Betty Anne, nezamestnaná matka dvoch detí a hlavná hrdinka filmu založenom na skutočných udalostiach, má brata Kennnetha, ktorý je odsúdený za lúpežnú vraždu. Betty Anne je však presvedčená o jeho nevine, a to tak, že strávi niekoľko rokov štúdiom práv, aby mohla svojho brata obhajovať pred súdom. Súd sa napokon uskutoční a na základe nových dôkazov dochádza k dramatickému vyvrcholeniu prípadu, ktorý je jedným z najpútavejších príbehov amerického justičného systému. (STV)

pekas

Téma křivého obvinění a dokonce odsouzení nemůže být nikomu lhostejné, protože se může týkat kohokoliv. Přestát takové křivdy a tolik let, to musí být síla to nezabalit. A aby sestra obětovala život pomoci bratrovi, to je taky až nepochopitelné. Klobouk dolů. Sam Rockwell nám zraje jak víno. 78% ()

Barghest

Herecký koncert Hillary Swank a Sama Rockwella. Člověk vidí, že Kenny není žádný svatoušek, ale stějně mu musí fandit, aby ho z toho jeho ségra vysekala. Příběhu dodává na síle i štempl Based on true story. Pro vězeňská dramata a filmy o nespravedlivě odsouzených mám jednoduše slabost, a když se objeví takhle syrová, autentická, skvěle zrežírovaná a odehraná žánrovka, nezbývá mi, než si namlsaně pomlasknout. ()

subic

Problém tohohle filmu je, že u mě nevyvolal vůbec žádnou emoci a docela jsem se u toho i nudil. Ti lidi se tu chovají jako vidláci a hlavně tak vypadají, největší šlupku má Juliette Lewis. Ale jinak je to vizuálně slušné a jako popis skutečné události taky, ale já už to příště vidět vážně nemusím. ()

MirkaP

Film o vztahu dvou sourozenců. "Na stará kolena" vystudovat vysokou školu a pak jí efektivně uplatnit v praxi, to vše jen pro svého bratra, to se nevídá často. Nenápadná, ale silná žena v podání Hilary. Škoda toho konce, že je tak brzo, ten skutečný závěr s předčasnou smrtí tam měl být. Nebo aspoň zmíněný v titulcích. ()

AlexUnited

Milovaný a "obdivuhodný" brat Kenny je násilník, grázel a výtržník, ktorý by pravdepodobne niekoho v budúcnosti istotne zamordoval, ibaže ho niekto predbehol a jemu našili vraždu, ktorú zhodou okolností nespáchal. Takže je vlastne neviniatko a úbohá obeť. A jeho obetavá sestra (očividne tiež s mierne delikventskou minulosťou) sa rozhodne urobiť všetko preto aby svojho "svätého" bráška dostala z basy a spravila tak z neho opäť bezpečnostné riziko pre slušných ľudí. A takéto postavy nám chcú vykresliť ako úžasne kladné a divák im má akože fandiť? Tak toto na mňa veru neplatí. ()

SAINTS

Film,v ktorom hra Hilary Swank obetavu sestru,ktora je presvedčena o nevine jej brata odsudeneho na doživotie za vraždu.A je to prave vykon Hilary ktory robi tento film trocha lepši. ()

Tominni

Film podle skutečné události a sourozencích, kteří to neměli jednoduché a jednoho to dovedlo až do vězení na doživotí. Hilary se ale rozhodne, že to tak nenechá a osvobození bratra obětuje kompletně celý svůj život - a právě tato jediná priorita (asi i nad dětmi) je velkým otazníkem filmu. Dobré herecké výkony Hilary Swank, ale i Sama Rockwella film drží, ale i tak stačí jen na trochu lepší průměr. ()

PlysovyMacko

Príbeh postavený na obdivuhodnej vytrvalosti hlavnej hrdinky, ktorý má dojal. Ale od hutnej súdnej drámy má film ďaleko. Budem za cynika, ale ak by na konci nastal twist a vyšlo najavo, že to spravil, film by u mňa zaskoroval. ()

yatan

Je to sice polievka, kde chyba niake to korenie a tak strasne dolezita sol, ale ma tu najdolezitejsiu surovinu - kvalitny vyvar - story. Tak silny pribeh aky len vie ponuknut matka zem je prosto tak dominantny, ze prebije aj nulovu kreativitu Goldwyna....a...Hilary..nemam na nu slov a aj Portman asi strati rec ked bude Swank nominovana pretoze zatial vzdy ked dostala nominaciu na oskara tak ho aj vyhrala. Skoda ze Rockwell nemal viac priestoru..Conviction je velmi silna priemerne spracovana drama s prvotriednymi hercami a srdcervucim brutalnym pribehom o zivote a jednej velkej laske. 8/10 ()

Blazis34

Obecně vzato mám rád filmy se skutečným podtextem. S příběhem, který je inspirován skutečnou událostí. Tento film nebyl vyjímkou a i jeho ztvárnění se mi líbilo. Hilary Swank v roli začínající právničky a sestry poneprávu obviněného bratra určitě uspěla. A co mi na tomto díle od Tynyho Goldwyna chybělo? Asi snad více rozvinutá část o zproštění viny a hledání důkazů. Jinak Conviction měl pěkné dialogy a dalo se na to dívat. Dávám 70% - lepší tři hvězdy. ()

marosson

Možno by tomu pomohol iný záver, menej "americký"..ale čo už, keď je to true story... Jeden z mála filmov, kde sú mi charaktery hlavných hrdinov dosť nesympatické ()

praethoria

nesúhlasím s názorom, že je to ďalšia americká "pohádka"... v prvom rade je to skutočný príbeh, príbeh ľudí, živých ľudí ktorých spájalo nesmierne puto, a ktorí si vytrpeli každí svoje osobné peklo, kým došli na koniec svojej cesty. Postava Betty Anne, ktorá obetovala svoju rodinu, priateľov majetok, vyštudovala právo, tvrdo pracovala v bare na zaplatenie štúdia, je veľmi autentická. Je až dych vyrážajúca skutočnosť, že existujú takýto ľudia, ktorí napriek dôkazom svedčiacim proti ich presvedčeniu dlhých 18 rokov si stoja za tým a bojujú za to. Pri tomto filme dávam plných 5* nielen za film, jeho prevedenie, výber hercov atd...ale AJ za výber motívu. Záver: Odporúčam si pozrieť :) ()

BradleyT

Prvni 1/4 nuda.... 1/2 nuda...., aaa pozor zbytek filmuuu NUDAAA. Takhle propasnout slibny pribeh, to je zlocin. Herecke vykony a scenare absolutne onicem. ()

Demoiselle

Dobře dobře - amerika až to bolí. Ale díky Rockwellovi /stejně si myslim, opak/ získává film jiného náboje - negativního. Muselo být zajímavé pracovat na filmu, který je tak blízko skutečnosti. A umocněno tím, že se to vše opravdu stalo, prakticky nedávno /blízko skutečnosti/ prohlubuje tu zoufalost, která Sama objímá. Zamilovala jsem... do Sama samozřejmě ()

DonBraso

V koutku duše si řikám,že tohle jsme viděli už více než doskrát,tak čím nás tentokrát překvapí tenhle snímek.Ve své podstatě vůbec ničím a to je kámen úrazu.Jestli měl u mě film vyvolat emoce a soucítit s postavama,tak se mu to parádně nepovedlo.Cíleně začít flashbackem jak se Kenny a Bett měli hrozně rádi v mladých let je nutností,ale ne něčím,čím bych měl herce mít rád a soucítit se skutečností,že je Kenny usvědčen z vraždy.Určitě film není pro nějaký nadšance,který čekají v tom politickým dramatu určitý spád,prostě tah na branku se nekoná,jsme pořád někde v obraně a do zálohy se kouknem,jenom když chce divák sám.Je to smrtelně utahaný film o tom jak si Betty udělá práva,aby osvobodila bratra a do toho jde na stopu sice reálně,bez nějakých velkých expozičních klišé.Sam Rockwell mě vzhledem připadal jak fibanachi(Peter Stormare),který měl dostat mnohem více prostoru,takhle zazdili podstatu žití v cele,protože,že si přijde Kenny sednout a poklábosit jak to bude zas dlouho trvat v base,než Betty tomu přijde na kloub,není zrovna moct pro herce ukázat svoje kvality,protože Hilary byla sama sebou a díky příběhu a natočení to bylo takový prdnutí do křesla.Prostě je to naprosto normální film o nerozluční dvojce a tam to končí,slzy žádný,překvapení taky ne.60% ()

Elis009

Nemůžu říct, že to má americký konec. Za prvé je to podle pravdivé skutečnosti a za druhé jsem se až po zhlédnutí dozvěděla, že opravdový Kenny nakonec nešťastně zemřel. Osud je někdy moc ironický. Ale i tak zajímavý film, akorát jsem nikdy neměla moc ráda Hilary Swank a po jejím jakoby zvláštním přízvuku v hlase a jejím způsobu hraní se na tom nic nemění. I tak 4 hvězdy. ()