Kick-Ass

• Česko Kick-Ass (viac)

Tínedžer Dave Lizewski nevyniká žiadnymi mimoriadnymi schopnosťami. Žije priemerným životom stredoškoláka. Popoludnia trávi poflakovaním sa s nudiacou sa partiou. Jediné, čo ho naozaj baví, sú komiksy. Tie ho privedú k jedinečnému nápadu – stať sa superhrdinom a pomáhať ostatným ľuďom! Bohužiaľ mu k tomu chýba istá drobnosť, ktorá je pre každého hrdinu tým najdôležitejším – výnimočné schopnosti... (TV JOJ)

mortak

Vaughn dokázal z této zábavné koniny opravdu vyždímat maximum, a díky jeho režii, a střihačově umu (tak dokonale stříhání akce na hudbu jsem už dlouho neviděl) se film stává v poslední třetině nadupanou emocionální jízdou. Bohužel je tu jedna podstatná vada. Hlavní hrdina Dave je neskutečně nezajímavá postava, a proti dvojce Hit Girl a Big Daddy, hlavním hrdinům příběhu, se nemá jak vymezit. Dokonce i poskoci hlavního padoucha jsou sympatičtější než on. Proč si Big Daddy myslí, že zrovna on má talent? ()

animaxis

Tak tenhle film JE nářez! Ani nevím jak moc mám rád filmy o superhrdinech. Většinu co jsem viděl mám docela rád, ale nedívám se na ně moc často a většinou to u mě vyhrávají ti nejvíce realističtí "super" hrdinové. Proto jsem se na tento film celkem těšil a jsem rád, že jsem neudělal chybu. Příběh je tu skvěle zpracovaný a vážně jsem byl z jeho zpracování nadšený. Rozhodně to není nic smělého. Je tu dost akce, což není u podobných filmů vůbec nic neobvyklého, ale tady se hodně využívá vyšší přístupnost a to je rozhodně dobře, protože když si to tak vezmete, kolik jste viděly krvavějších filmů o hrdinech? Já minimum. Ale není to tu jen o krvi, jen se sem prostě hodí. Děj je skvělý a originální. Teenager se chce stát hrdinou a bojovat se zlem. Zase?! Ale tady si s tím tématem vážně pohráli a to moc dobře. Akce je tu skvělá a cenzura naprosto nulová. Herci tu hrají vážně přesvědčivě všichni, ale stejně se mi nejvíc líbili Nicholas Cage a Chloe Moretz. Vážně povedená dvojka. Soundtrack se perfektně hodí do akce a mě potěšilo, že je i částečně rockový. Tenhle film jsem možná potřeboval vidět, aniž bych si to uvědomoval. ()

KajusaK

Moc jsem se do tohoto filmu nehrnula, ale nakonec to nebylo vůbec špatné. Ba naopak. Jsem velmi mile překvapena, i když zato rozhodně nemůže hlavní hrdina (ten byl opravdu chcípáček) ale výborná Ch. G. Moretz! Pár bezva fórků se zde taky našlo a rozhodně vynikající vyprávění v pozadí filmu. Kombinování hudby u "brutálních" scének mi taktéž vyhovovalo. 4* zajímavé a zase trošku jiné než ostatní filmy tohoto žánru. ()

FrankSusta

Perfektní bejkárna plná krve, nadávek a bez jediného tichého místa. Děj šlape svižně kupředu a vždy dokáže něčím překvapit. Postavy hláškují jedna za druhou a zkrátka nemají chybu. (některé ty rozhovory jsou tak přesné, že mi přišlo, jako by vedle mě seděl některej kámoš a bylo před náma zrcadlo, protože přesně takhle ty naše kecy vypadaj). Režisér je pln svých originálních nápadů a plně je využívá. Původní předlohu jsem četl (něco málo z ní), a dá se tam najít - ale tu filmovou verzi mám radši.   Celkově mám rád takovéto superhrdinovky, které se vydávají úplně jiným směrem a hledají svojí vlastní cestu. Nápad tohoto filmu je  chytře vtipný a geniální, a PROSTĚ SE MI TO LÍBÍ! GENIÁLNÍ!   9,9/10 ()

zorro

Pro mě naprosté překvapení, nečekal jsem že Matthew Vaughn to tentokrát zvládne až tak to, vlastně je to skoro bez chyby. Akce, Smích, Slzy to je Kick-ASS. 90% CineWorld Manchester 27/03/10 ()

Baker

Matehewa Vaughna mám hodně rád (a věřím mu) už od Layer Cake, takže tohle pro mě nebylo zas až takové překvapení. Ale že budu odcházet z kina až takhle nadšen, to jsem nečekal. Dokonalá Chloe Moretz, výborná akce a parádní humor. Zatím nejlepší letošní film. ()

tomeek

Hit-girl je skvělá, je to mega cool a stylové jako prase, výborné nápady a parádní efekty, ale na závěr jsem čekal trochu delší mlatu. Nejlepší film s Nicolasem Cagem! :D PS: klidně bych dal pět, ale pár věcí ve filmu mi nebylo úplně po chuti, tudíž 4 kusy. 4 a půl. Po druhém shlédnutí dávám za pět! Je to strašlivá pecka :D ()

okkac

Natěšení veliké, ale mírné překvapení, že z ujeté a odpočinkové adaptace se ke konci stala celkem vážná věc a nějak mi to moc nesedlo. Nechat uležet a uvidíme, co přinese opakované shlédnutí. ()

Los

Velmi dobrý filmový zážitek, trošku mě jen štvalo (a připomínalo Spidermana), že se náš superhero zamiloval...no prostě to pak připomínalo nějaký slaďáček, ale jinak zbytek byl skvělý, ač mírně brutální, což nepovažuji v tomto případě za chybu (Cinestar asi moc nevydělal, když nás bylo v kině 11 :)) 8/10 ()

reky

Kick-Ass really kicked my ass. Bohužel ve mně po odchodu z kina zůstal pocit, že to mohlo být ještě lepší, ještě trochu ujetější, uvidím tedy, co udělá pozdější projekce z DVD. První půle je famózní, jedna over the top scéna za druhou, narážky na vše možné, prostě paráda. Pak mi přišlo, jako by Vaughn na chvíli ztratil dech, ovšem závěrečná pasáž začínající Morriconeho tóny je fuckin' epic. Btw. Cage totálně ruluje a Chloe Moretz je k sežrání. 85 % ()

Pája=)

Filmová Bible všech geeků! Tohle byla naprostá pecka. Pan Vaughn všem těm hollywoodským imbecilům ukázal jak se točí filmy, zvlášť ty komiksové. V době kdy se všichni předhání o koupi práv komiksových adaptací od Marvelu a DC si natočil jeden nepříliš známý komiks za relativně malý peníz. Perfektně natočená akce, vizuál za který se vůbec stydět nemusí. Neuvěřitelně charismatičtí herci (menší ostuda pro pana Cage, kterého všichni mladíci přehrávali ale i tak byl výbornej) . Geniální hlášky a přesné pochopení našich geekovských duší. Prostě nikdo nemůže zemřít aniž by věděl jak skončí LOST .. ()

Radiq

Svěží jak wintrfreš, vtipné svým způsobem, nebojí se ukázat trochu té syrové smrti, akorát se to bojí ukázat nahotu. Kick-Ass jako ňouma a malá holka Hit grl jako největší likvidátorka, navíc podporovaná svým tatinem, jo bylo to origoš. Fakt to vdechlo trochu života do nudnejch komixovejch adaptací a superhrdinů. Na plnej počet to ještě nemá, ale klidně to skouknu s někým zas... ()

Deyw

Super kickass akce a porce humoru...masakrující fatality a průstřeli hlav od 11letýho děcka v kostýmu..a jestě mě dostala hudba ta byla stejně super jako ten film :P ()

sir-dave

Nářez! A totální! Upřímně jsem od toho raději příliš neočekával, abych nebyl příliš zklamán, jak už se mi několikrát stalo. Při dojmu, že hlavní hrdinové budou obyčejní lidi, co "nic" neumí, mi moc očekávaní nepřinášelo. Jenomže tohle bylo vlastně na tom to COOL, jako spousta dalších věcí. Konečně se něco takového zfilmovalo a přesto, že Kick-Ass nic neuměl, byla radost ho pozorovat. Kdo ty kurva seš? Zelená šprcka? Vůbec nevadilo, že se jednalo o dalšího "loser guy". To úplně dokonalé nadšení přišlo s nástupem tra-la-la songu, Hit-Girl a jejího Taťuldy. Snažil se, aby mu nenařezali. Měl by si spíše říkat Nařezánek. Poté se všechno odvíjí svižným tempem plné cool akcí a hláškami. Neopomenul bych ani sexy Lyndsy Fonsecu bez které by to nebylo ono a nebylo by se na co dívat! Film plný pozitivní energie.We are Young, we are Strong! ()

Scratt

Skvělé! Zdá se být jedno slovo na komentář málo? V tomto případě je myslím plně dostačující a další řeči okolo už by byly jen zbytečnou nudnou omáčkou. Aby však můj komentář nevyzněl přehnaně pozitivně, tak bych vypíchnul závěr, který mohl být alespoň lehce reálnější. 90% P.S: Na Lyndsy Fonseca je opravdu radost pohledět ;-) ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

17.10.2023

Vaughn by stále rád natočil Supermana

Vaughn by stále rád natočil Supermana

22.12.2021

Režisér Matthew Vaughn (X-Men: První třída) v posledních dnech dělá press tour ke svému nejnovějšímu snímku Kingsman: První mise, a během nedávných rozhovorů tak již stihl potvrdit celou řadu věcí.… (viac)

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu