městečka Prach můžou na něj být hrdý, přinesl jim všem vodu. ()

yaqwsx

Když se na Ranga podívám po kouscích, tak jsem nadšen. Pěkná grafika, neotřelý humor, který teda zrovna není moc dětský, perfektně sedící hudba a sympatický hlavní hrdina. Jenže jako celek to nefunguje a Rango mě spíše nudil. Jasně, několikrát jsem se zasmál opravdu nahlas, ale to nezachránilo celkový dojem z filmu. ()

george82

Pěknej animák, ale aby se dostal o třídu výš, tak by musel mít víc zábavy a ten děj by měl mít spletitější zápletku....alespoň pro mě. ()

bohhous22

Nechápu,jak tato roztomilá potvůrka s hlasem a grimasy Johnnyho Deppa může nebavit.Ano,příběh je velice prostý,ale mně zde nechybí ani humor,akce a ani originální nápad.Rango je vynikající záležitostí do nepohody.Já se u toho směji už několik let.Naprosto nenuceně a hlavně zaručeně!!!Cha Cha Cha,vy volové!!! ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty