V Bourneovom ultimáte agent Jason Bourne zlikvidoval tajný a kontroverzný vládny program spoločne s jeho tvorcami. Išlo však len o špičku ľadovca, pod ktorou sa ukrýva oveľa sofistikovanejší systém tajných operácií, ktorému šéfuje Byer (Edward Norton). Chladnokrvného profíka udalosti okolo Jasona Bournea rozhodne nenechávajú chladným, a tak sa pre istotu rozhodne bezpečne pochovať podobný program skôr, ako mu prerastie cez hlavu. K jeho smole však inak precíznu čistiacu operáciu prežije práve Aaron Cross (Jeremy Renner) a taktiež vedkyňa Marta Shearing (Rachel Weisz), ktorá mala na starosť jeho vedeckú časť. Tí dvaja sa navyše spoja, a to je pre Byera smrtiaca hrozba, oveľa väčšia ako tá, ktorú predstavuje Bourne. Cross je tiež z poriadne nepoddajného materiálu a oproti Jasonovi má tú výhodu, že si všetko pamätá. (TV Markíza)

Erik7595

Má to byť Bournov odkaz, teda by to malo doterajšie udalosti Jasona Bourna niečím obohatiť, dať im nový nadhlad posunúť dianie predchadzajúcich filmov niekam a ukázať dôsledky ... Samostatná zápletka je fajn, aj keď v porovnaní s predchádzajúcimi dielmi je slabšia. Ale čo mi prekážalo v Bournovom odkaze bolo práve to prepojenie s dianím predchádzajúceho dielu- film totiž príliš veľa nového neukáže v kontexte s predchádzajúcimi filmami. Film zobrazuje udalosti Bournovo ultimata a meno Jason Bourne sa tu spomína pomerne často, ale svojím spôsobom som sa nedozvedel nič podstatné k následnému dianu, ktoré malo vyplývať z konca Bournova ultimáta. Navyše film práve týmito vysvetlovačkami stráca na už pomalšom tempe. Nevravím, že film je úplná nuda, to nie. Ale chýbala mi tu práve tá dravosť, dynamika a vysoké tempo, ktoré charakterizovalo Greengrassove diela. Btw Renner ako Cross je výborný, a postava Rachel Weisz ako vedkyňa tiež skvelá. Akčné scény výborné, len škoda, že ich nebolo viac (hlavne osobných súbojov). Dávam 66%. ()

Wancohoff

urcite lepsi film, ako novy bond - skyfail... P.S.inak sceny s vlkmi, a sceny na motorkach su akoby odkukane z the grey + casino royale ale vobec nie na škodu. ()

Meteorista

Ryzí, poctivě odvedená, žánrovka, která si sice vypůjčuje jméno z Bournovy trilogie, ale když už to tedy dělá, nedělá jí naprosto žádnou ostudu. Ba naopak, honičky jsou perfektně odvedené, scény s bojem na blízko také výborné a herci nejsou vůbec laciní (myšleno hereckým výkonem). A je i dobře, že se tu s Bournem pracuje jen na oko, alespoň je místo pro jednoduše stravitelný děj, který nemusí být zbytečně komplikován. Poteší i závěrečná titulková píseň. Po tomto filmu by se mohl objevit Aaron Cross a Jason Bourne ještě v jednom - oba najednou - prostor na to je a fanoušky Bourna, kteří toto nezkousli, by to určitě potěšilo. ()

M1k9

Pozvolný, ale příjemný úvod i střední část nám dává tušit, že to nejlepší si nechali tvůrci na konec. Ach ano, něco v tom smyslu nakonec opravdu příjde jenže já s tím mám velký problém. Velmi nepovedený vtip! Závěrečné scény působí komicky a ve hře nechávají jen velmi nenáročné diváky. Vůbec komicky na mě působily téměř všechny postavy kromě hlavní dvojice. Asiat na motorce s IQ šimpanze byla třešnička na dortu. Řeknu to jasně, šašci! Pochválit tedy můžu Jeremy Rennera, je to skvělý herec a navíc můj oblíbenec, a Rachel Weisz. Film hodnotím jako nedotažený. 5.5/10 ()

Illy

Velice slušně natočený příběh zapadá do světa Jasona, vlastně paralelně ubíhá a nenarušuje. Akční scény rozhodně nadprůměrné a obsazení úplně super. Nemám problém doporučit. ()

j0nathan

Ale ták jó. Průměrný akčňák, který vás zabaví na jeden večer. Možná by to ani nemuselo vařit z Bournovi "pravé" trilogie. ()

Flopik

No bože. Takto som sa už dlho nenudil.Borna nesledujem a ani ma nijak zvlášť neťahá no toto som chcel pozrieť hlavne kvôli Jeremymu . A len kvôli nemu dávam 2 hviezdy ale aj tak podstatne slabšie.Začiatok nuda skoro som zaspal.Keď sa vynoril v dome a zachránil dievča tak som zajasal a dúfal že to takto pôjde ďalej.Nešlo . Akčne prechádzanie letiska a ešte akčnejší let. Potom akčné pichanie injekcie a zúfalá naháňačka ktorú som pozeral len zriedkavo. Začiatok lozenie po stene dobre ale potom neskutočne dlhé unikanie na motorke. A na konci keď som už dúfal iba málo že aspoň nejaký záverečný odpal bude bolo "hovno". Chlapec padol z motorky a za ním aj nás párik.Ach no čo už. Slabé 2 hviezdy . ()

majo_svk

Keď som prvýkrát čítal, že vznikne ďalší film o Bourneovi bez Bournea, zostal som zhrozený a plný obáv, ako to celé dopadne. Postupne sa začali objavovať nové mená spájajúce sa novým Bourneom a razom boli moje obavy preč. Veď Jerremy Renner patrí v súčasnosti medzi najväčších drsňákov Hollywoodu. A tak som začal tešiť, keď film konečne uvidím. V kine som ho nestihol a tak prišlo na rad domáce video. Prvotný dojem po zobrazení úvodných minút bol parádny. Nádherné prírodné scenérie, kruté skúšky, silná atmosféra a postupné odkazy na tretieho Bournea sú správnym predpokladom skvelého pokračovania. A keď divák uvidí akčné scény, ktoré sú dych berúce a premakané nie je viac o čom pochybovať. Všetko by bolo fajn, keby sa pomedzi dynamické akčné scény nemotali prvky typické pre drámu, čo spôsobuje na poli istý zmätok a vy neviete, či sa dívate na akčný špionážny nárez alá Greengrass alebo na ukecanú drámu alá Gilroy. Celú pointu filmu divák pochopí len vtedy, ak videl tri predošlé časti. Bourneov odkaz na divákovi naozaj zanechá odkaz, pretože má niečo do seba a vôbec nie je filmovým omylom typu Piráti z Karibiku 4. Každý milovník trilógie o Bourneovi vie, že ostane neprekonaná, ale vie aj to, že jej odkaz je večný a tak niet divu, že budú vznikať pokračovania. Ja som bol spokojný už len pre Rachel Weisz, ktorá je čoraz viac sexy. Ak vznikne pokračovanie, budem len rád. ()

divisak

Čtyři hvězdičky dávám, jelikož Bourneův odkaz hodnotím především, jako akční snímek, jako samostatný počin, poněvadž považovat jej za pokračování trilogie o agentovi Jasonu Bourneovi dopadl by samozřejmě hůře. Je to přeci jen už přitažené, krom toho z Bourneova příběhu vymačkává jen šťávičku ve snaze udržet si úroveň a kvality předchozích dílů. ()

Pavelos

Bohužel se stalo to co nemělo:-( Po veleúspěšné trilogii s Mr.Bournem, přišel docela slabý odvárek jako pokračování. Ze snímku absolutně vymizelo napětí, které bylo v trilogii s Bournem 100%. Samotný snímek až zase takový průšvih není, ale snažit se navázat navázat na něco tak dokonalého bohužel nejde.. Kdybych neviděl trilogii Bourna, tak si myslím, že jako akční podívaná by to bylo super a dal bych určitě o hvězdu navíc, ale bohužel.... ()

Camulator

Praktická ukázka toho, že čas je relativní. Začátek se táááhne celý boží den a přesto má člověk na konci pocit, že film uprostřed ufikli a říká si "to bylo všechno?" Nicméně Jeremy je vážně sympaťák a doufám, že v dalším díle potká i kolegy Jasona a Edwarda Snowdena, aby spolu velkýmu voyeurskýmu bráškovi pořádně nakopali prdel! ()

kubyno

První půlka supr, až na výjimky. Aljaška má parádní kouzlo a s dobrou audiovizuální technikou nešlo moc co zkazit. Zamotanost do toho dobře seděla, na Rennera (a dobře, i na Weisz....) se pěkně kouká a celé to mělo takovou Bournovskou atmosféru. Kdyby to skončilo po útěku z toho velkýho domu, bylo by to asi o dost lepší, než to je celkově. Druhá půlka (odehrávající se ve Filipínách) je něco otřesnýho. Obří honička, která ne a ne skončit, je jak z kobry 11, scény jsou plné klišé a obecně to často byla vykrádačka (o hloupém scénáři nemluvě). Hřebík do rakve tomu dal konec. Závěrečná scéna na lodi - to jsem málem spadl ze židle, to bylo nechutný a laciný. ()

Nolanofil

Varenie vody, to spojenie najlepšie vystihuje Bourneov odkaz. Dej sa prelína s Bourneovým Ultimátum, čo nijak zvlášť nefunguje a je to tam iba z dôvodu, aby meno Bourne, použité v názve bolo opodstatnené a komerčne funkčné. Výcvik na Aljaške alebo v ktorej zimnej riti to bolo, ma prevažne nudil a scéna s vlkmi ako vystrihnutá z minuloročného Neesonovho boja v Medzi vlkmi. Jediná dobrá akčná scéna je u vedkyni Marty v dome, ktorá prevedením pripomína mlátičku Bournea. No predchádza tomu dialógová scéna, ktorá dokazuje že Rachel Weisz je pani herečka a scenárista pán K*kot. Pri tej amokovéj scéne som si želal, nech Martu niekto strelí do hlavy. Pri záverečnej Filipínskej moto-naháňačke, sa pre zmenu snaží Gilroy napodobniť Greengrasa, v podobe roztrasených záberov. No v jeho prevedení to vyzerá ako by bol kameraman napojený na 240W, mal silný epileptický záchvat, bol j*baní do riti od pól tucta fabrikových filipíncov a to všetko naraz! A pamätáte ako vždy potešil Moby? Lebo perfektne zapadol do záveru filmu, tak tu vás poteší iba ako dobre znie. ()

Hepy13

Není to sice taková jízda jako pravej Bourn s Damonem. Ale tempo slušný, koukatelný to je taky dobře. Hudba též celkem ujde. ()

Lilloos

Aneb Bourne bez Bournea. Alespoň, že si na něj nikdo nesnažil hrát. Pořád je to ale jen zbytečně dlouhé pobíhání křížem krážem světem v čele se sympaťákem, kterému ale všechno kazí jeho zkoprnělá polovička, co akorát tak (ne)chodí, kam se jí řekne. Ani to nezáživně přehnané finále moc nepomůže. ()

majec4

Neviem cim to akoze malo doplnit celu seriu, ale ako samostatny film, ktory sa "obtiera" o Bourna to celkom funguje. Renner bol super, no miestami ma to akosi nudilo. Takze viac ako 3* si nedovolim. ()

petikacka

Takový slabší odvar Bourneova čaje...Jeremy Renner je důstojným nástupcem Matta Damona, ale jinak ostatní postavy mají charisma leda tak chatrče ve filipínském sídlišti včetně Edwarda Nortona i Rachel Weisz. Bylo tam pár dobrých scén, ale prostě taková pecka jakou byli všichni Bourni tento film určitě není. Ovšem dívat se na to přesto dá. Za mě 75% ()

GavlaDan

Není to taková hitparáda jako originální trilogie, ale naroubování na tuhle sérii filmů mi dává celkem smysl. Je fajn vidět všechny ty události z jiného úhlu pohledu. A vidět jaký mají dopad na jiné postavy. Oceňuju, že to není stejné jako předchozí díly. (Třeba dvojka a trojka byly defacto to stejné) Ale bohužel už to nemá takový drajv. Po technické stránce (kamera, barvy, střih, hudba,…) je to dost možná ještě lepší než Damonovské filmy. Trochu mě štve, že to nemá prakticky žádné ukončení. Protože konec filmu mi přišel spíš jako splnění dalšího z mnoha sidequestů, než jako nějaké velké vítězství. Ale jinak to bylo dost fajn. 6/10 ()

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

Producent Jasona Bourna uvažuje o restartu

26.05.2020

Producent akční série Jason Bourne Frank Marshall v čerstvém rozhovoru uvedl, že hledá nového filmaře spolu s námětem pro další film. Jednalo by se tak o šestý snímek celkem, není přitom však jasné,… (viac)

Další Star Trek má režiséra

Další Star Trek má režiséra

23.12.2014

Sci-fi fenomén Star Trek se v roce 2009 dočkal filmového rebootu. J. J. Abrams (Mission: Impossible III) posléze natočil ještě pokračování nazvané Star Trek: Do temnoty, pak ale vyslyšel volání Síly… (viac)

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

Matt Damon se vrátí jako Jason Bourne?

16.09.2014

Ještě před pár dny se Paul Greengrass (Kapitán Phillips) zajímal o režii nového filmu s Leonardem DiCapriem a Jonahem Hillem (Vlk z Wall Street). Teď to ale vypadá, že ho spíš čeká návrat k… (viac)