Osamelý jazdec

• Česko Osamělý jezdec (viac)

Čo všetko sa prihodilo, než sa mladý prokurátor John Reid ocitol mimo zákona a stal sa legendárnym hrdinom Divokého západu ako samozvaný pomstiteľ Osamelý jazdec? To všetko nám prezradí indiánsky bojovník Tonto, ktorý bol očitým svedkom udalostí v Texase v roku 1869 a Reidovým sprievodcom. Texaskí rangeri so šerifom a prokurátorom prenasledujú bandu zločincov Butcha Cavendisha. V kaňone padnú vďaka zradcovi do pasce a v prestrelke s banditami všetci zahynú. Keď svojrázny indiánsky bojovník Tonto pochováva mŕtvych, v plytkom hrobe sa zrazu preberie mladý okresný prokurátor John Reid, ktorý ako jediný zo skupiny mužov zákona prežil. V jeho zmŕtvychvstaní sú možno aj čary ducha Tontovho bieleho koňa, ktorý Johna zachránil, aby indiánovi pomohol dokončiť jeho misiu a potrestať dávnych vrahov kmeňa Komančov. Vďaka Tontovi sa John Reid už onedlho stane veľkou legendou a ako maskovaný Osamelý jazdec, nezmieriteľný ochranca spravodlivosti na bielom koni, sa preslávi po celom Divokom západe. Ale prečo sa mladý právnik rozhodol prejsť na druhú stranu zákona, aby mohol vlastnoručne trestať bezbrehé zlo v krajine? Indiánsky bojovník Tonto sa s nami podelí o doteraz nevypovedané príbehy, ktoré objasňujú, prečo sa tak stalo a muž zákona sa prerodil na samozvaného pomstiteľa. Budeme svedkami ich spoločných dobrodružstiev a humorných nezhôd, ktoré musia oba rozpačití hrdinovia spočiatku prekonať, aby napokon dokázali bok po boku bojovať s ľudskou chamtivosťou a korupciou a potrestali zločincov. (TV JOJ)

ppetrnosek

Škoda. Film by měl velké ambice na to být dobrým. Jeho námět, příběh, z toho by mohlo vzniknout něco opravdu zajímavého. Postava Johnnyho Deppa v roli šíleného indiána, klasická zápletka se stříbrem (zlatem, čímkoliv), okulahodící vizuální atmosféra, z toho se prostě musí těžit. Vynechat Verbinskiho komediální pokusy, tuctové sr**ka záběry, přidat na vlastním smyslu celého snímku a rázem by to bylo něco výjimečného. Bohužel Piráti z Karibiku oslnili jen jednou a tahle jejich western verze je jen další tupou líbivou výpravou pro diváky, co zhltnou každou akční blbost za 200 miliónů. Jinak Depp je výborný. ()

Franc1s

Dobrej provar za 200mega nebo kolik to bylo přesně... Začátek je 10minut akce, poté nuda a spící pasáže až do konečné scénky opět s vlakem, která bavila. J.Depp zahrál klasicky, občas dobrý vtípky, občas prázdno. Zbytečně dlouhá stopáž, kdyby bylo více akce, tak snad aji jo a proč nebylo několik scén dovysvětleno(Tonto ve vlaku a vězení třebas)? No a na konec se ještě z většího trouby "maskovaného muže" stal agent 007 na divokém západě.Tak skončil pokus o další dojnou krávu, pardon sérii a kopii Pirátů, dobře ti tak Hollywoode!! PS: Pěkná příroda PSS: Tohle a western? Ne děkuji! ()

Drtic

Od pirátou z karibiku prejsť na western ? ? Hovoril som si prečo nie. Po prvej polhodinke sa zdalo, že film bude dobrý a niektoré postavy budú sympatické. Hlavne u Deppa bolo jasné, že on bude ten kto to bude celé tiahnuť. Lenže potom celú dobu až do konca sa vlastne už nič velkého neudialo a z filmu sa stala jedna ukecaná záležitosť ktorá sa začala vliecť a rozprávať si nejaký ten svoj príbeh ktorý síce nebol úplne zlý, ale len špatne podaný. Boli tady vidieť jasné prvky od pirátou z karibiku napr. ten ich povestný humor ktorý sadol samozrejme najlepšie komu inému než Deppovi. Všetky postavy akosi časom zmizli, a zostal len Depp dokonca ani jedna z tých dvoch ženských úloh nebola ničím vynímočná skôr naopak. Port pirátou z karibiku na western dopadol neslavne jediné čo bolo skvelé bol začiatkok a koniec. Myslím, že film bol zbytočne dlhý. Tak o hodinku menej, a veľa nudných častí by zmizlo a potom by sme mali skvelí film na ktorý sa dá pozerať celý čas až do konca. ()

TomStrom

O stupeň menší sračka než Piráti, ale stejně neúnosný infantilní žánrový maglajz pro dvanáctileté. Zasloužený propadák a konečně nějaká satisfakce za to, že obdobně nedopadla i karibská verze, která Lone Rangera co do pitomosti a otravnosti ještě notně překonává. Zde je Deppova postava o něco méně iritující než kapitán Sparrow, stejně ale Depp těžce přehrává a film hrozně sráží. Takže milí disneyovci, už se na to konečně vyserte a točte animáky, když chcete mermomocí točit pro teenagery, nebo alespoň točte grotesky normálně a nesnažte se tím vaším retardovaným rádoby humorem zasírat jiné žánry. Už jste pokurvili dobrodružné filmy o pirátech, western, dobrodružný film o hledání pokladů, dobrodružný film z vesmíru (John Carter)... co přijde příště, chystáte snad podobný epický průser v žánru válečného filmu? Proklestí si snad pitvořící se Johnny Depp s nějakým jiným přitroublým sekundantem cestu z Normandie do Berlína? Směle do toho, ale tentokrát už beze mě, protože já se teď od těch vašich výplachů budu zase na nějakou dobu držet dál. ()

Kenty

Pokud úplně člověk vypne mozek, co se týče veškeré logiky od gravitace po rychlost, tak si tenhle snímek celkem užije. Jediný vážný okamžik je při zjištění Tontovi vyhoštěnosti. Jinak je snímek napůl vizuální a napůl komediální parodie na Western. Ani Johnny Depp to nezachránil. ()

Shaleman

Opravdu, jedinou, ale o to zásadnější a kritičtější chybou tohoto filmu je jeho délka a nebýt Deppa, tak opravdu nemáte na co koukat. Celý téměř hodinový střed je mlýnek na nudné, nezáživné a nezajímavé dialogy, které nezachrání pár vtípků co nevykouzlí ani kloudný úsměv. I akční stránka filmu pro mě byla zklamáním, protože nejzajímavější akční pasáží byla první čtvrthodinka, ta druhá, poslední a konečná, jen slabý odvar Hollywoodského akčního nebe. Jedinými plusy filmu jsou kostýmy, výprava a Johnny Depp, ale jeho omleté alter ego Jacka Sparrowa nestačí. Divím se, že takovýto "předražený televizní film" spolykal rozpočet, za který bychom dostaly akční trikový nářez, protože tohle přes 200milionů určitě nestálo, jedině snad, že by Verbinski byl opravdu takovým megalomanem jak se hovoří v zajímavostech a vše, od první nitky kostýmu po poslední nýt železnice pro natáčení filmu nechal postavit přeživšími potomky tehdejších indiánů a čínských přistěhovalců. A i tak by mu zbylo na nákup malého ostrůvku v Karibiku, kde sní o úspěchu pirátů... A já se mu nedivím. ()

ER

Snaha zkopírovat zábavnou atmosféru Pirátů z Karibiku do tohoto filmu se nepovedla. Vtípky působí místy trapně, hra na strunu jímavosti otravuje a břitké slovní hrátky ala Sparrow a Barbossa zcela chybí. A jen jedna skvělá scéna (úvodní s "mašinkou") to nezachrání. Ani Deppovi se to až tak nepovedlo (jak by mohlo,když ho napaplají indiánským "líčením"). Ale pokud budete potřebovat vypnout mozek, pak se nejspíše bavit budete. ()

amim

"Something very wrong with that horse." Kdybych měl během sledování sebemenší pocit, že účelem bylo udělat skvělý film, bez váhání bych Osamělého jezdce zatratil do nejhlubších pekel. Naštěstí se mi nikdo tuhle lež prodat nepokusil a z celého filmu bylo jasně cítit, že tohle má být Béčko nejhrubšího zrna. Nádherně by sem dala napasovat věta z upřímných trailerů: "And you will be asking! What ..the fuck ..is going on!", neboť film má jediný účel - bavit. A je mu ukradený, čím toho dosáhne. PS: Scéna s žebříkem FTW! ()

kyselej

Lidi doprdele! To si myslíte, že když jsou Piráti geniálním filmem od stejných tvůrců, že tohle bude stejný!? Je to sice jiný, ale, každý film má v sobě nějaké to kouzlo, ať už je napínavý nebo spíš komediální je to jiné a tohle si zapíšu do seznamu nej komeií co znám. ()

Oonika

Hodně toho vtipu a fórků stálo na Johnnym, což až nápadně někdy připomínalo Piráty... Jenže pořád to bylo skvělý, zábavný a vlastně i docela originální. Navíc, nikdy by mě nenapadlo, že uvidím Johnnyho nebo Helenu ve westernu. Pecka :-) ()

lakart

Tenhle film má více negativů než pozitivů, takže jenom vypíchnu ty pozitiva. Skvělý výprava a efekty. To je ale málo na akční blockbuster s dobře obsazenými rolemi a vynikajícím režisérem. Ani hudba Hanse Zimmera to nezachránila. Škoda. Myslel jsem si, že snahou tvůrců bylo přemístit Jacka Havrana na pláně divokého západu, ale ani to se jaksi nekonalo. Neskutečně nudné a nezajímavé. Zajímavá a hodně vtipná scéna byla Depp a žebřík mezi jedoucími vlaky...tady jsem se válel smíchy po podlaze. Ale to za 2 a půl hodiny totálně ztraceného času fakt nestojí. 40% ()

danny_21

Měl jsem tušení, že tohle bude průser a stalo se. Ani 20 minut vypiplané akce nevymaže tu ukrutnou nudu a mé nevěřícné a znuděné pohledy na obrazovku. Dějová linka neskutečně špatná, Depp vykrádající si svého předešlého šaška Sparrowa, stopáž goliášsky přestřelená. Verbinski a Bruckeimer - to duo se stává synonymem pro načančaný guláš, kdy snad ani jeden z nich vlastně neví, co chtějí natočit - 40 % ()

Doski

Tak myslím, že pánové to trochu přehnali (nejhorší je, že snad schválně). Sice se na to šlo dívat a ve výsledku to dobré ještě převažuje, ale i tak tomu něco schází. Převaha slepých přestřelek a všeho vyhrožování a míření na sebe zbraněmi, ze kterých se střílelo - vždy buď na poslední chvíli a nebo pozdě, řeže do očí. Celé je to takové sebe ironické a slabší, a tak vlastně přesně nevím, co mi vadilo, takže můj dojem a mé hodnocení je spíš zmatené a nepřesné než špatné. Jde o to, že první Piráti byli jednoduše geniální a nejlepší počin z těchto dobrodružných komedií (zn. už nevykrádat, prosím). Shrnutí, že The Lone Ranger by bez Johnnyho Deppa byl něco jako masové kuličky bez masa, asi mluví za vše. A ještě musím podotknout, že skladba William Tell Overture od Gioachina Rossiniho očividně asi nikdy neomrzí. 68% ()

forkys

Mam rád dobový filmy, ale todle byla fraška. Dabing Deppa stál za vyliž prdel (jak někdo mohl tak suše nadabovat komanče?). Všichni tam byli "drsňáci", jen hlavní "hrdina" musí bejt poseroutka, co má zbraň jen na okrasu a na mávání. Proč to muselo bejt tak dlouhý? S tim rozpočtem se dal udělat bravurnější kousek. ()

netWoor

Zdá se, že rejža chtěl ještě něco málo vymáčknout ze slávy Pirátů, tentokrát v prostředí divokého západu. Což o to, natočil to pěkně a zpočátku zejména Depp i bavil (tj. dokud ještě nebylo nutné vysvětlovat, proč se na plátně děje co se děje a mělo to určitý nádech tajemna a originality a jen jsme sledovali všechny ty ujetosti a těšili se, co z toho vlastně nakonec bude). Bohužel, někde v půlce si scénárista v depce z toho, že neví jak dál, dal pravděpodobně moc velkýho šluka a ke konci psaní už mu vysloveně hráblo ... ()

Veseldaa.!

WTF did I just watched? Hvězdy za Wilkinsona, Fichtnera (toho vidím v poslední době jen v rolích záporáků) a Ryanovského Barryho Peppera, kteří si svoje role museli užít. Otravná H.B. Carter, Depp vykrádá svoje potrhlý manýry, možná Hammerův chraplák se dal jakš takš skousnout. Jinak je to přestřelený až běda. Hodinu se čeká na onu "popravu", další hodinu dokud hrdina nenajde sám sebe. A poslední půl hodina je hodně over the top. A ty scény v muzeu měli znamenat co? Za zmínku tak stojí leda Zimmerův velkolepej soundtrack. ()

waska

Po druhém shlédnutí přidávám hvezdičku navíc. Nudné pasáže se kamsi vytratily, kvalitní oddechovka každým coulem. ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

03.03.2021

Gore Verbinski (Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly) natočil svůj poslední film v roce 2016, Lék na život stál nějakých 40 milionů dolarů a v kinech vydělal 26. Ještě předtím stál režisér za… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády