Kimihiro Watanuki je průměrný student s neobvyklým nadáním, vidí a jak se zdá také přitahuje zlé duchy. Jednoho dne omylem vejde do obchodu jehož majitelkou je tajemná Yuuko. Ta mu slíbí že ukončí jeho trápení s přízraky. Nic není zadarmo a tak si musí Watanuki její služby odpracovat. Brzy však zjistí že nic není takové jak se může na první pohled zdát. (Medard)

LogLady

Tohle anime samo o sobě není špatné, ale z původní mangy představuje jen slabý odvar (jak už to obvykle u adaptací CLAMPu bývá). Kresba a animace tu nejsou nic moc, vyškrtnutím crossoverů s paralelní Tsubasa: Reservoir Chronicle (často nahrazených více či méně zábavnými fillery) se příběh místy dost rozplizl a pozbyl na působivosti. Skvělá úvodní znělka a výkony seiyuu (...*coughfukuyamajunjeprostěnejlepšícough*...) mu ale naopak určitě pár procent přidávají. Celkově příjemná nenáročná zábava, ale kdo stojí o opravdu "dramatický, mysteriózní a psychologický" (a navíc ještě zatraceně vtipný) příběh s úžasnou atmosférou, v němž je navíc Yuuko o 100% víc sexy, tomu vřele doporučuju mangu. ()

SonGokussj

CLAMP prostě miluji a ať chci nebo ne, musím dám 5*. xxxHOLiC se mi zpočátku nelíbil. Měl jsem tu hodnocení 3-4*, pak jsem ale viděl druhou sérii, přečetl mangu, dokoukal i přečetl Tsubasa Chronicles, Kobato, rozečetl Card Captor Sakura a to, jak je to vše propojeno, vyzdvihuje onu laťku pro toto anime výše, než kdy předtím. Neváhal bych se na tento seriál kouknout zítra - potřetí / počtvrté. Yuuko mne nepřestane uchvacovat, Watanukiho reakce také ne, tento seriál prostě miluji. 90% ()

DaweForeman

Když jsem si poprvé tohle anime pouštěl, tak hnedka po prvním díle jsem na něj zanevřel kvůli příšerné animaci a otravné postavě Watanukiho (což i v průběhu sledování mě utvrdilo, kdy je ona postava nadmíru hloupá). Později, vzhledem k tomu, že jsem viděl ostatní Clampovky, tak mi to nedalo a vrátil se k tomuhle kvůli doplnění znalostí. Nakonec jsem byl trochu překvapen, co z tohohle anime vylezlo. První třetina byla jaksi pro mě naprosto nezáživná, od druhé třetiny to konečně začalo mít alespoň nějaký ten psycho-filosofický podtext a v poslední třetině to už bylo spíše hraní na city. Jak už trochu napovídá předchozí rozdělení, tak tohle anime je podle mě příliš žánrově proměnlivé. Jednu chvíli je to mysteriózní, poté psychologické nebo filosofické, sem tam se to "snaží" o vtip, chvilku je to zase pohádkové až fantastické, a v neposledku se špetkou dramatu a detektivčiny. Nejvíce mě zde zaujala postava Yuuko, která i když si v nějakých situacích protiřečí, tak celkem oplývá rozumem (pokud pominu onu nadpřirozenou stránku). Celé tohle anime by se dalo shrnout oním, co říká "Nic není náhoda, vše je určeno osudem". Hudba je celkem ucházející. ()

Subjektiv

Děj - Nejsem bohužel příznivec duchařin, spiritualismu apod. A o ničem jiném XXXHolic není. Seriál je navíc epizodický a tak se nevyskytuje příběh, který by mě k němu opravdu dokázal připoutat. Musím však přiznat, že některým příhodám nápad nechybí. O co vlastně jde...Sirotek (a samozřejmě středoškolák) Watanuki má schopnost vidět duchy, démony a další spirituální monstra. Tato stvoření ho s oblibou pronásledují. Jednoho dne "zabloudí" do krámku tajemné Yuuko, která za patřičnou kompenzaci slibuje splnit každé přání. A Watanuki už chce mít od příšer pokoj. Za to ovšem bude muset u nenažrané Yuuko pracovat, hlavně vařit. Ale taky být svědkem, ba aktérem, událostí paranormálního charakteru. A s ním i jeho "kamarád" a spolužák Doumeki. Postavy - Další věcí, která mi na seriálu vadila, byly postavy. Výtvarný design dal úplně nový význam slovům "CLAMPovsky protáhlé", kam se hrabe X. Dva hlavní mužští hrdinové jsou velmi jednoduše načrtnuti, což je vykompenzováno Yuuko a některými dalšími ženskými postavami. Chování hlavních postav mi taky úplně nesedlo. Zvláště mě štvalo Watanukiho hysterčení, ječení a vzteklé dupání. Yuučina vševědnoucnost a velemoudrost zase trochu nudila. Poznámky na okraj - Příznivci CLAMPu si mohou přijít na své při poznávání různých krámů, které má Yuuko ve svém "skladišti". Patří totiž do různých anime děl tohoto studia. Já jsem se zase mírně potěšil, když Yuuko jela na jakýsi ostrov, který jakoby vypadl z oka tomu, který lze vidět na Böcklinově obrazu Ostrov mrtvých. Konečný verdikt - Pro výše uvedené vady ***. ()

GigaPudding

xxxHolic má spoustu vtipu, démonů, duchů, vtipných dialogů a slovních přestřelek mezi Watanukim a Doumekim (no tyhle zrovna bývají teda trochu jednostranné:)) nebo Watanukim a Juuko. Hlavní předností tohoto seriálu je ale především postava Juuko a kouzelný mončičák Mokona. :) Každý díl navíc krom velmi vkusného humoru a chytrých příběhů poskytne i nějaké to ponaučení a celé je to zabalené do velmi pěkného barevného vizuálu. :) ()