Osamelý jazdec

• Česko Osamělý jezdec (viac)

Čo všetko sa prihodilo, než sa mladý prokurátor John Reid ocitol mimo zákona a stal sa legendárnym hrdinom Divokého západu ako samozvaný pomstiteľ Osamelý jazdec? To všetko nám prezradí indiánsky bojovník Tonto, ktorý bol očitým svedkom udalostí v Texase v roku 1869 a Reidovým sprievodcom. Texaskí rangeri so šerifom a prokurátorom prenasledujú bandu zločincov Butcha Cavendisha. V kaňone padnú vďaka zradcovi do pasce a v prestrelke s banditami všetci zahynú. Keď svojrázny indiánsky bojovník Tonto pochováva mŕtvych, v plytkom hrobe sa zrazu preberie mladý okresný prokurátor John Reid, ktorý ako jediný zo skupiny mužov zákona prežil. V jeho zmŕtvychvstaní sú možno aj čary ducha Tontovho bieleho koňa, ktorý Johna zachránil, aby indiánovi pomohol dokončiť jeho misiu a potrestať dávnych vrahov kmeňa Komančov. Vďaka Tontovi sa John Reid už onedlho stane veľkou legendou a ako maskovaný Osamelý jazdec, nezmieriteľný ochranca spravodlivosti na bielom koni, sa preslávi po celom Divokom západe. Ale prečo sa mladý právnik rozhodol prejsť na druhú stranu zákona, aby mohol vlastnoručne trestať bezbrehé zlo v krajine? Indiánsky bojovník Tonto sa s nami podelí o doteraz nevypovedané príbehy, ktoré objasňujú, prečo sa tak stalo a muž zákona sa prerodil na samozvaného pomstiteľa. Budeme svedkami ich spoločných dobrodružstiev a humorných nezhôd, ktoré musia oba rozpačití hrdinovia spočiatku prekonať, aby napokon dokázali bok po boku bojovať s ľudskou chamtivosťou a korupciou a potrestali zločincov. (TV JOJ)

007.

Dost často jsem během filmu s úžasem sledoval, co všechno lze do westernu, vlastně do jeho parodie, nacpat. První vlaková scéna zkopírovaná ze Skyfallu, došlo i na Šemíka, a zklamal i Hans Zimmer vykradenou melodií z Tenkrát na západě. Celkově nudné, nevtipné, Johnny Depp otřesnej jako indián, který pořád krmí ptáka, Hammer dostane 100x přes držku a 99x se tomu hrozně diví. A ti králíci? A to měla Helena Bonham Carter v noze nějaký super dělo z budoucnosti? Zasloužený propadák.20% ()

vincchuppo

Inu, kde začít, čím skončit? Depp tentokráte ztvárnil roli "vyjetýho" Indiána. Mě osobně ta role bavila, ale občas mi až moc připomínala jinou Deppovu roli, a to nebylo dobře. Nefungovalo to tak, jak by mohlo. Celkový koncept "vyprávěnýho" dobrodružství nebyl špatný, ale zase, prostě něco tam nesedělo. Víc by se mi líbilo, kdyby se to prostě dělo. Občasné vsuvky Deppa v umělé kůži stařešiny mě spíše rušili, než co jiného. Akce byla povedená, často dost absurdní, ale fungovala lépe, než ostatní prvky tohohle filmu. Soundtrack byl svěží a fungoval taky dobře. Co jiného bychom čekali od Hanse Zimmera, ale problém byl podle mě v režii. Nemám nic proti Goremu Verbinskimu, ale vidím, že se až přespříliš křečovitě držel konceptu svých předchozích pecek, jako jsou Piráti z Karibiku a Rango. Na tom podle mě ztroskotal. Tenhle film by si zasloužil trochu jiný přístup. Takhle mi přijde jako "oklišovatělý" mix "rádo-by" westrnu s Jackem Sparrowem v hlavní roli. Dávám 2 a půl hvězdy. ()

Acrobat

...hovoria tomu „pokrok“. Žiadna budúcnosť sa nečrtá na obzore. Obzore červenom, krvavom. Tam, kde nastal smiech, ja len hryziem pery. Tam, kde náčelník pri pomoci umiera, cítim neslobodu. Žiaden priestor by som ja sám nevytvoril na pochyby, či chcem komédiu alebo príbeh. Príbeh silný, založený na obhliadnutí sa za minulosťou. Na potenciáli, ktorý tu bol a ktorý premrhal scenárista, tak že stratil vedenie a cestu. Nemôžeme už len z ľudských vlastností robiť extrémizmus zvratov, ktoré nemajú nástupnícky charakter. Ak vidím sedem mŕtvol, otcov, bratov, z psychologických príčin je až zvrátene nezvládnutá amorálna scéna s koňom. Tržby ukázali, že nie každý divák je hlúpi. Prečo musel byť Depp núteným, katastrofálnym a typovo nezvládnutým debilom zrejme nebudem vedieť do konca mojich biednych dní. No načo je tam veta „chlapec sa nedokázal zmieriť s tým, čo vykonal.“ Veta, na ktorej mohol byť postavený pevný základ, ktoré by žiadna kritika nepremohla. Goreova réžia je brilantná, plná efektne vybraných lokácií, farebne pestrá a zároveň nie gýčová, dokonaná Overtúrou Williama Tella. Osamelý jazdec nikdy nemal byť Pirátmi. Nikdy sa podľa Herakleita nevstúpi dvakrát do tej istej rieky a znásilňovanie témy, príbehu a diváka samotného sa neprepáči nikdy v budúcnosti. Jazdec ako blockbuster v žiadnom prípade nezlyhal, na to je tam Gore, kameraman, Zimmer. Avšak povestná vyšperkovaná mysticita vzťahu „divák – všetko na plátne“ je zahalená rúškom pre mňa zatiaľ neprebádanej hmly. http://www.youtube.com/watch?v=j9Ro2QbOuFE ()

radeckator

To co Johny Depp ukoulí očima v průměrných Pirátech z Karibiku a na úspěch filmu to stačí, tak tady to už nestačilo. Jako western slabý, jako jeho parodie málo vtipný. ()

Jazz06

Vypatlaná blbovinka pro dvanáctiletý fracky. Zbytečně dlouhý, strašně předvídatelný a i styl vyprávění stojí za hovno. Celý film procpaný "humornými" chvilkami, které rychle začnou lézt krkem. Aspoň Depp se nepitvořil tolik, jak jsem čekal. Akční scény o ničem, jen pořádná lopata digitálních triků. Ze začátku to ještě šlo, i střed se dal přežít, ale totálně to zabilo sračkoidní finále. Asi si budu muset zajít opravit tlačítko na vypnutí mozku. Tentokrát pořád ne a ne fungovat. Doposud jsem myslel, že se v nevhodných chvílích vykecávaj jen záporáci. Tady se vykecávaj neustále všichni. Asi by se mělo připomenout staré a osvědčené pravidlo: When you have to shoot, shoot, dont talk. ()

neo93

Westernová podívaná od Gore Verbinského. Jde znatelně poznat, že autor Pirátů z Karibiku se snaží o něco podobného i zde, jen v jiném kabátě. Ale to se mu podle mě moc nepodařilo. Krásné prostředí a atmosféra divokého západu, dobré akční scény či Johny Depp, který by jakoby znovu hrál Jacka Sparrowa jen s havranem na hlavě to nemůžou zachránit. Prázdný příběh, který za nic nestojí. Postavy které vůbec nemají co říct, především prokurát později ranger a hlavní postava Johna Reida mě dost pila krev a nezajímala. O nesmyslnosti některých scén ani nemluvě. Není to rozhodně tak špatné, ale pro mě něco, na co se nebudu muset dívat znovu. ()

Ceberus

Jack Sparrow prodaný pod jiným kostýmem, neviděl jsem mezi ním a Tontem žádný rozdíl. Naopak můj oblíbenec Fichtner exceloval jako snad ještě nikdy, takže si přidávám další významné plus k jeho jménu. ()

cyright

Pan Verbinski si plete běžecké čtvrtky s maratonem a podle toho to vypadá. Libuje si v protahovaných filmových eskapádách, které přitom vůbec neumí dramaticky zvládat. Tohle bylo nesmírně nudné, protože to bylo přetažené na dvojnásobek délky bez dvojnásobku dramatické esence. A ve skromných chvílích, kdy to nebylo úplně nudné, tak nudu nahradil trapas v podobě stupidních mysteriózních prvků, které mohly filmu opravdu dodat šťávu (kdyby je někdo lépe promyslel), ale místo toho byly vytěženy tím nejstupidnějším způsobem. Nejhorší je ale způsob, jak film ve svém průběhu dramaturgicky krvácí a vykrvácí už v polovině, kdy ještě mohl skončit s jakous takous ctí. Místo toho se zastaví, vydejchá a vyběhne do dalšího kolečka, kde už jen v astmatickém zajíkání infantilních a nekončících akčních scén pajdá do cílové rovinky a stejně tam nedopajdá - zdechne před cílovou páskou a dobře mu tak. ()

Likan7

Gore Verginski stále točí hodně známé filmy. Kruh, Piráti z Karibiku, Lék na život, Rango. Nemůžu říct, že to jsou skvělý bijáky, ale jsou to alespoň známé filmy, a tak mě napadá otázka kdo mu na tohle vůbec dává peníze. I když si myslím, že právě po Osamělém jezdci už mu nikdo nedá ani floka. Tohle je totiž i do čísel totální propadák. A ani se nedivím proč. Což o to, chybu bych nehledal v Deppovi. Jasně, není to Jack Sparrow a dá se říct, že vykrádá sám sebe už po několikátý v kariéře, ale pořád mu to celkem funguje a občas je i vtipný. Chyba není ani u Hammerovi, který se svý role zhostil taky solidně. Největší problém je v režii Gora Verbinského, který natočil 2 a půl hodinovou nudu! Film sice vypadá hezky, výprava, kostýmy atp., ale scénář je tak zoufalej, že i třetí Piráti (nejhorší z první trilogie) vypadají proti Jezdci jako oskarový flák. Verbinski je looser a doufám, že se tímhle definitivně zabil. Závěr jeho dalšího filmu, Lék na život, budiž důkazem mých slov. ()

rublik05

Taková indiánská variace na Piráty z Karibiku, stejná dobrodružná jízda plná dobře natočených akčních scén, nespočtu humorných situací a se zajímavým příběhem. Hlavní zápletka je dobře podaná, moc se mi líbily natáčecí exteriéry a dobře vystihnutá atmosféra Divokého západu. Herecké obsazení je nadmíru povedené, hlavní záporák neuvěřitelně nechutný a ošklivý, Johnny Depp opět vynikající a spolu s Armiem Hammerem tvoří výbornou dvojici a celý film slušně táhnou. Díky slušnému tempu 143 minut uteče jak voda, film nenudí a má slušný spád. Bavil jsem se od začátku až do konce. Kdybych byl hnidopich, trochu bych si rýpnul do přemrštěného množství všemožných digitálních efektů a trochu nevyužitého potenciálu, co se hlavního záporáka týče. Nicméně to jsou jen drobné vady na kráse, jinak je Osamělý jezdec velmi příjemnou a zábavnou odreagovačkou. 8/10 ()

gemi

Dějově přeexponovaná fraška ve stylu Wild wild West s fyzikou kresleného komixu a krásnou (převážně digitální) výpravou. Je to Disneyovka, takže spíše pro mladší publikum. Je to hodně barevné, hodně akční, ale taky hodně dlouhé. Film, který neradno brát ani trošku vážně, ostatně on sám se taky vážně nebere. Dřív mi to stačilo na čtyři, dnes snižuji na tři. (Druhé zhlédnutí, první 9. 10. 2014) ()

Nix

Zase ten Johnny a zase má takovou vtipnější roli, která mu sedí. Když mu taková role opravdu sedne, je radost se na to dívat. Ale jinak ho opravdu nevyhledávám a nemusím. Ale nic proti němu a ani proti filmu, je to fajn kombinace westernu a akce a má to takový ten odlehčený feeling. Sranda musí být, takže já se bavil. A Zimmer umí prostě. ()

Bezmenny

Ak sa pozriem na popis filmu a trocha si poprehadzujem jeho charakteristiky, tak som bol nadmieru spokojný. Zabavil som sa pri totálnych absurdnostiach, ktoré nenútili môj mozog si zobrať dovolenku, vtipnej hudbe, ktorá prezrádzala o čo šlo tvorcom, Johnyho typických pózach a interných vtípkoch. Možno by to chcelo trocha skrátiť (našlo by o čo) a bolo by to ešte lepšie. Ale na odreagovanie a zabavenie sa, veľmi vhodné. ()

hyundai

Jako komedie u mě film rozhodně obstál. Začátek si každý užije. Už první minuty jsou plné akce a vtipu, hned se seznámíme s tím, jakého charakteru hl. hrdina Tonto bude. Film vás rozhodně nenatchne dějem, kvůli kterému se náročnější diváci možná chvílemi budou nudit. Musím uznat, že film se klidně mohl tak o 20 min zkrátit. Na druhou stranu to, čím vás film okouzlí je za prvé věrně napodobené americké westernové prostředí a za druhé na čem se film staví, na svých komediálních prvcích. Nudu zaručeně přeruší finále, které se i s doprovodem hudby blíží k velkolepé grotesce. Celé kino si to užilo. Pokud se filmu bojíte, kvůli již několika uživateli kritizované délce, mohu vás uklidnit, protože je tu jediný a jedinečný Depp, díky kterému budete dostávat pravidelné dávky zábavy. Nestalo se, že by se diváci v kině pořádně nerozesmáli alespoň jednou za 7 minut a to mluvím o té nudnější části. Herecké výkony ve snímku rozhodně na výbornou. Deppovi se po temných stínech a rumovém deníku KONEČNĚ podařilo ukázat, na co má a jaké legendární úrovně tento herec je. Tonto mi v několika scénách připomínal starého dobrého Jacka Sparrowa a vůbec mi to nevadilo. No a Hammer ukázal, že mu prostě film sednul a zahrál více než dobře. Dále uvidíte několik známých ikon, které film okoření, jako např. Tom Wilkinson, nebo H.B.Carter. Mě osobně mrzeli na filmu některé nereálné akce, po kterých jsem jen kroutil hlavou. (např. třicetimetrový let vzduchem, následný pád na zem a žádné zranění, nebo když byly hl. postavy po krk zahrabané v písku, přišel kůň, který Hammera zachránil tím, že ho vytáhl, no a čím se Hammer držel úzdy? Svými zuby.- au!) Tohle se dá ovšem omluvit komediálním účelem filmu. Bavil jsem se, za mě 5 hvězd, které si Depp po delší době zaslouží. ()

ari1

Hodně moc jsem se na tohle tešil ale zase mě jednou podvedl trailer. Bohužel to není tak zábavné jak jsem chtěl a ani ne tak svižné/akční/dobrodružné jak bych si přál. Ranger je jouda co se bojí vystřelit(což je zrovna ve westernu docela "saad") takže k němu jsem si cestu nenašel, Tonto je docela fajn ale Sparow byl lepší, záporáci stáli za prd oba dva. A na závěr, hudba od Hanse už nemůže bejt smutnější. 2-3 hvězdy, ale zůstanu u 3 protože závěrečná scéna s vlakama byla povedená. ()

Lord.Speedr

Tento film si vychvaluji z jedné strany a to z té, že dokázali propojit více Westů dohromady + s PzK. Pro mě nečekaný začátek, který též moc Verbinskému vychvaluji, kdyby nebylo té melodie ( kterou si pouštím už asi dva dny), tak sem myslel, že tam pustili jiný film. Příběh slabší než v Pirátech, to člověk musí uznat, ale moc velkou chybu to nemělo. Ze začátku je to skoro, SKORO jak pravý Western i se scěnou na nástupišti, která je jak z Tenkrát na Západě, což se mi moc líbílo, konec je zase svěží, vtipný a plný energie, druhá polovina středu mohla, MOHLA být jemně kratší a Red tam měla být déle, nejvíce líto mě bylo Dana R., nadruhou stranu tato scéna v Kaňonu mi poskytla rozvahu nad 4 nebo 5 a dal jsem 5, skoro bych dal 4. Jak píše T. HArdy, že je to jak Kovbojové a Vetřelci, tak se totálně mílí, nevím, kde v tom viděl tento film, asi si ho zpletl z něčím jiným. Tonto je zabijácky, kůň též, John je sympaťák, Butch vypadá krutě uloženě a Rebeca má škaredou pusu, film bych hodnotil na 4,7*, dávám *****. :-) ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

03.03.2021

Gore Verbinski (Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly) natočil svůj poslední film v roce 2016, Lék na život stál nějakých 40 milionů dolarů a v kinech vydělal 26. Ještě předtím stál režisér za… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády