Starletka

Původní komentář z 23.11.2018: Sledováno v rámci Anime-Planet Secret Santa 2018. Takový mix starších xxxHolic a Mushishi, který s sebou nepřináší nic nového a i hlavní hrdina mi oproti Watanukimu a Ginkovi přijde velmi mdlý, přičemž ta kočka je vyloženě otravná a nevtipná. Zároveň nejsem typ člověka, který by těchto pomalých dílek musel vidět nadmíru, a právě protože už jsem nějaké viděla, tento kousek mě do kolen nedostane, i když má 500 sezón, je obecně považován za kvalitní a i Santa mi slíbil, že se mi to bude líbit. 6/10 ()

Hees

Prvá séria Natsume Yuujinchou trpí najviac tým čo trpia aj ostatné série a to teda je epizódickosť, nové postavy, nový svet atď. Divák by si myslel, že práve naopak Natsume a jeho zlatučká mačička zaujmú hneď, ale tu je to naozaj naopak a teda čím viac pozeráte tým viac Vás to začne baviť a ja by som sa nečudoval tomu, že by niekto Natsumeho dropol po prvých pár dieloch, alebo po tejto prvej sezóne. Vo svojej podstate sa tu zoznamujeme s hlavným hrdinom, ktorý sa volá Natsume a jeho pobočníkom, ktorý má ale svoje vlastné záujmy čo sa týkajú Natsumeho knihy priateľov a tým je Madara. Tu dokonca v prvej sérii ani tieto dve postavy nemajú k sebe nejako extra veľký vzťah a slabšiu rolu hrajú aj ostatné vedľajšie postavy, ktoré sú neskôr pre príbeh čoraz dôležitejšie v ďalších sériách. Táto prvá séria je teda najhoršou zo všetkých sérii Natsume Yuujinchou je v podstate takým úvodom a skúškou či by Vás toto mohlo baviť a ešte len tu začíname postupne a hlavne veľmi pomaličky budovať svet, ktorý ak vydržíte Vás bude baviť v ďalších sériách. ()

Elerrina

První série je ještě trochu nedokonalá, většina epizod má poměrně jednoduchý děj a celý ten fenomén Natsumeho přátel (a nepřátel) se terpve opatrně rozjíždí. Na první epizodu můžete pohlížet jako na takový trailer, ve kterém jsou shrnuto všechno, co je pro tenhle seriál typické: Natsumeho vyděděnost ze světa lidí, dramatické střety s různými ayakashi (což jsou duchové, strašidla a démoni), sladkobolná posmutnělá nostalgie vzpomínek na jeho babičku Reiko a poetické vykreslení citového života neviditelných bytostí, který se zas tak moc neliší od toho lidského. Takže pokud vás tenhle zvláštní a ojedinělý mix motivů a emocí zaujme, je Natsume yujincho právě pro vás. Zajímavé epizody: 1 - Natsume získává Knihu přátel a Nyanko senseie, 3 - seznamuje se s Tanumou, spolužákem z školy, se kterým bude později sdílet některá dobrodružství, 9 - seznamuje se se zaklínačem Natorim, další důležitou budoucí postavou a získává pro něj věrnou démonku, 12 - zkouška skrze prokletí démonem, jedna z těch mála dramatičtějších epizod. ()