V Bourneovom ultimáte agent Jason Bourne zlikvidoval tajný a kontroverzný vládny program spoločne s jeho tvorcami. Išlo však len o špičku ľadovca, pod ktorou sa ukrýva oveľa sofistikovanejší systém tajných operácií, ktorému šéfuje Byer (Edward Norton). Chladnokrvného profíka udalosti okolo Jasona Bournea rozhodne nenechávajú chladným, a tak sa pre istotu rozhodne bezpečne pochovať podobný program skôr, ako mu prerastie cez hlavu. K jeho smole však inak precíznu čistiacu operáciu prežije práve Aaron Cross (Jeremy Renner) a taktiež vedkyňa Marta Shearing (Rachel Weisz), ktorá mala na starosť jeho vedeckú časť. Tí dvaja sa navyše spoja, a to je pre Byera smrtiaca hrozba, oveľa väčšia ako tá, ktorú predstavuje Bourne. Cross je tiež z poriadne nepoddajného materiálu a oproti Jasonovi má tú výhodu, že si všetko pamätá. (TV Markíza)

S3MIR

"Já ti nevím Karle.." asi taky pocit som mal pri zaverecnych titulkoch. Akcia je svizna a pokial sa nieco deje, tak je to v celku pozeratelne a velmi podobne M:I, alebo Bondovkam. Ale mimo akcnych pasazi roztahane a... nudne. Norton ich z casti zachranuje ale sam to neutiahne. Renner a Weisz funguju ale Shane Jacobson z australskeho Top Gearu ako veduci tovarne na lieky?! WTF?! No proste film plny protikladov. Ak sa nudite, tak v je to dobry zabijak casu ale inak ma to nechalo absolutne chladnym.. ()

Lukynekk

Čekal jsem top film, ale musím říct, že předchozí díly byly lepší. Co se stalo v tom filmu vlastně? Nikam se to moc neposunulo, výmysly s pilulkama? , to mi přišla úplná zbytečnost. Akční trošku, jiný příběh bych čekal. Jsem zvědav co bude v dalších dílech, teda jestli budou:) ()

smith22

Tohle se povedlo.Hodnocení CSFD nechápu.Slušná naháněčka – Renner se mi líbil víc jak Damon v předchozích dílech.A potěšil i Norton, který se tam pro mě nečekaně objevil a kterýho vždy můžu.Někdo asi čekal bůhví jaký složitý scénář ale u takhle dobře zvládnuté naháněčky to vůbec nebylo třeba – film totiž bavil od začátku až dokonce a žánrově si úlohu splnil dostatečně.Dá­vám 78%. ()

rasto87

Mám pravdu povedať prvú hodinu som takmer len rozmýšľal o zelených a modrých tabletkách, na čo vlastne sú ? Nakoľko z predošlých častí sa jednalo iba o tabletky na nespavosť. Vysvetlenie príde zhruba po tej hodinke pozerania. Táto časť má taktiež vynikajúce herecké obsadenie, ale na predošlé časti s Matom Damonom sa to nechytá. Musím však vyzdvihnúť pár scén na ktorých som sa fakt bavil a to hlavne pri parádnej scéne s vlkom ( takých keby použili vo filme The Grey malo by to jasných 5* ). Škoda, že tu nedali ešte viac akcie, viac súbojov. ()

p.i.t.b.u.l

Nebylo to vůbec špatné. Ze začátku jsem sice vůbec nechápal o co tam jde a jen stěží jsem matně vzpomínal o čem byl předešlý Bourneův film. Později se vše začalo vyjasňovat a mně konečně došlo o co vlastně jde. Se samotným filmem jsem problém neměl. Hlavní hrdina mně seděl, akční scény byly fajn. Co se mně ale vůbec nelíbilo, to byl děj. Ono se to vlastně nikde neposunulo. Děj zůstal tam, kde skončil naposledy. Sice jsme objevili nového hrdinu, ale ve finále kromě útěku nic nedokázal. Podle mně je to škoda. Měli nasadit lepší laťku a více propracovat linii děje. Možná se v dalším díle dovíme něco více. Nebo možná taky ne. ()

benny159

Tak nejak mi unikol celý význam toho, prečo sa tento film vlastne natočil. Spracovanie zvládnuté výborne. Obsadenie rolí takisto, akčné pasáže super. Čo sa však týka významu filmu, vystáva otázka: NAČO? Pre mňa zbytočnosť bez ktorej by to Bourenovská trilógia prežila bez najmenšej ujmy. ()

Odpocivadlo

Filmy o Bournovy sa mi páčia, toto bolo skvelé ale akosi sa mi to vymykalo z toho konceptu. Nebyť tej Daimondovej fotky na letisku tak by som si to s ním ani nespájal. No skvelé napätie a akcia tam boli. Myslím že ak by Jeremy Renner hral namiesto Matta tak by to nebolo vôbec zlé. 80% ()

ibex

Proč nezískat víc peněz odkazem na úspěšné filmy? Naprosto zbytečný film. Radši si pustit původní sérii. Pár dobrých scén to nezachrání. ()

DaliborekD

Celkem povedený thriller, kterému ale přes zajímavé obsazení chybí větší tah na branku a nápaditější režijní vedení. Renner je fajn, ale jeho postava je tak ploše vykreslená, že si k ní divák nedokáže vytvořit obdobné pouto, jako k Jasonovi. Jako jiný pohled na sérii, proč ne, ale ve srovnání s předchůdci Odkaz jasně ztrácí. ()

Muff

Jo, je to dobře zvládnuté, ale není to nic, co by tu už několikrát nebylo. Pilule zajistily nějaký děj, ale proti předchozím dílům je to prostě slabota. Nezachrání to ani moje oblíbená Rachel. Bohužel to vypadá, že je našlápnuto na pokračování, a to není dobré. ()

jack_scott

Slušný detektivní thriller ala Bourne, ale Bourne to není. Připomíná mi reklamu na Jim Beam. A tohle teda není Jim Beam. Koukat se na to dá, ale je to prostě jen průměr. Nic, co by si člověk pamatoval. *** max ()

Leeroy3167

A ja mu tie 4 hviezdy veru dám. Trochu ma zamrzelo nevýrazné finále, ale inak je to nadpriemerný akčňák s výborným Jeremym a krásnou Rachel (na tú ženskú budem mať slabosť asi aj keď bude mať 60) Prepojenie na starú trilógiu hladké, na začiatku ma síce trochu prekvapilo, že dej sa prepája z trojkou, ale po polhodine sa vyberie úplne svojou cestou. Nebol som nadšený, ale rozhodne spokojný. ()

Dejvid17 odpad!

první hodinu jsem se nudil uplně, to jsem se nutil jen kvůli Jeremymu Rennerovi,ale bylo to zbytečný... souboje na nic, děj na nic, herci na nic.. Norton nulovej, Weish nulová, ten tatar Larx nulovej.. snad jen ta honička na motorkách docela ušla.... totální propadák roku... fuj! ()

gotham

Určitě nejsem nějaký zarytý fanoušek a odborník na agenta Bournea, ale Odkaz mě opravdu hodně zklamal. Od trojky Gilroy-Renner-Norton jsem čekal nejsilnější a nejkvalitnější podívanou této série, mimořádný zážitek, který se tedy opravdu nekonal. Skoro bych řekl, že je to snad nejhorší film Edwarda jaký jsem viděl, a že jsem jich viděl dost. Pravda je, že druhá půlka to zachránila, ta byla velmi dobře koukatelná, ale ta první, to byla bída s nouzí. 50% ()

markus57

Film , který má v názvu Bourne a nehraje v něm Matt Damon?Říkal jsem si , že Jeremy celý film potáhne a že se bude jednat o pěkný kousek .Bohužel , docela jsem se mýlil a Matt hrál Bourna o několik tříd lépe , předchozí filmy nenechali diváka vydechnout a Matt zahrál , řekl bych, životní roli :) Trilogie byla prostě o HODNĚ lepší ! Ale buďme upřímní , stále se jedná o pěkně svižnou akční jízdu a Jeremy předvádí jeden kousek za druhým .... 65 % . ()

Vasyl

Cross je dobrej Bourne. Ne tak dobrej Bourne jako Bourne, ale rozhodně stojí za podívání. Zvlášť pokud člověk věří tomu (jako já), že na těch vládních postupech a vůbec tom všem tady ukazovaným je aspoň trochu pravdy. Akorát s těma nasranýma vlkama už to trochu přehánijou. Takový šelmy plachý to jsou a ve filmech snad není krvelačnější potvory než ty šedivý sympaťáci. ()

Efreeti

Nic co už bychom neviděli předtím ve třech predchozích Bournech, třech Bondech a dalších podobných filmech. Weisz se snažila. Rennerovi sem kupodivu toho super-agenta moc nevěřil. Norton je tam vyloženě do počtu. Až je se divím, jestli má takovéto role zapotřebí. ()

elpin

Nechápu ta nízká hodnocení. Vždyť to má spád, dobré herecké obsazení, napínavý příběh a žádné do oka bijící nelogičnosti. Jistě, v "Jason Bourne" univerzu působí film trochu jako nastavovaná kaše, ale pokud jste předchozí filmy neviděli zrovna včera, určitě to není na závadu. Za mě 4* ()

chrustie

Celkem slušný rozjezd zabilo naprosto idiotské finále s tak debilní honičkou, že to filmový svět dlouho neviděl. Hlavní záporák se ne a ne objevit, jelikož superrákosníka LARX 3, tady šoupli chlapci asi jenom do počtu. Při bondovské závěrečné scéně na lodi, mi vyrazila husina i na prdeli. Díky a příště znovu a jinak. Ušmudlaných 50%. ()

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

26.05.2020

Producent akční série Jason Bourne Frank Marshall v čerstvém rozhovoru uvedl, že hledá nového filmaře spolu s námětem pro další film. Jednalo by se tak o šestý snímek celkem, není přitom však jasné,… (viac)

Další Star Trek má režiséra

Další Star Trek má režiséra

23.12.2014

Sci-fi fenomén Star Trek se v roce 2009 dočkal filmového rebootu. J. J. Abrams (Mission: Impossible III) posléze natočil ještě pokračování nazvané Star Trek: Do temnoty, pak ale vyslyšel volání Síly… (viac)

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

16.09.2014

Ještě před pár dny se Paul Greengrass (Kapitán Phillips) zajímal o režii nového filmu s Leonardem DiCapriem a Jonahem Hillem (Vlk z Wall Street). Teď to ale vypadá, že ho spíš čeká návrat k… (viac)